نوید رهایی از فرقه تروریستی رجوی
خبری، افشاگری، تحقیقی
در راستای مبارزه با تروریسم بین المللی، به سرکردگی رژیم تروریستی امریکا و فرقه تروریستی رجوی؛ وب سایت "نوید رهایی" را با ارسال پیامک به دوستان و آشنایان خود معرفی كنید. مطالب، عكس و اخبار نوید رهایی را در شبكه های اجتماعی و پیام رسان ها به اشتراك بگذارید، همچنین لینک کردن " نوید رهایی" را در سایت ها و وبلاگ خود و دوستانتان، در دستور کار قرار دهید. با تشکر - نوید رهایی ، ،

مرگ بر رژیم تروریستی آمریکا ، ، " تغییر نام "کاخ سفید" به "پایگاه تروریستی و ترویج تروریسم بین المللی " ، ، مرگ بر رژیم آمریکا ، ، Amerika ölümü ، ، Śmierć Ameryki ، ، Down with America ، ، Morte in America ، ، الموت لأمریكا ، ، Tod nach Amerika ، ، Vdekja në Amerikë ، ، Mort à Amérique ، ، مرگ بر رژیم آمریکا

مرتبه
تاریخ : یکشنبه 26 خرداد 1392
روز گذشته خبرگزاری رویترز در گزارشی به نقل از تنی چند از مقامات آمریکایی اعلام کرد که احتمال پذیرش تعدادی از اعضای مجاهدین که در حال حاضر در کمپ لیبرتی بغداد مستقر هستند از سوی آمریکا وجود دارد. آنها در ادامه افزودند که در ازای انتقال این افراد به آمریکا از آن‌ها انتظار می‌رود که از سازمان مجاهدین جدا شوند.

سیاست امریکا برخورد دوگانه با تروریست و  یک بام و دو هواست
جدا شدن از سازمان، شرط ورود مجاهدین به آمریکا

برخی مقامات آمریکایی از انتقال احتمالی عده‌ای از مجاهدین به این کشور خبر دادند، ولی آن را منوط به جدایی این افراد از سازمان مجاهدین دانستند.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از هابیلیان (خانواده شهدای ترور کشور)، روز گذشته خبرگزاری رویترز در گزارشی به نقل از تنی چند از مقامات آمریکایی اعلام کرد که احتمال پذیرش تعدادی از اعضای مجاهدین که در حال حاضر در کمپ لیبرتی بغداد مستقر هستند از سوی آمریکا وجود دارد.
آنها در ادامه افزودند که در ازای انتقال این افراد به آمریکا از آن‌ها انتظار می‌رود که از سازمان مجاهدین جدا شوند.
این سازمان از ابتدای شکل‌گیری فهرست تروریستی آمریکا در سال 1997 در این فهرست قرار گرفت و قریب به 15 سال متمادی زینت بخش آن بود، ولی نهایتاً با پرداخت هزینه‌های سرسام‌آور و برگزاری تجمع‌ها و خرید سیاستمداران بازنشسته آمریکایی و اروپایی توانست خود را از آن خارج سازد.
دولت عراق طبق اقدامی قانونی و توافقی که در دسامبر سال 2011 میلادی با سازمان ملل انجام داد حدود 3000 تن از اعضای این گروهک تروریستی را از کمپ اشرف که نزدیک به سه دهه از آن به عنوان یک پایگاه نظامی استفاده می‌کردند به کمپ لیبرتی در نزدیکی فرودگاه بین‌المللی بغداد منتقل کرد تا پس از بررسی وضعیت پناهندگی آنها توسط کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان به کشورهای ثالث منتقل شوند.
نخست وزیر آلبانی پس از دیدار با معاون وزیرخارجه آمریکا و نماینده ویژه سازمان ملل در عراق در اواسط ماه مه میلادی، پیشنهاد پذیرش 210 تن از این افراد به خاک کشورش را داد ولی سخنگوی این سازمان بلافاصله این پیشنهاد را رد کرد.
امروز پس از گذشت دو ماه و اظهار نظر مقامات سازمان ملل و وزارت خارجه آمریکا مبنی بر کارشکنی مجاهدین و عدم همکاری رهبران آن‌ها برای خروج اعضای خود از عراق 14 نفر و به دنبال آن 30 نفر دیگر از اعضای این گروهک به آلبانی منتقل شدند.

......................
۱۳۹۲/۳/۲۶
طبقه بندی: اخبار (89 تا 92)،  اخبار ایران و جهان،  آرشیو 92 ،  لیبرت نیوز،  آمریکا ، فرقه مجاهدین، 
برچسب ها: انتقال به امریکا، شرط انتقال، جداشدن از فرقه رجوی،
ارسال توسط نوید رهایی
آخرین عناوین

تصویر روز

مرصاد

نوید رهایی


لرستان
قربانیان ترور

شهید قاسم سلیمانی

شهید علی صیاد شیرازی

شهید احمدی روشن، دانشمند هسته ای

شهید داریوش رضایی نژاد، دانشمند هسته ای

 - شهیده فاطمه طالقانی؛ عزیزم به کدامین گناه در آتش دشمنان خدا و خلق سوختی؟

برگزیده
صفحات جانبی
برگزیده
افشاگری

نقض حقوق اعضا

خودسوزی

آلبانی ، تیرانا

گزارش انستیتوی تحقیقات دفاع ملی راند

از احمد رازانی تا نورمحمد بیرانوند

حقوق بشر

جداشدگان

 آقای بهزاد علیشاهی

آقای نادر نادری

خانم آن سینگلتون

 آقای محمد حسین سبحانی

آقای علی اكبر راستگو

خانم بتول سلطانی

 آقای محمد رزاقی

 آقای عبد الكریم ابراهیمی

زنان

 خانواده

فرقه رجوی

شورای تروریستی رجوی

نشریات
اخبار
آرشیو مطالب
نوید رهایی نوید رهایی