نوید رهایی از فرقه تروریستی رجوی
خبری، افشاگری، تحقیقی
در راستای مبارزه با تروریسم بین المللی، به سرکردگی رژیم تروریستی امریکا و فرقه تروریستی رجوی؛ وب سایت "نوید رهایی" را با ارسال پیامک به دوستان و آشنایان خود معرفی كنید. مطالب، عكس و اخبار نوید رهایی را در شبكه های اجتماعی و پیام رسان ها به اشتراك بگذارید، همچنین لینک کردن " نوید رهایی" را در سایت ها و وبلاگ خود و دوستانتان، در دستور کار قرار دهید. با تشکر - نوید رهایی ، ،

مرگ بر رژیم تروریستی آمریکا ، ، " تغییر نام "کاخ سفید" به "پایگاه تروریستی و ترویج تروریسم بین المللی " ، ، مرگ بر رژیم آمریکا ، ، Amerika ölümü ، ، Śmierć Ameryki ، ، Down with America ، ، Morte in America ، ، الموت لأمریكا ، ، Tod nach Amerika ، ، Vdekja në Amerikë ، ، Mort à Amérique ، ، مرگ بر رژیم آمریکا

مرتبه
تاریخ : سه شنبه 19 شهریور 1392
بر کسی پوشیده نیست که هدف تعریف شده برای مجاهدین در این مورد حفظ اردوگاه اشرف به هر قیمت و در مورد اخیر بازگذاشتن کانال برای بازگشت به آن به عنوان یک استراتژی بود که با رویکرد آمریکا مجبور به عقب نشینی خفت بار از آن استراتژی شدند.


کمپ اشرف

امتیاز گیری یا عقب نشینی خفت بار از استراتژی
 

زبان قابل فهم برای رجوی
 
لحن معاون وزارت امور خارجه آمریکا در نامه به مریم رجوی رهبری گروه تروریستی مجاهدین به خوبی نشان می دهد که آمریکا منطق حاکم بررفتار و تفکر رهبری مجاهدین را درک کرده و زبان قابل فهم برای آنها را آموخته است . وی در نامه به مریم رجوی پس از تعارفات معمول در باره کشته شدن تعدادی از اعضای این گروه در اردوگاه اشرف، به صراحت وشفافیت تأکید می‌کند:
 
«ما از شما مصرانه خواهان پذیرش طرح هیأت مساعدت ملل متحد در عراق هستیم تا باقیمانده ساکنان اشرف به طور سلامت و بدون تأخیر تحت نظارت سازمان ملل و در اتوبوسهای زرهی سازمان ملل در اسرع وقت منتقل شوند. این برای سلامت بازماندگان ضروری است که آنها این طرح را بپذیرند و با جابه جایی در اسرع وقت موافقت کنند. زیرا این یک موضوع حیاتی و مبرم است. اگر شما با این رویکرد موافقت نمایید سازمان ملل به فراهم کردن حفاظت از اموال در اشرف از طریق به کارگیری یک شرکت نگهداری مورد اعتماد محلی کمک خواهد کرد. سفارت آمریکا تمامی توان خود را برای حمایت از این تلاشها به کار خواهد بست. ما نهایتاً با توافق دولت عراق با یونامی برای نصب تی والهای بزرگ طبق طرح امنیتی یونامی و همچنین اقدامات حفاظتی افزوده دیگر را مد نظر داریم. این اقدامات همزمان با انتقال با امنیت و سلامت از اشرف تحت نظارت یونامی انجام می گیرد و ما حداکثر کاری را که می توانیم بکنیم در این پروسه به عمل خواهیم آورد.»
 
مریم رجوی در جواب ، انتقال افراد را هدف مشترک دانسته و درخواست نموده است که سریعاً آمریکا فردی را مأمور کند تا همراه با نماینده سازمان ملل، گفتگو در باره ترتیبات اجرایی جابجایی افرادباقیمانده از اردوگاه اشرف به کمپ لیبرتی را آغاز کنند!
 
اجابت درخواست آمریکا در حالی که رهبری گروه تروریستی مجاهدین تا کنون مانع از انتقال این افراد به کمپ لیبرتی بوده و کراراً به اخطارهای دولت عراق بی اعتنایی کرده و هشدارهای سازمان ملل در باره تخلیه اردوگاه اشرف را نادیده می گرفت، نشانگر آن که رجوی و هم باندیهایش فقط زبان زور را می فهمند.
 
یک بار دیگر در سال گذشته و در همین ایام (سپتامبر) هیلاری کلینتون، وزیرامورخارجه وقت آمریکا به مجاهدین که بیش از ده سال بود درب تمام محاکم ایالات متحده را کوبیده و از طرق مختلف تلاش داشتند تا از لیست گروههای تروریستی این کشور خارج شوند، اعلام کرد فقط در ازای تخلیه اردوگاه اشرف، آمریکا حاضر خواهد بود آنها را از لیست خارج کند و به این ترتیب آنها را مجبور ساخت که تن به مسیر قانونی مورد نظر سازمان ملل و دولت عراق بدهند، مسیری که در وهله اول بهره انسانی آن، نصیب اعضای مجاهدین می گردید.
 
بر کسی پوشیده نیست که هدف تعریف شده برای مجاهدین در این مورد حفظ اردوگاه اشرف به هر قیمت و در مورد اخیر بازگذاشتن کانال برای بازگشت به آن به عنوان یک استراتژی بود که با رویکرد آمریکا مجبور به عقب نشینی خفت بار از آن استراتژی شدند.
 
این در حالی است که رهبری مجاهدین اگرچه در بازتعریف، این رویدادها را معامله و چانه زنی و امتیازگیری وانمود می کند، اما مهم آن است که آمریکا که مجاهدین آن را طرف حساب اصلی خود می دانند و بدون اجازه و حضور نماینده این کشور هیچ توافقی را با سازمان ملل و دولت عراق انجام نمی دهند و به اجرا نمی گذارند، زبان قابل فهم برای رهبری این گروه را فهمیده است و سربزنگاه برای رفع موانعی که آنان برسر راه اقدامات سازمان ملل و دولت عراق ایجاد می کنند وارد صحنه شده و نقش ایفا می کند.
 
برقراری این نوع تعامل میان آمریکا و مجاهدین نیز سایه خود را بر اقداماتی که مجاهدین برای جلب حمایت دولت این کشور انجام می دهند انداخته است و تصویری برخلاف چهره ای که می کوشند از خود برای دولتمردان ایالات متحده ارائه دهند ترسیم کرده است.
 
در ضمن بایستی به یک نکته در حاشیه اما قابل تأمل در مکاتبات و تعاملات چند جانبه نیز توجه کرد و آن حذف رسمی رجوی و به رسمیت شناختن مریم رجوی به عنوان تصمیم گیرنده در باره وضعیت مجاهدین است.
 
حذف رجوی هم از آن تغییراتی است که مجاهدین بدون آن که خود بفهمند در حال تن دادن به آن هستند و دلخوش به آنند که جسم فیزیکی مسئول اول خود را حفظ می کنند، این وضعیت با وجود آن که هم چنان تصمیم گیرنده اصلی شخص رجوی است و مریم حتی بدون اجازه وی نیز حق آب خوردن هم ندارد، بسیار معنادار است!
 ...................................
19 شهریور 92

ایران دیدبان، نهم سپتامبر ۲۰۱۳:طبقه بندی: آرشیو 92 ،  دیدگاه،  اشرف، لیبرتی، پایگاه تروریستی مریم، كمپ آلبانی، 
برچسب ها: منافقین، مجاهدین، اشرف لیبرتی،
ارسال توسط نوید رهایی
آخرین عناوین

تصویر روز

مرصاد

نوید رهایی


لرستان
قربانیان ترور

شهید قاسم سلیمانی

شهید علی صیاد شیرازی

شهید احمدی روشن، دانشمند هسته ای

شهید داریوش رضایی نژاد، دانشمند هسته ای

 - شهیده فاطمه طالقانی؛ عزیزم به کدامین گناه در آتش دشمنان خدا و خلق سوختی؟

برگزیده
صفحات جانبی
برگزیده
افشاگری

نقض حقوق اعضا

خودسوزی

آلبانی ، تیرانا

گزارش انستیتوی تحقیقات دفاع ملی راند

از احمد رازانی تا نورمحمد بیرانوند

حقوق بشر

جداشدگان

 آقای بهزاد علیشاهی

آقای نادر نادری

خانم آن سینگلتون

 آقای محمد حسین سبحانی

آقای علی اكبر راستگو

خانم بتول سلطانی

 آقای محمد رزاقی

 آقای عبد الكریم ابراهیمی

زنان

 خانواده

فرقه رجوی

شورای تروریستی رجوی

نشریات
اخبار
آرشیو مطالب
نوید رهایی نوید رهایی