نوید رهایی از فرقه تروریستی رجوی
خبری، افشاگری، تحقیقی
در راستای مبارزه با تروریسم بین المللی، به سرکردگی رژیم تروریستی امریکا و فرقه تروریستی رجوی؛ وب سایت "نوید رهایی" را با ارسال پیامک به دوستان و آشنایان خود معرفی كنید. مطالب، عكس و اخبار نوید رهایی را در شبكه های اجتماعی و پیام رسان ها به اشتراك بگذارید، همچنین لینک کردن " نوید رهایی" را در سایت ها و وبلاگ خود و دوستانتان، در دستور کار قرار دهید. با تشکر - نوید رهایی ، ،

مرگ بر رژیم تروریستی آمریکا ، ، " تغییر نام "کاخ سفید" به "پایگاه تروریستی و ترویج تروریسم بین المللی " ، ، مرگ بر رژیم آمریکا ، ، Amerika ölümü ، ، Śmierć Ameryki ، ، Down with America ، ، Morte in America ، ، الموت لأمریكا ، ، Tod nach Amerika ، ، Vdekja në Amerikë ، ، Mort à Amérique ، ، مرگ بر رژیم آمریکا

هیچ کشوری حاضر نیست اعضاء فرقه تروریستی مجاهدین خلق را به خاک خود راه دهد.سال ها نام این گروه در فهرست گروه های تروریستی کشورهای مختلف جهان قرار داشته است. با توجه به تهد گروه های تروریستی برای امنیت و ثبات جوامع، کشورها حاضر نیستند دست به چنین ریسکی بزنند.

تروریست
نفرین شده ها؛ حتی حامیان منافقین نیز آنها را نمی پذیرند!

درخواست «نیکلای ملادنوف» فرستاده ویژه سازمان ملل در عراق، از کشورهای ثالث برای پذیرش ساکنان لیبرتی در خاک خود نشان دهنده این واقعیت است که هیچ کشوری حاضر نیست اعضاء فرقه تروریستی مجاهدین خلق را به خاک خود راه دهد.

پیش از ملادنوف، مارتین کوپلر نماینده پیشین سازمان ملل نیز تلاش زیادی کرده بود که برخی کشورها را متقاعد کند پذیرای تعدادی از اعضاء این فرقه باشند. تنها آلبانی بود که عده ای را از این افراد را پذیرفت.

بسیاری از ناظران سیاسی بر این باورند که دولت آمریکا برای تسهل اعطای پناهندگی از سوی کشورهای ثالث نام این فرقه را از فهرست گروه های تروریستی وزارت خارجه اش خارج کرد. اما این سیاست نسز تاکنون نتیجه بخش نبوده است.

دولت انگلستان چندی پیش پیش شرط گذاشت که تنها 17 تن از ساکنان لیبرتی را که سابقه تروریستی نداشته را می تواند بپذیرد.

این موضوع حالا به یک بحران تبدیل شده است؛ بحرانی که البته رضایت عوامل فرقه تروریستی مجاهدین خلق را به همراه دارد زیرا تنها در این صورت است که می توانند ساختار فرقه ای گروه را حفظ نمایند.

اما دلیل اکراه کشورهای ثالث از پذیرش اعضاء مجاهدین خلق چیست؟ چرا حتی کشورهای چون فرانسه و آمریکا که این فرقه بیشترین فعالیت را در این دو کشور دارد از اعطای پناهندگی به اعضاء مجاهدین خلق سرباز می زنند؟

واقعیت را باید در چند نکته جستجو کرد . نکته نخست سابقه تروریستی مجاهدین خلق است. مجاهدین خلق یک گروه شناخته شده تروریستی است.سال ها نام این گروه در فهرست گروه های تروریستی کشورهای مختلف جهان قرار داشته است. با توجه به تهد گروه های تروریستی برای امنیت و ثبات جوامع ، کشورها حاضر نیستند دست به چنین ریسکی بزنند.

ادعای رهبران این فرقه در خصوص کنار گذاشتن تروریسم نیز نمی تواند به آنها کمکی بکند. زیرا هر چند در ظاهر چنین به نظر می رسد اما سرویس های امنیتی کشورهای مختلف از جمله کشورهای اروپایی خوب می دانند که این فرقه تحت شرایط اجبار دست از اسلحه و ترور کشیده و مشی و هویت آن همچنان بر پایه خشونت و ترور متکی است.

اداره فدرال امنیت آلمان در سال 2009 با انتشار گزارشی فاش ساخت که مجاهدین خلق همچنان پتانسیل لازم برای دست زدن به فعالیت های خطرناک تروریستی را دارد.

نکته دوم اینکه مجاهدین خلق تنها یک گروه تروریستی نیست. این گروه عملا یک فرقه است. بدیهی است فرقه ای با تمایلات شدید تروریستی به مراتب تهدید جدیتری تلقی می شود. خودسوزی های ژوئن 2003 در کشورهای مختلف اروپایی در اعتراض به دستگیری مریم رجوی در پاریس به جرم پولشویی و تدارک حملات تروریستی به 13 سفارت یران در اروپا ، این ترس را در بسیاری از نهادهای امنیتی کشورهای غربی ایجاد کرده است که وضعیت فرقه ای این گروه می تواند خطرناک باشد.

شرایط فرقه ای که اعضاء مجاهدین خلق در طول نزدیک به سه ده در عراق در آن به سر برده اند از آنها افرادی غیر طبیعی با بیمارهای مختلف روحی روانی ساخته است که ممکن است دست به اقدامات غیر قابل پیش بینی بزنند. به دلیل شستشوی مغزی این افراد و آموزه های فرقه ای طولانی مدت این افراد از برقراری ارتباط با دنیای بیرون هراس داشته و این امر می تواند برای پیشبرد اهداف سیاسی رهبران فرقه مورد سوء استفاده قرار گیرد. بدین معنی که عوامل فرقه با وداشتن این افراد به اقدامات خطرناک مخل امنیت شوند.
نکته سوم اما خیانت این فرقه است. مجاهدین خلق ثابت کرده است که به هیچ کس و هیچ چیز وفادار نیست. آنها در طول جنگ عراق علیه ایران به ارتش بعث کمک می کردند. در جریان پرونده هسته ای ایران نیز سعی کردند با تبلیغات و ادعای کذب، به وضع تحریم های بیشتر و حتی سوق دادن شرایط به سمت حمله نظامی غرب به ایران کمک نمایند. این موضوعی نیست که از دید خود غربی ها پنهان بماند. آنها می دانند که مجاهدین خلق اطلا قابل اعتمادنیستند. زیرا گروهی که حاضر به خیانت به کشور خود است قطعا استعداد لازم برای خیانت به کشور آنها را نیز خواهد داشت. همین امر می تواند تاثیر عمیقی بر دیدگاه منفی دولتمردان غربی نسبت به فرقه تروریستی مجاهدین خلق داشته باشد.

انجمن دفاع از قربانیان تروریسم
1392/09/12برچسب ها: نیکلای ملادنوف، فرقه تروریستی، مجاهدین، شستشوی مغزی، ملادنوف، مارتین کوپلر،
ارسال توسط نوید رهایی
آخرین عناوین

تصویر روز

مرصاد

نوید رهایی


لرستان
قربانیان ترور

شهید قاسم سلیمانی

شهید علی صیاد شیرازی

شهید احمدی روشن، دانشمند هسته ای

شهید داریوش رضایی نژاد، دانشمند هسته ای

 - شهیده فاطمه طالقانی؛ عزیزم به کدامین گناه در آتش دشمنان خدا و خلق سوختی؟

برگزیده
صفحات جانبی
برگزیده
افشاگری

نقض حقوق اعضا

خودسوزی

آلبانی ، تیرانا

گزارش انستیتوی تحقیقات دفاع ملی راند

از احمد رازانی تا نورمحمد بیرانوند

حقوق بشر

جداشدگان

 آقای بهزاد علیشاهی

آقای نادر نادری

خانم آن سینگلتون

 آقای محمد حسین سبحانی

آقای علی اكبر راستگو

خانم بتول سلطانی

 آقای محمد رزاقی

 آقای عبد الكریم ابراهیمی

زنان

 خانواده

فرقه رجوی

شورای تروریستی رجوی

نشریات
اخبار
آرشیو مطالب
نوید رهایی نوید رهایی