نوید رهایی از فرقه تروریستی رجوی
خبری، افشاگری، تحقیقی
در راستای مبارزه با تروریسم بین المللی، به سرکردگی رژیم تروریستی امریکا و فرقه تروریستی رجوی؛ وب سایت "نوید رهایی" را با ارسال پیامک به دوستان و آشنایان خود معرفی كنید. مطالب، عكس و اخبار نوید رهایی را در شبكه های اجتماعی و پیام رسان ها به اشتراك بگذارید، همچنین لینک کردن " نوید رهایی" را در سایت ها و وبلاگ خود و دوستانتان، در دستور کار قرار دهید. با تشکر - نوید رهایی ، ،

مرگ بر رژیم تروریستی آمریکا ، ، " تغییر نام "کاخ سفید" به "پایگاه تروریستی و ترویج تروریسم بین المللی " ، ، مرگ بر رژیم آمریکا ، ، Amerika ölümü ، ، Śmierć Ameryki ، ، Down with America ، ، Morte in America ، ، الموت لأمریكا ، ، Tod nach Amerika ، ، Vdekja në Amerikë ، ، Mort à Amérique ، ، مرگ بر رژیم آمریکا

زمانی كه یك عضو جدا شده از فرقه فرار می كند زندگی از جهات مختلف با مشكلات روبرو می گردد، بهبود پروسه ای طولانی و دردناك است، از طرف دیگر عضو سابق نیازهایی هم دارد، این نیازها شامل موارد زیر می گردد. احساس نرمال بودن، احساس درك شدن، دریافت محبت و عشق و پشتیبانی بدون قید و شرط از طرف دوستان و خانواده، امكان گفتگو با گوشی شنوا و فهیم ، امكان سؤال كردن و جواب گرفتن، آزاد بودن در هر گونه شك كردن، به رسمیت شناخته شدن مجدد به عنوان یك فرد آزاد با تفكر آزاد و مستقل، احساس ارزشمند بودن، محلی برای سكونت ...

عوارض جدایی، نیازها و سئوالات ذهنی افراد جداشده از فرقه

 زمانی كه فردی عادی توسط فرقه عضو گیری می شود ، پروسه ای عمیق در تغییر شخصیت را پشت سر می گذارد، این تغییرات غالباً  عوارض روحی و روانی به دنبال دارند.

 خارج كردن فرد از فرقه یك چیز است، خارج كردن فرقه از فرد چیز دیگر

آن هایی كه شانس خروج از فرقه نسیبشان می گردد پروسه سختی از باز سازی درونی را آغاز خواهند كرد، که بیش از  یك سال به طول می انجامد، عضو جداشده در این مدت شاهد عوارض خروجش خواهد بود.

این عوارض شامل موارد زیر است:

بی خوابی، فراموشی، خیال بافی، فوران عواطف، خروج گاه به گاه از تعادل و هوشیاری، احساس گناه، مشكلات جنسی، توهم، سردرگمی، عدم توان فهم شرایط، وزن كم كردن یا وزن زیاد كردن غیر طبیعی، تمایلات به خودكشی، ترس و وحشت از گروه و فرقه.

بنابراین اگر مشاوره كافی در مورد طبیعی بودن این عوارض به عضو جدا شده نرسد دوران باز سازی درونی این فرد می تواند بسیار طولانی تر شود.

نیاز افراد جداشده از فرقه :


زمانی كه یك عضو جدا شده از فرقه فرار می كند زندگی از جهات مختلف با مشكلات روبرو می گردد، بهبود پروسه ای طولانی و دردناك است، از طرف دیگر عضو سابق نیازهایی هم دارد، این نیازها شامل موارد زیر می گردد :

احساس نرمال بودن، احساس درك شدن، دریافت محبت و عشق و پشتیبانی بدون قید و شرط از طرف دوستان و خانواده، امكان گفتگو با گوشی شنوا و فهیم ، امكان سؤال كردن و جواب گرفتن، آزاد بودن در هر گونه شك كردن، به رسمیت شناخته شدن مجدد به عنوان یك فرد آزاد با تفكر آزاد و مستقل، احساس ارزشمند بودن، محلی برای سكونت ، بدون خرج یا به خرجی بسیار كم، احساس امنیت، احساس این كه در این تجربه منفی نقاط مثبتی هم برای یاد گرفتن بوده است، امكان تنظیم سرعت بهبودی بر اساس نیازهای فردی، امكان یادگیری زبان شما همزمان با یاد دادن زبان خود به شما، احساس قبول شدن از طرف شما، احساس آزاد بودن در صحبت از هر آنچه كه از نظر وی در این تجربه فرقه ای خوب بوده است، احساس مورد اعتماد بودن، احساس آزادی در صحبت در مورد افراد خوب و با كفایتی كه در فرقه با آنها آشنا شده است، احساس این كه به او علاقه دارید، امكان كار بدنی تا فرصتی برای استراحت فكر باشد، مورد احترام قرار گرفتن.

سؤالات ذهنی افراد جداشده از فرقه:

 همان طور كه گفته شد عضو جدا شده از یك طرف با پروسه ای طولانی برای بهبودی و از طرف دیگر با نیازهایی روبرو است، ولی هم زمان سؤالاتی نیز در تفكراتش غوطه ور می مانند، عضو جدا شده احتمالاً به یك گوش شنوا و فردی كه به راحتی در این موارد صحبت كند علاقه مند خواهد شد.

برخی از سؤالات احتمالی به شرح زیر هستند :

چه بر سر من آمده ؟ به چه كسی می توانم اعتماد كنم ؟ چه چیز را می توانم باور كنم ؟ چرا اعضای دیگر فرقه این بلا را سر من آوردند ؟ خدا كیست ؟ از كجا می توانم كمك بگیرم ؟ چقدر طول می كشد تا مجدداً احساس نرمال بودن كنم ؟ چه كسی باورش خواهد شد و مشكلم را فهم خواهد كرد ؟ آیا هرگز بهبود كامل خواهم یافت ؟ چرا خدا جلوی فرقه را نگرفت كه عضو گیری نكنند ؟ آیا واقعاً این گروه اشتباه می كردند ؟ چطور شغلی پیدا كنم ؟ در این مدت در جهان چه اتفاقاتی افتاده است ؟ مقامات و مسئولان فعلی مملكت كیستند ؟ اگر فرضاً بتوانم شغلی پیدا كنم چه شغلی را باید دنبال كنم ؟ موبایل، کامپیوتر و ...چیست؟
در مورد خانواده و دوستانی كه در فرقه پشت سر گذاشته ام چه باید كرد؟ چرا اجتماع در قبال فرقه ها حفاظت نمی شود ؟ به دوستان قدیمی چه بگویم، بگویم كجا بوده ام ؟ چرا هیچ كس به من اخطار نداد ؟ در فرم كار یابی در باره سوابق گذشته خود چه بنویسم؟
درک شرایط روحی و روانی و نیازهای افراد جداشده از فرقه، برای کمک به آنها لازم است.
...............
92/08/17
 طبقه بندی: آرشیو 92 ،  آموزش،  نجات یافتگان،  فرقه گرایی، 
برچسب ها: عوارض جدایی، نیازها، سئوالات ذهنی،
ارسال توسط نوید رهایی
آخرین عناوین

تصویر روز

مرصاد

نوید رهایی


لرستان
قربانیان ترور

شهید قاسم سلیمانی

شهید علی صیاد شیرازی

شهید احمدی روشن، دانشمند هسته ای

شهید داریوش رضایی نژاد، دانشمند هسته ای

 - شهیده فاطمه طالقانی؛ عزیزم به کدامین گناه در آتش دشمنان خدا و خلق سوختی؟

برگزیده
صفحات جانبی
برگزیده
افشاگری

نقض حقوق اعضا

خودسوزی

آلبانی ، تیرانا

گزارش انستیتوی تحقیقات دفاع ملی راند

از احمد رازانی تا نورمحمد بیرانوند

حقوق بشر

جداشدگان

 آقای بهزاد علیشاهی

آقای نادر نادری

خانم آن سینگلتون

 آقای محمد حسین سبحانی

آقای علی اكبر راستگو

خانم بتول سلطانی

 آقای محمد رزاقی

 آقای عبد الكریم ابراهیمی

زنان

 خانواده

فرقه رجوی

شورای تروریستی رجوی

نشریات
اخبار
آرشیو مطالب
نوید رهایی نوید رهایی