نوید رهایی از فرقه تروریستی رجوی
خبری، افشاگری، تحقیقی
در راستای مبارزه با تروریسم بین المللی، به سرکردگی رژیم تروریستی امریکا و فرقه تروریستی رجوی؛ وب سایت "نوید رهایی" را با ارسال پیامک به دوستان و آشنایان خود معرفی كنید. مطالب، عكس و اخبار نوید رهایی را در شبكه های اجتماعی و پیام رسان ها به اشتراك بگذارید، همچنین لینک کردن " نوید رهایی" را در سایت ها و وبلاگ خود و دوستانتان، در دستور کار قرار دهید. با تشکر - نوید رهایی ، ،

مرگ بر رژیم تروریستی آمریکا ، ، " تغییر نام "کاخ سفید" به "پایگاه تروریستی و ترویج تروریسم بین المللی " ، ، مرگ بر رژیم آمریکا ، ، Amerika ölümü ، ، Śmierć Ameryki ، ، Down with America ، ، Morte in America ، ، الموت لأمریكا ، ، Tod nach Amerika ، ، Vdekja në Amerikë ، ، Mort à Amérique ، ، مرگ بر رژیم آمریکا

روز جمعه ۱۹ ژوئیه کمیسر عالی پناهندگان سازمان ملل در بیانیه ای اعلام کرد که تا کنون ۱۳۵ نفر از ساکنان لیبرتی به کشورهای دیگر رفته اند. کمیسر عالی پناهندگان در این بیانیه به چگونگی روند پیشرفت پرونده ساکنان و راه حلهای ارائه شده پرداخت. کمیسر در این بیانیه روی ” آزادی تردد” برای ساکنان لیبرتی را ” سزاوارترین وضعیت ” دانست. همچنین تاکید کرد که مصاحبه های کمیساریا با افراد بصورت انفرادی و در یک محل بی طرف و به طور کاملاً محرمانه صورت می گیرد.

کمیساریای عالی پناهندگان

 
بیانیه کمیساریای عالی پناهندگان در مورد پرونده ساکنان لیبرتی

- تا کنون ۱۳۵ نفر از ساکنان لیبرتی به کشور ثالث منتقل شده اند.

- مصاحبه های کمیساریا با افراد بصورت انفرادی و در یک محل بی طرف و به صورت کاملاً محرمانه صورت می گیرد.

روز جمعه ۱۹ ژوئیه کمیسر عالی پناهندگان سازمان ملل در بیانیه ای اعلام کرد که تا کنون ۱۳۵ نفر از ساکنان لیبرتی به کشورهای دیگر رفته اند. کمیسر عالی پناهندگان در این بیانیه به چگونگی روند پیشرفت پرونده ساکنان و راه حلهای ارائه شده پرداخت و توضیح داد که بعد از دو حمله موشکی به لیبرتی، تعدادی از ساکنان بخاطر امنیت خود تصمیم گرفته اند که دیگر به مصاحبه های برنامه ریزی شده از طرف کمیساریا نروند. کمیساریا و سازمان ملل به تلاش مشترک برای پیدا کردن راه حل و فرصتهای انتقال برای آنهایی که میخواهند عراق را ترک کنند ادامه می دهند.

کمیسر در این بیانیه روی ” آزادی تردد” برای ساکنان لیبرتی را ” سزاوارترین وضعیت ” دانست. همچنین تاکید کرد که مصاحبه های کمیساریا با افراد بصورت انفرادی و در یک محل بی طرف و به طور کاملاً محرمانه صورت می گیرد.

متن کامل بیانیه در ذیل آمده است.

عاطفه اقبال – ۲۱ ژوئیه ۲۰۱۳

از طرف کمپین برای انتقال فوری ساکنان لیبرتی به کشور ثالث

—————————————————————-

بیانیه کمیسر عالی پناهندگان سازمان ملل- ساکنان اشرف و روند پرونده ها و راه حلها

۱۹ژوئیه۲۰۱۳

به دنبال دومین حمله کشنده موشکی به لیبرتی در ۱۵ژوئن ، کمیساریای عالی پناهندگان ملل متحد نگرانی دائمی و عمیق خود را نسبت به سلامتی و امنیت ساکنان در این محل ترانزیت ابراز داشته است.

کمیساریا نیاز فوری برای بالابردن حفاظت را تکرار کرده و از دولت عراق خواسته است هرچه در توان دارد برای تضمین امنیت ساکنان لیبرتی انجام دهد.

تعدادی از ساکنان به خاطر امنیت شان بعد از دو حمله به کمپ تصمیم گرفته اند به مصاحبه های برنامه ریزی شده توسط کمیساریا نروند. اما بر اساس یادداشت تفاهم بین سازمان ملل و دولت عراق به تاریخ ۲۵دسامبر ۲۰۱۱ در مورد وضعیت ساکنان اشرف، کمیساریا درخواستهای کسانی را که داوطلبانه منتقل شده و درگیر پروسه کمیساریا هستند به جریان می اندازد.

ساکنان کمپ که درخواستهای حفاظت بین المللی خود را ارائه داده اند، به طور رسمی پناهجویان تحت حفاظت قانون بین المللی هستند.

در نبود یک سیستم ملّی بررسی و قضاوت در عراق، کمیساریا این درخواستها را به صورت انفرادی در یک زمان کافی بررسی می کند. مصاحبه های انفرادی در یک محل بی طرف و به طور کاملاً محرمانه صورت می گیرد.

انتقال پرونده هایی که نیاز آنها به حفاظت بین المللی تعیین تکلیف شده است، به دولتها در حال انجام است.

ساکنان تا زمان انتقالشان به خارج از عراق، همانطور که در یادداشت تفاهم آمده ، روند خود را در لیبرتی به عنوان یک مکان موقت ترانزیت، طی می کنند.

قانون بین الملل ایجاب می کند که پناهجویان از حفاظت بنیادین امنیت و بهبود وضعیت زندگی برخوردار باشند. این شامل حفاظت از هر گونه اخراج یا بازگشت به مرزهای سرزمینی است که در آن، جان یا آزادی آنها در معرض تهدید باشد.

این همچنین رفتار با آنها طبق استانداردهای بنیادین انسان دوستانه را ایجاب می کند.

مسئولیت مقدماتی برای اطمینان از احترام به این استانداردها به عهده دولت عراق است.

آزادی تردد سزاوارترین وضعیت برای لیبرتی است.

کمیساریا همراه با دولت عراق، یونامی و طرفهای ذیربط دیگر، از جمله و مهمتر از همه جامعه بین المللی، متعهد به پیدا کردن راه حلهای مسالمت آمیز برای این مسأله دراز مدت، باقی می ماند.

کمیساریای عالی پناهندگان ملل متحد و یونامی به تلاشهای مشترک برای یافتن راه حلها، از جمله فرصتهای انتقال برای ساکنانی که می خواهند عراق را ترک کنند، ادامه می دهند.

تا امروز ۱۳۵تن از ساکنان به کشورهای دیگر رفته اند.

کمیساریای عالی پناهندگان ملل متحد

منبع: انجمن آریا

.........................

نوید رهایی

08/05/92
طبقه بندی: اخبار (89 تا 92)،  آرشیو 92 ،  اخراج و انتقال،  سازمان ملل، 
برچسب ها: کمیسر سازمان ملل، بیانیه روی ” آزادی تردد” برای ساکنان لیبرتی، مصاحبه، کمیساریا عالی پناهندگان،
ارسال توسط نوید رهایی
آخرین عناوین

تصویر روز

مرصاد

نوید رهایی


لرستان
قربانیان ترور

شهید قاسم سلیمانی

شهید علی صیاد شیرازی

شهید احمدی روشن، دانشمند هسته ای

شهید داریوش رضایی نژاد، دانشمند هسته ای

 - شهیده فاطمه طالقانی؛ عزیزم به کدامین گناه در آتش دشمنان خدا و خلق سوختی؟

برگزیده
صفحات جانبی
برگزیده
افشاگری

نقض حقوق اعضا

خودسوزی

آلبانی ، تیرانا

گزارش انستیتوی تحقیقات دفاع ملی راند

از احمد رازانی تا نورمحمد بیرانوند

حقوق بشر

جداشدگان

 آقای بهزاد علیشاهی

آقای نادر نادری

خانم آن سینگلتون

 آقای محمد حسین سبحانی

آقای علی اكبر راستگو

خانم بتول سلطانی

 آقای محمد رزاقی

 آقای عبد الكریم ابراهیمی

زنان

 خانواده

فرقه رجوی

شورای تروریستی رجوی

نشریات
اخبار
آرشیو مطالب
نوید رهایی نوید رهایی