نوید رهایی از فرقه تروریستی رجوی
خبری، افشاگری، تحقیقی
در راستای مبارزه با تروریسم بین المللی، به سرکردگی رژیم تروریستی امریکا و فرقه تروریستی رجوی؛ وب سایت "نوید رهایی" را با ارسال پیامک به دوستان و آشنایان خود معرفی كنید. مطالب، عكس و اخبار نوید رهایی را در شبكه های اجتماعی و پیام رسان ها به اشتراك بگذارید، همچنین لینک کردن " نوید رهایی" را در سایت ها و وبلاگ خود و دوستانتان، در دستور کار قرار دهید. با تشکر - نوید رهایی ، ،

مرگ بر رژیم تروریستی آمریکا ، ، " تغییر نام "کاخ سفید" به "پایگاه تروریستی و ترویج تروریسم بین المللی " ، ، مرگ بر رژیم آمریکا ، ، Amerika ölümü ، ، Śmierć Ameryki ، ، Down with America ، ، Morte in America ، ، الموت لأمریكا ، ، Tod nach Amerika ، ، Vdekja në Amerikë ، ، Mort à Amérique ، ، مرگ بر رژیم آمریکا

شمار قربانیان انفجارهای تروریستی دیروز عراق به 40 کشته و ده‌ها زخمی افزایش یافت. منطقه «الحسینیة» در نزدیکی بغداد، انفجار دو خودروی بمب‌گذاری شده دست‌کم 8 کشته برجای گذاشت و در قلب بغداد نیز دو خودروی بمب‌گذاری شده منفجر شد که 14 کشته برجای گذاشت. در منطقه «الزعفرانیه» در جنوب بغداد دو انفجار همزمان 10 کشته به همراه داشت.

انفجار تروریستی در بغداد
92/06/27 - 10:39
شماره: 13920627000368


افزایش شمار قربانیان انفجارهای خونین عراق/ ۴۰ نفر کشته شدند


خبرگزاری فارس:

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «العهد»، شمار قربانیان انفجارهای تروریستی دیروز در بغداد به 40 کشته و ده‌ها زخمی رسید.

بر اساس این گزارش، منطقه «الحسینیة» در نزدیکی بغداد، انفجار دو خودروی بمب‌گذاری شده دست‌کم 8 کشته برجای گذاشت و در قلب بغداد نیز دو خودروی بمب‌گذاری شده منفجر شد که 14 کشته برجای گذاشت. در منطقه «الزعفرانیه» در جنوب بغداد دو انفجار همزمان 10 کشته به همراه داشت. در محله «الاعلام» بغداد نیز انفجار یک خودروی بمب‌گذاری شده 3 کشته برجای گذاشت و 4 نفر نیز در انفجاری در شهر «کاظمیة» کشته شدند.

در شرق بغداد نیز دو خودرو در شهرک صدر و یک خودرو در محله الغدیر منفجر شد که چند کشته و زخمی به همراه داشت.

........................
نوید رهایی
27 شهریور 1392

در همین رابطه:


92/06/27 - 00:01
شماره: 13920626001488


انفجارهای عراق، مقدمه‌ای برای انتقال ناآرامی‌ها از سوریه به عراق است

یک کارشناس مسائل راهبردی عراقی با اشاره به انفجارهای اخیر در شهرهای جنوبی و نیز پایتخت عراق گفت: این انفجارها به مثابه گشودن جبهه جدید در عراق پس از حل و فصل بحران سوریه است.
خبرگزاری فارس: انفجارهای عراق، مقدمه‌ای برای انتقال ناآرامی‌ها از سوریه به عراق است

«احمد الشریفی» کارشناس مسائل راهبردی عراقی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در بغداد، اظهار داشت: انفجارهایی که در شهرهای جنوبی عراق از جمله کربلای مقدس و نیز بغداد رخ داد، به مثابه گشودن جبهه جدیدی در این کشور است.

وی دلیل گشوده شدن این جبهه جدید را حل و فصل موضوع حمله آمریکا به سوریه دانست، به ویژه اینکه در این مدت، عراق به دریافت سلاح شیمیایی از سوریه نیز متهم شد.

وی افزود: این انفجارها، پیام‌های روشنی دارد و در واقع بخشی از جنایت‌های سازمان یافته‌ای است که بازوهای اطلاعاتی در آن دست دارند.

الشریفی تصریح کرد: اکنون دو نکته قابل توجه است، اول اینکه در صورت حل نهایی موضوع حمله آمریکا به سوریه به شیوه دیپلماتیک، احتمال گشودن جبهه جدید در عراق وجود دارد و دلیل آن، افزایش انفجارها و نیز راه انداختن جنگ تبلیغاتی در مورد احتمال انتقال مقادیری سلاح شیمیایی از سوریه به عراق است.

وی اظهار داشت: این احتمالی است که به نظر می‌رسد، از آن به عنوان دستاویزی برای انتقال عملیات نظامی و ناامنی از سوریه به خاک عراق به منظور تحت فشار قرار دادن آن استفاده شود.

این کارشناس عراقی در ادامه گفت: نکته دیگر این است که این انفجار ها، واکنش‌های زود هنگام و پیشگیرانه بر ابتکار «خضیر الخزاعی»، معاون رئیس جمهوری عراق باشد.

یکی از مهمترین محورهای طرح ابتکاری الخزاعی برای پایان دادن به تشنج سیاسی چند ساله عراق، امضای توافقی از سوی همه طرف‌های حاضر در صحنه سیاسی عراق برای حرمت خون مردم  این کشور است.

الشریفی افزود: مواضع عربستان در قبال سوریه نیز تابع تصمیم آمریکا است و هرچند ریاض اکنون به دلیل منتفی بودن اقدام نظامی علیه سوریه، نتوانسته است طرح خود در این کشور را به اجرا در آورد، اما قادر است برخی عوامل خود را برای اجرای عملیات تروریستی در سوریه به کار گیرد.

وی درخصوص تحولات مصر نیز گفت: این کشور سلاح شیمیایی در اختیار دارد و چه بسا اشاره برخی رسانه‌ها به این موضوع، مقدمه‌ای برای فشارهای دیپلماتیک و سیاسی بر آن باشد.

.......................
نوید رهایی
92/06/27طبقه بندی: اخبار (89 تا 92)،  اخبار ایران و جهان،  آرشیو 92 ،  عملیات تروریستی،  عراق ستیزی،  قربانیان خشونت و ترور ، 
برچسب ها: انفجار تروریستی در بغداد، منطقه «الحسینیة»، پایگاه خبری «العهد»، خبرگزاری فارس، نوید رهایی، احمد الشریفی،
ارسال توسط نوید رهایی
آخرین عناوین

تصویر روز

مرصاد

نوید رهایی


لرستان
قربانیان ترور

شهید قاسم سلیمانی

شهید علی صیاد شیرازی

شهید احمدی روشن، دانشمند هسته ای

شهید داریوش رضایی نژاد، دانشمند هسته ای

 - شهیده فاطمه طالقانی؛ عزیزم به کدامین گناه در آتش دشمنان خدا و خلق سوختی؟

برگزیده
صفحات جانبی
برگزیده
افشاگری

نقض حقوق اعضا

خودسوزی

آلبانی ، تیرانا

گزارش انستیتوی تحقیقات دفاع ملی راند

از احمد رازانی تا نورمحمد بیرانوند

حقوق بشر

جداشدگان

 آقای بهزاد علیشاهی

آقای نادر نادری

خانم آن سینگلتون

 آقای محمد حسین سبحانی

آقای علی اكبر راستگو

خانم بتول سلطانی

 آقای محمد رزاقی

 آقای عبد الكریم ابراهیمی

زنان

 خانواده

فرقه رجوی

شورای تروریستی رجوی

نشریات
اخبار
آرشیو مطالب
نوید رهایی نوید رهایی