نوید رهایی از فرقه تروریستی رجوی
خبری، افشاگری، تحقیقی
در راستای مبارزه با تروریسم بین المللی، به سرکردگی رژیم تروریستی امریکا و فرقه تروریستی رجوی؛ وب سایت "نوید رهایی" را با ارسال پیامک به دوستان و آشنایان خود معرفی كنید. مطالب، عكس و اخبار نوید رهایی را در شبكه های اجتماعی و پیام رسان ها به اشتراك بگذارید، همچنین لینک کردن " نوید رهایی" را در سایت ها و وبلاگ خود و دوستانتان، در دستور کار قرار دهید. با تشکر - نوید رهایی ، ،

مرگ بر رژیم تروریستی آمریکا ، ، " تغییر نام "کاخ سفید" به "پایگاه تروریستی و ترویج تروریسم بین المللی " ، ، مرگ بر رژیم آمریکا ، ، Amerika ölümü ، ، Śmierć Ameryki ، ، Down with America ، ، Morte in America ، ، الموت لأمریكا ، ، Tod nach Amerika ، ، Vdekja në Amerikë ، ، Mort à Amérique ، ، مرگ بر رژیم آمریکا

 وابسته به جریان صدر در پارلمان عراق در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری فارس اظهار داشت: دولت عراق در خصوص فراهم کردن زمینه ادامه حضور اعضای گروه مجاهدین خلق در خاک این کشور، تحت فشار آمریکا و نیز فشارهای بین المللی قرار گرفته است.

«مشرق ناجی» عضو فراکسیون الاحرار
عراق برای ادامه حضور مجاهدین، تحت فشار آمریکا قرار دارد

پنجشنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۲

یکی از اعضای پارلمان عراق فاش کرد که آمریکا به منظور فراهم شدن زمینه ادامه حضور اعضای مجاهدین خلق، دولت عراق را تحت فشار قرار داده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس از بغداد، «مشرق ناجی» عضو فراکسیون الاحرار وابسته به جریان صدر در پارلمان عراق در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری فارس اظهار داشت: دولت عراق در خصوص فراهم کردن زمینه ادامه حضور اعضای گروه مجاهدین خلق در خاک این کشور، تحت فشار آمریکا و نیز فشارهای بین المللی قرار گرفته است.

وی با فراخواندن دولت عراق به تسلیم نشدن در برابر این فشارها، تصریح کرد: قانون اساسی عراق شفاف و صریح است و دولت عراق به تروریست ها و به هیچ سازمانی که تهدیدی برای کشورهای همسایه به شمار می آید، پناه نمی دهد.

ناجی تاکید کرد: دولت عراق  اجازه نمی دهد خاک این کشور به گذرگاهی برای تهدید کشورهای همسایه تبدیل شود و هرچند برخی کشورها به دلایل کاملا سیاسی نام گروه مجاهدین خلق را از فهرست سازمان های تروریستی حذف کرده اند، ما آن را همچنان سازمانی تروریستی دانسته که بیش از هر ملت دیگری به مردم عراق آسیب رسانده و آنان را گرفتار رنج و مصیبت کردند.

وی در ادامه گفت: بنابراین پناه دادن به اعضای این گروه به مثابه سرپوش گذشتن بر اقدامات تروریستی آنان بوده و با قانون اساسی عراق تعارض دارد.

این عضو پارلمان عراق تصریح کرد: آن دسته از سازمان های بین المللی که مایل هستند به گروه مجاهدین پناه دهند در این اقدام آزاد هستند اما ما نمی خواهیم آنان از این پس در خاک عراق حضور داشته باشند.

ناجی اظهار داشت: دولت عراق پیش از این، مخالفت خود را با ادامه حضور مجاهدین اعلام کرد اما همانطور که همه می دانند فشارهای آمریکا و نیز فشارهای بین المللی بر دولت عراق موجب شد اعضای این گروه تا کنون همچنان در خاک عراق حضور داشته باشند تا به این ترتیب فرصتی برای تشویق برخی کشورها به اعطای پناهندگی به آنان فراهم شود.

وی تاکید کرد: دولت عراق نباید در برابر این فشارها تسلیم شود بلکه باید حاکمیت ملی و قانون اساسی خود را حفظ کرده و ادامه حضور این گروه را در خاک خود ممنوع اعلام کرده و مخالفت خود را با حضور آنان در عراق را به اطلاع سازمان ملل و شورای امنیت برساند.

برخی از اعضای پارلمان عراق تاکنون بارها به ادامه حضور گروه مجاهدین خلق در خاک این کشور و تحرکات مشکوک آنان اعتراض و تاکید کرده اند که آنان  جنایات هولناکی را علیه ملت عراق مرتکب شدند که این جنایت ها بیش از همه در جریان ماجرای انتفاضه شعبانیه سال 1991 نمود یافت.

آنان همچنین بر لزوم پیگیری قانونی به منظور اخراج آنها از عراق تأکید کرد و گفت که موضوع اخراج این گروه از عراق، امری ضروری است و باید هر چه زودتر تحقق یابد.

منبع:  خبرگزاری فارس
...................................
نوید رهایی
17 مرداد 1392طبقه بندی: اخبار (89 تا 92)،  اخبار ایران و جهان،  آرشیو 92 ،  پارلمان عراق، 
برچسب ها: مشرق ناجی، فراکسیون الاحرار،
ارسال توسط نوید رهایی
آخرین عناوین

تصویر روز

مرصاد

نوید رهایی


لرستان
قربانیان ترور

شهید قاسم سلیمانی

شهید علی صیاد شیرازی

شهید احمدی روشن، دانشمند هسته ای

شهید داریوش رضایی نژاد، دانشمند هسته ای

 - شهیده فاطمه طالقانی؛ عزیزم به کدامین گناه در آتش دشمنان خدا و خلق سوختی؟

برگزیده
صفحات جانبی
برگزیده
افشاگری

نقض حقوق اعضا

خودسوزی

آلبانی ، تیرانا

گزارش انستیتوی تحقیقات دفاع ملی راند

از احمد رازانی تا نورمحمد بیرانوند

حقوق بشر

جداشدگان

 آقای بهزاد علیشاهی

آقای نادر نادری

خانم آن سینگلتون

 آقای محمد حسین سبحانی

آقای علی اكبر راستگو

خانم بتول سلطانی

 آقای محمد رزاقی

 آقای عبد الكریم ابراهیمی

زنان

 خانواده

فرقه رجوی

شورای تروریستی رجوی

نشریات
اخبار
آرشیو مطالب
نوید رهایی نوید رهایی