نوید رهایی از فرقه تروریستی رجوی
خبری، افشاگری، تحقیقی
در راستای مبارزه با تروریسم بین المللی، به سرکردگی رژیم تروریستی امریکا و فرقه تروریستی رجوی؛ وب سایت "نوید رهایی" را با ارسال پیامک به دوستان و آشنایان خود معرفی كنید. مطالب، عكس و اخبار نوید رهایی را در شبكه های اجتماعی و پیام رسان ها به اشتراك بگذارید، همچنین لینک کردن " نوید رهایی" را در سایت ها و وبلاگ خود و دوستانتان، در دستور کار قرار دهید. با تشکر - نوید رهایی ، ،

مرگ بر رژیم تروریستی آمریکا ، ، " تغییر نام "کاخ سفید" به "پایگاه تروریستی و ترویج تروریسم بین المللی " ، ، مرگ بر رژیم آمریکا ، ، Amerika ölümü ، ، Śmierć Ameryki ، ، Down with America ، ، Morte in America ، ، الموت لأمریكا ، ، Tod nach Amerika ، ، Vdekja në Amerikë ، ، Mort à Amérique ، ، مرگ بر رژیم آمریکا

جمع آوری پول توسط منافقین در کشورهای اروپایی که عمدتاً تحت پوشش امور خیریه و با عنوان «مالی- اجتماعی»  انجام می شود، همچنان ادامه داشته و دارد. به اعتقاد بسیاری از اعضای جداشده از گروهک تروریستی منافقین، مبالغی که از این طریق گردآوری می شود، کفاف بخش اندکی از مخارج آنان را هم نمی دهد...

مالی اجتماعی ، پولشویی
جمع آوری پول از طریق اینترنت توسط منافقین؛ راهی برای پولشویی


در یک اقدام تأمل برانگیز گروهک تروریستی منافقین، به درج یک صفحه اختصاصی در سایت رسمی خود جهت جمع آوری پول تحت عنوان کمک مالی مبادرت نموده است.

این اقدام از آن جهت تأمل‌ برانگیز است که جمع آوری پول توسط منافقین در کشورهای اروپایی که عمدتاً تحت پوشش امور خیریه و با عنوان «مالی- اجتماعی»  انجام می شود، همچنان ادامه داشته و دارد. همچنین در مقاطع مختلف، برنامه های ویژه ای با اسم همیاری، از طریق شبکه تلویزیونی این گروهک، به همین منظور اجرا می شود.

مالی اجتماعی ، پولشویی

به اعتقاد بسیاری از اعضای جداشده از گروهک تروریستی منافقین، مبالغی که از این طریق گردآوری می شود، کفاف بخش اندکی از مخارج آنان را هم نمی دهد؛ مخارجی نظیر استخدام لابیست ها و برگزاری مراسم مختلف و هزینه هایی که برای پیشبرد اهدافش خرج می کند، جزیی از این مخارج است.

از طرفی درج چنین اعلانی با علم به این که این گروهک هواداران زیادی ندارد که از این طریق بخواهند به آن کمک مالی برسانند و غالب هواداران این گروهک در خارج به سر می برند و هم اکنون نیز بایستی به صورت ماهیانه مبالغی را به آن بدهند، این سوال را ایجاد می کند که چرا این چنین اقدامی صورت گرفته است.

فرض اولیه که عمدتاً هم از طریق منتقدان و جداشدگان گروهک منافقین مطرح می شود و بیراه هم نیست، آن است که بعد از سقوط صدام و اتمام پس اندازهایی که از رهگذر خدمت به رژیم وی اندوخته اند، اکنون منافقین را با بحران مالی مواجه نموده و تلاش دارند از هر طریق این بحران را جبران نمایند که دریافت اینترنتی نیز یکی از این طرق است.

اما همانگونه که گفته شد با توجه به آن که منافقین به دلیل نداشتن هوادار، مبلغ قابل ملاحظه ای از این طریق نمی توانند کسب کنند، و هرچند گرفتار شدن این گروهک در بحران مالی یک واقعیت است اما بعید به نظر می رسد که علت اصلی این اقدام مهار بحران مالی از این طریق باشد.

در مقابل با توجه به آن که در فضای اینترنت می توان حسابهای مجازی با آی پی های گوناگون و از کشورهای مختلف تولید کرد که روشهای مختلف و پیچیده ای برای پرتعداد نشان دادن مراجعان و پرداخت کنندگان وجود دارد، این روش، شیوه مناسبی است برای « پولشویی» و از بین بردن مبدأ پولهایی که وارد حسابهای این گروهک می شود.

جمع آوری پول از طریق اینترنت توسط منافقین


صفحه جمع آوری کمک های مالی در پایگاه اینترنتی منافقین

تصویر استفاده شده برای این صفحه قابل تامل است

به قراراطلاع، یکی از مهمترین چالش‌های فعلی منافقین، زیر ذره بین قرار داشتن حسابهای بانکی و تبادلات مالی این گروهک در اروپا است و از این رو رهبران منافقین تلاش دارند با شگردهای گوناگون منشأ درآمدهایشان را که عمدتاً از طریق قاچاق و دست داشتن در تجارتهای غیرقانونی است را پنهان کنند.

ثبت شرکتهای صوری، شرکت در فعالیتهای بازرگانی در خصوص واردات و صادرات و به ویژه عدم گزارش در مورد منبع درآمدها به بهانه های امنیتی از مهمترین شگردهای این گروه در زمینه پولشویی است.

سعید رضاپور
سه‌شنبه، ۰۶ فروردین ۱۳۹۲ / ۱۴ جمادی‌الاول ۱۴۳۴ / ۲۶ مارس ۲۰۱۳
طبقه بندی: آرشیو 92 ،  افشاگری، 
برچسب ها: پولشویی منافقین، مالی اجتماعی منافقین، اروپا منافقین،
ارسال توسط نوید رهایی
آخرین عناوین

تصویر روز

مرصاد

نوید رهایی


لرستان
قربانیان ترور

شهید قاسم سلیمانی

شهید علی صیاد شیرازی

شهید احمدی روشن، دانشمند هسته ای

شهید داریوش رضایی نژاد، دانشمند هسته ای

 - شهیده فاطمه طالقانی؛ عزیزم به کدامین گناه در آتش دشمنان خدا و خلق سوختی؟

برگزیده
صفحات جانبی
برگزیده
افشاگری

نقض حقوق اعضا

خودسوزی

آلبانی ، تیرانا

گزارش انستیتوی تحقیقات دفاع ملی راند

از احمد رازانی تا نورمحمد بیرانوند

حقوق بشر

جداشدگان

 آقای بهزاد علیشاهی

آقای نادر نادری

خانم آن سینگلتون

 آقای محمد حسین سبحانی

آقای علی اكبر راستگو

خانم بتول سلطانی

 آقای محمد رزاقی

 آقای عبد الكریم ابراهیمی

زنان

 خانواده

فرقه رجوی

شورای تروریستی رجوی

نشریات
اخبار
آرشیو مطالب
نوید رهایی نوید رهایی