نوید رهایی از فرقه تروریستی رجوی
خبری، افشاگری، تحقیقی
در راستای مبارزه با تروریسم بین المللی، به سرکردگی رژیم تروریستی امریکا و فرقه تروریستی رجوی؛ وب سایت "نوید رهایی" را با ارسال پیامک به دوستان و آشنایان خود معرفی كنید. مطالب، عكس و اخبار نوید رهایی را در شبكه های اجتماعی و پیام رسان ها به اشتراك بگذارید، همچنین لینک کردن " نوید رهایی" را در سایت ها و وبلاگ خود و دوستانتان، در دستور کار قرار دهید. با تشکر - نوید رهایی ، ،

مرگ بر رژیم تروریستی آمریکا ، ، " تغییر نام "کاخ سفید" به "پایگاه تروریستی و ترویج تروریسم بین المللی " ، ، مرگ بر رژیم آمریکا ، ، Amerika ölümü ، ، Śmierć Ameryki ، ، Down with America ، ، Morte in America ، ، الموت لأمریكا ، ، Tod nach Amerika ، ، Vdekja në Amerikë ، ، Mort à Amérique ، ، مرگ بر رژیم آمریکا

مرتبه
تاریخ : یکشنبه 19 خرداد 1392

در حالی‌که منابع مستقل پزشکی شمار تلفات درگیری‌های بنغازی را 70 کشته و 1020 زخمی اعلام کرده‌اند، خبر می‌رسد که انفجار یک بمب سفارت قطر در طرابلس، مرکز لیبی را به لرزه درآورد.

بنغازی لیبی

افزایش قربانیان درگیری‌ بنغازی به 70 کشته و 1020 زخمی

 

گروه بین الملل / حوزه آفریقا

92/03/19 - 19:03

شماره: 13920319001370

 


افزایش قربانیان درگیری‌ بنغازی به 70 کشته و 1020 زخمی/حمله به سفارت قطر در لیبی

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه دنیا الوطن، منابع لیبیایی به نقل از شاهدان عینی از وقوع یک انفجار قوی امروز یک‌شنبه در ساختمان سفارت قطر در طرابلس در پایتخت لیبی خبر داده و اعلام کردند که این انفجار احتمالا ناشی از پرتاب بمب به مقر سفارت قطر بوده است.

این شاهدان در ادامه تاکید کردند که پس از صدای انفجار ستون دود از داخل سفارت به برخاست.

اما در خصوص درگیری‌های مسلحانه در حالی‌که منابع رسمی لیبیایی آمار این درگیری‌ها را 28 کشته و 70 زخمی اعلام کرده بودند، منابع پزشکی مستقل در بنغازی اعلام کردند که شمار کشته‌های این درگیری‌ها 70 کشته و 1020 زخمی بوده است.

این درحالی است که شماری از شهروندان لیبیایی در منطقه «کویفیه» شهر بنغازی با تجمع در برابر مقر نیروها و گردانهای سپر لیبی وابسته به ارتش این کشور خواستار انحلال این نیرو و تسلیم سلاح‌های این عناصر به ارتش ملی لیبی شدند.

پس از درگیری‌های مسلحانه بنغازی اظهارات مطبوعات و رسانه‌ای بی‌شماری از کانال‌های مختلف لیبیایی پخش شده که کشور قطر را به دست داشتن در متزلزل کردن و تضعیف امنیت شهر بنغازی متهم کرده‌اند.

درگیری‌های مسلحانه بنغازی شب گذشته شنبه بین عناصر گردان انقلابیون سابق با تظاهرات کنندگانی روی داد که خواستار انحلال گروه‌های شبه نظامی بودند.

ده‌ها شهروندان لیبیایی در بنغازی که برخی از آنان مسلح بودند، بعد از ظهر روز گذشته قصد داشتند، عناصر گردانهای سپر لیبی را از پادگان خود بیرون کنند که به درگیری بین دو طرف منجر شد.

تظاهرات کنندگان لیبیایی شعار «ما می‌خواهیم شبه نظامیان را از شهر بیرون کنیم تا نیروهای نظامی جایگزین آنها شوند» را سر می‌دادند.

گردانهای سپر لیبی متشکل از انقلابیون سابقی که با نظام معمر القذافی در سال 2011 جنگیده بودند و به طور رسمی وابسته به وزارت دفاع لیبی هستند.

مقامات لیبیایی که برای تشکیل ارتش و پلیس حرفه‌ای با مشکل مواجه هستند، برای تامین امنیت مرزهای خود یا جلوگیری از بروز اختلافات قبیله‌ای از انقلابیون سابق کمک گرفته است.

..............

19/03/92
طبقه بندی: اخبار ایران و جهان، 
برچسب ها: درگیری‌ بنغازی، لیبی، قطر،
ارسال توسط نوید رهایی
آخرین عناوین

تصویر روز

مرصاد

نوید رهایی


لرستان
قربانیان ترور

شهید قاسم سلیمانی

شهید علی صیاد شیرازی

شهید احمدی روشن، دانشمند هسته ای

شهید داریوش رضایی نژاد، دانشمند هسته ای

 - شهیده فاطمه طالقانی؛ عزیزم به کدامین گناه در آتش دشمنان خدا و خلق سوختی؟

برگزیده
صفحات جانبی
برگزیده
افشاگری

نقض حقوق اعضا

خودسوزی

آلبانی ، تیرانا

گزارش انستیتوی تحقیقات دفاع ملی راند

از احمد رازانی تا نورمحمد بیرانوند

حقوق بشر

جداشدگان

 آقای بهزاد علیشاهی

آقای نادر نادری

خانم آن سینگلتون

 آقای محمد حسین سبحانی

آقای علی اكبر راستگو

خانم بتول سلطانی

 آقای محمد رزاقی

 آقای عبد الكریم ابراهیمی

زنان

 خانواده

فرقه رجوی

شورای تروریستی رجوی

نشریات
اخبار
آرشیو مطالب
نوید رهایی نوید رهایی