نوید رهایی از فرقه تروریستی رجوی
خبری، افشاگری، تحقیقی
در راستای مبارزه با تروریسم بین المللی، به سرکردگی رژیم تروریستی امریکا و فرقه تروریستی رجوی؛ وب سایت "نوید رهایی" را با ارسال پیامک به دوستان و آشنایان خود معرفی كنید. مطالب، عكس و اخبار نوید رهایی را در شبكه های اجتماعی و پیام رسان ها به اشتراك بگذارید، همچنین لینک کردن " نوید رهایی" را در سایت ها و وبلاگ خود و دوستانتان، در دستور کار قرار دهید. با تشکر - نوید رهایی ، ،

مرگ بر رژیم تروریستی آمریکا ، ، " تغییر نام "کاخ سفید" به "پایگاه تروریستی و ترویج تروریسم بین المللی " ، ، مرگ بر رژیم آمریکا ، ، Amerika ölümü ، ، Śmierć Ameryki ، ، Down with America ، ، Morte in America ، ، الموت لأمریكا ، ، Tod nach Amerika ، ، Vdekja në Amerikë ، ، Mort à Amérique ، ، مرگ بر رژیم آمریکا

«برای دخترم سمیه» و «جای خالی یک نفر» نام دو مستند از مرتضی پایه‌شناس است که در دو بخش مختلف از جشنواره سینما حقیقت حضور دارند. هر دو این مستندها داستان خانواده افرادی است که به پادگان اشرف رفتند اما هرگز برنگشتند.
روایت آنهایی که به «اشرف» رفتند اما هرگز برنگشتند در دو مستند ایرانی      

مرتضی پایه‌شناس، کارگردان مستند بلند «برای دخترم سمیه» در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم، گفت: این فیلم از زبان یکی از هواداران سابق سازمان مجاهدین خلق روایت می‌شود و در آن هیچگونه نگاه حکومتی وجود ندارد.

وی افزود: همه وقایع تاریخی در این فیلم مستند از زبان راوی که یک ایرانی مقیم کانادا است بازگو می‌شود. در این فیلم حتی از یک پلان داخل ایران استفاده نکردیم و بیشتر روایت این داستان بر اساس فیلمهای خانوادگی است که مصطفی در تمام این سالها ضبط کرده است. تصاویری منحصر به فرد از درون و بیرون سازمان.

این مستندساز اضافه کرد: برای  ساخت این فیلم به کشورهایی از جمله عراق، کانادا، آلمان، فرانسه و سوئد سفر کردیم. این فیلم دارای سه فیلمبردار است و تصویربرداری آن توسط مصطفی محمدی، محمد رحیمی و من انجام شده است.

پایه‌شناس درباره داستان مستند «برای دخترم سمیه» که در بخش ویژه مستندهای سیاسی- اقتصادی جشنواره  سینما حقیقت حضور دارد، گفت: این فیلم ۹۰ دقیقه‌ای درباره پدری است که در سال ۷۰ ایران را ترک کرده و به کانادا رفته است. دختر او در سال ۱۳۷۶ برای بازدید از کمپ اشرف به عراق رفته است اما هنوز نتوانسته به کانادا بازگردد. پدر او بارها برای بازگرداندن دخترش به این اردوگاه رفته اما موفق نشده است.

وی در ادامه گفت: حامد شیشه‌گر تهیه کنندگی این اثر را برعهده دارد. هادی حیدری نیز مدیر تولید «برای دخترم سمیه» است. تدوین این کار توسط خودم انجام می‌شود.

«جای خالی یک نفر» نام مستند دیگری از مرتضی پایه شناس است که در بخش مستند انقلاب اسلامی و دفاع مقدس جشنواره سینما حقیقت پذیرفته شده است. این مستندساز درباره داستان این مستند گفت: علیرضا بشیری در سال ۱۳۶۵ در کمپ های پناهندگی در کشور آلمان با سازمان مجاهدین خلق آشنا می شود و از آنجا به همراه همسر و دختر نوزادش نوشین به عراق و قرارگاه اشرف می روند. بشیری بعد از شکست سازمان در عملیات فروغ جاویدان (مرصاد) از سازمان جدا می شود اما همسرش در اشرف می ماند.

پایه‌شناس افزود: بیشتر از ۲۰ سال است که بشیری بارها از سوئد (محل زندگی خود) به عراق می رود به امید اینکه بتواند همسرش را نجات بدهد. داستان این فیلم در زمان حال و در منزل بشیری در سوئد می گذرد و علاوه بر مرور سرگذشت بشیری و تاریخ سازمان مجاهدین خلق، نیم نگاهی به کمبود مادر در خانه و خلائی که نوشین در غیاب مادرش در تمام این سالها احساس کرده است، دارد.
 
 
مرتضی پایه‌شناس؛ مستندساز  

هابیلیان
1392/09/07طبقه بندی: آرشیو 92 ،  افشاگری،  زنان،  پرونده،  خانواده اسرای فرقه رجوی،  قربانیان خشونت و ترور ،  نقض حقوق خانواده ها،  نقض حقوق اعضاء، 
برچسب ها: مرتضی پایه‌شناس، مستندساز، بشیری، برای دخترم سمیه، مستندهای سیاسی،
ارسال توسط نوید رهایی
آخرین عناوین

تصویر روز

مرصاد

نوید رهایی


لرستان
قربانیان ترور

شهید قاسم سلیمانی

شهید علی صیاد شیرازی

شهید احمدی روشن، دانشمند هسته ای

شهید داریوش رضایی نژاد، دانشمند هسته ای

 - شهیده فاطمه طالقانی؛ عزیزم به کدامین گناه در آتش دشمنان خدا و خلق سوختی؟

برگزیده
صفحات جانبی
برگزیده
افشاگری

نقض حقوق اعضا

خودسوزی

آلبانی ، تیرانا

گزارش انستیتوی تحقیقات دفاع ملی راند

از احمد رازانی تا نورمحمد بیرانوند

حقوق بشر

جداشدگان

 آقای بهزاد علیشاهی

آقای نادر نادری

خانم آن سینگلتون

 آقای محمد حسین سبحانی

آقای علی اكبر راستگو

خانم بتول سلطانی

 آقای محمد رزاقی

 آقای عبد الكریم ابراهیمی

زنان

 خانواده

فرقه رجوی

شورای تروریستی رجوی

نشریات
اخبار
آرشیو مطالب
نوید رهایی نوید رهایی