نوید رهایی از فرقه تروریستی رجوی
خبری، افشاگری، تحقیقی
در راستای مبارزه با تروریسم بین المللی، به سرکردگی رژیم تروریستی امریکا و فرقه تروریستی رجوی؛ وب سایت "نوید رهایی" را با ارسال پیامک به دوستان و آشنایان خود معرفی كنید. مطالب، عكس و اخبار نوید رهایی را در شبكه های اجتماعی و پیام رسان ها به اشتراك بگذارید، همچنین لینک کردن " نوید رهایی" را در سایت ها و وبلاگ خود و دوستانتان، در دستور کار قرار دهید. با تشکر - نوید رهایی ، ،

مرگ بر رژیم تروریستی آمریکا ، ، " تغییر نام "کاخ سفید" به "پایگاه تروریستی و ترویج تروریسم بین المللی " ، ، مرگ بر رژیم آمریکا ، ، Amerika ölümü ، ، Śmierć Ameryki ، ، Down with America ، ، Morte in America ، ، الموت لأمریكا ، ، Tod nach Amerika ، ، Vdekja në Amerikë ، ، Mort à Amérique ، ، مرگ بر رژیم آمریکا

مرتبه
تاریخ : سه شنبه 18 تیر 1392

در تایتانیک صنعتی این تنها مردان بودند که ابتدا کودکان و زنان را از مرگ و خطر دور کرده و نجات داده اند، این رسم و عرف و نرم تاریخی را می بایست ارج نهاد و در مورد تایتانیک سیاسی، اجرایی کرد. مسعود رجوی ، بارها تماشاچیان و سرنشینانش را به غرق شدن که همان عاشورا باشد، البته عاشورای بدون رهبر، تهدید کرده است تا از این رهگذر بتواند از سرنشین و تماشاچی و غیره، باجگیری کند و همگان را بترساند.

مهدی خوشحال

وقتی تایتانیک غرق می شود


مهدی خوشحال، ایران فانوس، هشتم ژوئیه ۲۰۱۳:

  طی ماههای اخیر که تایتانیک مجاهدین در آب غوطه ور بود و بدون شک چند صباحی دیگر به اعماق خواهد رفت و این را مجامع جهانی و صلح دوست دریافته و اقدام به نجات سرنشینان تایتانیک کرده اند، شایسته است که در این اقدام سیاسی مسایل انسانی و بشردوستانه را از یاد نبرند و در قدم اول، اقدام به نجات افراد کم سن و سال و سپس زنان را قبل از مردان، از صحنه جنگ و غرق شدن …
 


 
غرق شدن کشتی غول آسای تایتانیک که در یکی از شبهای آوریل سال ۱۹۱۲ در اقیانوس اطلس اتفاق افتاد، یکی از آن حوادث تلخی بود که هرگز از حافظه تاریخی پاک نمی شود. یک رابطه عاشقانه و فداکاریهایی که در نوع خود بی سابقه بود، این امر را تثبیت کرده است. جیمز کامرون، کارگردان هالیوود که فیلم تایتانیک را در سال ۱۹۹۷ و با هزینه ۲۰۰ میلیون دلار ساخته است، در انتهای فیلم و پس از واژگونی کشتی، دو مورد از زنانی را به تصویر کشیده که در مجموع در خور تامل است.
 
اول، زن جوانی به نام رز که در یک رابطه عاشقانه با دوره گرد نقاشی به نام جک و پس از چند بار نجات یافتن و نجات دادن، آخرین بار در اثر واژگونی کشتی، وقتی توسط جک نجات یافت، به خاطر ارج گذاشتن به آن عشق و فدا، تصمیم گرفت هرگز ازدواج نکند و رسم و یاد و خاطره معشوق فداکارش را تا ابد در ذهن و ضمیرش، باقی بدارد و سرانجام تنها یادگاری که از آن ماجرا به همراه داشت، به امواج اقیانوس سپرد.
 
دوم، زنی که به رسم فداکاری مردان در صحنه خطر، همراه با دیگر زنان نجات یافته بود، رو به دیگر زنانی که در قایق امن نشسته و از میدان فاجعه دور می شدند کرد و گفت، آنها مردان ما هستند که در حال غرق شدن هستند.
 
تایتانیک تاریخی را همان گونه که جیمز کامرون به تصویر کشیده است، یک رابطه عاشقانه باعث انحراف و برخورد کشتی با کوه یخ شد، اما تایتانیک مجاهدین که هم اکنون در حال غرق شدن است، رابطه عاشقانه را مدتها از سر گذرانده و این تنها غرور و تعصب و جهل کاپیتانش است که کشتی را مواجه با چنین مصیبتی کرده که باعث عبرت خاص و عام شود.
 
با این که نه در تایتانیک تاریخی بلکه در هر تایتانیک دیگر در این جهان پهناور البته این اول مردان بودند که ابتدا کودکان و زنان را از میدان خطر دور نگهداشته اند، اما در تایتانیک مجاهدین ظاهر امر قدری فرق می کند و بعضی از زنان ادعا دارند که خود در میدان مرگ و مردان شان از صحنه گریخته اند
 
ظاهر امر شاید این گونه باشد. اما واقعیت به گونه ای دیگر است.
 
سازندگان و مهندسان تایتانیک مجاهدین طرح کشتی را به گونه ای ریخته و ساخته اند که النهایه کشتی در مواجه با کوه یخ، غرق شود و فلسفه شهادت و مظلومیت و غیره، به ثبت برسد. کاپیتان این کشتی هم که مسعود رجوی باشد، بارها تماشاچیان و سرنشینانش را به غرق شدن که همان عاشورا باشد، البته عاشورای بدون رهبر، تهدید کرده است تا از این رهگذر بتواند از سرنشین و تماشاچی و غیره، باجگیری کند و همگان را بترساند.
 
با آن که این کشتی طی نیم قرن اخیر همواره در معرض انواع گردبادها و طوفانها بوده و دمی آسوده نزیسته اما حمایتهای بی دریغ و چاههای نفت عراق و قدرتهای عربی و غربی و دستهای غیب را در در تلاش برای روی آب نگهداشتن این کشتی نباید از نظر دور داشت. با این وجود، هر چه که کشتی به قعر می رود، سرنشینانش این فرصت را دارند تا خود را از عرشه مرگ نجات داده و به ساحل امن برسند، ولی بعضاً بر اثر تبلیغات کذب و ترس و تطمیع از جانب فرماندهان و خشم دریا و طوفان، دست روی دست گذاشته و به خیال شان در کشتی نوح نشسته اند و آنها تنها بازماندگان و نجات یافتگان نسل بشرند.
 
غرض از آوردن چند نمونه از تایتانیک تاریخی و ربط دادنش به تایتانیک مجاهدین، تنها یک مورد خاص است و آن این که همان گونه که در تایتانیک صنعتی این تنها مردان بودند که ابتدا کودکان و زنان را از مرگ و خطر دور کرده و نجات داده اند، این رسم و عرف و نرم تاریخی را می بایست ارج نهاد و در مورد تایتانیک سیاسی، اجرایی کرد.
 
طی ماههای اخیر که تایتانیک مجاهدین در آب غوطه ور بود و بدون شک چند صباحی دیگر به اعماق خواهد رفت و این را مجامع جهانی و صلح دوست دریافته و اقدام به نجات سرنشینان تایتانیک کرده اند، شایسته است که در این اقدام سیاسی مسایل انسانی و بشردوستانه را از یاد نبرند و در قدم اول، اقدام به نجات افراد کم سن و سال و سپس زنان را قبل از مردان، از صحنه جنگ و غرق شدن بی حاصل، نجات دهند.
 
بی شک، این یکی نیز در حافظه تاریخ باقی خواهد ماند ولو با هزینه هزاران بار بیشتر از تایتانیک تاریخی، و با این فرق که در آنجا چون سیاست و منافع سیاسی در کار نبود، همه چیز از بین رفت و تنها عشق زنده ماند، اما در این یکی، اگرچه خیلی چیزها به دست آمد، متاسفانه، عشق و زندگی و رویای آزادی، غرق شد و فدای دست آوردهای قدرت طلبانه و جنون طلبانه رهبرانش شد.
 
“پایان”
طبقه بندی: آرشیو 92 ،  نجات یافتگان،  آقای مهدی خوشحال، 
برچسب ها: تایتانیک، رجوی،
ارسال توسط نوید رهایی
آخرین عناوین

تصویر روز

مرصاد

نوید رهایی


لرستان
قربانیان ترور

شهید قاسم سلیمانی

شهید علی صیاد شیرازی

شهید احمدی روشن، دانشمند هسته ای

شهید داریوش رضایی نژاد، دانشمند هسته ای

 - شهیده فاطمه طالقانی؛ عزیزم به کدامین گناه در آتش دشمنان خدا و خلق سوختی؟

برگزیده
صفحات جانبی
برگزیده
افشاگری

نقض حقوق اعضا

خودسوزی

آلبانی ، تیرانا

گزارش انستیتوی تحقیقات دفاع ملی راند

از احمد رازانی تا نورمحمد بیرانوند

حقوق بشر

جداشدگان

 آقای بهزاد علیشاهی

آقای نادر نادری

خانم آن سینگلتون

 آقای محمد حسین سبحانی

آقای علی اكبر راستگو

خانم بتول سلطانی

 آقای محمد رزاقی

 آقای عبد الكریم ابراهیمی

زنان

 خانواده

فرقه رجوی

شورای تروریستی رجوی

نشریات
اخبار
آرشیو مطالب
نوید رهایی نوید رهایی