نوید رهایی از فرقه تروریستی رجوی
خبری، افشاگری، تحقیقی
در راستای مبارزه با تروریسم بین المللی، به سرکردگی رژیم تروریستی امریکا و فرقه تروریستی رجوی؛ وب سایت "نوید رهایی" را با ارسال پیامک به دوستان و آشنایان خود معرفی كنید. مطالب، عكس و اخبار نوید رهایی را در شبكه های اجتماعی و پیام رسان ها به اشتراك بگذارید، همچنین لینک کردن " نوید رهایی" را در سایت ها و وبلاگ خود و دوستانتان، در دستور کار قرار دهید. با تشکر - نوید رهایی ، ،

مرگ بر رژیم تروریستی آمریکا ، ، " تغییر نام "کاخ سفید" به "پایگاه تروریستی و ترویج تروریسم بین المللی " ، ، مرگ بر رژیم آمریکا ، ، Amerika ölümü ، ، Śmierć Ameryki ، ، Down with America ، ، Morte in America ، ، الموت لأمریكا ، ، Tod nach Amerika ، ، Vdekja në Amerikë ، ، Mort à Amérique ، ، مرگ بر رژیم آمریکا

مرتبه
تاریخ : جمعه 2 فروردین 1392

سخنگوی رزمایش پیامبر اعظم (ص) 8 نیروی زمینی سپاه از شکار یک فروند هواپیمای بدون سرنشین متعلق به یکی از کشورهای خارجی در حین این رزمایش خبر داد.

dpa1-29.jpg

در حین رزمایش پیامبر اعظم (ص) 8 صورت گرفت:
شکار یک پهپاد خارجی توسط سپاه

کد خبر: 91120503285
شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۱ - ۲۰:۴۴

سخنگوی رزمایش پیامبر اعظم (ص) 8 نیروی زمینی سپاه از شکار یک فروند هواپیمای بدون سرنشین متعلق به یکی از کشورهای خارجی در حین این رزمایش خبر داد.


به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به منطقه عمومی رزمایش، سردار سرخیلی با اعلام این خبر گفت: در حین انجام رزمایش پیامبر اعظم (ص) 8 و تست سیستم‌های جنگال (جنگ الکترونیک) توانستیم تعدادی پهپاد غیرخودی و خارجی را شناسایی کنیم.


وی ادامه داد: پس از شناسایی این پهپادها موفق شدیم یکی از آنها را به زمین بنشانیم و در اختیار بگیریم. فیلم شکار این پهپاد را نیز داریم و اگر مسئولان بالادستی صلاح بدانند به موقع پخش می‌شود.


سخنگوی این رزمایش در جمع خبرنگاران با اشاره به توانایی‌های سپاه پاسداران در جنگال اظهار کرد: خوشبختانه سیستم‌های جنگال ما در زمینه جمینگ به پیشرفت‌های خوبی دست پیدا کرده است. ما در همین رزمایش در حین اجرای عملیات جنگال و جمینگ تمامی سیگنال‌ها، به تعدادی پهپاد دشمن برخوردیم که از دور قصد ورود به خاک کشورمان را داشتند.


سرخیلی با بیان اینکه "ما یکی از پهپادهای دشمن را به زمین نشاندیم"، گفت: ما با استفاده از سیستم‌های جنگال بدون اینکه سیگنال‌های دیگر را مختل کنیم، امکان شناسایی هواپیماهای باسرنشین و بدون سرنشین را داریم.


وی درباره رزمایش پیامبر اعظم (ص) نیز اعلام کرد: این رزمایش در بعد پدافند غیرعامل یکی از رزمایش‌های بی‌نظیر بوده است و اقدامات و تمرینات خوبی در این زمینه انجام شد.


سخنگوی رزمایش پیامبر اعظم 8 همچنین مهندسی در سپاه را دارای رشد چشمگیر خواند و گفت: ما به دستاوردهای چشمگیری در عرصه مهندسی دست پیدا کرده‌ایم.


وی خاطرنشان کرد: پس از حضور بیگانگان در منطقه خاورمیانه و شکل‌گیری تعاریف جدیدی از جنگ ناهمطراز سپاه تدوین جدیدی از جنگ ناهمطراز ارائه داد و تئوری‌پردازی‌های خوبی انجام شد که امروز باید در عمل پیاده شود، چراکه این تئوری‌ها راهگشاست. سپاه امروز الگوهای آموزشی و عملیاتی و سخت زمینی را، خود تدوین می‌کند.


سرخیلی با بیان اینکه "امروز عملیات پدافند ثابت، ضد هلی‌برن و عملیات شبانه رزمایش برگزار شد"، افزود: ما معتقدیم که برآورد ما از دشمن باید مبتنی بر واقعیات باشد و نباید دشمن را دست کم بگیریم. دشمن از امکانات پیچیده‌ای برخوردار است و نقاط قوت و ضعفی دارد که باید آنها را بشناسیم.


وی در ادامه با اشاره به پهپادهای انتحاری نیز گفت: سیستم‌های جدید پهپادها که من از آنها به عنوان پهپاد انتحاری نام بردم، به خوبی اهداف را تشخیص می‌دهند و می‌توانند با هجوم بردن به آن اهداف، آنها را نابود کنند.


سرخیلی همچنین درباره سلاح‌ها و دستاوردهای جدید نیروی زمینی سپاه گفت: سیستم‌های جنگال ما امروز امکان جمینگ درصد بسیار بالایی از موشک‌ها را دارند. سلاح دوش‌پرتاب کالیبر 20 بومی کشورمان نیز در دنیا نظیر ندارد. این سلاح ضدبالگرد است و با دقت میلیمتری می‌تواند هدف را در فاصله 1400 متری مورد اصابت قرار دهند.


سخنگوی رزمایش پیامبر اعظم (ص) 8 در پایان اعلام کرد: خوشخبتانه رزمایش ما تاکنون به خوبی پیش رفته است و به اهدافمان دست پیدا کرده‌ایم.


..............

ایسنا

 
طبقه بندی: اخبار ایران و جهان،  آرشیو 92 ، 
برچسب ها: شکار پهپاد، رزمایش پیامبر اعظم (ص) 8،
ارسال توسط نوید رهایی
آخرین عناوین

تصویر روز

مرصاد

نوید رهایی


لرستان
قربانیان ترور

شهید قاسم سلیمانی

شهید علی صیاد شیرازی

شهید احمدی روشن، دانشمند هسته ای

شهید داریوش رضایی نژاد، دانشمند هسته ای

 - شهیده فاطمه طالقانی؛ عزیزم به کدامین گناه در آتش دشمنان خدا و خلق سوختی؟

برگزیده
صفحات جانبی
برگزیده
افشاگری

نقض حقوق اعضا

خودسوزی

آلبانی ، تیرانا

گزارش انستیتوی تحقیقات دفاع ملی راند

از احمد رازانی تا نورمحمد بیرانوند

حقوق بشر

جداشدگان

 آقای بهزاد علیشاهی

آقای نادر نادری

خانم آن سینگلتون

 آقای محمد حسین سبحانی

آقای علی اكبر راستگو

خانم بتول سلطانی

 آقای محمد رزاقی

 آقای عبد الكریم ابراهیمی

زنان

 خانواده

فرقه رجوی

شورای تروریستی رجوی

نشریات
اخبار
آرشیو مطالب
نوید رهایی نوید رهایی