نوید رهایی از فرقه تروریستی رجوی
خبری، افشاگری، تحقیقی
در راستای مبارزه با تروریسم بین المللی، به سرکردگی رژیم تروریستی امریکا و فرقه تروریستی رجوی؛ وب سایت "نوید رهایی" را با ارسال پیامک به دوستان و آشنایان خود معرفی كنید. مطالب، عكس و اخبار نوید رهایی را در شبكه های اجتماعی و پیام رسان ها به اشتراك بگذارید، همچنین لینک کردن " نوید رهایی" را در سایت ها و وبلاگ خود و دوستانتان، در دستور کار قرار دهید. با تشکر - نوید رهایی ، ،

مرگ بر رژیم تروریستی آمریکا ، ، " تغییر نام "کاخ سفید" به "پایگاه تروریستی و ترویج تروریسم بین المللی " ، ، مرگ بر رژیم آمریکا ، ، Amerika ölümü ، ، Śmierć Ameryki ، ، Down with America ، ، Morte in America ، ، الموت لأمریكا ، ، Tod nach Amerika ، ، Vdekja në Amerikë ، ، Mort à Amérique ، ، مرگ بر رژیم آمریکا

مرتبه
تاریخ : شنبه 2 آذر 1392
کسانی که از رجوی می خواهند دستور پایان اعتصاب غذای نیروهایش را صادر کند باید به این سوی معادله و از زوایه دید رجوی نیز توجه کنند، از نظر وی مدتها پیش بنا بوده است این نفرات، قربانی شوند - هرچند قربانی خط و استراتژی که او انتخاب کرده بوده است - و چندصباحی به دلیل زدو بند وی با پنتاگونیستها زنده مانده اند و ‌اکنون نباید از وی طلبکار باشند که چرا آنها را در این زمان و در کمپ لیبرتی قربانی می کند، بلکه باید بفهمند گزینه ای را که رجوی از ناچاری انتخاب کرد، اکنون خون می‌خواهد و داوطلبانه خود را قربانی کنند.

رجوی و آمریكا

گیر کردن مجاهدین وسط تضادی که بنا بود راهگشا باشد؛
رجوی همه چیز را باخته است


ایران دیدبان

بقایای رجوی در دخیل بندان به کنگره آمریکا با مشارکت چندتن از اعضای کنگره و برخی از سیاستمداران بازنشسته، جلسه ای را برگزار کردند. گزارش این جلسه که از سوی مجاهدین منتشر شده است، بیانگر بی نتیجه بودن حذف نام مجاهدین از فهرست گروههای تروریستی آمریکا در سرنوشت این گروه، دست نیافتن مجاهدین به حضانت و سرپرستی آمریکا که پنتاگونیستها وعده آن را داده بودند و نیز به بن بست رسیدن سیاست فریب آمریکا و جا زدن خود به عنوان آلترناتیو است.

درهمین جلسه، جان بولتون پرده از شکست مجاهدین و ممکن نبودن دست یابی به این هدف را در آمریکا اینگونه تشریح می‌کند:
«این سازمان خیلی زحمت کشید که در این سالیان با ایالات متحده همکاری کند و به موازات آن ارتش آمریکا در قبال ساکنان کمپ اشرف از سال 2003 تعهد داشت، به نظر من، این نقض تعهدات دولت آمریکا صرفنظر از وابستگی حزبی این دولت در طول چندین سال بوده است»

مارک گینزبرگ نیز بر همین شکست به گونه ای دیگر تأکید می‌کند:«خانمها و آقایان، فاکتها بسیار واضح هستند. نیازی نیست که زیاد با احساسات درگیر این موضوع شد که دولت آمریکا سیاستهای مجاهدین را قبول ندارد...»
این در حالی است که رجوی ورود مجاهدین به تضاد میان آمریکا و ایران و بهره برداری از آن را نجات بخش تشکیلاتش و باعث ابقای آنان در عراق و بالاتر از آن به رسمیت شناخته شدن مجاهدین می دانست، گینزبرگ نتیجه استراتژی رجوی در حال حاضر این گونه بیان می دارد:« تردیدی نیست که آنها عملاً در عراق زندانی شده اند» جان بولتون نیز قضیه را به گونه ای دیگر توضیح می دهد:« بگذارید این مسأله را در چارچوب خاص خود قرار دهم چون فکر می کنم دلایلی وجود دارد که ما شاهد تکرار این تهدیدها هستیم و سازمان مجاهدین این چنین به طور تراژیک قربانی می شود، بدون این که دولت ما واکنش موثری از خود نشان دهد. یک انگیزه سیاسی و فراحزبی وجود دارد که چندجانبه است و اجازه بدهید توضیح دهم. اولین جنبه آن این است که در اذهان مقامات ارشد وزارت خارجه، سرنوشت مجاهدین مدت مدیدی است که به برنامه تسلیحات اتمی رژیم ایران گره خورده است. یعنی این که فرض می شود برنامه تسلیحات هسته یی به نحوی از انحاء می تواند از طریق مذاکرات متوقف شود و می توان نظر ملایان را عوض کرد چنان چه با مجاهدین آنطور که ملایان می خواهند رفتار شود.»

رجوی گمان داشت که با قربانی کردن چند نفر در اردوگاه اشرف و نمایش تعدادی جنازه، صحنه را به نفع خود برخواهدگرداند، اما گینزبرگ، به طور ویژه بر بی اثر بودن این نمایش صحه می گذارد:« از لحظه ای که حمله اول سپتامبر در اشرف رخ داد، یک اراده ای در داخل وزارت خارجه آمریکا وجود داشته که از مسئول دانستن و موظف دانستن دولت عراق ممانعت کند...متأسفانه بوروکراتهای وزارت خارجه به ساکنان لیبرتی متعهد نیستند.»

رجوی اما پس از سقوط صدام هیچ چاره ای نداشت، تنها راه پیش روی او آویختن به دامان پنتاگون بود و زد و بند با پل ولفوویتز بود، اما منافقانه تلاش نمود تا برای اعضای باندش آن را یک تاکتیک برتر و مؤثر نشان دهد و حتی بر اساس چنین زدو بندی، زمان و موعد سرنگونی و به قدرت رسیدن تعیین کند!

چه کسی آن هیاهوهای رجوی در باره ضرورت خروج از لیست گروههای تروریستی به عنوان راه بند اصلی مجاهدین ( به معنی مانع به رسمیت شناخته شدن مجاهدین و دست یابی آنان به قدرت) و پس از خروج، هیاهوی تبلیغاتی مجاهدین را از یاد برده است. چه کسی وعده رجوی برای رادیکالیزه شدن شرایط جهانی علیه ایران و اوج گرفتن تضادها و حتمیت جنگ و سرنگونی مبتنی بر شکست مذاکرات را از یاد برده است و چه کسی وعده دوساله مریم رجوی برای سرنگونی( در سال 2010) را می تواند فراموش کند، اما واقعیت در ورای تمام این ادعاها این بود که برای رجوی چاره ای باقی نمانده بود و چیزی برای باختن نداشت، می دانست که حتی اگر این مسیر را نرود بازهم نابودی در چشم انداز است، تنها فایده رفتن در این مسیر، جلوگیری از نابودی سرضرب تشکیلاتش خواهد بود.

رجوی دیگر چیزی برای از دست دادن ندارد، لذا کسانی که از رجوی می خواهند دستور پایان اعتصاب غذای نیروهایش را صادر کند باید به این سوی معادله و از زوایه دید رجوی نیز توجه کنند، از نظر وی مدتها پیش بنا بوده است این نفرات، قربانی شوند - هرچند قربانی خط و استراتژی که او انتخاب کرده بوده است - و چندصباحی به دلیل زدو بند وی با پنتاگونیستها زنده مانده اند و ‌اکنون نباید از وی طلبکار باشند که چرا آنها را در این زمان و در کمپ لیبرتی قربانی می کند، بلکه باید بفهمند گزینه ای را که رجوی از ناچاری انتخاب کرد، اکنون خون می‌خواهد و داوطلبانه خود را قربانی کنند.

اما نتیجه بخشی این اقدام نیز جای تأمل دارد، رجوی با این کار فقط رقت قلب و احتمالاً ترحم طرف حسابهای خارجی به ویژه در آمریکا را برخواهد انگیخت که در نهایت آنان فقط تحریک به همراهی بشردوستانه با این افراد آن هم برای جلوگیری از تلف شدنشان می شوند و گره فروبسته باندرجوی را نمی گشاید.
اگر بنا بود که رجوی از رهگذر تضاد آمریکا با ایران نصیبی ببرد، احتیاجی به قربانی کردن اعضای گروه پیدا نمی کرد؛ واقعیت آن است که آنچه می تواند یک جریان را در معادله دیپلماتیک مورد توجه قراردهد نقاط قوت آن است که دار و دسته ورشکسته رجوی فاقد آن و هرگونه قدرت اثرگذاری می باشند، این واقعیتی است که بیش از هر کس، سیاستمداران پراگماتیست ایالات متحده برآن واقف اند و از جمله همان کسانی که اکنون در جلسات مجاهدین و به نفع آنان موضع گیری می کنند.

......................
۱۳۹۲/۹/۲


نوید رهایی از فرقه تروریستی رجوی

http://www.nasimerahaee.mihanblog.com

نظر، دیدگاه، انتقاد و پیشنهاد شما در باره مطالب، فیلم و مستند چیست؟

در راستای مبارزه با تروریسم بین المللی، بالاخص فرقه جهنمی رجوی ؛ وب سایت "نوید رهایی" را با ارسال پیامک (SMS) به دوستان و آشنایان خود معرفی كنید.

ارسال مطلب به ایمیل دوستان و آشنایان را فراموش نکنید.

پست های "نوید رهایی " را در شبكه های اجتماعی به اشتراك بگذارید.

اشتراك گذاری در فیس بوك - كلوب - بالاترین - توئیتر - Frend Feed - Tech norat - اشتراك گذاری در Delicious و به طور عمومی در Google توصیه كنید.

برای اطلاع رسانی، آگاهی دادن به نسل جوان و خنثی نمودن توطئه شیطانی و نقشه های شوم فرقه مخرب و ضد بشری رجوی؛ لینک کردن " نوید رهایی از فرقه تروریستی رجوی" در سایت ها و وبلاگ خود و دوستانتان را در دستور کار قرار دهید.

با تشکر
نوید رهایی

ارسال به :  فیس بوك

لینک دریافت نوبد رهایی روی موبایل

 http://nasimerahaee.mihanblog.com/post/1753

  

طبقه بندی: آرشیو 92 ،  آمریکا ، فرقه مجاهدین،  دیدگاه، 
برچسب ها: رجوی امریكا، اعتصاب غذا، جان بولتن،
ارسال توسط نوید رهایی
آخرین عناوین

تصویر روز

مرصاد

نوید رهایی


لرستان
قربانیان ترور

شهید قاسم سلیمانی

شهید علی صیاد شیرازی

شهید احمدی روشن، دانشمند هسته ای

شهید داریوش رضایی نژاد، دانشمند هسته ای

 - شهیده فاطمه طالقانی؛ عزیزم به کدامین گناه در آتش دشمنان خدا و خلق سوختی؟

برگزیده
صفحات جانبی
برگزیده
افشاگری

نقض حقوق اعضا

خودسوزی

آلبانی ، تیرانا

گزارش انستیتوی تحقیقات دفاع ملی راند

از احمد رازانی تا نورمحمد بیرانوند

حقوق بشر

جداشدگان

 آقای بهزاد علیشاهی

آقای نادر نادری

خانم آن سینگلتون

 آقای محمد حسین سبحانی

آقای علی اكبر راستگو

خانم بتول سلطانی

 آقای محمد رزاقی

 آقای عبد الكریم ابراهیمی

زنان

 خانواده

فرقه رجوی

شورای تروریستی رجوی

نشریات
اخبار
آرشیو مطالب
نوید رهایی نوید رهایی