نوید رهایی از فرقه تروریستی رجوی
خبری، افشاگری، تحقیقی
در راستای مبارزه با تروریسم بین المللی، به سرکردگی رژیم تروریستی امریکا و فرقه تروریستی رجوی؛ وب سایت "نوید رهایی" را با ارسال پیامک به دوستان و آشنایان خود معرفی كنید. مطالب، عكس و اخبار نوید رهایی را در شبكه های اجتماعی و پیام رسان ها به اشتراك بگذارید، همچنین لینک کردن " نوید رهایی" را در سایت ها و وبلاگ خود و دوستانتان، در دستور کار قرار دهید. با تشکر - نوید رهایی ، ،

مرگ بر رژیم تروریستی آمریکا ، ، " تغییر نام "کاخ سفید" به "پایگاه تروریستی و ترویج تروریسم بین المللی " ، ، مرگ بر رژیم آمریکا ، ، Amerika ölümü ، ، Śmierć Ameryki ، ، Down with America ، ، Morte in America ، ، الموت لأمریكا ، ، Tod nach Amerika ، ، Vdekja në Amerikë ، ، Mort à Amérique ، ، مرگ بر رژیم آمریکا

 آنچه در زیر می آید نمونه ای از آماری است که در استانهای مختلف سوریه کشته شدند و این آمار نیز به همراه عکس ، مشخصات ، ملیت و زمان کشته شدن منتشر شده است. 729 نفر از عربستان سعودی، 640 نفر از سازمان خلق (گروه تروریستی مجاهدین)، 489 نفر از مصر ، 439 نفر از چچن،   435 نفر از لبنان، 301نفر از افغانستان،  291نفر از پاکستان، 263نفر از لیبی، 208نفر از عراق و 188نفر از روسیه ، 167نفر از ترکیه ، 117از سومالی ، 109نفر از کویت ، حدود 90نفر از فرانسه، 129نفر از اردن ...

تروریست های سوریه

المنار : شمار زیادی از اعضای مجاهدین در سوریه به هلاکت رسیدند

بیش از شش هزار جنگجوی غیر سوری که در کنار گروههای مسلح در سوریه با ارتش این کشور می جنگند به هلاکت رسیدند که حدود 650 نفر آنها از اعضای گروه تروریستی مجاهدین بودند.

 به گزارش شبکه تلویزیونی المنار ، دهها گزارش رسانه ای و اطلاعاتی درباره تعداد و ملیتهای افراد مسلحی که در سوریه کشته شدند منتشر شده است .

 حمزه حاج حسن گزارشگر المنار در گزارشی ابتدا این پرسش را مطرح کرد که چه کسانی در سوریه می جنگند ؟ پاسخ به این پرسش به تحقیقات زیادی نیاز ندارد. سوریها و افرادی از ملیتهای متعدد از شرق گرفته تا غرب در سوریه می جنگند . ارقام می گوید دهها هزار غیر سوری در جنگ در سوریه کشته یا زخمی یا ناپدید شده اند یا آنکه در خارج از سوریه منتظر رفتن به این کشور هستند. بیشتر آنها زیر پرچم جبهه موسوم به جبهه النصره می جنگند . قطعا آنها بر خلاف تلاشهای جرج صبرا رئیس ائتلاف مخالفان سوری در خارج برای توجیه تعداد جنگجویان در سوریه در حد چند صد نفر نیستند. تصاویر ویدئویی ، گزارشهای آمریکایی و اروپایی برای بیان وضع موجود جنگجویانی که به گفته خودشان به دنبال جهاد در سوریه هستند کافی است. نخستین آمارها را اخضر ابراهیمی فرستاده سازمان ملل متحد به سوریه داد و گفت چهل هزار جنگجوی خارجی در سوریه می جنگند .

 گزارشهای رسانه ای اروپایی و پژوهشهای مراکز مطالعاتی نیز آمار داده اند که 6113جنگجو در سوریه دفن شدند یا آنکه اجسادشان به آتش کشیده شده یا آنکه اجسادشان از طریق ترکیه به کشورهایشان بازگردانده شده است . ترکیه از گذرگاههای اصلی جنگجویان به سوریه است .
 آنها از حدود صد ملیت هستند . نیروهای سوری تعداد زیادی از آنها را دستگیر و اعلام کرده‌اند آنان از 26کشور هستند .

 آنچه در زیر می آید نمونه ای از آماری است که در استانهای مختلف سوریه کشته شدند و این آمار نیز به همراه عکس ، مشخصات ، ملیت و زمان کشته شدن منتشر شده است.
 729نفر سعودی ، 640 نفر از سازمان خلق (گروه تروریستی مجاهدین) ، 489نفر از مصر ، 439 از چچن ، 435نفز از لبنان ،301نفر از افغانستان ، 291نفر از پاکستان ، 263نفر از لیبی ،208نفر از عراق و 188نفر از روسیه ، 167نفر از ترکیه ، 117از سومالی ، 109نفر از کویت ، حدود 90نفر از فرانسه، 129نفر از اردن ، 67نفر از آلمان ، 66نفر از انگلیس ، 53نفر از الجزایر ،62 نفر از تونس ، 52نفر از یمن ،45نفر از بلژیک و 40نفر از ازبکستان ، 35نفر از آمریکا ، کوزوو 30نفر ، جمهوری آذربایجان 21نفر ،قطر 29نفر ، مالت 13نفر ، موریتانی هفت نفر ، سورینام شش نفر کشته شدند.

 الکساندر پورتنیکف رئیس شورای امنیت فدرالی روسیه گفت حدود 200نفر جنگجو از روسیه در کنار گروههای مسلح در سوریه می جنگند . این در حالی است که وزیر کشور فرانسه نیز فاش کرد بیش از 600اروپایی در سوریه می جنگند که 120نفر فرانسوی هستند.

 همچنین برآورد می شود که 17هزار جنگجوی عرب و خارجی در سوریه ناپدید شدند .
 شاید برجسته ترین واکنشها نیز در میان تونسی ها بود که در اعتراض به افزایش انتقال جوانان تونسی از ترکیه به سوریه صدای اعتراضشان بودند.

منبع: رسانه های عربی

چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۲
طبقه بندی: اخبار (89 تا 92)،  اخبار ایران و جهان،  آرشیو 92 ،  افشاگری،  سوریه، 
برچسب ها: تروریست، سوریه، کشته شدگان سوریه، فرقه رجوی سوریه،
ارسال توسط نوید رهایی
آخرین عناوین

تصویر روز

مرصاد

نوید رهایی


لرستان
قربانیان ترور

شهید قاسم سلیمانی

شهید علی صیاد شیرازی

شهید احمدی روشن، دانشمند هسته ای

شهید داریوش رضایی نژاد، دانشمند هسته ای

 - شهیده فاطمه طالقانی؛ عزیزم به کدامین گناه در آتش دشمنان خدا و خلق سوختی؟

برگزیده
صفحات جانبی
برگزیده
افشاگری

نقض حقوق اعضا

خودسوزی

آلبانی ، تیرانا

گزارش انستیتوی تحقیقات دفاع ملی راند

از احمد رازانی تا نورمحمد بیرانوند

حقوق بشر

جداشدگان

 آقای بهزاد علیشاهی

آقای نادر نادری

خانم آن سینگلتون

 آقای محمد حسین سبحانی

آقای علی اكبر راستگو

خانم بتول سلطانی

 آقای محمد رزاقی

 آقای عبد الكریم ابراهیمی

زنان

 خانواده

فرقه رجوی

شورای تروریستی رجوی

نشریات
اخبار
آرشیو مطالب
نوید رهایی نوید رهایی