نوید رهایی از فرقه تروریستی رجوی
خبری، افشاگری، تحقیقی
در راستای مبارزه با تروریسم بین المللی، به سرکردگی رژیم تروریستی امریکا و فرقه تروریستی رجوی؛ وب سایت "نوید رهایی" را با ارسال پیامک به دوستان و آشنایان خود معرفی كنید. مطالب، عكس و اخبار نوید رهایی را در شبكه های اجتماعی و پیام رسان ها به اشتراك بگذارید، همچنین لینک کردن " نوید رهایی" را در سایت ها و وبلاگ خود و دوستانتان، در دستور کار قرار دهید. با تشکر - نوید رهایی ، ،

مرگ بر رژیم تروریستی آمریکا ، ، " تغییر نام "کاخ سفید" به "پایگاه تروریستی و ترویج تروریسم بین المللی " ، ، مرگ بر رژیم آمریکا ، ، Amerika ölümü ، ، Śmierć Ameryki ، ، Down with America ، ، Morte in America ، ، الموت لأمریكا ، ، Tod nach Amerika ، ، Vdekja në Amerikë ، ، Mort à Amérique ، ، مرگ بر رژیم آمریکا

در منطقه سردشت كردستان فردی به نام عباس اهل جنوب ایران توسط فرمانده‌اش مورد هدف شلیك ناخواسته قرار گرفت و كشته شد. بنا به گفته ناظرین این صحنه شلیك عمدی صورت گرفته بود. نامبرده از اعضای قدیمی سازمان و معترض به روابط درون سازمانی و مدت زیادی تحت برخورد بود.

 

                           

 

قتل‌های ساختگی كه توسط منافقین برنامه‌ریزی شد

 

خبرگزاری فارس: زركش، سبحانی، گموش، محمدی، احمدی، اصغر، بشیر، ناهید، زهرا و....در كل اعضای مسئله دار گروهك بودند كه با برنامه‌ریزی از سوی سران منافقین هر یك به نحوی به قتل رسیدند.

به گزارش خبرگزاری فارس، گروهك تروریستی منافقین كه در سال 1344 با هدف سرنگونی رژیم وابسته پهلوی و مقابله با امپریالیسم جهانی به رهبری آمریكا تشكیل شد، پس از 4 دهه از اولین اقدام تروریستی علیه آمریكا و فراز و فرود تا به آنجا پیش رفت كه با تغییر كلی در ایدئولوژی خود امروز به جیره خوار آمریكا تبدیل شده است.

گزارش زیر شرح مفصلی از شكل گیری، فعالیت‌ها و سرنوشت این گروهك تروریستی است كه به همت انجمن عدالت (خانواده شهدا و جانبازان ترور) گردآوری شده و از نظر خوانندگان می‌گذرد.

 

* حذف‌ها و تصفیه‌های درونی

 

تصفیه علی زركش یزدی؛ او در سال 1328در شهر مشهد متولد شد. در سال 1348به دانشكده فنی دانشگاه تهران راه یافت. توسط مهدی افتخاری و محمد مفیدی معرفی و به عضویت سازمان پذیرفته شد. در سال 1351به علت فعالیت‌های دانشجویی و ارتباط با بعضی افراد سازمان بازداشت و به 10سال حبس محكوم شد. وی در زندان عضو كادر مركزی سازمان و در كنار رجوی و خیابانی بود. به نوشته نشریه مجاهد زركش پایه گذار و نخستین مسئول و سردبیر نشریه مجاهد و مسئول كل انتشارات و تبلیغات مسئول تشكیلات كل سازمان و كادر مركزی غیرعلنی بود كه تنها در یك مناظره تلویزیونی با شهید بهشتی به عنوان عضو سازمان معرفی شد.

در خرداد 59 با مهین رضایی ازدواج كرد. در برپایی شورش مسلحانه 30 خرداد سال 1360نقش فعالی ایفا كرد. بعد از كشته شدن موسی خیابانی در 19 بهمن 60 وی به سمت قائم مقام مسئول اول سازمان و فرمانده سیاسی- نظامی آن منصوب شد و مسئولیت ترورهای سازمان را تا خروج از كشور در سال 64 عهده دار بود.

وی در سال 1364به پاریس احضار و در دادگاه ویژه‌ای به مدت یك ساعت محاكمه و به اعدام محكوم می‌شود و سپس به بغداد انتقال داده و در همانجا زندانی می‌شود.

برخی جداشدگان سازمان كه در عملیات فروغ شخصاً شركت داشته‌اند درباره نحوه مرگ علی زركش كه به عنوان یك سرباز صفر در عملیات شركت داده شده بود. معتقدند كه وی از پشت سر هدف قرار گرفته و به قتل رسید.

در مورد قاتل او دو قول وجود دارد. روایت اول: درحین عملیات مرصاد در جریان یك تصفیه خونین به دست فرهاد چاه بست عضو سازمان و محافظ ابراهیم ذاكری از مسئولان رده بالای سازمان به قتل رسید.

روایت دوم: علی زركش توسط مسعود قربانی فرمانده تیم‌های ویژه عملیاتی در داخل كشور كه مورد اعتماد شخص مسعود رجوی قرار داشت در صحنه عملیات فروغ جاویدان كشته شد. زركش پیش از مرگ در نامه‌ای به همسرش مهین رضایی به افشای بعضی مسائل درون گروهی می‌پردازد و از له شدن و تصفیه خود پرده برداشته و عملیات فروغ را ناموفق پیش بینی می‌كند و تحلیل رجوی و مركزیت سازمان را اشتباه دانسته است.

 

زركش و همسرش هر دو در عملیات مزبور كشته شدند و وسایل شخصی آن دو نیز پس از شناسایی مورد بازرسی قرار گرفته بود كه نامه مزبور در بین آنها پیدا شد. وی در نامه خود با اشاره به نادرستی تحلیل سازمان در اقدام به پدید آوردن فاجعه هفتم تیر درباره اقدام به عملیات فروغ می‌نویسد: این شرایط عیناً شرایط هفت تیر و یادآور آن روزهاست و این بار چندم است كه سازمان از همان سوراخ گزیده می‌شود و به یك اشتباه استراتژیك دیگر تن می‌دهد.

 

همچنین سبحانی چند تن از تصفیه شدگان سازمان كه با زركش همدلی داشتند را مهدی كتیرایی، مجید حریری و حمیدرضا رابونیك ذكر كرده و نام می‌برد. كتیرایی و رابونیك نیز مانند زركش در عملیات فروغ كشته شدند، اما حریری خلع رده شد و تحت كنترل یك كادر پایین‌تر قرار گرفت. علاوه برتصفیه‌هایی از نوع برخورد تشكیلاتی و یا حذف غیرمستقیم در عملیات‌های نظامی انواع دیگری از حذف‌ها و مرگ‌های مشكوك افراد مسئله دار و معترض در داخل سازمان رخ داده و اخبار آن توسط جداشدگان به بیرون درز كرد.

 

* قتل‌های ساختگی و پرت كردن ناراضیان از ساختمان‌ها

 

فردی بنام ناهید در شهر كركوك از طبقه اول ساختمان پایگاه شفایی به پایین پرت و در جا كشته شد. علت مرگ او خودكشی اعلام شد. بنا به گفته سازمان، وی بیماری روانی داشت و چون مربی كوتاهی كرده نامبرده در خارج از دید آنها دست به خودكشی زد.

جسد زنی به نام زهرا كه پس از خلع رده تشكیلاتی به عنوان كارگر ساده آشپزخانه پایگاه سعادتی بغداد به بیگاری گماشته شده بود، پس از مدتی در یخچال فریزر پیدا شد.

در منطقه سردشت كردستان فردی به نام عباس اهل جنوب ایران توسط فرمانده‌اش مورد هدف شلیك ناخواسته قرار گرفت و كشته شد. بنا به گفته ناظرین این صحنه شلیك عمدی صورت گرفته بود. نامبرده از اعضای قدیمی سازمان و معترض به روابط درون سازمانی و مدت زیادی تحت برخورد بود.

 

فردی به نام محمد گموش در بند 200 زندان "دِبس " شبانه حلق آویز شد و جسد وی در پشت همان بند دفن شد.

در رودخانه زاب نوار مرزی ایران حسن محمدی، عضو قدیمی سازمان (شورای مركزی در سال 64) به نحو مشكوكی در رودخانه غرق شد. نامبرده در سال 1365در دادگاه درون تشكیلاتی سازمان مستقر در خاك عراق محكوم به اعدام شد. وی پس از حبس در زندان در منطقه كردستان عراق به زندان مصباح در شهر سلیمانیه منتقل و موفق به فرار شد و خود را به شهر بغداد رساند.

برای بار دوم در پایگاه سعادتی شهر بغداد محاكمه شد و عباس داوری و محمد حیاتی یك بار دیگر حكم اعدام و زندانی او را ابلاغ كردند. بنا به دستور مسعود رجوی با یك درجه تخفیف به زندان با اعمال شاقه محكوم شد كه پس از طی محكومیت به بخش نظامی سازمان منتقل شده بود.

 

* له كردن یكی از منتقدان بین 2 كامیون

 

نام حسن محمدی متولد گرگان در ردیف 168 لیست اسامی معاونین اجرایی مركزیت منتشره توسط سازمان در سال64 درج شده است.

بنا به اظهارات تعدادی از جداشدگان سازمان یكی از اعضای سازمان كه نامش مشخص نشد در محل زندان اسكان قرارگاه اشرف توسط دستمالی كه در دهانش گذاشتند، خفه شد كه جسد نامبرده هنگام بازرسی و چك و كنترل خانه‌ها كشف شد.

دو زن دیگر نیز مرگشان مشكوك بود و سازمان اعلام كرد كه آنها با خوردن قرص خودكشی كرده‌اند. در صورتی كه در قرارگاه اشرف دست یابی به قرص و مواد سمی غیرممكن بود. این دو زن مسئله دار بوده و قصد خروج از سازمان را داشته‌اند، در ضمن حاضر به پذیرفتن طلاق‌های اجباری و ایدئولوژیك نمی‌شده‌اند.

 

فرد دیگری كه مسئله دار بوده و قصد خروج از سازمان را داشته است، بین دو كامیون نظامی آیفا قرار گرفته و سرش له شد. سازمان اعلام كرد كه راننده بر اثر تاریكی هوا و گرد و خاك بیش از حد متوجه نبوده است.

فردی به نام اصغر از بخش رادیو "صدای مجاهد " اهل شمال ایران پس از درگیری‌های درون تشكیلاتی به بخش نیرویی در پاكستان اعزام شد. سازمان پس از مدت زمان كوتاهی اعلام كرد كه اصغر از روابط سازمان بیرون رفته و اطلاعات پایگاه‌های ارتش آزادیبخش و پایگاه استقرار رهبری سازمان را در اختیار مأموران جمهوری اسلامی قرار داده است. هنوز این مسئله برای اعضا و همسر اصغر جا نیفتاده بوده كه سازمان اعلام كرد وی توسط جمهوری اسلامی ترور و كشته شده است. به نظر برخی از جداشدگان سازمان، اصغر كه مدت زیادی در پایگاه بدیع زادگان واقع در غرب بغداد در منطقه ابوغریب در قسمت تهیه برنامه‌های رادیو مشغول به كار بود گویا از ماجرای دست داشتن سازمان در كشتار حجاج ایرانی در مكه ( 1366 ش) باخبر بوده است.

 

یكی دیگر از افراد سر به نیست شده دارای اطلاعات مشابه اصغر، فردی بود به نام بهرام اهل تبریز. وی با نام مستعار تقی در منزل مسعود رجوی كار می‌كرد و از همه مسائل آنجا مطلع بوده است. این فرد بعداً مسئله دار شده و تحت برخورد قرار گرفت و با رده پایین تشكیلاتی به عنوان كارگر ساده به كار گماشته شد. چندی بعد سازمان در بخشی محدود اعلام كرد كه بهرام به علت بلد نبودن شنا در استخر آب پایگاه بدیع زادگان به هنگام شنا غرق شده است.

 

فرد دیگری به نام داود احمدی با نام مستعار جواد در تعمیرگاه ترابری یكی از واحدهای نظامی سازمان در عراق به دار آویخته شد كه توسط تشكیلات خودكشی اعلام شد. سازمان در پاسخ به سؤال مادر داود كه جویای علت خودكشی پسرش بود گفته است: فعلاً نمی‌توانیم آن را بگوییم و پس از پیروزی و استقرار در ایران علت خودكشی پسرت را خواهیم گفت.

 

فردی با نام مستعار بشیر اهل بلوچستان در ارتش سازمان یك روز صبح هنگام بیدارباش عمومی در حالی كه تمام اندامش سیاه و متورم بود مرده در رختخواب پیدا شد. سازمان علت مرگ او را ناراحتی مغزی اعلام كرد. طبق گزارش‌های درونی، وی بعد از عملیات فروغ مسئله دار بوده است و انتقاداتش خطی و استراتژیك محسوب شده و از نظر او سازمان به بن بست رسیده بود.

 

* ندادن غذا به زنان باردار منتقد

 

بعضی از اعضای سابق سازمان كه مدتی در زندان‌های سازمان محبوس بوده‌اند بعد از آزادی و خروج از عراق درباره وضعیت گروهی از زنان زندانی شهادت داده‌اند كه در سال1370در قرارگاه اشرف واقع در عراق، تعدادی از زنان زندانی معترض به رجوی باردار بودند، این زنان معترض تا

لحظه‌های تولد فرزند بدون سرپرست و پوشش خانواده بودند. سازمان از این شرایط به عنوان یك حربه علیه اینان استفاده می‌كرد و از دادن حداقل غذا به این زنان خودداری می‌كرد تا شاید به خاطر حفظ فرزند به دنیا نیامده شان تسلیم شوند. جیره غذایی شامل دو عدد خرما و حدود 50 گرم نان بود و زنان اغلب دچار بیماری‌های ویژه می‌شدند ولی مسئولان سازمان از بردن آنها به بیمارستان خودداری ‌كرده و می‌گفتند: شما و كودكانتان دشمن رهبری هستید ما آذوقه نداریم به دشمن رهبری بدهیم. همان بهتر كه همراه كودك به دنیا نیامده هر دو بمیرید تا رهبری از شر شما خلاص شود.

 

یكی از زنان سازمان به نام محترم بابایی كه در برابر انقلاب ایدئولوژیك مسعود رجوی اعتراض كرده بود از سال 69بدترین فشارها و تهدیدها را متحمل شد. وی علاوه بر این از نظر سازمان جرم دیگری نیز مرتكب شده بود آن هم جرم بچه‌دار شدن بود.

محترم بابایی بدون سرپرست، نوزاد خود را در زندان‌های اسكان به دنیا آورد. سازمان حتی از دادن شیرخشك به نوزاد او خودداری می‌كرد و هر بار در جواب تقاضای شیر به او گفته می‌شد: سزای كوفی و بریده از سازمان و رهبری همین است. برو به جان رهبری دعا كن كه تو را نكشته و زنده هستی!

ادامه دارد...
طبقه بندی: افشاگری، 
برچسب ها: قتل،
ارسال توسط نوید رهایی
آخرین عناوین

تصویر روز

مرصاد

نوید رهایی


لرستان
قربانیان ترور

شهید قاسم سلیمانی

شهید علی صیاد شیرازی

شهید احمدی روشن، دانشمند هسته ای

شهید داریوش رضایی نژاد، دانشمند هسته ای

 - شهیده فاطمه طالقانی؛ عزیزم به کدامین گناه در آتش دشمنان خدا و خلق سوختی؟

برگزیده
صفحات جانبی
برگزیده
افشاگری

نقض حقوق اعضا

خودسوزی

آلبانی ، تیرانا

گزارش انستیتوی تحقیقات دفاع ملی راند

از احمد رازانی تا نورمحمد بیرانوند

حقوق بشر

جداشدگان

 آقای بهزاد علیشاهی

آقای نادر نادری

خانم آن سینگلتون

 آقای محمد حسین سبحانی

آقای علی اكبر راستگو

خانم بتول سلطانی

 آقای محمد رزاقی

 آقای عبد الكریم ابراهیمی

زنان

 خانواده

فرقه رجوی

شورای تروریستی رجوی

نشریات
اخبار
آرشیو مطالب
نوید رهایی نوید رهایی