نوید رهایی از فرقه تروریستی رجوی
خبری، افشاگری، تحقیقی
در راستای مبارزه با تروریسم بین المللی، به سرکردگی رژیم تروریستی امریکا و فرقه تروریستی رجوی؛ وب سایت "نوید رهایی" را با ارسال پیامک به دوستان و آشنایان خود معرفی كنید. مطالب، عكس و اخبار نوید رهایی را در شبكه های اجتماعی و پیام رسان ها به اشتراك بگذارید، همچنین لینک کردن " نوید رهایی" را در سایت ها و وبلاگ خود و دوستانتان، در دستور کار قرار دهید. با تشکر - نوید رهایی ، ،

مرگ بر رژیم تروریستی آمریکا ، ، " تغییر نام "کاخ سفید" به "پایگاه تروریستی و ترویج تروریسم بین المللی " ، ، مرگ بر رژیم آمریکا ، ، Amerika ölümü ، ، Śmierć Ameryki ، ، Down with America ، ، Morte in America ، ، الموت لأمریكا ، ، Tod nach Amerika ، ، Vdekja në Amerikë ، ، Mort à Amérique ، ، مرگ بر رژیم آمریکا

مرتبه
تاریخ : دوشنبه 10 تیر 1392
علینقی حدادی، اهل سمنان و از زندانیان سیاسی دوران حكومت شاه بود. وی پس از عضویت در سازمان مجاهدین خلق، طی فاز سیاسی مجاهدین، از مسئولین شاخه سمنان از جانب آن سازمان بود. مسعود رجوی، در یكی از نشست های فریبنده برای اعضایش، مرگ علینقی حدادی را ضربه مضاعف بر سازمان قلمداد كرد، بدین معنا كه وی با خودكشی نیز خواسته است ضربه دوم را بر سازمان وارد كند!
تبخیر شدگان فرقه رجوی "علینقی حدادی"


علینقی حدادی، اهل سمنان و از زندانیان سیاسی دوران حكومت شاه بود. وی پس از عضویت در سازمان مجاهدین خلق، طی فاز سیاسی مجاهدین، از مسئولین شاخه سمنان از جانب آن سازمان بود. در دوران فاز نظامی مجاهدین نیز كه از خردادماه سال 1360 علیه جمهوری اسلامی آغاز شده بود، علینقی، مسئول نظامی استان سمنان بود، بدین معنا كه تمامی عملیات های ایذایی و نظامی علیه نظام جمهوری اسلامی كه در ارتباط با مجاهدین خلق انجام می گرفت، از طریق فرماندهی علینقی حدادی می گذشت.

علینقی حدادی پس از این كه با زنی به نام زهره اخیانی، ازدواج كرد، زنش را نیز با سازمان آشنا و وصل كرد. بنابراین، زهره نیز به پاس همسری علینقی، به عضویت سازمان مجاهدین در آمد كه بعد از دوران جنگ و گریز مجاهدین خلق علیه جمهوری اسلامی، هر دو بنا به دعوت سازمان، راهی كشور عراق شدند تا ماموریت شان را در ارتباط نزدیكتر با سازمان، ادامه دهند. علینقی حدادی، طی سال های 1362 و 1363، در بخش اجتماعی سازمان كار می كرد و طی سال های 1364 و 1365، فرمانده تیم های عملیاتی استان سمنان، از راه دور و از داخل خاك عراق بود.

علینقی حدادی، در داخل سازمان، همیشه موضع مسئول و فرمانده را داشت و در سال های 1364 و 1370 كه لیست اعضای شورای مركزی را سازمان انتشار داد، نام علینقی بدون كم و كاست، داخل لیست بود و این یكی از ویژگی های علینقی بود كه وی در طی دوران خدمت و عضویتش در سازمان، مانند سایر مردان سازمان كه هر از گاه متمرد می شدند و به دنبال تمرد، تنزل رده می یافتند، هیچ گاه بالا و پایین نشد و همواره دارای رده و مسئولیت بالایی در سازمان بود. علینقی، عضوی ایدئولوژیك، وفادار، خشك، جدی، اخمو و نظامی كار بود. وی در درون سازمان به فرمانده كمال معروف بود.

علینقی حدادی، كه به فرمانده كمال و عضو وفادار رهبری مجاهدین شهرت داشت، تا سال 1373 و طی عبور از كوران انقلابات ایدئولوژیك و طلاق و غیره، همواره، با و در كنار سازمان بود.

 تا این كه در یكی از روزهای سال 1373، علینقی را به بهانه ارتباط با زنی، دستگیر می كنند. هویت آن زن، هنوز مشخص نیست و مشخص نیست كه آن زن، آیا زن سابق علینقی یعنی زهره اخیانی، بوده و یا این كه فرمانده مخابرات لشگری بوده كه علینقی حدادی، فرماندهی آن لشگر را به عهده داشت!

علینقی را پس از دستگیری به زندان منتقل كردند، اما گو این كه به عمد یا به سهو، سیانور علینقی را از وی در هنگام زندانی كردنش، تحویل نگرفتند. علینقی وقتی به درون زندان پا نهاد، فی الفور، سیانور مرگ را كه به گردن آویخته داشت، بلعید و به حیاتش خاتمه داد.

مسعود رجوی، در یكی از نشست های فریبنده برای اعضایش، مرگ علینقی حدادی را ضربه مضاعف بر سازمان قلمداد كرد، بدین معنا كه وی با خودكشی نیز خواسته است ضربه دوم را بر سازمان وارد كند! و این كه در چه شرایط و چگونه، خودكشی و تبخیر حاصل شد، سخنی به میان نیاورد. ولی در جای دیگر و در محافل فرماندهان زنِ سازمان، مرگ علینقی حدادی را به عنوان حربه ای برای ترساندن اعضای متمرد استفاده می كردند. در یكی از نشست ها كه مسئولش مهوش سپهری بود، وی خطاب به عضوی كه در مقابل انقلاب ضد جنسی موضع داشت، هشداد داد، می خواهی همان بلایی را كه بر سر علینقی حدادی آوردیم، سرِ تو هم بیاریم؟! كه البته ارعاب و نظرگاه مهوش سپهری، در راستای رد نظریه رهبری سازمان است و اتفاقاً نظریه تبخیرشدنِ سازمانی علینقی حدادی را در درون تشكیلات، تقویت می كند.

علینقی حدادی، در درون سازمان، برادری داشت كه آن برادر در سال 1367 و بعد از عملیات نافرجام فروغ جاویدان، وارد سازمان شده بود. برادر علینقی، پس از شش سال آزگار كه بی وقفه با سازمان در عراق كار كرد، در سال 1373 و پس از باخبرشدن از مرگ برادرش در درون سازمان، پس از گذشت چند ماه دق مرگ شد و رخت از جهان بربست. ماجرای مرگ برادر علینقی را سازمان دست پیش گرفت و طی مراسمی، جسد را در داخل قرارگاه اشرف و در مزار شهدای سازمان، به خاك سپردند. در این مراسم، بر خلاف مرگ علینقی، زهره اخیانی شركت داشت و با شركتش این گونه وانمود می كرد كه مرگ برادرِ علینقی، در اثر اعتراض و نارضایتی نسبت به سازمان نبوده و مضمون غیر عادی هم نداشته است!

پس از مرگ علینقی حدادی و برادرش در سازمان، دو تن دیگر از اعضای خانواده علینقی در سازمان باقی ماندند كه یكی دخترش است و دومی، همسرعلینقی یعنی زهره اخیانی است كه هم اكنون سومین رتبه را در سازمان مجاهدین به عهده دارد! لازم به ذكر است، هنگام مرگ علینقی حدادی، زهره اخیانی، یكی از اعضای شورای رهبری سازمان بود و از آن جا كه وی در مقابل مرگ شوهرش علینقی حدادی در سازمان، در مقابل سازمان ضد اعتراض داشته، به یكباره به رشدی سرسام آور در تشكیلات نائل آمد!

به جز آن چه كه در بالا آمد، از علینقی حدادی در درون سازمان مجاهدین چیز دیگری وجود ندارد و حتی گورش نیز كه اگر گوری از وی باقی مانده باشد، نشان و آدرس ندارد.(1)

ایران دیدبان

مهدی خوشحال


پی نوشت:

1ـ گفت و گو با محمدحسین سبحانی، همرزم علینقی حدادی، آلمان، دسامبر سال 2004، محمدحسین سبحانی، از اعضای قدیمی و عضو سابق شورای مركزی سازمان بود كه اسم وی در لیست شورای مركزی سازمان در سال 1370، آمده است. محمدحسین، یكی از پر سابقه ترین زندانیان مجاهدین خلق به شمار می آید. وی، از شهریورماه سال 1371 تا پایان سال 1380 به طور مستمر در انواع زندان های مخوف مجاهدین و صدام حسین، به سر برده است. محمدحسین، سرانجام، پس از رهایی از زندان ها، در سال 1381 توسط صلیب سرخ از زندان آزاد شده و خود را به كشور آلمان رسانده است و هم اكنون یكی از فعالین انجمن سیاسی/ فرهنگی "آوا" می باشد. وی همچنین  طی یك سال اخیر تلاش فراوان كرد تا اولین تجربه اش را از مناسبات درونی سازمان مجاهدین به رشته تحریر در آورد و به قضاوت افكار عمومی قرار دهد كه سرانجام موفق شد و هم اكنون كتاب پر بار "روزهای تاریك بغداد" اثرِ محمدحسین سبحانی، پشت ویترین كتاب فروشی های اروپا، به معرض فروش گذاشته شده است.
طبقه بندی: آرشیو 92 ،  افشاگری،  تبخیر شدگان "علی زرکش"،  پرونده،  نقض حقوق اعضاء، 
برچسب ها: علینقی حدادی،
ارسال توسط نوید رهایی
آخرین عناوین

تصویر روز

مرصاد

نوید رهایی


لرستان
قربانیان ترور

شهید قاسم سلیمانی

شهید علی صیاد شیرازی

شهید احمدی روشن، دانشمند هسته ای

شهید داریوش رضایی نژاد، دانشمند هسته ای

 - شهیده فاطمه طالقانی؛ عزیزم به کدامین گناه در آتش دشمنان خدا و خلق سوختی؟

برگزیده
صفحات جانبی
برگزیده
افشاگری

نقض حقوق اعضا

خودسوزی

آلبانی ، تیرانا

گزارش انستیتوی تحقیقات دفاع ملی راند

از احمد رازانی تا نورمحمد بیرانوند

حقوق بشر

جداشدگان

 آقای بهزاد علیشاهی

آقای نادر نادری

خانم آن سینگلتون

 آقای محمد حسین سبحانی

آقای علی اكبر راستگو

خانم بتول سلطانی

 آقای محمد رزاقی

 آقای عبد الكریم ابراهیمی

زنان

 خانواده

فرقه رجوی

شورای تروریستی رجوی

نشریات
اخبار
آرشیو مطالب
نوید رهایی نوید رهایی