نوید رهایی از فرقه تروریستی رجوی
خبری، افشاگری، تحقیقی
در راستای مبارزه با تروریسم بین المللی، به سرکردگی رژیم تروریستی امریکا و فرقه تروریستی رجوی؛ وب سایت "نوید رهایی" را با ارسال پیامک به دوستان و آشنایان خود معرفی كنید. مطالب، عكس و اخبار نوید رهایی را در شبكه های اجتماعی و پیام رسان ها به اشتراك بگذارید، همچنین لینک کردن " نوید رهایی" را در سایت ها و وبلاگ خود و دوستانتان، در دستور کار قرار دهید. با تشکر - نوید رهایی ، ،

مرگ بر رژیم تروریستی آمریکا ، ، " تغییر نام "کاخ سفید" به "پایگاه تروریستی و ترویج تروریسم بین المللی " ، ، مرگ بر رژیم آمریکا ، ، Amerika ölümü ، ، Śmierć Ameryki ، ، Down with America ، ، Morte in America ، ، الموت لأمریكا ، ، Tod nach Amerika ، ، Vdekja në Amerikë ، ، Mort à Amérique ، ، مرگ بر رژیم آمریکا

مرتبه
تاریخ : جمعه 17 خرداد 1392

17 خرداد سال 1365 مسعود رجوی در پی یک اقدام غیر منتظره پاریس را به مقصد عراق ترک کرد. این اقدام دور تازه ای از حیات سیاسی سازمان مجاهدین خلق را رقم زد. مجاهدین اندکی بعد از اتخاذ جنگ چریکی شهری و تبعات و شکستهای آن متقاعد شده بودند که این تاکتیک راه حل مسئله سرنگونی نیست.

صدام رجوی 

پرواز شوم رجوی از پاریس به بغداد (1) 
 

 بخشهای مختلف اپوزیسیون که تا آن زمان علی رغم امتناع از پیوستن به شورای ملی مقاومت و موضع گیری نسبت به ملاقات رجوی با طارق عزیز در سال 62 اما با تساهل بیشتری برخورد می کردند مجاهدین و شورا را به شدت مورد نکوهش و شماتت قرار دادند. اما مجاهدین خلق که به تدریج در آستانه تلاشی کامل در داخل کشور قرار گرفته بودند الزاما می بایست تا راه حل تازه ای را اندیشه کنند. مجاهدین نه تنها در عرصه داخلی متحمل شکست و بن بستهای اساسی شدند که در عرصه تلاشهای برون مرزی برای کسب مشروعیت و رسمیت دادن یک آلترناتیو به اصطلاح دمکراتیک نیز توفیقی حاصل نکردند. به موازات شکستهای نظامی سازمان در داخل ، در شورا نیز به واسطه هژمونی طلبی رجوی بخشی از نیروهای تاثیر گذار شورا از جمله حزب دمکرات کردستان از شورای ملی مقاومت جدا می شود. اهمیت این جدایی برای مجاهدین خلق از آن رو است که با جداشدن حزب دمکرات کردستان استفاده از منطقه کردستان به عنوان یک امکان بالقوه برای تغییر شرایط تاکتیکی مجاهدین خلق از جنگ چریکی شهری به تاکتیک منطقه ای منتفی شده است.

مجاهدین اندکی بعد از اتخاذ جنگ چریکی شهری و تبعات و شکستهای آن متقاعد شده بودند که این تاکتیک راه حل مسئله سرنگونی نیست. اما شرایط ناگزیر پیش رو و سماجت رجوی در اثبات صحت این مشی مجاهدین را علیرغم ادعاهای واهی ناگزیر کرده بود کماکان بر ادامه این تاکتیک اصرار ورزند. همین امر به علاوه دلایل دیگری چالش مشی موجود و متعاقب آن ریزش نیروهای موجود در شورا را تشدید کرده بود.

 بیژن نیابتی از اعضای چپ شورای ملی مقاومت در کتاب " نگاهی دیگر به انقلاب ایدئولوژیک مجاهدین خلق" شرایط مجاهدین خلق را در این دو جبهه (داخلی و خارجی) اینگونه تشریح می کند. او در رابطه با شکست تاکتیک جنگ چریکی شهری و بن بستهای ناشی از آن می نویسد:

" سال 62 سال تعیین تکلیف نهایی در تمامی صحنه های سیاسی – نظامی، استراتژیک و ایدئولوژیک است. بن بست سیاسی و نظامی مقاومت مسلحانه و عدم امکان سرنگونی کوتاه مدت رژیم که در اواخر سال 61 بارز و در طول سال 62 محرز گردیده بود، دو راه حل را در مقابل مجاهدین خلق قرار می دهد."(1)
ادامه دارد...
طبقه بندی: آرشیو 92 ،  آشنایی با فرقه رجوی،  مناسبت ها، 
برچسب ها: پرواز شوم،
ارسال توسط نوید رهایی
آخرین عناوین

تصویر روز

مرصاد

نوید رهایی


لرستان
قربانیان ترور

شهید قاسم سلیمانی

شهید علی صیاد شیرازی

شهید احمدی روشن، دانشمند هسته ای

شهید داریوش رضایی نژاد، دانشمند هسته ای

 - شهیده فاطمه طالقانی؛ عزیزم به کدامین گناه در آتش دشمنان خدا و خلق سوختی؟

برگزیده
صفحات جانبی
برگزیده
افشاگری

نقض حقوق اعضا

خودسوزی

آلبانی ، تیرانا

گزارش انستیتوی تحقیقات دفاع ملی راند

از احمد رازانی تا نورمحمد بیرانوند

حقوق بشر

جداشدگان

 آقای بهزاد علیشاهی

آقای نادر نادری

خانم آن سینگلتون

 آقای محمد حسین سبحانی

آقای علی اكبر راستگو

خانم بتول سلطانی

 آقای محمد رزاقی

 آقای عبد الكریم ابراهیمی

زنان

 خانواده

فرقه رجوی

شورای تروریستی رجوی

نشریات
اخبار
آرشیو مطالب
نوید رهایی نوید رهایی