نوید رهایی از فرقه تروریستی رجوی
خبری، افشاگری، تحقیقی
در راستای مبارزه با تروریسم بین المللی، به سرکردگی رژیم تروریستی امریکا و فرقه تروریستی رجوی؛ وب سایت "نوید رهایی" را با ارسال پیامک به دوستان و آشنایان خود معرفی كنید. مطالب، عكس و اخبار نوید رهایی را در شبكه های اجتماعی و پیام رسان ها به اشتراك بگذارید، همچنین لینک کردن " نوید رهایی" را در سایت ها و وبلاگ خود و دوستانتان، در دستور کار قرار دهید. با تشکر - نوید رهایی ، ،

مرگ بر رژیم تروریستی آمریکا ، ، " تغییر نام "کاخ سفید" به "پایگاه تروریستی و ترویج تروریسم بین المللی " ، ، مرگ بر رژیم آمریکا ، ، Amerika ölümü ، ، Śmierć Ameryki ، ، Down with America ، ، Morte in America ، ، الموت لأمریكا ، ، Tod nach Amerika ، ، Vdekja në Amerikë ، ، Mort à Amérique ، ، مرگ بر رژیم آمریکا

این مرحله در واقع مرحله پاکسازی اراضی عراق از لوث وجود این گروه تروریستی است. الربیعی با اشاره به مخالفت اکثریت مردم عراق با حضور این گروه تروریستی در اراضی این کشور، افزود: وجود این گروه تروریستی باعث افزایش اختلافات در صحنه سیاسی عراق شده است و ما را به یاد یکی از سیاه ترین دورانهای تاریخ عراق می اندازد.
نماینده سابق مجلس عراق در گفتگو با مهر:

در مرحله اخراج مجاهدین از عراق قرار داریم


این مرحله در واقع مرحله پاکسازی اراضی عراق از لوث وجود این گروه تروریستی است.

"حسن هاشم الربیعی" عضو سابق کمیته امنیت و دفاع پارلمان عراق در گفتگو با خبرنگار مهر درباره آخرین تحولات سیاسی منطقه به ویژه در عراق و سوریه و موضوع گروه تروریستی مجاهدین به اظهار نظر پرداخت.
وی در پاسخ به سوالی درباره آخرین وضعیت مجاهدین، با اشاره به سرکوب قیامهای مردمی علیه صدام توسط آنها، اظهار داشت: یکی از معضلات به جامانده از رژیم بعثی صدام، وجود این گروه تروریستی در عراق است که در گذشته به منزله بازوی کمک کننده به رژیم بعث علیه مردم عمل می کرد.
وی افزود: همکاری آنها با رژیم بعثی صدام بر خلاف تمام موازین و قوانین بین المللی بود. از طرفی ورود آنها به عراق غیرقانونی و نامشروع بود. همچنین پس از سقوط رژیم صدام، بقای آنها تاکنون در عراق به یک معضل سیاسی تبدیل شده است.

الربیعی با اشاره به مخالفت اکثریت مردم عراق با حضور این گروه تروریستی در اراضی این کشور، افزود: وجود این گروه تروریستی باعث افزایش اختلافات در صحنه سیاسی عراق شده است و ما را به یاد یکی از سیاه ترین دورانهای تاریخ عراق می اندازد.

عضو سابق کمیته امنیت و دفاع پارلمان عراق در پاسخ به سوالی درباره ادعای مجاهدین درباره موافقت مردم عراق با حضور آنها در این کشور، اظهار داشت: این اظهارات کاملا بی اساس و دروغ است. ملت عراق درد و رنج بسیاری از وجود این گروه تروریستی کشیده است.

وی افزود: از سوی دیگر بر اساس مواد هفتم و هشتم قانون اساسی تایید شده از سوی مردم عراق، گروه تروریستی مجاهدین و هر گروه تروریستی دیگری نیز هرگز اجازه حضور در اراضی عراق را ندارند.همچنین اکثریت شخصیتهای سیاسی بر لزوم اخراج مجاهدین از عراق تاکید دارند.

وی تاکید کرد: البته شمار معدودی از شخصیتهای سیاسی در راستای بازگشت به دوران رژیم گذشته و در مخالفت با جمهوری اسلامی ایران از حضور این گروه تروریستی حمایت می کنند که مواضع آنها به طور قاطع از سوی جریانهای مختلف مردمی و مذهبی رد شده و محکوم می شود.

الربیعی با اشاره به اینکه باقی ماندن مجاهدین یک خطر امنیتی بالقوه برای عراق محسوب می شود، افزود: مردم عراق از جریانهای مختلف شامل جوانان، عشایر و شخصیتهای ملی و مذهبی در این باره نظر خود را به صورت واضح اعلام کرده اند. بر همین مبنا مجاهدین برای خروج کامل از عراق به اردوگاه لیبرتی (بغداد) منتقل شده اند تا در نهایت به طور کامل عراق را ترک کنند.
وی در پاسخ به سوالی درباره تخلیه کامل اردوگاه اشرف از گروه مجاهدین و انتقال تمامی آنها به بغداد، اظهار داشت: این رخداد به منزله پیروزی ملت عراق بود. این مرحله در واقع مرحله پاکسازی اراضی عراق از لوث وجود این گروه تروریستی است. گروه تروریستی مجاهدین از زمان شکل گیری در سال 1965 تاکنون همواره بازیچه دست استکبار جهانی و آمریکا بوده است. آنها زمانی دستورات صدام را اجرا می کردند و بعدها از سوی برخی کشورهای غربی مامور به انجام اقدام تروریستی می شدند.

عضو سابق کمیته امنیت و دفاع پارلمان عراق با اشاره به اینکه اکثر اعضای مجاهدین دارای پرونده اتهامی در دستگاه قضایی عراق هستند، افزود: بر مبنای اطلاعاتی که در دست داریم 50 نفر از آنها به علت جرایمی که مرتکب شده اند تحت پیگرد بین المللی قرار دارند. اما متاسفانه معیارهای دوگانه در سطح بین المللی مانع برخورد شدید با مجاهدین شده و آنها هم اکنون در تلاش برای یافتن پناهگاهی جدید برای مجاهدین هستند.

الربیعی افزود: خوشبختانه هم اکنون در مرحله اخراج آنها از عراق قرار داریم. این گروه البته هم اکنون پس از جنایاتی که مرتکب شده اند و در منظر افکار عمومی جهان قرار داده شده هیچ فایده سیاسی و رسانه ای برای حامیانش ندارد و یک سازمان فروپاشیده از هم محسوب می شود. آنها نفسهای آخر خود را می کشند و هیچ آینده ای نخواهند داشت.

وی در پاسخ به سوالی درباره لزوم محاکمه مجاهدین در عراق، افزود: ما همواره از حقوق ملت عراق دفاع کرده ایم و حتی صدام را به علت جنایاتی که انجام داده محاکمه کردیم. البته به علت موانعی که در سطح بین المللی وجود دارد، دستگاه قضایی عراق تاکنون نتوانست آنها را دادگاهی کند اما از این حق خود نمی گذریم و پیگرد قضایی آنها را حتی در کشورهای دیگر بر اساس قوانین بین المللی دنبال خواهیم کرد.

......................
1392/06/26

نوید رهایی
طبقه بندی: اخبار (89 تا 92)،  اخبار ایران و جهان،  آرشیو 92 ،  اخراج و انتقال،  مواضع دولت عراق، 
برچسب ها: عراق منافقین، عراق تروریست، اخراج تروریست، مرحله اخراج، نوید رهایی،
ارسال توسط نوید رهایی
آخرین عناوین

تصویر روز

مرصاد

نوید رهایی


لرستان
قربانیان ترور

شهید قاسم سلیمانی

شهید علی صیاد شیرازی

شهید احمدی روشن، دانشمند هسته ای

شهید داریوش رضایی نژاد، دانشمند هسته ای

 - شهیده فاطمه طالقانی؛ عزیزم به کدامین گناه در آتش دشمنان خدا و خلق سوختی؟

برگزیده
صفحات جانبی
برگزیده
افشاگری

نقض حقوق اعضا

خودسوزی

آلبانی ، تیرانا

گزارش انستیتوی تحقیقات دفاع ملی راند

از احمد رازانی تا نورمحمد بیرانوند

حقوق بشر

جداشدگان

 آقای بهزاد علیشاهی

آقای نادر نادری

خانم آن سینگلتون

 آقای محمد حسین سبحانی

آقای علی اكبر راستگو

خانم بتول سلطانی

 آقای محمد رزاقی

 آقای عبد الكریم ابراهیمی

زنان

 خانواده

فرقه رجوی

شورای تروریستی رجوی

نشریات
اخبار
آرشیو مطالب
نوید رهایی نوید رهایی