نوید رهایی از فرقه تروریستی رجوی
خبری، افشاگری، تحقیقی
در راستای مبارزه با تروریسم بین المللی، به سرکردگی رژیم تروریستی امریکا و فرقه تروریستی رجوی؛ وب سایت "نوید رهایی" را با ارسال پیامک به دوستان و آشنایان خود معرفی كنید. مطالب، عكس و اخبار نوید رهایی را در شبكه های اجتماعی و پیام رسان ها به اشتراك بگذارید، همچنین لینک کردن " نوید رهایی" را در سایت ها و وبلاگ خود و دوستانتان، در دستور کار قرار دهید. با تشکر - نوید رهایی ، ،

مرگ بر رژیم تروریستی آمریکا ، ، " تغییر نام "کاخ سفید" به "پایگاه تروریستی و ترویج تروریسم بین المللی " ، ، مرگ بر رژیم آمریکا ، ، Amerika ölümü ، ، Śmierć Ameryki ، ، Down with America ، ، Morte in America ، ، الموت لأمریكا ، ، Tod nach Amerika ، ، Vdekja në Amerikë ، ، Mort à Amérique ، ، مرگ بر رژیم آمریکا

مرتبه
تاریخ : سه شنبه 28 خرداد 1392
«نوآم چامسکی» تحلیلگر آمریکایی در گفت‌وگو با روزنامه السفیر لبنان با اشاره به سیاست‌های آمریکا در مواجهه با خیزش‌های عربی گفت: این همان سیاست معمول آمریکاست که به دنبال تسلط بر کشورهای نفتی است؛ این موضوع برای آمریکا مهم‌ترین اولویت را دارد.تحلیلگر و زبان‌شناس مشهور آمریکایی با اشاره به تحولات منطقه نتیجه گرفت واشنگتن حامی سلفی‌ها در منطقه است.
چامسکی: کاخ سفید حامی سلفی‌ها در منطقه است


تحلیلگر و زبان‌شناس مشهور آمریکایی با اشاره به تحولات منطقه نتیجه گرفت واشنگتن حامی سلفی‌ها در منطقه است.
به گزارش فارس، «نوآم چامسکی» تحلیلگر آمریکایی در گفت‌وگو با روزنامه السفیر لبنان با اشاره به سیاست‌های آمریکا در مواجهه با خیزش‌های عربی گفت: این همان سیاست معمول آمریکاست که به دنبال تسلط بر کشورهای نفتی است؛ این موضوع برای آمریکا مهم‌ترین اولویت را دارد.
وی در ادامه با اشاره به تحولات سوریه گفت: در مورد سوریه نیز آمریکا هرگز با این کشور دوست نبوده، بنابراین چیزی تغییر نمی‌کند، اما یک دولت در منطقه وجود دارد که آمریکا آن را از دست داده و آن عراق است. این شکست برای آمریکا بسیار بزرگ است.
وی با اشاره به هم‌پیمانی آمریکا با جریان‌های تند اسلامی و سلفی در منطقه گفت: آمریکا هرگز با اسلام رادیکال، مخالفت نکرده است، به عنوان مثال عربستان سعودی هم‌پیمان اساسی آمریکاست و به نظر می‌رسد انگلیس نیز در این راه قدم برمی‌دارد.
وی تأکید کرد که آمریکا همواره از جریان غالب حمایت می‌کند، آنهم جریانی که منافع آمریکا را در منطقه تأمین کند، آنها تا لحظات آخر از دیکتاتورهای برتر حمایت می‌کنند و درباره هم پیمانان جدید آمریکا نیز این امر صادق است.
«چامسکی» با تأکید بر اینکه آمریکا با هر حرکت دموکراتیک در جهان مخالف است، افزود: علت این است که آمریکا تمایلی به ایجاد نظام‌های دموکراتیک مخالف با سیاست‌های خود ندارد، آمریکا به علت سیاست‌هایی که اتخاذ کرده در سرتاسر جهان دشمنانی دارد بنابراین طبیعی است که از وجود نظام‌های دموکراتیک که به دنبال آراء مردمی است،‌وحشت داشته باشد.
وی افزود: هنگامی که آمریکا از رژیم‌های دموکراتیک سخن می‌گوید، منظورش آن رژیم‌هایی است که از وی حمایت می‌کنند، اما اگر در همین کشورها انتخاباتی برگزار شود و دولتی با رویکرد مخالف آمریکا روی کار بیاید، واشنگتن این انتخابات را دموکراتیک نخواهد خواند، به عنوان مثال این اتفاقی بود که در انتخابات فلسطین در سال 2006 روی داد و جنبش حماس در جریان آن پیروز انتخابات شد.
وی در مورد تمایل آمریکا برای ادامه درگیری‌ها در سوریه گفت: آمریکایی‌ها مانعی برای ادامه درگیری‌ها نمی‌بینند؛ البته شاید به عمد دنبال این موضوع نیستند، اما جلوی آن را نمی‌گیرند. صحبت‌ها در مورد عدم دخالت مستقیم آمریکا در بحران سوریه نیز گمراه کننده است. البته اگر آمریکا بخواهد موازنه قوا را در سوریه به نفع مخالفان پایان دهد، می‌تواند؛ اما به نظر می‌رسد اسرائیل و آمریکا نمی‌خواهند هیچ کس در سوریه پیروز شود!طبقه بندی: اخبار ایران و جهان،  آرشیو 92 ،  دیدگاه، 
برچسب ها: نوآم چامسکی، تحلیلگر آمریکایی، کاخ سفید حامی سلفی‌ها،
ارسال توسط نوید رهایی
آخرین عناوین

تصویر روز

مرصاد

نوید رهایی


لرستان
قربانیان ترور

شهید قاسم سلیمانی

شهید علی صیاد شیرازی

شهید احمدی روشن، دانشمند هسته ای

شهید داریوش رضایی نژاد، دانشمند هسته ای

 - شهیده فاطمه طالقانی؛ عزیزم به کدامین گناه در آتش دشمنان خدا و خلق سوختی؟

برگزیده
صفحات جانبی
برگزیده
افشاگری

نقض حقوق اعضا

خودسوزی

آلبانی ، تیرانا

گزارش انستیتوی تحقیقات دفاع ملی راند

از احمد رازانی تا نورمحمد بیرانوند

حقوق بشر

جداشدگان

 آقای بهزاد علیشاهی

آقای نادر نادری

خانم آن سینگلتون

 آقای محمد حسین سبحانی

آقای علی اكبر راستگو

خانم بتول سلطانی

 آقای محمد رزاقی

 آقای عبد الكریم ابراهیمی

زنان

 خانواده

فرقه رجوی

شورای تروریستی رجوی

نشریات
اخبار
آرشیو مطالب
نوید رهایی نوید رهایی