نوید رهایی از فرقه تروریستی رجوی
خبری، افشاگری، تحقیقی
در راستای مبارزه با تروریسم بین المللی، به سرکردگی رژیم تروریستی امریکا و فرقه تروریستی رجوی؛ وب سایت "نوید رهایی" را با ارسال پیامک به دوستان و آشنایان خود معرفی كنید. مطالب، عكس و اخبار نوید رهایی را در شبكه های اجتماعی و پیام رسان ها به اشتراك بگذارید، همچنین لینک کردن " نوید رهایی" را در سایت ها و وبلاگ خود و دوستانتان، در دستور کار قرار دهید. با تشکر - نوید رهایی ، ،

مرگ بر رژیم تروریستی آمریکا ، ، " تغییر نام "کاخ سفید" به "پایگاه تروریستی و ترویج تروریسم بین المللی " ، ، مرگ بر رژیم آمریکا ، ، Amerika ölümü ، ، Śmierć Ameryki ، ، Down with America ، ، Morte in America ، ، الموت لأمریكا ، ، Tod nach Amerika ، ، Vdekja në Amerikë ، ، Mort à Amérique ، ، مرگ بر رژیم آمریکا

مرتبه
تاریخ : سه شنبه 17 اردیبهشت 1392
این چرخش به شکاف میان مجاهدین منجر شد؛ یک دسته مجاهدین اسلامی بودن که عقاید مارکسیستی را نپذیرفتند و دومین دسته مجاهدین مارکسیست (منافقین) بودند. از میان سه جناح مذهبی، سیاسی و نظامی مجاهدین به سرکردگی تقی شهرام و بهرام آرام، «شریف واقفی» رهبر جناح مذهبی سازمان، تغییر ایدئولوژی را نپذیرفت و با کمک «صمدیه لباف» به تقویت جناح مذهبی پرداخت.

تصفیه درون سازمانی منافقین


روایتی از تصفیه درون سازمانی منافقین

نوشته شده توسط بنیاد هابیلیان

تصفیه درون سازمانی منافقین
    
 

منشأ جنبش‌های چریکی در ایران به دهه‌ی پنجاه هجری شمسی باز می‌گردد. در بین سال‌های ۱۳۴۹- ۱۳۵۶ چند سازمان چریکی در ایران ایجاد شد که عبارتند از: سازمان چریک‌های فدایی خلق ایران، سازمان مجاهدین خلق با دو انشعاب مجاهدین اسلامی و مجاهدین مارکسیست، گروه‌های کوچک منطقه‌ای با گرایش اسلامی، مانند گروه ابوذر در نهاوند و گروه‌های کوچک و مستقل با گرایش مارکسیست، مانند گروه توفان، حزب دمکرات کردستان و سازمان انقلابی حزب توده. از میان این گروه‌ها، چریک‌های فدایی خلق و سازمان مجاهدین بزرگ‌ترین بودند.

سابقه‌ی تاسیس سازمان مجاهدین خلق به حدود سال ۱۳۴۴ باز می‌گردد. اعضای اصلی این سازمان از جناح مذهبی جبهه ملی و نیز اعضای نهضت آزادی بودند.

شهید مجید شریف واقفی

شهید مجید شریف واقفی

علی‌اصغر بدیع‌زادگان، محمد حنیف نژاد، سعید محسن، محمد [محمود] عسگری‌‍زاده، عبدالرسول مشکین فام و احمد رضایی، هسته‌ی اصلی سازمان مجاهدین را پی افکندند.
این هسته به تدریج به شهرهای اصفهان، شیراز ، تبریز و ... گسترش یافت. اعضای سازمان مجاهدین از میان روشنفکران نسل جوان اما با پایگاه‌های اجتماعی متفاوت و غالبا از خانواده‌های شیعی مذهب بودند که عمدتا از بین دانشجویان دانشکده‌ی فنی، کشاورزی، پلی‌تکینک تهران و دانشگاه صنعتی آریامهر عضوگیری می‌شدند.

آرمان آنها ایجاد تغییرات اساسی و پایان دادن وابستگی به غرب و ایجاد نظام بی‌طبقه‌ی توحیدی بود. مبارزه‌ مسلحانه و چریکی مجاهدین از سال ۱۳۵۰ مقارن با برگزاری جشن‌های ۲۵۰۰ ساله‌ شاهنشاهی، علنی شد. بمب‌گذاری در کارخانه‌ صنایع الکترونیکی تهران و ربودن یک هواپیمای ایران ایر، به دستگیری ۹ تن از مجاهدان و سپس ۶۶ نفر دیگر از آنها انجامید. در نتیجه، رهبران اولیه‌ سازمان اعدام گردیدند و یا در درگیری خیابانی کشته شدند. کادرهای درجه‌ی دوم در سال ۱۳۵۱ سازمان را تجدید حیات کرده، اما به مارکسیسم گرایش یافتند و طی جزوه‌ای به نام «بیانیه‌های اعلام مواضع ایدئولوژیک»، مارکسیسم را به جای اسلام فلسفه‌ی راستین انقلابی نامیدند.


مرتضی صمدیه لباف

مرتضی صمدیه لباف

این چرخش به شکاف میان مجاهدین منجر شد؛ یک دسته مجاهدین اسلامی بودن که عقاید مارکسیستی را نپذیرفتند و دومین دسته مجاهدین مارکسیست (منافقین) بودند. از میان سه جناح مذهبی، سیاسی و نظامی مجاهدین به سرکردگی تقی شهرام و بهرام آرام، «شریف واقفی» رهبر جناح مذهبی سازمان، تغییر ایدئولوژی را نپذیرفت و با کمک «صمدیه لباف» به تقویت جناح مذهبی پرداخت. این موضوع باعث خلع سلاح و تصفیه‌ آن دو گردید و سرانجام سازمان آنها را خائن قلمداد کرد. در نتیجه طرح ترور شریف واقفی و صمدیه لباف در اردیبهشت سال ۱۳۵۴ پیاده شد. شریف واقفی به شهادت رسید، اما صمدیه لباف زخمی شد و توسط ساواک دستگیر و در همان سال اعدام شد.
 
........................
92/02/17طبقه بندی: آرشیو 92 ،  آشنایی با فرقه رجوی،  افشاگری،  قربانیان خشونت و ترور ،  ایدئولوژی فرقه مجاهدین، 
برچسب ها: تصفیه درون سازمانی منافقین، شریف واقفی، بهرام آرام، صمدیه لباف،
ارسال توسط نوید رهایی
آخرین عناوین

تصویر روز

مرصاد

نوید رهایی


لرستان
قربانیان ترور

شهید قاسم سلیمانی

شهید علی صیاد شیرازی

شهید احمدی روشن، دانشمند هسته ای

شهید داریوش رضایی نژاد، دانشمند هسته ای

 - شهیده فاطمه طالقانی؛ عزیزم به کدامین گناه در آتش دشمنان خدا و خلق سوختی؟

برگزیده
صفحات جانبی
برگزیده
افشاگری

نقض حقوق اعضا

خودسوزی

آلبانی ، تیرانا

گزارش انستیتوی تحقیقات دفاع ملی راند

از احمد رازانی تا نورمحمد بیرانوند

حقوق بشر

جداشدگان

 آقای بهزاد علیشاهی

آقای نادر نادری

خانم آن سینگلتون

 آقای محمد حسین سبحانی

آقای علی اكبر راستگو

خانم بتول سلطانی

 آقای محمد رزاقی

 آقای عبد الكریم ابراهیمی

زنان

 خانواده

فرقه رجوی

شورای تروریستی رجوی

نشریات
اخبار
آرشیو مطالب
نوید رهایی نوید رهایی