نوید رهایی از فرقه تروریستی رجوی
خبری، افشاگری، تحقیقی
در راستای مبارزه با تروریسم بین المللی، به سرکردگی رژیم تروریستی امریکا و فرقه تروریستی رجوی؛ وب سایت "نوید رهایی" را با ارسال پیامک به دوستان و آشنایان خود معرفی كنید. مطالب، عكس و اخبار نوید رهایی را در شبكه های اجتماعی و پیام رسان ها به اشتراك بگذارید، همچنین لینک کردن " نوید رهایی" را در سایت ها و وبلاگ خود و دوستانتان، در دستور کار قرار دهید. با تشکر - نوید رهایی ، ،

مرگ بر رژیم تروریستی آمریکا ، ، " تغییر نام "کاخ سفید" به "پایگاه تروریستی و ترویج تروریسم بین المللی " ، ، مرگ بر رژیم آمریکا ، ، Amerika ölümü ، ، Śmierć Ameryki ، ، Down with America ، ، Morte in America ، ، الموت لأمریكا ، ، Tod nach Amerika ، ، Vdekja në Amerikë ، ، Mort à Amérique ، ، مرگ بر رژیم آمریکا

خبرگزاری السلطة الرابعة“صادق اللبان” نماینده ائتلاف ملی پارلمان عراق با بیان اینکه سازمان تروریستی خلق، سیاست های اجنبی را پیاده می کند؛ این سازمان را “قاتل مزدور” توصیف کرده و از دولت عراق و سازمان ملل متحد خواست تا عناصر این سازمان از این کشور اخراج شده و به کشوری دیگر انتقال یابند.


عراق

مطبوعات عراق: سازمان خلق منتقدین را تهدید به ترور کرد. سازمان تروریستی خلق مزدور بیگانه است. تصفیه درونی در سازمان خلق و …
بنیاد خانواده سحر، بغداد، نوزدهم سپتامبر ۲۰۱۳:

 … این منابع سیاسی در گفت و گو با سایت “المستقبل العراقی” افزودند: «کشته شدن ۵۰ تن از عناصر سازمان خلق در اردوگاه اشرف در استان دیالی بدست عناصر بلندپایه خود سازمان روی داده است. این اتفاق پس از آن روی داد که ثابت شد عده ای از عناصر سازمان خلق با ایران همدست بوده و به این سازمان خیانت کرده اند که این مساله نتیجه عملیاتی …
 

 
نماینده پارلمان عراق تاکید کرد که سازمان خلق سیاست های اجنبی را پیاده می کند
 
 
خبرگزاری السلطة الرابعة“صادق اللبان” نماینده ائتلاف ملی پارلمان عراق با بیان اینکه سازمان تروریستی خلق، سیاست های اجنبی را پیاده می کند؛ این سازمان را “قاتل مزدور” توصیف کرده و از دولت عراق و سازمان ملل متحد خواست تا عناصر این سازمان از این کشور اخراج شده و به کشوری دیگر انتقال یابند.

 “اللبان” روز یکشنبه در اظهاراتی مطبوعاتی تصریح کرد: «سازمان تروریستی خلق تحت وصایت رژیم کافر بعث بود و از همه راه های غیر قانونی برای فعالیت علیه ملت های عراق و ایران استفاده می نمود.» وی افزود: «این سازمان سیاست های اجنبی را پیاده می نماید و اقدام به کشتار و بمب گذاری در داخل و خارج عراق می کند.»

 “اللبان” در ادامه خاطر نشان کرد: «اظهارات تروریستی آنان برای افکار عمومی آشکار گشته و آن ها به دنبال فرصتی برای فعالیت های خود هستند تا به عملیات تروریستی خود ادامه دهند.»

 نماینده ائتلاف ملی پارلمان عراق، سازمان خلق را متهم به تروریسم و ارتکاب جنایت در کشور کرده و تاکید نمود دولت و ملت عراق به سازمان خلق اجازه نخواهند داد که داخل عراق باقی بمانند. وی از سازمان ملل متحد خواست تا مکان جایگزینی خارج از عراق برای این افراد بیابد و خاطر نشان کرد: «جهان باید بداند که سازمان خلق سازمانی تروریستی و نماد تروریسم در منطقه است.»
 
نائب عن التحالف الوطنی یؤکد بان مجموعة خلق “أجیرة لأجندات أجنبیة”
 
سازمان مجاهدین خلق سران عراق و ایران را تهدید به ترور کرد

 
خبرگزاری “نون”سخنگوی سازمان مجاهدین خلق، سران عراق و ایران را تهدید به ترور کرد و این مساله را به خاطر گرفتن انتقام اخراج عناصر این سازمان از اردوگاه اشرف در استان دیالی عراق عنوان نمود.
 سایت “هابیلیان” (که مختص اخبار تروریسم است) گزارش داد: «این تهدید از طریق سایت رسمی سازمان خلق در اینترنت و به زبان فارسی منتشر شده و این تهدید دو هفته پس از کشته شدن تعدادی از عناصر این سازمان در اردوگاه اشرف صورت گرفته است.»
 این سایت که به نقل از سخنگوی سازمان خلق این خبر را نقل کرده و نامی از این سخنگو به میان نیاورده است، به نقل از این فرد دشنام ها و الفاظ رکیکی علیه مسئولان عراق و ایران منتشر کرده و تهدید نموده که در هر جای جهان که باشند آن ها را به قتل خواهد رساند.
 به نظر می رسد اعتماد به نفس سازمان خلق در رابطه با اینکه مورد پیگرد قانونی قرار نخواهد گرفت و حمایت برخی کشورهای غربی از آنان باعث شده که سازمان خلق، اظهاراتی خطرناک و این چنینی را مطرح نماید.
 
زمرة مجاهدی خلق تتوعد قادة العراق و ایران بالتصفیة
 
دولت عراق، سازمان خلق را به تروریسم متهم کرد
 
لینک به منبع
 
 خبرگزاری “انبا مسکو”
 
 ۲۰۱۳ / ۰۹ / ۱۲
 


ائتلاف حاکم عراق با ارائه مستندات و گزارشاتی در محکومیت سازمان مجاهدین خلق، این سازمان را به مشارکت در عملیات تروریستی علیه مردم استان دیالی عراق، جایی که اردوگاه این سازمان در آن قرار دارد، متهم کرد.
 دولت عراق همچنین این سازمان را به دست داشتن در حوادثی که در راه ناحیه “العظیم” در شمال بغداد رخ داد، متهم نمود که حمله اخیر علیه اعضای این سازمان نیز واکنشی از سوی نیروهای امنیتی عراق بعد از اقدامات تحریک آمیز آنان بود.
 بغداد- نازک محمد خضیر
 هیئت سازمان ملل متحد در عراق امروز پنجشنبه از انتقال ۴۲ تن از مخالفان ایرانی که همچنان در اردوگاه اشرف به سر می برند به اردوگاه لیبرتی (آزادی) در نزدیکی بغداد خبر داد.
 “الیانا نبعه”، سخنگوی این هیئت بین المللی در بغداد تصریح داشت که «آخرین گروه از ساکنان اردوگاه اشرف شب جاری به اردوگاه آزادی، پایگاه آمریکایی سابق منتقل شده اند.»
 ساکنان اردوگاه اشرف که از اعضای سازمان معارض مجاهدین خلق ایران هستند، اوایل ماه جاری مورد حمله مسلحانه نیروهای امنیتی عراق با همکاری “سوات” قرار گرفتند که منجر به کشته شدن ۱۹ تن از جمله چند زن شد. این در حالی است که دولت عراق با قاطعیت حمله مردم منطقه به اردوگاه را رد کرده اند.
 ائتلاف شیعی حاکم در عراق، سازمان مجاهدین خلق را به سرکوب انتفاضه شعبانیه در سال ۱۹۹۱ میلادی با همکاری رژیم صدام حسین که در استان های جنوبی که اکثریت ساکنان آن را شیعیان تشکیل می دهند، متهم کرده است.
 “محمد الکعیلی”، نماینده ائتلاف دولت قانون که مالکی ریاست آن را بر عهده دارد، در گفتگو با خبرگزاری “انباء مسکو” اظهار داشت: «مجاهدین خلق وضعیتی ناهمگون با وضعیت عراق دارند و به معضلی برای این کشور تبدیل شده  که در وضعیت سیاسی و امنیتی کشور تاثیر گذاشته است.»
 وی برخی از گروه های سیاسی که نام آنها را ذکر نکرد و نیز بسیاری از کشورهای منطقه را به حمایت از این سازمان متهم کرد و تاکید نمود: «بسیاری از این کشورها از سازمان خلق به عنوان ابزاری استفاده کرده اند که بر کشور و دولت عراق تاثیر سوء داشته است.»
 “الکعیلی” افزود: «غیر منطقی است که امروز دولت عراق نیروهای امنیتی و پادگان های نظامی برای گروه اندک باقیمانده از ساکنان اردوگاه اشرف، فراهم آورد و حال آنکه اولویت در حمایت از استان های مختلف خود کشور عراق است.»
 وی همچنین متذکر شد که ساکنان اشرف در انتفاضه شعبانیه با حمایت از صدام علیه مردم، نقشی منفی در عراق ایفا کرده اند.
 “الکعیلی” از مدارک و مستندات انکار ناپذیری پرده برداشت که سازمان مجاهدین خلق را با مشارکت در عملیات تروریستی علیه مردم استان دیالی و حتی حوادثی که در راه ناحیه “العظیم” رخ داد، محکوم می کند و گزارشات و اطلاعاتی وجود داشت که نشان می داد، سازمان خلق در این حوادث و حملات دست داشته است.
 “العکیلی” تصریح داشت که مجاهدین خلق با ایجاد مشکلات و اقدامات تحریک آمیز علیه دستگاه های امنیتی عراق و تشکیلات معینی در استان دیالی باعث شدند که در نهایت گروه های مذکور باهم علیه این سازمان محکم بایستند و حادثه اخیر نیز واکنشی بر فعالیت های سازمان خلق بود.
 اعضای ائتلاف العراقیه که اکثریت آن را اهل تسنن تشکیل می دهند نیز دولت عراق را به اعمال فشار بر ضد سازمان مجاهدین خلق و دخالت نیروهای امنیتی متهم کرده و اجرای قانون و پیاده سازی توافقنامه های بین المللی در برخورد با پناهندگان ایرانی و نیز فراهم آوردن زمینه حمایت کافی از آنان صرف نظر از اقدامات بر ضد دولت ایران را خواستار شده اند.
 “طلال الزوبعی”، نماینده ائتلاف العراقیه به ریاست “ایاد علاوی” در گفت و گو با خبرگزاری “انباء مسکو” تصریح کرد: «تمامی اطلاعات موجود نشان می دهد که ساکنان اردوگاه اشرف تحت فشارهای سرسام آور و نیز دخالت نیروهای امنیتی عراق قرار دارند، که وقوع این امر در حق پناهندگان ایرانی پذیرفتنی نیست.»
 “الزوبعی” معتقد است که دولت عراق یا باید تصمیمی قاطع و شجاعانه در خصوص بیرون کردن آوارگان ایرانی اتخاذ کند و یا اینکه به آنان حق پناهندگی اعطا کند و ما صرف نظر از اقدامات آنان بر ضد حکومت ایران و یا هر کس دیگری که باشد، باید به آنان احترام بگذاریم.
 از سوی دیگر “حسن الحمدانی” از دیگر اعضای این ائتلاف و عضو کمیته روابط خارجی پارلمان عراق نیز در گفتگو با خبرگزاری “انباء مسکو” اظهار داشت: «دولت عراق باید قوانین و توافقنامه های بین المللی در خصوص پناهندگان ایرانی اردوگاه اشرف را اجرا کند.»
 “الحمدانی” افزود: «چیزی که از دولت عراق خواسته شده این است که از پناهندگان ایرانی عضو سازمان مجاهدین خلق به طور کامل حمایت کند تا زمینه اجرای تمامی توافقات حاصله از سوی سازمان های بین المللی و توافقنامه ها و کمیته های حقوق بشری فراهم شود و به این سمت برویم که عراق یک کشور امن بر طبق عرف و شرع بین الملل برای تمامی کسانی که در آن حضور دارند، شود.»
 این در حالی است که نخست وزیر عراق خواستار اجرای تحقیقات در خصوص حوادث رخ داده در اردوگاه اشرف که حدود صد تن از اعضای وابسته به سازمان مجاهدین خلق معارض ایران در شمال شرق بغداد را در خود جای داده، شده است.
 سازمان مقاومت ایران نیز خواستار اعزام فوری گروهی از سوی هیئت اعزامی سازمان ملل برای یاری عراق (یونامی) و سفارت آمریکا در عراق به اردوگاه اشرف و ممانعت از ادامه کشتار ساکنان این اردوگاه شده است.
 گروه اعزامی سازمان ملل  دو روز بعد از حمله به اردوگاه اشرف از این اردوگاه دیدن کرده و تا کنون نتایج تحقیقات مشخص نشده است.
 
العراق یتهم منظمة “مجاهدی خلق” بالإرهاب
 
تصفیه عناصر سازمان خلق بدست فرماندهانشان
 
لینک به منبع
 
سایت المستقبل العراقی /  ویژهبرخی منابع سیاسی روز گذشته دوشنبه تاکید کردند اتهاماتی که اخیرا سازمان تروریستی خلق به دولت عراق وارد کرده مبنی بر اینکه عناصر این سازمان در استان دیالی توسط دولت عراق تصفیه می شوند؛ تلاشی برای فریب افکار عمومی و دروغ جلوه دادن حقایق به منظور بدنام کردن عراق در میان جامعه بین الملل است.

 این منابع سیاسی در گفت و گو با سایت “المستقبل العراقی” افزودند: «کشته شدن ۵۰ تن از عناصر سازمان خلق در اردوگاه اشرف در استان دیالی بدست عناصر بلندپایه خود سازمان روی داده است.

 این منابع در ادامه اظهار داشتند که هم اکنون  با کمک سازمان ملل متحد در حال تهیه گزارشی مبسوط پیرامون این اقدامات است تا مساله شکنجه شدن افراد سازمان خلق پیش از کشته شدنشان مشخص گردد تا دلیلی آشکار باشد بر اینکه خود فرماندهان سازمان خلق این جنایت ها را مرتکب شده اند.
 
عناصر «خلق» الإیرانیة یتعرضون للتصفیة على ید قادتهم
 
تروریسم جهانی سازمان خلق که از سوی برخی سیاستمداران عراقی حمایت می شود
 
لینک به منبع
 
سایت خبری صوت الحریةسازمان خلق دهها سال است از نعمت های پر خیر و برکت عراق بهره مند شده است و برای ویران کردن زیر بنای کشور عراق و کشتار مردم و ویران کردن مناطق مرزی با ایران اقدام کرده و این سازمان ابزاری در دست نیروهای امنیتی جنایتکار رژیم بعث بود و بسیاری از مناطقی را که شاهد انتفاضه علیه رژیم سابق بود را سرکوب کرد یا بهتر است بگوییم که این سازمان یکی از ستون های نظام امنیتی عراق و ابزار سرکوب ملت آن بود؛ به خصوص در مناطقی که نزدیک به اردوگاه آنان در استان دیالی بود به طوری که خودروهای آنان در نقاط مختلف ان شهرها رفت و آمد می کرد و خودشان را بر شهروندان عراقی تحمیل می نمودند و مناطقی که در نزدیکی انان بود در ناحیه “العظیم” که مربوط به شهرستان الخالص است، محل رفت و آمد همیشگی آنان شده بود. رژیم عراق همچنین یک شهر کامل در صحرای این منطقه با سرمایه نفت ملت عراق ایجاد کرد؛ سرمایه ای که رژیم بعث از دهان مردم ساده عراق می گرفت و آن را در دهان این جنایتکاران قرار می داد تا بدینوسیله وجدان های آنان را خریداری کند و جلادهایی به همراه این رژیم علیه ملت عراق باشند.
 امروز برای انتقال تمامی ساکنان اردوگاه اشرف به اردوگاهی دیگر در بغداد توافقات لازم انجام شد و البته پس از آن به خارج از کشور تبعید خواهند گشت؛ چرا که این افراد، خطری برای امنیت ملی کشور به حساب می آیند و از نظام و امتیازات پناهندگان خارجی بهره مند نیستند چرا که رنگ و بوی آنان تروریسم است و طی سال های گذشته از طریق کنفرانس هایی که برای برخی شیوخ عشایر یا بهتر است بگوییم شیوخ فتنه و کسانی که سرسپرده دلار و پول هستند برگزار نمودند، در امور داخلی عراق دخالت کردند.
 این سازمان هیچ گاه از تروریسم دست برنداشته و برنمی دارد. تروریسمی که در طول تاریخ سیاسی خود در همه کشورهای جهان پیاده کرده است و بی شک اقدام برخی کشورهای بزرگ در حذف کردن نام این سازمان از لیست سازمان های تروریستی، اشتباه بود و تبعات سیاسی در پی خواهد داشت. این سازمان از سوی برخی کشورهای عربی منطقه خریداری شد تا تیغ کینی برای عراق باشند چرا که امثال سازمان خلق نمی توانند کاری به غیر از تروریسم انجام دهند و امروز به خوبی می بینیم که این سازمان چگونه پس از آنکه مجبور به ترک اردوگاه خود در استان دیالی شدند،  از طریق سخنگوی خود تهدید کردند که هر مسئول عراقی را در هر جای جهان که باشد به قتل خواهند رساند؟! سخنگوی رسمی سازمان خلق رهبران ایران و عراق را به خاطر گرفتن انتقام اخراج عناصر سازمان از اردوگاه اشرف در استان دیالی عراق، به ترور تهدید کرد. سخنگوی این سازمان که که نامش در سایتی که خبر را نقل کرده ذکر نشد، دشنام ها و الفاظ رکیکی را علیه مسئولان عراق و ایران مطرح نمود و آنان را تهدید کرد که در هر نقطه ای از جهان که باشند ، آن ها را به قتل خواهند رساند.
 به نظر می رسد اکنون برای همه کشورهای متمدن جهان که به این چنین سازمان هایی اعتماد خود را ارزانی داشتند، آشکار شده است که این سازمان لباس تروریستی خود را از تن خود بیرون نکرده و این سازمان ابزاری برای کشتن بسیاری از عراقی ها که پست های مهمی در کشور دارند خواهد بود و این سازمان به صراحت عنوان می کند که در هر جای جهان این کار را انجام خواهد که این مساله ای خطرناک برای امنیت و ثبات کشورهای غربی است. کشورهایی که به این سازمان اعتماد خود را ارزانی داشتند و نام این سازمان را به خاطر برخی اغراض سیاسی از لیست سازمان های تروریستی برافراشتند.
 
الارهاب العالمی لجماعة خلق المحمیة من قبل سیاسیین عراقیین
 
“الاعرجی” از دولت عراق خواست تا علیه سازمان تروریستی خلق در دادگاه شکایت کند
 
 
خبرگزاری براثا“قاسم الاعرجی” رئیس فراکسیون بدر در پارلمان عراق از دولت این کشور خواست تا علیه برخی عناصر سازمان خلق که دست آنان به خون مرم عراق آغشته شده و در سرکوب انتفاضه شعبانیه شرکت داشتند، در دادگاه شکایت کند.
 
“الاعرجی” امروز در بیانیه ای تاکید کرد: «دولت عراق باید علیه سازمان تروریستی خلق به دادگاه شکایت کند چرا که این افراد در سرکوب انتفاضه شعبانیه به نظام سرنگون شده عراق کمک کردند.» “الاعرجی” تخلیه اردوگاه اشرف را پیروزی برای ملت و دولت عراق به شمار آورد.
 
وی افزود: «سازمان تروریستی خلق از طریق آموزش و حمایت مالی از تروریست ها، تروریسم را در عراق گسترش می داد و اخراج این سازمان از عراق  منجر به متوقف شدن نیمی از حمایت های لوژستیک و مادی از تروریسم در کشور خواهد شد.»
 
الاعرجی یطالب الحکومة برفع دعوى قضائیة ضد منظمة خلق الارهابیة
 
..........................
29 شهریور 1392

 طبقه بندی: اخبار ایران و جهان،  آرشیو 92 ،  افشاگری،  پرونده،  عراق ستیزی،  گروه تروریستی،  نقض حقوق اعضاء، 
برچسب ها: المستقبل العراقی، منافقین، اشرف،
ارسال توسط نوید رهایی
آخرین عناوین

تصویر روز

مرصاد

نوید رهایی


لرستان
قربانیان ترور

شهید قاسم سلیمانی

شهید علی صیاد شیرازی

شهید احمدی روشن، دانشمند هسته ای

شهید داریوش رضایی نژاد، دانشمند هسته ای

 - شهیده فاطمه طالقانی؛ عزیزم به کدامین گناه در آتش دشمنان خدا و خلق سوختی؟

برگزیده
صفحات جانبی
برگزیده
افشاگری

نقض حقوق اعضا

خودسوزی

آلبانی ، تیرانا

گزارش انستیتوی تحقیقات دفاع ملی راند

از احمد رازانی تا نورمحمد بیرانوند

حقوق بشر

جداشدگان

 آقای بهزاد علیشاهی

آقای نادر نادری

خانم آن سینگلتون

 آقای محمد حسین سبحانی

آقای علی اكبر راستگو

خانم بتول سلطانی

 آقای محمد رزاقی

 آقای عبد الكریم ابراهیمی

زنان

 خانواده

فرقه رجوی

شورای تروریستی رجوی

نشریات
اخبار
آرشیو مطالب
نوید رهایی نوید رهایی