نوید رهایی از فرقه تروریستی رجوی
خبری، افشاگری، تحقیقی
در راستای مبارزه با تروریسم بین المللی، به سرکردگی رژیم تروریستی امریکا و فرقه تروریستی رجوی؛ وب سایت "نوید رهایی" را با ارسال پیامک به دوستان و آشنایان خود معرفی كنید. مطالب، عكس و اخبار نوید رهایی را در شبكه های اجتماعی و پیام رسان ها به اشتراك بگذارید، همچنین لینک کردن " نوید رهایی" را در سایت ها و وبلاگ خود و دوستانتان، در دستور کار قرار دهید. با تشکر - نوید رهایی ، ،

مرگ بر رژیم تروریستی آمریکا ، ، " تغییر نام "کاخ سفید" به "پایگاه تروریستی و ترویج تروریسم بین المللی " ، ، مرگ بر رژیم آمریکا ، ، Amerika ölümü ، ، Śmierć Ameryki ، ، Down with America ، ، Morte in America ، ، الموت لأمریكا ، ، Tod nach Amerika ، ، Vdekja në Amerikë ، ، Mort à Amérique ، ، مرگ بر رژیم آمریکا

مرتبه
تاریخ : پنجشنبه 5 اردیبهشت 1392
    بر این اساس باید در آینده نزدیک شاهد حملات تروریستی فرقه مجاهدین خلق در آمریکا بود. آنچه به نگرانی های بیشتر در این خصوص دامن می زند صرفا نگرش مارکسیستی این فرقه نیست، سابقه ترور شهروندان آمریکا و دست به اقدامات وحشتناکی چون خودسوزی های ژوئن 2003 در فرانسه است. در جریان این خودسوزی ها ده نفر از اعضای این فرقه به دستور رهبران آن در اعتراض به حکم دستگیری مریم رجوی به اتهام پولشویی و تدارک حملات تروریستی خود را به شعله های آتش سپردند.

انجار بوستون امریکا

حمایت از القاعده= حوادث 11 سپتامبر/حمایت از چچنی ها= حوادث بوستون/حمایت از منافقین نیز بی نتیجه نخواهد بود!
فعالان مبارزه با تروریسم همواره بر این موضوع تاکید داشته و دارند که گسترش تروریسم در سطح بین المللی آن نتیجه حمایت قدرت های بزرگ از گروه های تروریستی در راستای اهداف سیاسی شان است. اما وقتی این گروه ها کارکردشان را برای قدرت های بزرگ از دست می دهند از بین نمی روند. آنها به حیات تروریستی شان ادامه داده و در نهایت علیه منافع حامیانشان وارد عمل می شوند.

یکی از مصادیق این حقیقت حمایت آمریکا از گروه های شبه نظامی در افغانستان علیه ارتش سرخ است. غرب و در راس آن آمریکا در طول جنگ سرد و در جریان تهاجم شوری به افغانستان برای مقابله با نفوذ کمونیسم دست به تشکیل و مسلح کردن گروه های شبه نظامی نظیر القاعده و طالبان زد. اما طولی نکشید که همین گروه ها به جدی ترین تهدیهای امنیتی علیه آمریکا تبدیل شده و بزرگترین حملات تروریستی تاریخ بشر را 11 سپتامبر 2003 در خاک این کشور انجام دادند، حملات تروریستی که 5 هزار قربانی بر جای گذاشت.

در خصوص حمایت از گروه های تروریستی چچنی نیز این امر تکرار شد. در جریان درگیری روسیه با چچن، آمریکایی ها در راستای اعمال فشار بر روسیه از گروه های چچنی حمایت کردند. کولین رولی، مامور بازنشسته اف بی آی و فعال صلح طلب و عدالتخواه در مطلبی منتشر شده در پایگاه تحلیلی آمریکایی «کانزورتیوم نیوز» می نویسد:جولیانی (سیاستمدار سابق آمریکایی و اکنون حامی فرقه تروریستی مجاهدین خلق) بهتر از هر کسی می داند که «تروریست های» چچن چطور برای حفظ فشار علیه روس ها مفید بوده اند، درست مثل مجاهدان افغانی که از سال 1980 تا 1989 در جنگ علیه شوروی در افغانستان مورد استفاده قرار گرفتند. در واقع بسیاری از نو محافظه کاران مانند «جیمز ووزلی»، رئیس سابق سیا، نیز به عنوان یکی از اعضای گروه دوستان چچن شناخته می شد.

درگیری ها در چچن سال ها پیش خاتمه یافت اما تبعات حمایت از چچنی ها در نهایت خود را در حوادث تروریستی بوستون نشان داد.

به گفته کولین رولی نکته تاسف برانگیر اینجاست که  روند و سیاست های نادرست در مواجهه با تروریسم کماکان ادامه دارد؛ این بار به صورت حمایت از فرقه تروریستی مجاهدین خلق.

بر این اساس امروز نیز سیاست حمایت ار فرقه تروریستی مجاهدین خلق از همین الگوی نادرست پیروی می کند. کولی رولی در این خصوص می گوید: "جالب است که رودی جیولیانی نیز یکی از همان نومحافظه کاران و سیاستمداران فاسدی است که زمانی که مجاهدین خلق هنوز در فهرست سازمان های تروریستی آمریکا قرار داشت، صدها هزار دلار از منابع این گروه دریافت کرد. این پول ها هزینه لابی غیرقانونی این سیاستمداران با مقام های امریکایی برای حذف از فهرست سازمان های تروریستی شد. "

به عقیده وی با تبدیل شدن این گروه های تروریستی که دارایی تلقی می شوند به دشمن، مقام های دولتی دچار آشفتگی و حیرت می شوند. این همان اتفاقی است که در مورد جهادگراهای وابسته به القاعده در لیبی و سوریه اتفاق افتاد. همین افراط گرایان علیه تامین کننده سلاح و حامیان آمریکایی خود به پا می خیزند.

از این منظر حمایت از تروریست ها در راستای تحقق اهداف کوتاه مدت سیاسی در نهایت هزینه های زیادی بر شهروندان آمریکایی بار می کند. این امر خصوصا در مورد فرقه تروریستی مجاهدین خلق که سابقه ترور شهروندان آمریکایی در پرونده خود داشته و دارای نگرش های مارکسیستی است بیش از همه می تواند نگران کننده باشد.

کولین رولی در همین زمینه می نویسد: " این واقعیت در مورد آمریکا و اسرائیل که در حال حاضر با تروریست های مجاهدین هم دست شده اند نیز صدق می کند. دولت امریکا به تازگی تروریست های مجاهدین را به عنوان بخشی از مبارزه گسترده خویش در جهت تضعیف ایران، از رده تروریست های «بد» به تروریست های «خوب» ارتقا داده است. جولیانی و آدم های مشابه او، در پشت صحنه تمامی این عملیات های خائنانه دست دارند اما ناگهان بدون هرگونه نگرانی برای حفظ منافع خود در مقابل دوربین ها ظاهر می شوند و تمامی شعارهای ضد تروریستی خود را نادیده می گیرند. "

بر این اساس باید در آینده نزدیک شاهد حملات تروریستی فرقه مجاهدین خلق در آمریکا بود. آنچه به نگرانی های بیشتر در این خصوص دامن می زند صرفا نگرش مارکسیستی این فرقه نیست، سابقه ترور شهروندان آمریکا و دست به اقدامات وحشتناکی چون خودسوزی های ژوئن 2003 توسط مجاهدین خلق در فرانسه است. در جریان این خودسوزی ها ده نفر از اعضای این فرقه به دستور رهبران آن در اعتراض به حکم دستگیری مریم رجوی به اتهام پولشویی و تدارک حملات تروریستی خود را به شعله های آتش سپردند.  سوال آمریکایی هایی چون کولین رودی این است که با چنین سابقه و نگرش های فرقه ای و مارکسیستی مجاهدین خلق آیا حامیان فعلی آنها یعنی کسانی چون جولیانی حاضر به پاسخگویی درباره حمایتشان از این فرقه خواهند بود یا همانند حوادث تروریستی بوستن در مقابل دوربین ها ژست های ضد تروریستی به خود خواهند گرفت؟


انجمن دفاع از قربانیان تروریسم

طبقه بندی: آرشیو 92 ،  پرونده،  آمریکا ، فرقه مجاهدین، 
برچسب ها: امریکا منافقین، القاعده، چچن،
ارسال توسط نوید رهایی
آخرین عناوین

تصویر روز

مرصاد

نوید رهایی


لرستان
قربانیان ترور

شهید قاسم سلیمانی

شهید علی صیاد شیرازی

شهید احمدی روشن، دانشمند هسته ای

شهید داریوش رضایی نژاد، دانشمند هسته ای

 - شهیده فاطمه طالقانی؛ عزیزم به کدامین گناه در آتش دشمنان خدا و خلق سوختی؟

برگزیده
صفحات جانبی
برگزیده
افشاگری

نقض حقوق اعضا

خودسوزی

آلبانی ، تیرانا

گزارش انستیتوی تحقیقات دفاع ملی راند

از احمد رازانی تا نورمحمد بیرانوند

حقوق بشر

جداشدگان

 آقای بهزاد علیشاهی

آقای نادر نادری

خانم آن سینگلتون

 آقای محمد حسین سبحانی

آقای علی اكبر راستگو

خانم بتول سلطانی

 آقای محمد رزاقی

 آقای عبد الكریم ابراهیمی

زنان

 خانواده

فرقه رجوی

شورای تروریستی رجوی

نشریات
اخبار
آرشیو مطالب
نوید رهایی نوید رهایی