نوید رهایی از فرقه تروریستی رجوی
خبری، افشاگری، تحقیقی
در راستای مبارزه با تروریسم بین المللی، به سرکردگی رژیم تروریستی امریکا و فرقه تروریستی رجوی؛ وب سایت "نوید رهایی" را با ارسال پیامک به دوستان و آشنایان خود معرفی كنید. مطالب، عكس و اخبار نوید رهایی را در شبكه های اجتماعی و پیام رسان ها به اشتراك بگذارید، همچنین لینک کردن " نوید رهایی" را در سایت ها و وبلاگ خود و دوستانتان، در دستور کار قرار دهید. با تشکر - نوید رهایی ، ،

مرگ بر رژیم تروریستی آمریکا ، ، " تغییر نام "کاخ سفید" به "پایگاه تروریستی و ترویج تروریسم بین المللی " ، ، مرگ بر رژیم آمریکا ، ، Amerika ölümü ، ، Śmierć Ameryki ، ، Down with America ، ، Morte in America ، ، الموت لأمریكا ، ، Tod nach Amerika ، ، Vdekja në Amerikë ، ، Mort à Amérique ، ، مرگ بر رژیم آمریکا

یکی از محققان آمریکایی که چندین بار از کمپ اشرف بازدید کرده است، می‌گوید که رهبران سازمان، ارتباط اعضای آن با جهان خارج را قطع ‌و دسترسی آن‌ها به روزنامه‌ها و تلویزیون را محدود کرده‌اند و جدایی جنسیتی و پرهیز از روابط بین جنس‌های مخالف را اعمال می‌کنند. اعضای گروهی در جلساتی اجباری شرکت می‌کنند و از آن‌ها در مورد اینکه آیا به مسائل جنسی …

صدام رجوی

فرقه رجوی، گروه عجیب و غریبی که این روزها در تخریب روابط بین امریکا و عراق فعال گردیدهتابناک به نقل از فارین پالیسی، واشنگتن، سی و یکم اکتبر ۲۰۱۳: 

 
گروهکی که مقامات ارشد آمریکایی را استخدام کرده است!
 
در میان دیگر عواملی که به دخالت‌های بی‌جای ایالات متحده در امور منطقه کمک می‌کنند، فهرست بلند مقامات ارشد آمریکایی که به استخدام این گروهک در حال از بین رفتن آمده‌اند، عامل مهمی در اشتباهات آمریکا در ایران و عراق است.
 
 
گروهکی که مقامات ارشد آمریکایی را استخدام کرده است!در میان دیگر عواملی که به دخالت‌های بی‌جای ایالات متحده در امور منطقه کمک می‌کنند، فهرست بلند مقامات ارشد آمریکایی که به استخدام این گروهک در حال از بین رفتن آمده‌اند، عامل مهمی در اشتباهات آمریکا در ایران و عراق است.
 
به گزارش «تابناک»، وب‌سایت نشریه معتبر آمریکایی فارین پالیسی در شروع سفر سه روزه نوری المالکی، نخست وزیر عراق به ایالات متحده به نقش مخرب گروهک ‌مجاهدین خلق (MEK) پرداخته است.
 
فارین پالیسی پیش‌بینی کرده ‌که هرچند مسائل مربوط به ایران، عراق و سوریه مهم‌ترین مسائل مطرح در گفت‌وگوهای بین دو طرف خواهد بود، شماری از اعضای کنگره آمریکا می‌خواهند مالکی را بر سر موضوع کاملا متفاوتی در فشار گذارند و آن شکل حضور اعضای این گروه در عراق و کشته شدن ده‌ها نفر از آن‌ها در هفته‌های اخیر است.
 
لابی قدرتمند و در عین حال عجیب MEK کمتر مورد بررسی و تحلیل قرار گرفته است. آن‌ها با ‌ روش‌های سیاسی و منابع مالی که به نظر بی‌پایان می‌آید، چندین تن از عالی‌رتبه‌ترین قانونگذاران و مقامات اجرایی در دولت‌های بوش و اوباما را به این باور رسانده‌اند که در ایران حامیان زیادی دارند و می‌توانند ایران را به کشوری دمکراتیک تبدیل کنند! در نتیجه، گروهی که در دوره‌ای مسئول ترور چندین شهروند آمریکایی نیز بوده، خود را ‌‌شریک‌ حیاتی برای ایالات متحده جا زده است.
 
هواداران MEK و از جمله‌ باب منندز سناتور نیوجرسی و رئیس کمیته روابط خارجی سنای آمریکا گفته‌اند که می‌خواهند مالکی را به سبب کشته شدن اعضای این گروه در کمپ اشرف در عراق تنبیه کنند. منندز به وندی شرمن نفر سوم وزارت خارجه آمریکا در نشست سوم اکتبر در سنا گفته ‌که وی فروش سلاح به عراق را تا زمان حمایت دولت عراق از جان اعضای این گروه به حالت تعلیق در‌خواهد آورد.
 
بایدن معاون رئیس جمهور آمریکا نیز در دیدار صبح چهارشنبه خود با مالکی، موضوع اعضای این گروه را مطرح کرد. مقامات دولت آمریکا می‌گویند که بغداد خواستار خروج اعضای این گروه از عراق شده ‌و دولت آمریکا نیز هیچ سند متقنی در مورد نقش دولت عراق در حمله به کمپ اشرف ندارد.‌ دولت آمریکا همچنان نگران ۲۹۰۰ عضو این گروه است که در عراق هستند و تاکنون تنها آلمان و آلبانی پذیرفته‌اند که شمار محدودی از آن‌ها را در خاک خود اسکان دهند.
 
علاوه بر منندز که این گونه از MEK حمایت می‌کند، این گروه توانسته، ‌مجموعه‌ای از مقامات ارشد بازنشسته آمریکایی را به استخدام در‌آورد تا مواضع آن را در سخنرانی‌های عمومی و در وزارت خارجه و کنگره آمریکا تبلیغ کنند. این فهرست بلند نام افرادی چون رودی جولیانی شهردار سابق نیویورک، مایک موکاسی دادستان کل سابق، اد رندل فرماندار سابق پنسیلوانیا، ژنرال بازنشسته جیمز جونز و اولین مشاور امنیت ملی اوباما و ژنرال بازنشسته و رئیس سابق ستاد مشترک آمریکا هیو شلتون را در بر می‌گیرد.
 
هواداران MEK مانند رندل برای هر سخنرانی سی هزار دلار دریافت می‌کنند. این بدان معناست که افراد زیادی هر یک صد‌ها هزار دلار از این گروه دریافت کرده‌اند. رندل گفته است که سخنرانی به نفع MEK را برای پول انجام نمی‌دهد، بلکه به کار آن‌ها اعتقاد دارد. وی مدعی شده ‌که وی و دیگر هواداران گروهک نامبرده مانند ژنرال جونز و رئیس سابق اف بی‌آی یعنی لوئیس فریه به خاطر شغل خود درآمد زیادی دارند.
 
وی از جمله کسانی است که در هفته گذشته با نگارش نامه‌ای برای اوباما، خواستار حمایت از اعضای این گروه شده است. در این نامه ادعا شده ‌که اعضای MEK به دست نیروهای دولتی عراق و با سلاح‌های آمریکایی کشته شده‌اند.
 
فارین پالیسی با یادآوری موارد دیگری از نفوذ این گروهک در ساختار سیاسی آمریکا و نیز نقش آن در ترورهای قبلی به این مسأله اشاره می‌کند که پس از حمله آمریکا به عراق در سال ۲۰۰۳، روابط گرمی ‌بین فرماندهان آمریکایی و این گروه ایجاد شده ‌و این در حالی است که کیش شخصیت بر آن حاکم است.
 
یکی از محققان آمریکایی که چندین بار از کمپ اشرف بازدید کرده است، می‌گوید که رهبران سازمان، ارتباط اعضای آن با جهان خارج را قطع ‌و دسترسی آن‌ها به روزنامه‌ها و تلویزیون را محدود کرده‌اند و جدایی جنسیتی و پرهیز از روابط بین جنس‌های مخالف را اعمال می‌کنند.
 
اعضای گروهی در جلساتی اجباری شرکت می‌کنند و از آن‌ها در مورد اینکه آیا به مسائل جنسی فکر می‌کنند، پرسیده می‌شود، آنهایی که به فکر کردن به آن اعتراف می‌کنند، در جمع دیگران تحقیر می‌شوند و آنهایی که موضوع را تکذیب می‌کنند، دروغگو خطاب می‌شوند.
 
حتی محققان آمریکایی هم اعتراف می‌کنند که این گروه به دلیل گذشته خود و نیز همراهی با صدام در ایران پایگاه مردمی ندارد. محققان بر این باورند، ‌هنوز بخشی از پولی که صدام به این گروه داده باقی مانده ‌و روزی که این پول تمام شود، این گروه نیز به آخر خط خواهد رسید.
 .................
11 آبان 1392طبقه بندی: آرشیو 92 ،  افشاگری،  پرونده،  فتنه و فریب،  دیدگاه،  عراق ستیزی،  گروه تروریستی، 
برچسب ها: فارین پالیسی، واشنگتن، مجاهدین بعثی، صدام رجوی، عراق امریکا،
ارسال توسط نوید رهایی
آخرین عناوین

تصویر روز

مرصاد

نوید رهایی


لرستان
قربانیان ترور

شهید قاسم سلیمانی

شهید علی صیاد شیرازی

شهید احمدی روشن، دانشمند هسته ای

شهید داریوش رضایی نژاد، دانشمند هسته ای

 - شهیده فاطمه طالقانی؛ عزیزم به کدامین گناه در آتش دشمنان خدا و خلق سوختی؟

برگزیده
صفحات جانبی
برگزیده
افشاگری

نقض حقوق اعضا

خودسوزی

آلبانی ، تیرانا

گزارش انستیتوی تحقیقات دفاع ملی راند

از احمد رازانی تا نورمحمد بیرانوند

حقوق بشر

جداشدگان

 آقای بهزاد علیشاهی

آقای نادر نادری

خانم آن سینگلتون

 آقای محمد حسین سبحانی

آقای علی اكبر راستگو

خانم بتول سلطانی

 آقای محمد رزاقی

 آقای عبد الكریم ابراهیمی

زنان

 خانواده

فرقه رجوی

شورای تروریستی رجوی

نشریات
اخبار
آرشیو مطالب
نوید رهایی نوید رهایی