نوید رهایی از فرقه تروریستی رجوی
خبری، افشاگری، تحقیقی
در راستای مبارزه با تروریسم بین المللی، به سرکردگی رژیم تروریستی امریکا و فرقه تروریستی رجوی؛ وب سایت "نوید رهایی" را با ارسال پیامک به دوستان و آشنایان خود معرفی كنید. مطالب، عكس و اخبار نوید رهایی را در شبكه های اجتماعی و پیام رسان ها به اشتراك بگذارید، همچنین لینک کردن " نوید رهایی" را در سایت ها و وبلاگ خود و دوستانتان، در دستور کار قرار دهید. با تشکر - نوید رهایی ، ،

مرگ بر رژیم تروریستی آمریکا ، ، " تغییر نام "کاخ سفید" به "پایگاه تروریستی و ترویج تروریسم بین المللی " ، ، مرگ بر رژیم آمریکا ، ، Amerika ölümü ، ، Śmierć Ameryki ، ، Down with America ، ، Morte in America ، ، الموت لأمریكا ، ، Tod nach Amerika ، ، Vdekja në Amerikë ، ، Mort à Amérique ، ، مرگ بر رژیم آمریکا

روزنامه واشنگتن تایمز : دولت آمریکا در راستای تداوم سیاست های خصمانه خود علیه جمهوری اسلامی ایران ، حمایت از این گروه را یکی از وظایف اصلی خود می داند . ایالات متحده طی تعهدی به سران این گروه حفظ امنیت و تامین سلاح و کمک های مالی آنها را تضمین کرده با این حال چندین سال است که اعضای ارشد آن از بی توجهی و عدم اجرای تعهدات واشنگتن در قبال مجاهدین شکایت دارند . شاید بتوان این بی توجهی را ناشی از تشدید بحران های اقتصادی و سیاسی آمریکا دانست یا اینکه مقامات کاخ سفید "مجاهدین خلق" را مهره ای سوخته برای خود می دانند .

تروریست آمریکایی
تعهد 30ساله کاخ سفید در حمایت از "فرقه تروریستی مجاهدین"

روزنامه واشنگتن تایمز در گزارشی با اشاره به اوضاع نابسامان گروه مجاهدین می نویسد : دولت آمریکا در راستای تداوم سیاست های خصمانه خود علیه جمهوری اسلامی ایران ، حمایت از این گروه را یکی از وظایف اصلی خود می داند .

 به گزارش سرویس بین‌ الملل باشگاه خبرنگاران به نقل از روزنامه واشنگتن تایمز ؛ این گروه بیش از سه دهه دشمنی با نظام جمهوری اسلامی ایران از روشهای گوناگون برای ضربه زدن به نظام ایران استفاده کرده است و از همکاری با سازمان های جاسوسی آمریکا و رژیم صهیونیستی گرفته تا برنامه ریزی پروژه های ترور و انفجارهای بزرگ در اماکن پررفت و آمد در ایران ، می توان به فعالیت های این گروه اشاره کرد .

 سازمان مجاهدین خلق از سال 1980 میلادی با اخراج از ایران در کمپ اشرف در عراق مستقر بوده و پس از سقوط حکومت صدام رسما فعالیت خود را در قالب تامین کننده اطلاعات نظامی و هسته ای ایران برای سازمان سیا آغاز نمود . این گروه تروریستی شعار خود را "ایرانی فاقد برنامه هسته ای و سکولار" مطرح کرده اند .

 "مجاهدین خلق" از سوی دولت قانونی عراق بعنوان گروهی تروریستی تشخیص داده شده و کمپ استقرار آنها دوبار از سوی نیروهای امنیتی این کشور بمباران شد .  در سال گذشته میلادی کمپ اشرف بطور کامل تعطیل و اعضای آن به مقر پیشین ارتش آمریکا بنام "کمپ لیبرتی" و به شکل اسکان موقت منتقل  شدند . این کمپ نیز چندین بار از سوی نیروهای ضدتروریسم عراقی مورد حمله موشکی قرار گرفته است .

 ایالات متحده طی تعهدی به سران این گروه حفظ امنیت و تامین سلاح و کمک های مالی آنها را تضمین کرده با این حال چندین سال است که اعضای ارشد آن از بی توجهی و عدم اجرای تعهدات واشنگتن در قبال مجاهدین شکایت دارند . شاید بتوان این بی توجهی را ناشی از تشدید بحران های اقتصادی و سیاسی آمریکا دانست یا اینکه مقامات کاخ سفید "مجاهدین خلق" را مهره ای سوخته برای خود می دانند .

 علیرغم ترورهای فراوانی که طی سی سال این گروه در شهرهای مختلف ایران علیه مسئولین دولتی یا عموم مردم اجرا کرده است واشنگتن نام آن را در لیست گروه های تروریستی جهان قرار نمی دهد ، چرا که این گروه در راستای اهداف منطقه ای آمریکا دست به اقدامات تروریستی می زند !

 برخی کارشناسان داخلی آمریکا به سردمداران این کشور هشدار داده اند که در صورت بی توجهی به روند رو به زوال مجاهدین ، این گروه بطور کامل منحل خواهد شد و یکی دیگر از اهرم های منطقه ای که واشنگتن از آن علیه حکومت ایران استفاده می کند از بین خواهد رفت .

 در ادامه این گزارش آمده است : شاید نتوان به پروژه "تغییر نظام" در ایران فکر کرد چرا که موقعیت قدرتمند تهران در سطح جهان و منطقه مانع اجرای چنین طرحی می شود . ایران هم پیمانان موثر و بزرگی چون چین ، روسیه ، لبنان و سوریه را دارد . همچنین توانمندی های استراتژیک و نظامی تهران نیز خود یکی از موانع اصلی در محافظت از حدود مرزی این کشور است . بااین حال اقدامات تضعیف کننده همچون ترور یا حملات سایبری به تاسیسات هسته ای آنها می تواند با تقویت "مجاهدین" تحقق یابد .

 بلوم فیلد ، نویسنده سرشناس آمریکایی در کتاب خود درباره " گروه مجاهدین خلق" می نویسد : این گروه از نخستین روزهای فعالیت خود در ایران نیز به وضوح نشان میداد که نمی تواند بعنوان جنبشی موجه و قابل قبول در سطح جهان از حمایت ایالات متحده علیه حکومت ایران برخوردار باشد . این گروه تروریستی مشروعیت کافی برای پذیرش از سوی اذهان عمومی دنیا را نداشته و هر آنچه واشنگتن تاکنون برای چنین سازمانی هزینه صرف کرده در حقیقت اتلاف بودجه بوده است .

 وی در ادامه کتاب خود با اشاره به تضعیف تدریجی موقعیت مجاهدین طی سالهای گذشته خاطرنشان میکند : حمایت واشنگتن از "مجاهدین خلق" همواره عامل تشدید تنش میان ایران و آمریکا بوده است . بارها در سنای ایالات متحده نمایندگان جمهوری خواه یا دموکرات از رییس جمهوری وقت این کشور خواسته اند که حمایت از مجاهدین را قطع و بودجه را در این مورد اتلاف ننماید. با این حال روسای جمهور آمریکا تا چندین سال پشتوانه اصلی این گروه محسوب می شده اند .

 در انتهای این مقاله آمده است : کشتارهای فراوان ، ترورهای غیرانسانی و بمب گذاریهایی که تنها موجب مرگ شهروندان ایرانی شده نتوانسته آمریکا را متقاعد نماید که مجاهدین گروهی "تروریستی" است . این مورد یکی دیگر از موارد رفتارهای دوگانه کاخ سفید در قبال تروریسم در سطح جهان است .

منبع:  باشگاه خبرنگاران / انجمن نجات
28 تیر 92
طبقه بندی: اخبار (89 تا 92)،  اخبار ایران و جهان،  آرشیو 92 ،  افشاگری،  پرونده،  آمریکا ، فرقه مجاهدین،  حامیان فرقه رجوی، 
برچسب ها: امریکا منافقین، حمایت از فرقه مجاهدین،
ارسال توسط نوید رهایی
آخرین عناوین

تصویر روز

مرصاد

نوید رهایی


لرستان
قربانیان ترور

شهید قاسم سلیمانی

شهید علی صیاد شیرازی

شهید احمدی روشن، دانشمند هسته ای

شهید داریوش رضایی نژاد، دانشمند هسته ای

 - شهیده فاطمه طالقانی؛ عزیزم به کدامین گناه در آتش دشمنان خدا و خلق سوختی؟

برگزیده
صفحات جانبی
برگزیده
افشاگری

نقض حقوق اعضا

خودسوزی

آلبانی ، تیرانا

گزارش انستیتوی تحقیقات دفاع ملی راند

از احمد رازانی تا نورمحمد بیرانوند

حقوق بشر

جداشدگان

 آقای بهزاد علیشاهی

آقای نادر نادری

خانم آن سینگلتون

 آقای محمد حسین سبحانی

آقای علی اكبر راستگو

خانم بتول سلطانی

 آقای محمد رزاقی

 آقای عبد الكریم ابراهیمی

زنان

 خانواده

فرقه رجوی

شورای تروریستی رجوی

نشریات
اخبار
آرشیو مطالب
نوید رهایی نوید رهایی