نوید رهایی از فرقه تروریستی رجوی
خبری، افشاگری، تحقیقی
در راستای مبارزه با تروریسم بین المللی، به سرکردگی رژیم تروریستی امریکا و فرقه تروریستی رجوی؛ وب سایت "نوید رهایی" را با ارسال پیامک به دوستان و آشنایان خود معرفی كنید. مطالب، عكس و اخبار نوید رهایی را در شبكه های اجتماعی و پیام رسان ها به اشتراك بگذارید، همچنین لینک کردن " نوید رهایی" را در سایت ها و وبلاگ خود و دوستانتان، در دستور کار قرار دهید. با تشکر - نوید رهایی ، ،

مرگ بر رژیم تروریستی آمریکا ، ، " تغییر نام "کاخ سفید" به "پایگاه تروریستی و ترویج تروریسم بین المللی " ، ، مرگ بر رژیم آمریکا ، ، Amerika ölümü ، ، Śmierć Ameryki ، ، Down with America ، ، Morte in America ، ، الموت لأمریكا ، ، Tod nach Amerika ، ، Vdekja në Amerikë ، ، Mort à Amérique ، ، مرگ بر رژیم آمریکا

در پی وقوع حادثه‌ای که به کشته شدن دهها تن از اعضای گروه تروریستی مجاهدین در اردوگاه اشرف منجر شده است، تیمی از سازمان ملل روز دوشنبه از محل این اردوگاه دیدن کرد و در عین حال دفتر نخست وزیر عراق از تشکیلی تیمی حقیقت یاب برای بررسی واقعیت ماجرا خبر داد.

کمپ اشرف

بازدید سازمان ملل از اشرف و تشکیل گروه حقیقت‌یاب از سوی عراق

منبع:  خبرگزاری ایسنا

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، خبرگزاری فرانسه گزارش داد: نوری المالکی، نخست وزیر عراق گروهی را برای تحقیق درباره این حادثه تشکیل داده است و قرار است یافته‌های این تیم در روزهای آینده منتشر شود و در عین حال نیز تیمی از سازمان ملل از این اردوگاه در استان دیاله در نزدیکی مرز ایران دیدن کرد تا از چگونگی حادثه مطلع شود.

یک افسر عالی رتبه که عضوی از تیم تحقیقاتی عراق است به خبرگزاری فرانسه گفت: ما به اردوگاه واردشدیم و 52 جسد را در یک محل دیدیم.

وی که به شرط فاش نشدن نامش صحبت می کرد، افزود که اعضای تیم مقادیر زیادی تی.ان.تی و دیگر مواد منفجره را داخل خودروها، خانه ها و ماشین آلات سنگین مشاهده کردند. این مقام پلیس گفت که 42 عضو مجاهدین همچنان زنده هستند اما با اعضای تیم حقیقت‌یاب همکاری نمی‌کنند و از ارایه اجساد و انتقال آنها از محل اصلی خودداری می کنند.

این افسر پلیس گفت که احتمالا این اجساد ناشی از یک درگیری داخلی در اشرف است. این در حالی است که مجاهدین نیروهای عراقی را به ورود به اردوگاه و آتش گشودن به سوی افراد و اموال آنها و کشتن اعضای این گروهک تروریستی متهم کرده اند.

با این وجود مقامات عراقی تاکید دارند که هیچ سربازی وارد اشرف نشده است و این انفجارها نتیجه انفجار یک خمپاره یا انفجار یک بشکه نفت یا گاز بوده است.

سخنگوی تیم سازمان ملل که روز دوشنبه از اردوگاه دیدن کرد نیز گفته است که تا چند روز آینده اطلاعات جدیدی منتشر نخواهد شد.

الیانا نابا، سخنگوی تیم سازمان ملل به خبرگزاری فرانسه گفت: تیم به اشرف رفت تا ببیند که چه کاری می تواند در آنجا انجام دهد. آنها برای کشف واقعیت تلاش خواهند کرد.

سازمان ملل و وزارت امور خارجه آمریکا و انگلیس این انفجارها را محکوم کرده اند اما از مقصر دانستن کسی در این باره خودداری کرده اند. بنا بر گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس در بیانیه دفتر المالکی ضمن تاکید برتعهد دولت عراق به تامین امنیت باقی مانده مجاهدین در اردوگاه اشرف « بر ضرورت انتقال» اعضایی که به صورت غیر قانونی در عراق مانده اند تاکید کرد.
......................
92/06/13طبقه بندی: اخبار ایران و جهان،  آرشیو 92 ،  اشرف نیوز،  سازمان ملل، 
برچسب ها: سازمان ملل، اشرف، نوری المالکی، گروه حقیقت‌یاب ا،
ارسال توسط نوید رهایی
آخرین عناوین

تصویر روز

مرصاد

نوید رهایی


لرستان
قربانیان ترور

شهید قاسم سلیمانی

شهید علی صیاد شیرازی

شهید احمدی روشن، دانشمند هسته ای

شهید داریوش رضایی نژاد، دانشمند هسته ای

 - شهیده فاطمه طالقانی؛ عزیزم به کدامین گناه در آتش دشمنان خدا و خلق سوختی؟

برگزیده
صفحات جانبی
برگزیده
افشاگری

نقض حقوق اعضا

خودسوزی

آلبانی ، تیرانا

گزارش انستیتوی تحقیقات دفاع ملی راند

از احمد رازانی تا نورمحمد بیرانوند

حقوق بشر

جداشدگان

 آقای بهزاد علیشاهی

آقای نادر نادری

خانم آن سینگلتون

 آقای محمد حسین سبحانی

آقای علی اكبر راستگو

خانم بتول سلطانی

 آقای محمد رزاقی

 آقای عبد الكریم ابراهیمی

زنان

 خانواده

فرقه رجوی

شورای تروریستی رجوی

نشریات
اخبار
آرشیو مطالب
نوید رهایی نوید رهایی