نوید رهایی از فرقه تروریستی رجوی
خبری، افشاگری، تحقیقی
در راستای مبارزه با تروریسم بین المللی، به سرکردگی رژیم تروریستی امریکا و فرقه تروریستی رجوی؛ وب سایت "نوید رهایی" را با ارسال پیامک به دوستان و آشنایان خود معرفی كنید. مطالب، عكس و اخبار نوید رهایی را در شبكه های اجتماعی و پیام رسان ها به اشتراك بگذارید، همچنین لینک کردن " نوید رهایی" را در سایت ها و وبلاگ خود و دوستانتان، در دستور کار قرار دهید. با تشکر - نوید رهایی ، ،

مرگ بر رژیم تروریستی آمریکا ، ، " تغییر نام "کاخ سفید" به "پایگاه تروریستی و ترویج تروریسم بین المللی " ، ، مرگ بر رژیم آمریکا ، ، Amerika ölümü ، ، Śmierć Ameryki ، ، Down with America ، ، Morte in America ، ، الموت لأمریكا ، ، Tod nach Amerika ، ، Vdekja në Amerikë ، ، Mort à Amérique ، ، مرگ بر رژیم آمریکا

مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 5 تیر 1392
اخبار دریافتی از آلبانی نیز حاکی است این شخص تلاش میکند از موضع یک مسئول و عضو قدیمی بقیه افراد را تحت نظر و کنترل خود داشته باشد . به همین دلیل  رفتارهای وی مورد  اعتراض  بقیه نفرات اکیپ قرار گرفته و همه سعی میکنند از وی دوری کنند.

جواد خراسان

جواد خراسان همان اسماعیل مرتضائی از اعضای هیات اجرایی سازمان مجاهدین و اهل مشهد  است.

جواد خراسان کیست ؟


اخبار موثق دریافتی حاکی است شخصی با نام مستعار "جواد خراسان" جزو اکیپ سی نفری است که اخیرا از لیبرتی  به آلبانی اعزام شده است.

اخبار دریافتی از آلبانی نیز حاکی است این شخص تلاش میکند از موضع یک مسئول و عضو قدیمی بقیه افراد را تحت نظر و کنترل خود داشته باشد . به همین دلیل  رفتارهای وی مورد  اعتراض  بقیه نفرات اکیپ قرار گرفته و همه سعی میکنند از وی دوری کنند.

و اما جواد خراسان کیست ؟

جواد خراسان همان اسماعیل مرتضائی از اعضای هیات اجرایی سازمان مجاهدین و اهل مشهد  است

جواد خراسان کیست؟

وی در تمامی نشست ها هم با همین نام مورد خطاب شخص رجوی قرار میگرفت.

 اسم  وی در لیست اسامی مرکزیت سازمان در خرداد 1364 در ردیف 60 قرار دارد.

بعد از انقلاب ایدئولوژیک و تغییرات ساختاری در تشکیلات  مجاهدین  اسم وی بعنوان یکی از اعضای هیات اجرایی سازمان در ردیف 131 لیست که در پائیز سال 1370 منتشر  شد،  آورده شده است.

حدود یکسال بعد از اعلام جنگ مسلحانه توسط مجاهدین، وی   به کردستان رفت و سپس از مرز این استان وارد عراق گردید.

اسماعیل مرتضائی در عملیات نامنظم  سازمان در سال 1372 در  منطقه بصره  فعالیت میکرد و مسئول کلیه هماهنگی ها برای ورود  تیم های عملیاتی به مناطق مرزی و داخل  ایران از این منطقه با نیروهای عراقی  بود. وی مدتی را هم در قرارگاه حبیب مجاهدین در بصره کار میکرد.

وی  در  سال 1372 و در راستای گسترش باصطلاح شورای ملی مقاومت مجاهدین  از طرف سازمان به عضویت این شورا  در می آید. جالب توجه اینکه  اسم وی در ذیل اطلاعیه ای که در تاریخ 17/03/1392 توسط مجاهدین علیه آقایان کریم قصیم و محمدرضا روحانی دو عضو جدا شده از شورا صادر شد جزو "غایبین جلسة میاندوره یی" آمده است  که  "متعاقباً در جریان قرار گرفتند و برگه ها ی امضا شده رأی گیری را برای دبیر‌خانه ارسال کردند." ؟ !

جدای از مطالبی که فوقا گفته شد این فرد  نقش فعالی نیز  در بازجویی   و شکنجه کسانی که  در   سالهای 1373 - 1374 در قرارگاه اشرف دستگیر شده بودند داشت و از این بابت مورد تنفر زندانیان بود.

اسماعیل مرتضائی در جریان حمله آمریکا به عراق نیز بعنوان افسر عملیات در  ستاد صدیقه حسینی،  فرمانده وقت قرارگاه علوی که دو ارتش سوم و یازدهم را تحت امر خود داشت، خدمت میکرد.

وی ارتباط نزدیکی با فرماندهی سپاه دوم عراق و بویژه  استخبارات آن داشت و یکی از مسئولین مورد اعتماد سازمان در دادن اطلاعات نیروهای نظامی ایران در مناطق  مرزی این استان  به آن  بود.

اسماعیل مرتضائی بلافاصله بعد از سقوط صدام حسین به یکی از افراد فعال در ارتباط گیری با نیروهای آمریکایی در این منطقه تبدیل شد.  بعد از تسلیم شدن مجاهدین به نیروهای آمریکایی و استقرارشان  در قرارگاه علوی و همچنین ایجاد یک  پایگاه اطلاعاتی توسط نیروهای آمریکایی در این قرارگاه، وی نیز بعنوان طرف حساب رسمی اطلاعاتی سازمان با نیروهای آمریکایی به آنها معرفی گردید.

وی در هر نشست صدیقه حسینی با نیروهای آمریکایی حضور داشت و   نقش  مشاور وی در اینگونه جلسات را بعهده داشت.

اسماعیل مرتضایی نقش فعالی  در شناساندن منطقه و شهرهای اطراف قرارگاه علوی به نیروهای آمریکایی به همراه اکیپ تحت امر خود  داشت.  تمامی اطلاعات نظامی ایران در مناطق مرزی استان دیالی ،  اطلاعات گروههای مبارز عراقی که علیه صدام حسین در عراق می جنگیدند و همچنین اطلاعات عشایر منطقه به همراه بیوگرافی سران آنها و شناساندن آنها به نیروهای آمریکایی و حتی تلاش برای ترتیب دادن ملاقات بین سران عشایر با نیروهای آمریکایی نیز  توسط همین فرد صورت می‌گرفت.

وی بعد از جنگ و سقوط صدام حسین و تمرکز نیروها در قرارگاه اشرف بعنوان افسر عملیات و "برادر مسئول" در  ارتش سوم تحت فرماندهی زهرا مازوچیان بود . اصلی ترین مسئولیت  وی در این دوران کنترل نفرات و تلاش برای جلوگیری از جدایی آنان از سازمان و  بالاتر از همه  تفتیش عقاید و اجرای نشست های "غسل هفتگی"  با اعضای سازمان در این ارتش بود.

ملاحظه: قرارگاه علوی همان مخفیگاه زیرزمینی صدام حسین بود که توسط وی به شخص رجوی هدیه شده بود.  این محل در  جنب فیلق (سپاه) دوم عراق در استان دیالی و نزدیکی شهر مقدادیه قرار داشت. که  قبل از سقوط صدام توسط نیروهای   انگلیسی بمباران شد. لازم بذکر است که این محل در جریان حمله صدام به کویت محل مخفیگاه رجوی بود.

حجت سیداسماعیلی
......................
05 تیر 92
برچسب ها: جواد خراسان، اسماعیل مرتضائی، آلبانی،
ارسال توسط نوید رهایی
آخرین عناوین

تصویر روز

مرصاد

نوید رهایی


لرستان
قربانیان ترور

شهید قاسم سلیمانی

شهید علی صیاد شیرازی

شهید احمدی روشن، دانشمند هسته ای

شهید داریوش رضایی نژاد، دانشمند هسته ای

 - شهیده فاطمه طالقانی؛ عزیزم به کدامین گناه در آتش دشمنان خدا و خلق سوختی؟

برگزیده
صفحات جانبی
برگزیده
افشاگری

نقض حقوق اعضا

خودسوزی

آلبانی ، تیرانا

گزارش انستیتوی تحقیقات دفاع ملی راند

از احمد رازانی تا نورمحمد بیرانوند

حقوق بشر

جداشدگان

 آقای بهزاد علیشاهی

آقای نادر نادری

خانم آن سینگلتون

 آقای محمد حسین سبحانی

آقای علی اكبر راستگو

خانم بتول سلطانی

 آقای محمد رزاقی

 آقای عبد الكریم ابراهیمی

زنان

 خانواده

فرقه رجوی

شورای تروریستی رجوی

نشریات
اخبار
آرشیو مطالب
نوید رهایی نوید رهایی