نوید رهایی از فرقه تروریستی رجوی
خبری، افشاگری، تحقیقی
در راستای مبارزه با تروریسم بین المللی، به سرکردگی رژیم تروریستی امریکا و فرقه تروریستی رجوی؛ وب سایت "نوید رهایی" را با ارسال پیامک به دوستان و آشنایان خود معرفی كنید. مطالب، عكس و اخبار نوید رهایی را در شبكه های اجتماعی و پیام رسان ها به اشتراك بگذارید، همچنین لینک کردن " نوید رهایی" را در سایت ها و وبلاگ خود و دوستانتان، در دستور کار قرار دهید. با تشکر - نوید رهایی ، ،

مرگ بر رژیم تروریستی آمریکا ، ، " تغییر نام "کاخ سفید" به "پایگاه تروریستی و ترویج تروریسم بین المللی " ، ، مرگ بر رژیم آمریکا ، ، Amerika ölümü ، ، Śmierć Ameryki ، ، Down with America ، ، Morte in America ، ، الموت لأمریكا ، ، Tod nach Amerika ، ، Vdekja në Amerikë ، ، Mort à Amérique ، ، مرگ بر رژیم آمریکا

یکی از پژوهشگران دانشگاه هاروارد در مقاله ای تحت عنوان "آمریکا حامی شماره یک تروریسم" که در پایگاه خبری و تحلیلی "اینفورمیشن کلیرینگ هاوس" منتشر شده است با اشاره به معیارهای دوگانه دولت آمریکا در قبال تروریسم به ادامه پروژه "اسلام هراسی" توسط رسانه های آمریکایی اشاره می کند.

 

گاریكائی چنگو

مبارزه با تروریسم، ابزاری برای سلطه جویی آمریکا

نوشته شده توسط گاریكائی چنگو

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هابیلیان(خانواده شهدا ترور کشور) به نقل از باشگاه خبرنگاران، پایگاه خبری و تحلیلی اینفورمیشن کلیرینگ هاوس،"گاریکائی چنگو" با اشاره به مواضع دوگانه دولت آمریکا در مورد مقوله "تروریسم" می افزاید "از دید دولت آمریکا همانگونه که دیکتاتورهای جهان به خوب و بد تقسیم می شوند تروریست ها نیز به دو دسته خوب و بد تقسیم می شوند. القاعده در عراق از دید واشنگتن تروریست های "بد" قلمداد می شوند اما در سوی دیگر آمریکا "القاعده" در سوریه را در دسته تروریست های "خوب" قرار می دهد. از دید واشنگتن "القاعده" در مالی بد است اما در لیبی خوب. نحوه انعکاس اخبار مرتبط با تروریسم نیز در آمریکا از همین معیاری دوگانه پیروی می کنند. در همان روزی که حادثه بمبگذاری بوستون روی داد در عراق نیز حوادث تروریستی در جریان بود که در اثر آن ۷۵ نفر کشته و بیش از ۲۵۰ نفر در جریان سلسله انفجارهایی که بر اثر بمبگذاری خودرو روی داد جان خود را از دست دادند. در همان زمان القاعده در عراق مسئولیت این حمله تروریستی را پذیرفت . در همین حال رسانه های آمریکایی و سیاستمداران آن کشور مدعی بودند که انفجار بوستون از سوی نیروهای اسلامگرا انجام شده است. اما واقعیت آنست که گزارش های پلیس فدرال آمریکا نیز نشان می دهد  تنها ۶ درصد از حملات تروریستی انجام شده در خاک آمریکا توسط مسلمانان بوده است. در واقع، واقعیت آنست که صهیونیست ها بیش از هر مسلمانی در آمریکا در طول سه دهه گذشته مرتکب اقدامات تروریستی شده اند. با این حال رسانه های آمریکایی تنها تمایل دارند که دومی را انعکاس دهند. مسلمانان ۱ درصد از جمعیت کل کشور آمریکا را تشکیل می دهند اما ۱۳ درصد از قربانیان اقدامات تبهکارانه ای هستند که از سوی سایرین و با انگیزه های "اسلام ستیزانه" انجام می شوند. آشکار است که مسلمانان در داخل و خارج آمریکا قربانیان اصلی اقدامات تروریستی هستند. با این وجود رسانه های غربی تنها علاقه دارند  قربانیان غربی را بعنوان کشته شدگان اصلی حوادث تروریستی معرفی نمایند.

سیاست دولت آمریکا همواره حمایت از تروریست هایی بوده که به عقاید افراطی متمایل بوده اند. این سیاست از دوران جنگ سرد جریان داشته است. در آن زمان جهان به دو قطب تقسیم شده بود در سویی اتحاد جماهیر شوروی، کشورهای جهان سوم و کشورهای مستقل و در سوی دیگر کشورهای غربی و تروریست های افراطی قرار داشتند. آمریکا از این تروریست ها برای مبارزه با نیروهای شوروی استفاده می کرد. رییس آژانس امنیت ملی دولت آمریکا در دوره ریاست جمهوری "رونالد ریگان" پیش تر اعتراف کرده بود که دولت آمریکا خود اصلی ترین دولتی بوده است که از "تروریسم" بعنوان یک ابزار استفاده کرده است و قانونگذاران آمریکایی نیز اذعان دارند که آن کشور نقض کننده قوانین ضد تروریستی بوده است."

نویسنده در ادامه با اشاره به این موضوع که گروه "القاعده" و اعضای آن دست پروده دولت آمریکا بوده اند می افزاید "نبایستی فراموش کنیم که "بن لادن" رهبر القاعده نیز خود تحت تعلیم سازمان جاسوسی آمریکا (سیا) بوده است و از سوی آن سازمان مورد حمایت مالی قرار گرفته است. "رابین کوک" وزیر امور خارجه پیشین انگلیس در این باره اعتراف کرده بود که براساس شواهدی که وجود دارند می توان نشان داد  سیا از تروریست ها در افغانستان حمایت کرده است. روابط آمریکا با القاعده همواره رابطه ای همراه با عشق و نفرت بوده است. در هر زمان بسته به اینکه اقدامات آنان تا چه حد در راستای منافع آمریکا بوده و یا نبوده است دولت آمریکا نیز از این گروهها حمایت کرده و یا اینکه در قبال آنان موضعی خصمانه اتخاذ کرده است و اعضای این گروهها را از طریق پهپادها مورد هدف قرار داده است. نظامیان آمریکا در حملات پهپادی به اصطلاح "ضد تروریستی" خود در یک دهه گذشته دست کم ۴۷۰۰ نفر را به قتل رسانده اند. واقعیت آنست که اقدامات ضد تروریستی دولت آمریکا به افزایش تروریست ها انجامیده است. این امرنشان از شکست دولت آمریکا در اقدامات به اصطلاح ضد تروریستی اش دارد. علاوه بر میزان تلفاتی که اقدامات تروریستی آمریکایی ها در برداشته است این دسته از اقدامات باعث تحمیل هزینه های بسیاری نیز بر مردم آمریکا شده اند. یکی از این تبعات را می توان افزایش فعالیت کارخانه های اسلحه سازی آمریکا دانست و همچنین رشد فعالیت راستگرایان افراطی در آن کشور نیز یکی از آثار منفی این اقدامات بوده است."

نویسنده در بخش پایانی مقاله اشاره می کند که اقدامات به اصطلاح "ضد تروریستی" آمریکا بیشتر سبب افزایش "نظامی گری" دولت آمریکا شده است "اقدامات آمریکا در به اصطلاح مبارزه علیه "تروریسم" مورد پسند روسای صنایع اسلحه سازی آن کشور هستند. دولت آمریکا در جریان تجاوز نظامی علیه عراق از پایگاه های نظامی در عربستان سعودی، کویت، بحرین، قطر، عمان و امارات استفاده کرد. نظامیان آمریکا در جریان بمباران یوگسلاوی از پایگاههای نظامی در مجارستان، مقدونیه، بوسنی، کرواسی، کوزوو و آلبانی استفاده کردند. در بمباران افغانستان توسط آمریکا نیز نیروهای نظامی آمریکایی از پایگاههای نظامی شان در پاکستان، قزاقستان، ازبکستان و تاجیکستان استفاده کردند. همچون دوران امپراتوری روم باستان و "بربریت" جاری در آن زمان، واشنگتن نیز توسعه طلبی و سلطه جویی خود را به بهانه مبارزه علیه تروریسم دنبال می کند. سه عامل اساسی باعث سقوط هر امپراتوری ای از جمله امپراتوری آمریکا خواهند شد: کاهش شدید پول، افزایش نظامی فاجعه بار و از دست دادن اعتماد به نفس که هر سه آنها در آمریکای کنونی مشاهده می شوند."

........................

8/2/92


 
طبقه بندی: آرشیو 92 ،  افشاگری،  حامیان فرقه رجوی،  آمریکا ، فرقه مجاهدین، 
برچسب ها: منافقین، نفاق، مجاهدین خلق، ترور، تروریسم، تروریست، آمریکا، اینفورمیشن کلیرینگ هاوس، گاریکائی چنگو،
ارسال توسط نوید رهایی
آخرین عناوین

تصویر روز

مرصاد

نوید رهایی


لرستان
قربانیان ترور

شهید قاسم سلیمانی

شهید علی صیاد شیرازی

شهید احمدی روشن، دانشمند هسته ای

شهید داریوش رضایی نژاد، دانشمند هسته ای

 - شهیده فاطمه طالقانی؛ عزیزم به کدامین گناه در آتش دشمنان خدا و خلق سوختی؟

برگزیده
صفحات جانبی
برگزیده
افشاگری

نقض حقوق اعضا

خودسوزی

آلبانی ، تیرانا

گزارش انستیتوی تحقیقات دفاع ملی راند

از احمد رازانی تا نورمحمد بیرانوند

حقوق بشر

جداشدگان

 آقای بهزاد علیشاهی

آقای نادر نادری

خانم آن سینگلتون

 آقای محمد حسین سبحانی

آقای علی اكبر راستگو

خانم بتول سلطانی

 آقای محمد رزاقی

 آقای عبد الكریم ابراهیمی

زنان

 خانواده

فرقه رجوی

شورای تروریستی رجوی

نشریات
اخبار
آرشیو مطالب
نوید رهایی نوید رهایی