نوید رهایی از فرقه تروریستی رجوی
خبری، افشاگری، تحقیقی
در راستای مبارزه با تروریسم بین المللی، به سرکردگی رژیم تروریستی امریکا و فرقه تروریستی رجوی؛ وب سایت "نوید رهایی" را با ارسال پیامک به دوستان و آشنایان خود معرفی كنید. مطالب، عكس و اخبار نوید رهایی را در شبكه های اجتماعی و پیام رسان ها به اشتراك بگذارید، همچنین لینک کردن " نوید رهایی" را در سایت ها و وبلاگ خود و دوستانتان، در دستور کار قرار دهید. با تشکر - نوید رهایی ، ،

مرگ بر رژیم تروریستی آمریکا ، ، " تغییر نام "کاخ سفید" به "پایگاه تروریستی و ترویج تروریسم بین المللی " ، ، مرگ بر رژیم آمریکا ، ، Amerika ölümü ، ، Śmierć Ameryki ، ، Down with America ، ، Morte in America ، ، الموت لأمریكا ، ، Tod nach Amerika ، ، Vdekja në Amerikë ، ، Mort à Amérique ، ، مرگ بر رژیم آمریکا

مرتبه
تاریخ : یکشنبه 14 مهر 1392
ایران عضو پیمان منع گسترش سلاح های هسته ای (ان پی تی) است و به بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی اجازه می دهد از تأسیسات هسته ای اش بازرسی کنند. این بازرسان هم بارها تأیید کرده اند ایران به سمت ساخت بمب منحرف نشده است. از سوی دیگر اسرائیل [رژیم صهیونیستی] که دولتمردان آن بر طبل جنگ با ایران می کوبند، یک قدرت هسته ای است که عضو ان پی تی نمی باشد.
چرا ایران نمی تواند به آمریکا اعتماد کند


«بنیاد آینده آزادی»/ ترجمه ایران دیدبان

بعضی ها در مورد مذاکره با ایران می پرسند آیا می توان به این کشور اعتماد کرد، اما پرسش صحیح تر این است که آیا ایران می تواند به آمریکا اعتماد کند؟

از سال 1979 (1358) دولت امریکا درحال جنگ مخفی و نیابتی علیه ایران است. هدف از این جنگ براندازی نظام ایران و روی کارآوردن رژیمی وفادار به منافع دولت ایالات متحده بوده است. این جنگ پس از آن شروع شد که مردم ایران شاه وابسته به آمریکا را برانداختند، همان شاهی که دولت آیزنهاور و سی آی ای با سرنگونی محمد مصدق، نخست وزیر قانونی ایران، در سال 1953 (1332) به حکومت ظالمانه اش در ایران استمرار بخشیده بودند.

 دولت آمریکا به انحاء مختلف تغییر رژیم در ایران را پی گرفته است. زمانی که ارتش عراق در دهه 1980 به ایران حمله کرد، دولت ریگان از صدام پشتیبانی اطلاعاتی کرد و برای وی سلاح شیمیایی فراهم نمود. صدام با کمک اطلاعاتی آمریکا گازهای سمی را علیه نیروهای ایران به کار گرفت.

در جریان جنگ ایران و عراق، نیروی دریایی آمریکا یک هواپیمای حامل شهروندان غیرنظامی ایران را در حریم هوایی این کشور در خلیج فارس متلاشی نمود. در این حمله 290 نفر مسافر و خدمه کشته شدند. کاپیتان ناو «یو اس اس وینسنس» که فرمان شلیک را صادر کرده بود، ادعا کرد در زمان حمله با قایق های تندرو ایران درگیر بوده است و هواپیمای هواپیمای مسافربری ایران را با «تامکت اف 14» ارتش این کشور اشتباه گرفته. ایران اعلام کرد هواپیمای مسافربری آن هر روز در همان ساعت از آسمان خلیج فارس عبور می کرده است. شاهدانی از نیروی دریایی ایتالیا که در نزدیکی ناوجنگی آمریکا مستقر بودند اظهار کردند هواپیمای ایران موقعی که هدف قرار گرفت، در حال اوج گرفتن بوده، فرود نمی آمده است (یک هواپیما برای حمله اوج نمی گیرد، بلکه فرود می آید).

دولت آمریکا و متحد نزدیک آن اسرائیل [رژیم صهیونیستی] از شورشیان قومی برای حمله به ایران استفاده کرده اند. ایالات متحده آمریکا در حالی از بعضی از گروه ها مانند جندالله و فرقه تروریستی مجاهدین خلق برای ضربه زدن به ایران استفاده کرده است که در همان زمان این گروه ها را در فهرست تروریستی اش قرار داده بود. جنگ مخفیانه آمریکا همچنین در قالب ترور دانشمندان ایرانی و جنگ سایبری اجرا می شده است. ( ساده لوحانه است بپنداریم اسرائیل [رژیم صهیونیستی]، که سالانه میلیاردها دلار کمک نظامی از آمریکا دریافت می کند، بدون آگاهی مقامات آمریکایی به اقدام خصمانه علیه ایران می پرداخته است. )

 شکل دیگر جنگ مخفیانه آمریکا علیه ایران تحریم های اقتصادی است. در قوانین بین المللی، تحریم اقدام جنگی محسوب می شود. و مگر می شود اقدام جنگی محسوب نشود؟ هدف تحریم ها محروم کردن یک جمعیت از غذا، دارو و سایر کالاهای مورد نیاز است. هدف از تحریم ها «فلج کردن اقتصاد ایران» عنوان می شود، اما اقتصاد از مردم تشکیل می شود. بنابراین تحریم ها به مردم بی گناه آسیب وارد میکنند و بیشترین آسیب متوجه کودکان و سالخوردگان و بیماران است. چنین کاری ظالمانه و بر خلاف وجدان انسانی است. هدف قرار دادن مردم باید متوقف شود، اگرچه برخی در کنگره آمریکا معتقند تحریم ها باید سختگیرانه تر اعمال شود.

ایرانی ها با لطماتی که از جانب آمریکا متحمل شده اند طبیعی است که در صداقت اظهارات آشتی جویانه اخیر مقامات آمریکایی تردید داشته باشند، مخصوصاً موقعی که پرزیدنت اوباما می گوید «تمام گزینه ها روی میز است». اوباما باید اظهارات آشتی جویانه خود را با رفتارش تطبیق دهد.

 برخی کشورهای غربی می گویند ایران در حال ساخت بمب هسته ای است. مشکل این ادعا این است که صحت ندارد. تا کنون دو بار مجموعه اطلاعاتی آمریکا (حدود 14 سازمان) اعلام کرده اند که ایران از سال 2003 به این سو برنامه ای برای ساخت سلاح هسته ای ندارد. سیستم اطلاعاتی اسرائیل [رژیم صهیونیستی] هم با متحدین آمریکایی اش هم نظر است که ایران تصمیمی برای ساخت بمب اتمی ندارد. در واقع، رهبر ایران، آیت الله خامنه ای،  سال ها پیش فتوایی در محکومیت استفاده از سلاح اتمی فتوا صادر کرده، بارها به آن توسل جسته است.

 صحیح است که ایران اورانیوم غنی شده با غنای نزدیک به 20 درصد تولید می کند، اما این اورانیوم را به صفحات سوخت تبدیل می نماید که علیرغم کاربرد در مصارف پزشکی، برای ساختن بمب کاربرد ندارد. اورانیوم مورد استفاده در ساخت سلاح هسته ای، اورانیوم با غنای 90 درصد است.

افزون بر آن، ایران عضو پیمان منع گسترش سلاح های هسته ای (ان پی تی) است و به بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی اجازه می دهد از تأسیسات هسته ای اش بازرسی کنند. این بازرسان هم بارها تأیید کرده اند ایران به سمت ساخت بمب منحرف نشده است. از سوی دیگر اسرائیل [رژیم صهیونیستی] که دولتمردان آن بر طبل جنگ با ایران می کوبند، یک قدرت هسته ای است که عضو ان پی تی نمی باشد.

 از خودتان بپرسید: ایران با یک بمب هسته ای چه کار می خواهد بکند، حال آن که اسرائیل [رژیم صهیونیستی]  صدها عدد و آمریکا هزاران عدد از این بمب ها دارند؟

در مقابل پیشنهادات مسالمت آمیز پرزیدنت روحانی، که بازتاب دهنده سخنان اسلافش است، اوباما راه جنگ را در پیش گرفته. هرچند، وی جز پشت کردن به جنگ طلبان و انتخاب صلح گزینه دیگری در اختیار ندارد.
......................
14 مهر 1392
 طبقه بندی: آرشیو 92 ،  نگاه، 
برچسب ها: نیاد آینده آزادی، ایران آمریكا، اسراییل،
ارسال توسط نوید رهایی
آخرین عناوین

تصویر روز

مرصاد

نوید رهایی


لرستان
قربانیان ترور

شهید قاسم سلیمانی

شهید علی صیاد شیرازی

شهید احمدی روشن، دانشمند هسته ای

شهید داریوش رضایی نژاد، دانشمند هسته ای

 - شهیده فاطمه طالقانی؛ عزیزم به کدامین گناه در آتش دشمنان خدا و خلق سوختی؟

برگزیده
صفحات جانبی
برگزیده
افشاگری

نقض حقوق اعضا

خودسوزی

آلبانی ، تیرانا

گزارش انستیتوی تحقیقات دفاع ملی راند

از احمد رازانی تا نورمحمد بیرانوند

حقوق بشر

جداشدگان

 آقای بهزاد علیشاهی

آقای نادر نادری

خانم آن سینگلتون

 آقای محمد حسین سبحانی

آقای علی اكبر راستگو

خانم بتول سلطانی

 آقای محمد رزاقی

 آقای عبد الكریم ابراهیمی

زنان

 خانواده

فرقه رجوی

شورای تروریستی رجوی

نشریات
اخبار
آرشیو مطالب
نوید رهایی نوید رهایی