نوید رهایی از فرقه تروریستی رجوی
خبری، افشاگری، تحقیقی
در راستای مبارزه با تروریسم بین المللی، به سرکردگی رژیم تروریستی امریکا و فرقه تروریستی رجوی؛ وب سایت "نوید رهایی" را با ارسال پیامک به دوستان و آشنایان خود معرفی كنید. مطالب، عكس و اخبار نوید رهایی را در شبكه های اجتماعی و پیام رسان ها به اشتراك بگذارید، همچنین لینک کردن " نوید رهایی" را در سایت ها و وبلاگ خود و دوستانتان، در دستور کار قرار دهید. با تشکر - نوید رهایی ، ،

مرگ بر رژیم تروریستی آمریکا ، ، " تغییر نام "کاخ سفید" به "پایگاه تروریستی و ترویج تروریسم بین المللی " ، ، مرگ بر رژیم آمریکا ، ، Amerika ölümü ، ، Śmierć Ameryki ، ، Down with America ، ، Morte in America ، ، الموت لأمریكا ، ، Tod nach Amerika ، ، Vdekja në Amerikë ، ، Mort à Amérique ، ، مرگ بر رژیم آمریکا

مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 2 مرداد 1392
نامه 120 نماینده کنگره آمریکا از اوباما برای مذاکره با ایران که در صدر اخبار امروز(20 ژولای) رسانه های جهان قرار دارد و در ارتباط با موضوع این نوشتار مشخصاً به معنی ضربه به سلسله اعصاب لابی جنگ طلبان و گروه تروریستی مجاهدین و نشانه دیگری از لاجرم بودن(حداقل) تغییر خط از سوی مجاهدین است .

رجوی

باند رجوی در تله آمریکا؛رجوی راه اوجالان را می رود (2)نامه 120 نماینده کنگره آمریکا از اوباما برای مذاکره با ایران که در صدر اخبار امروز(20 ژولای) رسانه های جهان قرار دارد و در ارتباط با موضوع این نوشتار مشخصاً به معنی ضربه به سلسله اعصاب لابی جنگ طلبان و گروه تروریستی مجاهدین و نشانه دیگری از لاجرم بودن(حداقل) تغییر خط از سوی مجاهدین است را با ذکر این فراز از نامه مذکور که "باید همه توافق داشته باشیم که تجدید دیپلماسی بخشی از استراتژی وسیعتر ما نسبت به ایران باشد و رییس جمهوری نباید دست به اقداماتی بزند که موضع آقای روحانی در قبال "تندروها" در ایران را تضعیف کند، در ابتدا یادآور می شویم.
اما قبل از ادامه بحث، توضیح چند نکته در باره یادداشت گذشته به ویژه نظرات آقای نیابتی، لازم به نظر می آید:
1- تغییر سیاست آمریکا در منطقه و بخصوص در باره ایران، نه به دلیل شکست سیاستهای یک جناح (تندورهای جنگ طلب در دوران بوش) بلکه گردش کلان رویکرد استراتژیک آمریکا از "جنگ" به "قدرت هوشمند" بود که از قضا زمینه پرور آن جمهوریخواهان و لازمه آن تهاجمات نظامی آمریکا به افغانستان و عراق بود. قدرت هوشمند تا آنجا که به موضوع ایران مربوط می شود به دلائل گوناگون که تشریح آن مجالی مفصل می طلبد، رویارویی نظامی را تجویز نمی‌کند و مدیریت تحولات و تضعیف( اقتصادی - سیاسی) حاکمیت و تقویت نیروی مطلوب داخلی برای به دست گرفتن قدرت را در نظر دارد، برآیند این تغییر استراتژی، روی کارآمدن اوباما بود.
2- واقعیت آن است که در رابطه با ایران، آمریکایی‌ها از همان ابتدای انقلاب در جستجوی اپوزیسیون واقعی و اثرگذار حاضر در صحنه بودند، اما علیرغم دلبستگی های گاه و بیگاه به این یا آن گروه، جریان معتبری را نیافتند، تمایل به برخی از جناحهای داخلی نیز حاصل مردودی گروههای خارج از کشور در آزمون انتخاب آلترناتیو بود.
3- به دور یک میز نشاندن گروهها و اشخاص مخالف حکومت ایران، تاکتیک آلترناتیو سازی آمریکا بوده است و به این منظور توقعاتش را دیکته کرده و به طرق گوناگون درپی سرگرفتن این معامله بوده است و امتیازات مشخصی را به مجاهدین و سایرین نیز ارائه داده است، به طور خلاصه به دلیل ناکارآمد و بی نتیجه دانستن روشهای تروریستی، مجاهدین را به تغییر رفتار و سلطنت طلبان و جمهوریخواهان را به دلیل نداشتن تشکیلات به همراهی با مجاهدین فراخوانده است.
4- آمریکایی ها واقع نگرانه تر از گروههای مخالف ایران، توهمی نسبت به حضور عنصر اجتماعی معطل سازمان رهبری کننده ویا در راه بودن انقلاب ندارند، بلکه از دو مسیر طرح و توطئه چینی در داخل همراه با استفاده مقطعی از بدنه هوادار یک جناح به صورت اپوزیسیون توده وار برای ایجاد آشوب و یا به سازش کشاندن حاکمیت در پای میز مذاکره براندازی را دنبال می کنند.
5- اما این که مجاهدین در تله آمریکا گرفتار آمده اند تا آنجا که آنان ناچار از تغییرات کلی خواهند شد، ارتباطی به سیاست آمریکا در باره ایران ندارد، به دیدگاه مجاهدین نسبت به رابطه تعیین کننده و حیاتی با آمریکا و عملکرد آنان در این مورد دارد.

ادامه دارد

ایران دیدبان 
......................
92/05/02
طبقه بندی: آرشیو 92 ،  سران فرقه رجوی،  دیدگاه، 
برچسب ها: رجوی اوجالان، امریکا رجوی،
ارسال توسط نوید رهایی
آخرین عناوین

تصویر روز

مرصاد

نوید رهایی


لرستان
قربانیان ترور

شهید قاسم سلیمانی

شهید علی صیاد شیرازی

شهید احمدی روشن، دانشمند هسته ای

شهید داریوش رضایی نژاد، دانشمند هسته ای

 - شهیده فاطمه طالقانی؛ عزیزم به کدامین گناه در آتش دشمنان خدا و خلق سوختی؟

برگزیده
صفحات جانبی
برگزیده
افشاگری

نقض حقوق اعضا

خودسوزی

آلبانی ، تیرانا

گزارش انستیتوی تحقیقات دفاع ملی راند

از احمد رازانی تا نورمحمد بیرانوند

حقوق بشر

جداشدگان

 آقای بهزاد علیشاهی

آقای نادر نادری

خانم آن سینگلتون

 آقای محمد حسین سبحانی

آقای علی اكبر راستگو

خانم بتول سلطانی

 آقای محمد رزاقی

 آقای عبد الكریم ابراهیمی

زنان

 خانواده

فرقه رجوی

شورای تروریستی رجوی

نشریات
اخبار
آرشیو مطالب
نوید رهایی نوید رهایی