نوید رهایی از فرقه تروریستی رجوی
خبری، افشاگری، تحقیقی
در راستای مبارزه با تروریسم بین المللی، به سرکردگی رژیم تروریستی امریکا و فرقه تروریستی رجوی؛ وب سایت "نوید رهایی" را با ارسال پیامک به دوستان و آشنایان خود معرفی كنید. مطالب، عكس و اخبار نوید رهایی را در شبكه های اجتماعی و پیام رسان ها به اشتراك بگذارید، همچنین لینک کردن " نوید رهایی" را در سایت ها و وبلاگ خود و دوستانتان، در دستور کار قرار دهید. با تشکر - نوید رهایی ، ،

مرگ بر رژیم تروریستی آمریکا ، ، " تغییر نام "کاخ سفید" به "پایگاه تروریستی و ترویج تروریسم بین المللی " ، ، مرگ بر رژیم آمریکا ، ، Amerika ölümü ، ، Śmierć Ameryki ، ، Down with America ، ، Morte in America ، ، الموت لأمریكا ، ، Tod nach Amerika ، ، Vdekja në Amerikë ، ، Mort à Amérique ، ، مرگ بر رژیم آمریکا

شرکت‌های بزرگ اینترنتی فیس‌بوک و گوگل  در آمریکا برخلاف ادعاهایشان، به کاخ سفید و پلیس این کشور امکان داده‌اند تا به طور نامحدود به اطلاعات کاربران دسترسی داشته باشند.

فیس‌بوک و گوگل

جاسوسی نامحدود و لحظه‌ای پلیس و دولت آمریکا از سرورهای فیس‌بوک و گوگل

به گزارش فارس به نقل از پی سی ورلد، آژانس امنیت ملی آمریکا و پلیس فدرال آمریکا (اف بی آی)، به راحتی به سرورهای گوگل، فیس بوک و دیگر شرکت های بزرگ اینترنتی در ایالات متحده دسترسی دارند و فایل های صوتی، تصویری، ایمیل ها و دیگر محتوای عرضه شده توسط کاربران را بررسی و مشاهده می کنند.

افشای این مساله در کنار افشای خبر کنترل تمامی تماس های تلفنی همراه و ثابت مشترکان اپراتور وریزون به طور روزانه در آمریکا جنجالی بزرگ را به راه انداخته است.

این کار به طور آنی و لحظه ای و در قالب برنامه های موسوم به PRISM صورت گرفته است. اجرای طرح یاد شده از سال 2007 آغاز شده تا به اصطلاح تهدیدات خارجی بر علیه امنیت ملی آمریکا شناسایی شود. از جمله دیگر شرکت های اینترنتی آمریکایی که به کاخ سفید امکان جاسوسی در مورد کاربران خود را داده اند می توان به مایکروسافت، یاهو، اسکایپ، پال تاک، یوتیوب، اپل، ای او ال و ... اشاره کرد.

بر اساس اسناد افشا شده کاخ سفید به راحتی به هر داده ای که توسط کاربران بر روی سرورهای این شرکت ها ذخیره شود دسترسی دارد و این جاسوسی بی شرمانه در سال های اخیر تشدید شده است و اقدامات کاربران این سایت ها به طور آنی و لحظه ای کنترل می شود، به گونه ای که در حین ارسال یک فایل ویدیویی رویت آن توسط پلیس آمریکا صورت می گیرد.

اولین بار روزنامه های گاردین و واشنگتن پست این جاسوسی بی سابقه از صدها میلیون کاربران این سایت ها را افشا کردند. اسناد مربوط به این اقدام توسط یک افسر اطلاعاتی فاش شده است. وی یک فایل پاورپوینت را در مورد برنامه PRISM در اختیار مطبوعات قرار داده است. تاریخ این فایل مربوط به آوریل سال 2013 است. این طرح نه تنها در آمریکا بلکه در بریتانیا هم اجرا شده است.

در حالی که اتهامات گسترده ای در این زمینه به دولت آمریکا وارد شده و افکار عمومی خواستار دریافت توضیحات قانع کننده ای در این زمینه است آژانس امنیت ملی آمریکا از ارائه هر گونه توضیحات در این مورد خودداری کرده است.

در مقابل گروه های مدنی این اقدام را نقض حقوق شهروندی و قانون اساسی ایالات متحده دانسته و تصریح کرده اند دولت حق ندارد در این ابعاد تکان دهنده از شهروندان خود جاسوسی کند.

آنها از اینکه آژانس امنیت ملی آمریکا که بخشی از ارتش این کشور محسوب می شود به تمامی زوایای زندگی دیجیتال مردم دسترسی مستقیم دارد اظهار خشم کرده و آن را تهدیدی برای آزادی بیان در آمریکا دانسته اند.

به دنبال حملات تند به این طرح شرکت های حامی اجرای آن مساله را تکذیب کرده اند. فیس بوک اخبار طرح شده را غیردقیق توصیف کرده و مدعی شده به هیچ ارگان دولتی اجازه دسترسی مستقیم به سرورهای فیس بوک را نداده است.

بر همین اساس فیس بوک مدعی است در زمان دریافت چنین درخواست هایی مطابقت آن با قوانین را به دقت بررسی کرده و اطلاعات را تنها در حد پیش بینی شده در قانون افشا می کند.

یاهو هم مدعی شده حریم شخصی کاربران را جدی می گیرد و به دولت اجازه دسترسی مستقیم به سرورهای خود را نداده است. گوگل گفته درخواست های این چنینی را با دقت بررسی می کند و اپل هم مشارکت در طرح مذکور را تکذیب کرده است. با این حال حجم تکان دهنده اخباری که در این زمینه افشا شده باعث شده که این تکذیب ها در زمینه بازگرداندن اعتماد به افکار عمومی چندان موثر نباشد.

................

19/03/92
طبقه بندی: اخبار ایران و جهان،  آرشیو 92 ،  افشاگری،  جاسوسی، 
برچسب ها: جاسوسی، فیس‌بوک و گوگل، پلیس امریکا،
ارسال توسط نوید رهایی
آخرین عناوین

تصویر روز

مرصاد

نوید رهایی


لرستان
قربانیان ترور

شهید قاسم سلیمانی

شهید علی صیاد شیرازی

شهید احمدی روشن، دانشمند هسته ای

شهید داریوش رضایی نژاد، دانشمند هسته ای

 - شهیده فاطمه طالقانی؛ عزیزم به کدامین گناه در آتش دشمنان خدا و خلق سوختی؟

برگزیده
صفحات جانبی
برگزیده
افشاگری

نقض حقوق اعضا

خودسوزی

آلبانی ، تیرانا

گزارش انستیتوی تحقیقات دفاع ملی راند

از احمد رازانی تا نورمحمد بیرانوند

حقوق بشر

جداشدگان

 آقای بهزاد علیشاهی

آقای نادر نادری

خانم آن سینگلتون

 آقای محمد حسین سبحانی

آقای علی اكبر راستگو

خانم بتول سلطانی

 آقای محمد رزاقی

 آقای عبد الكریم ابراهیمی

زنان

 خانواده

فرقه رجوی

شورای تروریستی رجوی

نشریات
اخبار
آرشیو مطالب
نوید رهایی نوید رهایی