نوید رهایی از فرقه تروریستی رجوی
خبری، افشاگری، تحقیقی
در راستای مبارزه با تروریسم بین المللی، به سرکردگی رژیم تروریستی امریکا و فرقه تروریستی رجوی؛ وب سایت "نوید رهایی" را با ارسال پیامک به دوستان و آشنایان خود معرفی كنید. مطالب، عكس و اخبار نوید رهایی را در شبكه های اجتماعی و پیام رسان ها به اشتراك بگذارید، همچنین لینک کردن " نوید رهایی" را در سایت ها و وبلاگ خود و دوستانتان، در دستور کار قرار دهید. با تشکر - نوید رهایی ، ،

مرگ بر رژیم تروریستی آمریکا ، ، " تغییر نام "کاخ سفید" به "پایگاه تروریستی و ترویج تروریسم بین المللی " ، ، مرگ بر رژیم آمریکا ، ، Amerika ölümü ، ، Śmierć Ameryki ، ، Down with America ، ، Morte in America ، ، الموت لأمریكا ، ، Tod nach Amerika ، ، Vdekja në Amerikë ، ، Mort à Amérique ، ، مرگ بر رژیم آمریکا

مرتبه
تاریخ : پنجشنبه 24 اسفند 1391

ایران: همکاری احمد شوید با منافقین چه توجیهی دارد؟

هتاکی و توهین و تهدید به خانواده های شهدای ترور در هنگام ورود و خروج به اجلاس و همچنین در سطح شهر ژنو به عنوان میزان این اجلاس. امری که تاکنون با سکوت نهادهای برگزار کننده همراه بوده است. نهایتا با تلاشها و پی گیریهای خانواده های قربانی ترور نیروهای امنیتی سوئیس در 21 اسفند ملزم به بازداشت این اخلال گران شده و شکایتی دال بر پرخاشگری و تهدیدات این فرقه تروریستی برای خانواده های قربانی ترور ایران نیز تهیه و به نهادهای امنیتی سوئیس ارائه شد. قابل توجه است که این گروهک ترور بیش از 12 هزار شهروند ایرانی، خیانت به ملت ایران در طول جنگ تحمیلی، جاسوسی و دیگر جنایت ها را در پرونده خویش ثبت کرده است ...

انجمن عدالت، ژنو، سیزدهم مارس 2013

بازداشت منافقین در حاشیه بیست و دومین اجلاس شورای حقوق بشر سازمان ملل

انجمن دفاع از قربانیان تروریسم نماینده خانواده های قربانیان ترور ایران با حضور در بیست و دومین اجلاس شورای حقوق بشر سازمان ملل تلاش نمود تا صدای مظلومیت قربانیان ترور را به گوش جهانیان برساند. در این راستا گفتگوها و دیدارهای سازنده ای را با هیات های نمایندگی دولتهای عضو، گزارشگران ویژه سازمان ملل و نمایندگان نهادها و سازمانهای حقوق بشری دارای مقام مشورتی برگزار کرد.

در این دیدارها مدیر عامل انجمن دفاع از قربانیان تروریسم به همراه تنی چند از خانواده های قربانی ترور توامان با روایتهایی از مظلومیت جامعه ایرانی، ماهیت ضد بشری و ددمنشانه گروههای تروریستی را به گونه ای مستند و از زبان خانواده های قربانی ترور به عنوان راویان صادق در این خصوص بیان کردند.

این فعالیت ها برای گروههای تروریستی که بواسطه ماهیت منافق گونه شان، چهره ای دیگری در مجامع بین المللی از خود تصویر کرده اند بسیار گران آمد. از جمله مهمترین این گروهکها، فرقه تروریستی منافقین بود. نکته قابل توجه اینکه فرقه تروریستی منافقین در پرتو حمایتهای اخیر برخی از بازیگران قدرت، عرصه جولانی برای خود جستجو می کند.

از این رو برای خاموش کردن صدای مظلومیت قربانیان ترور جامعه ایرانی و تداوم بازیگری منافق گونه شان، اقدامات تخریبی چندی را در دستور کار خویش قرار دادند، از جمله هتاکی و توهین و تهدید به خانواده های شهدای ترور در هنگام ورود و خروج به اجلاس و همچنین در سطح شهر ژنو به عنوان میزان این اجلاس. امری که تاکنون با سکوت نهادهای برگزار کننده همراه بوده است. نهایتا با تلاشها و پی گیریهای خانواده های قربانی ترور نیروهای امنیتی سوئیس در 21 اسفند ملزم به بازداشت این اخلال گران شده و شکایتی دال بر پرخاشگری و تهدیدات این فرقه تروریستی برای خانواده های قربانی ترور ایران نیز تهیه و به نهادهای امنیتی سوئیس ارائه شد. قابل توجه است که این گروهک ترور بیش از 12 هزار شهروند ایرانی، خیانت به ملت ایران در طول جنگ تحمیلی، جاسوسی و دیگر جنایت ها را در پرونده خویش ثبت کرده است.

-

هابیلیان، سیزدهم مارس 2013
لینک به منبع

همکاری احمد شوید با منافقین چه توجیهی دارد؟

دبیر ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران در بیست و دومین نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل در ژنو به اتهامات مطرح شده از سوی گزارشگر ویژه پاسخ داد و حقوق بشر را در حال تبدیل شدن به تهاجم فرهنگ بشری دانست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هابیلیان(خانواده شهدا ترور کشور) به نقل از باشگاه خبرنگاران،"محمدجواد لاریجانی" در پاسخ به گزارش گزارشگر ویژه درباره وضعیت حقوق بشر در جمهوری اسلامی ایران، اظهارداشت: تهاجم کنونی به فرهنگ بشری بزرگترین جنایتی است که تا به حال در حقوق بشریت صورت گرفته و اجازه دهید صریح و شفاف عرض کنم؛ ما بعنوان یک کشور مسلمان و بخشی از جامعه بزرگ مسلمان جهان، به طور یکسان این حق خدا دادی را داریم که یک سبک زندگی بر اساس عقلانیت اسلامی و فرهنگ ارزشمند خود داشته باشیم.

وی همچنین چهارمین گزارش احمد شهید به شورای حقوق بشر سازمان ملل را محصول یک اقدام غیرسازنده، مغرضانه و ناسالم دانست که بانیان آن ایالات متحده آمریکا و متحدان اروپایی آن هستند.

لاریجانی با ابراز تاسف از اینکه آرم سازمان ملل بر روی چنین گزارشی نقش بسته است، گفت: اقداماتی از این دست، از لحاظ فنی، تنها ارتقاء قابلیت‌های درون سیستم را نادیده می‌گیرد و فضا را به سمت قطبی شدن و سیاسی شدن بیشتر حقوق بشر در سازمان ملل هدایت می‌کند.

برخورد گزینشی ممنوع

دبیر ستاد حقوق بشر که در رأس یک هیات عالیرتبه حقوق بشری در مقر اروپایی سازمان ملل، ژنو به سر می‌برد با تاکید براینکه قطعنامه‌هایی از این دست که برخی کشورها را به صورت گزینشی هدف می‌گیرد مکانیزم‌های ارزشمند حقوق بشری را تا سطح ابزارهایی برای رقابت سیاسی در دست کشورهای قدرتمند تنزل می‌دهد.

لاریجانی با اشاره به اظهارات کمیسرعالی حقوق بشر در سخنرانی افتتاح بیست و دومین نشست شورا، تصریح کرد : اینجانب به طور کامل با دیدگاه ایشان در جهانشمول بودن نظارت بر وضعیت حقوق بشر و نفی گزینشی برخورد کردن با کشورها و سوءاستفاده از ابزار حقوق بشر سازمان ملل موافقم و بر این باورم که دو رویه گزارش دهی موازی و تکراری در مجمع عمومی و شورای حقوق بشر که مامور ارائه گزارش درباره وضعیت حقوق بشر در کشور اینجانب شده‌اند برای اثبات بیمار بودن این اقدام کافی است.

خانم ناوی پیلی کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل در سخنرانی خود گفته بود مکانیزم یوپی آر، مکانیزمی منحصر بفرد برای نظارت بر وضعیت حقوق بشر همه کشورها در سراسر جهان است و حقوق بشر نباید ابزاری برای برخورد گزینشی با کشورهای خاص باشد.

لاریجانی با تکیه بر همین استدلال در پاسخ به گزارش احمد شهید، گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل که همچنان تلاش می‌کند موافقت مسئولان کشورمان برای سفر به ایران را جلب کند اما هنوز موفق نشده است، گفت: ما معتقدیم جهانشمولی در توجه به وضعیت حقوق بشر باید یک اصل اساسی باشد که سازمان ملل به آن پایبند باشد. برخورد گزینشی و استاندارد دوگانه به سوء استفاده از کل ابزار حقوق بشر سازمان ملل منتهی خواهد شد.

تعیین گزارشگر، چرا؟

دبیر ستاد حقوق بشر در ادامه افزود: براساس چنین باور بنیادینی، جمهوری اسلامی ایران صریحا با تعیین گزارشگر ویژه مخالفت کرد و در آینده نیز بر این موضع صحیح خود باقی خواهد ماند. با این همه این نباید به عنوان عدم همکاری ایران با مکانیزم حقوق بشر سازمان ملل تلقی شود؛ برعکس ما همواره تمایل خود برای برقراری همکاری سازنده با مکانیزم های حقوق بشری سازمان ملل را که قابل درک و شامل همه اعضای سازمان ملل می‌شود، اعلام کرده‌ایم.

مشاور امور بین‌الملل رئیس قوه قضائیه در ادامه رفتار و کردار گزارشگر ویژه را مغایر با استانداردهای بی طرفی و انصاف دانست و گفت: او به عنوان یک گزارشگر لازم است اصول بی طرفی، صداقت، شفافیت و انصاف را رعایت کند و از تاثیر فشارهای سیاسی برکار خود اجتناب ورزد. گزارشگر با انجام مصاحبه های غیر اصولی با رسانه‌های جهت‌دار و پیش داوری نسبت به ادعاها، بر خلاف شرح وظیفه ماموریت داران، سطح خود را در حد یک رقیب سیاسی که علیه جمهوری اسلامی ایران عمل می‌کند، پایین آورده است.

همکاری با تروریست‌ها

همکاری احمد شهید با گروه‌های تروریستی و دشمنان شناخته شده نظام جمهوری اسلامی بخش دیگری از اظهارات جواد لاریجانی در پاسخ به گزارش احمد شهید بود.

لاریجانی گفت: گزارشگر به صورت فعال برای تهیه گزارش خود، با گروه‌های مشخص و بدنام تروریستی که دستشان به خون بیش از ۲۰ هزار شهروند ایرانی بیگناه آلوده است همکاری کرده است و اتحادیه اروپا و ایالات متحده آمریکا به خاطر اهداف سیاسی خود این بدنام ترین فرقه تروریستی را از لیست گروه‌های ترویستی خود خارج کرده‌اند و حالا برای حقوق بشر ایران اشک تمساح می‌ریزند؛ و این بیش از پیش رویکرد ریاکارانه آنها به موضوع حقوق بشر را نشان می‌دهد.

عدم اشاره به تحریم‌ها

وی افزود: یکی از بارزترین نقایص گزارش احمد شهید بی توجهی کامل او به تحریم‌های یک جانبه و سنگین کشورهای غربی علیه مردم ایران بود.

لاریجانی با اشاره به این بخش، گفت: مایه تاسف است که در این گزارش هیچ اشاره‌ای به تحریم‌های یکجانبه و ضد حقوق بشری کشورهای غربی علیه ایران نشده است و تاسف بار تر اینکه گزارشگر ویژه به جای اینکه از تحمیل کنندگان تحریم‌ها انتقاد کند و آنها را ناقض حقوق بشر شهروندان ایرانی بنامد، کشور مورد هدف تحریم‌ها را نقد می‌کند.

دبیر ستاد حقوق بشر تصریح کرد: آنچه حتی شرم اور تر است اینکه در سراسر این گزارش طولانی، گزارشگر ویزه حتی یک بار به تحریم‌های یکجانبه تحمیل شده علیه ایرانی‌ها توسط ایالات متحده و اتحادیه اروپا اشاره نکرده، چه رسد به اینکه آنها را محکوم نماید و چنین تحریم‌هایی در تعارض آشکار با اصول قانون بین المللی و نیز روح و پیام منشور سازمان مللل است. امکان ندارد که او از تحمیل تحریم‌های یکجانبه علیه مردم و شهروندان ایرانی آگاه نباشد یا از تاثیر چنین تحریم‌هایی بر حقوق بشر آنها بی خبر باشد؛ آیا نباید این سکوت حساب شده گزارشگر ویژه را همسویی با نقض حقوق بشر همه مردم ایران تفسیر کرد؟

توقع بیجای احمد شهید از ایران

دبیر ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران در ادامه به نا آشنایی گزارشگر ویژه از فرهنگ و مذهب حاکم برایران اشاره کرده و گفت: واضح است که گزارشگر نه از پیشینه مذهبی و فرهنگی ایران و تعهداتش با خبر است و نه حتی با زبان و ادبیات مرسوم بین‌المللی، به طور مثال او ایران را محکوم می‌کند که حقوق همجنسگرایان را به رسمیت نمی‌شناسد. هیچ یک از تعهدات حقوق بشری ما را ملزم به انجام این کار نمی‌کند. ارجاعات ایشان به اصطلاحاتی مانند زنای محصنه یکی دیگر از این موارد است و نکته خطرناک، تحمیل یک " سبک زندگی " خاص توسط برخی جوامع غربی به سایر ملل جهان فارغ از تفاوت‌های فرهنگی و تجربیات بشری ارزشمند آنها است، عجیب اینکه این تهاجم و ظلم فرهنگی خشن با نام حقوق بشر و جهان شمولی آن دنبال می‌شود.

تهاجم به فرهنگ بشری


لاریجانی با بیان اینکه ایران قدرتمندترین دموکراسی منطقه و یکی از پیشرفته ترین کشورهای منطقه از نظر علم و فناوری است، اظهارداشت: ما معتقدیم که تهاجم کنونی به فرهنگ بشری بزرگترین جنایتی است که تا به حال در حقوق بشریت صورت گرفته و اجازه دهید صریح و شفاف عرض کنم؛ ما بعنوان یک کشور مسلمان و بخشی از جامعه بزرگ مسلمان جهان، به طور یکسان این حق خدا دادی را داریم که یک سبک زندگی بر اساس عقلانیت اسلامی و فرهنگ ارزشمند خود داشته باشیم و جهانشمولی حقوق بشر نباید بعنوان توجیهی برای نابود کردن و ریشه کن کردن ارزشمند ترین تجربیات بشری در ایجاد مدل‌های متفاوت زندگی مورد استفاده قرار گیرد، بلکه باید سکویی برای ارتقاء احترام برای دیگران و تعامل معنی دار باشد.

بی اعتبار کردن مکانیزم‌های حقوق بشری

دبیر ستاد حقوق بشر در پایان سخنرانی خود، خاطرنشان کرد: ارائه اتهامات بی پایه و گسترده درباره وضعیت حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران با استفاده و اتکاء به منابع جهت دار سندی در اثبات موضع ما است که تعیین گزارشگر کشوری به خودی خود نتیجه یک فرایند ناقص است که متاثر از دخالت و سوء استفاده از مکانیزم‌های حقوق بشری است و جمهوری اسلامی ایران با توجه به این موضوع همچنان اصرار دارد که تعیین گزارشگر ویژه یک تصمیم نامناسب بود که منتهی به تضعیف اعتبار شورای حقوق بشر به عنوان نهادی که باید فعالیت‌های خود را در چارچوب مقررات قانون بین‌المللی انجام دهد، می‌شود و جای تاسف است که این گزارش مانند گزارش‌های قبلی در ارائه هرگونه نکته مثبتی که بتواند باعث ارتقاء و حمایت از حقوق بشر و نیز ارتقاء اعتبار مکانیزم‌های حقوق بشری سازمان ملل شود بسیار ناتوان است.


(Rajavi cult or MKO aslo known as Saddam's Private Army)

----------

همچنین

 
طبقه بندی: اخبار (89 تا 92)،  اخبار ایران و جهان،  پرونده،  خانواده اسرای فرقه رجوی،  نقض حقوق خانواده ها،  نقض حقوق اعضاء، 
برچسب ها: دستگیری منافقین، ژنو، خانواده ها، نوید رهایی، احمد شوید،
ارسال توسط نوید رهایی
آخرین عناوین

تصویر روز

مرصاد

نوید رهایی


لرستان
قربانیان ترور

شهید قاسم سلیمانی

شهید علی صیاد شیرازی

شهید احمدی روشن، دانشمند هسته ای

شهید داریوش رضایی نژاد، دانشمند هسته ای

 - شهیده فاطمه طالقانی؛ عزیزم به کدامین گناه در آتش دشمنان خدا و خلق سوختی؟

برگزیده
صفحات جانبی
برگزیده
افشاگری

نقض حقوق اعضا

خودسوزی

آلبانی ، تیرانا

گزارش انستیتوی تحقیقات دفاع ملی راند

از احمد رازانی تا نورمحمد بیرانوند

حقوق بشر

جداشدگان

 آقای بهزاد علیشاهی

آقای نادر نادری

خانم آن سینگلتون

 آقای محمد حسین سبحانی

آقای علی اكبر راستگو

خانم بتول سلطانی

 آقای محمد رزاقی

 آقای عبد الكریم ابراهیمی

زنان

 خانواده

فرقه رجوی

شورای تروریستی رجوی

نشریات
اخبار
آرشیو مطالب
نوید رهایی نوید رهایی