نوید رهایی از فرقه تروریستی رجوی
خبری، افشاگری، تحقیقی
در راستای مبارزه با تروریسم بین المللی، به سرکردگی رژیم تروریستی امریکا و فرقه تروریستی رجوی؛ وب سایت "نوید رهایی" را با ارسال پیامک به دوستان و آشنایان خود معرفی كنید. مطالب، عكس و اخبار نوید رهایی را در شبكه های اجتماعی و پیام رسان ها به اشتراك بگذارید، همچنین لینک کردن " نوید رهایی" را در سایت ها و وبلاگ خود و دوستانتان، در دستور کار قرار دهید. با تشکر - نوید رهایی ، ،

مرگ بر رژیم تروریستی آمریکا ، ، " تغییر نام "کاخ سفید" به "پایگاه تروریستی و ترویج تروریسم بین المللی " ، ، مرگ بر رژیم آمریکا ، ، Amerika ölümü ، ، Śmierć Ameryki ، ، Down with America ، ، Morte in America ، ، الموت لأمریكا ، ، Tod nach Amerika ، ، Vdekja në Amerikë ، ، Mort à Amérique ، ، مرگ بر رژیم آمریکا

مرتبه
تاریخ : دوشنبه 18 آذر 1392
اگر یکی از اعضای خانواده شما دچار سوختگی شد، برای کاهش التهاب از آب سرد و خمیردندان استفاده نکنید چرا که فقط به امکان بروز عفونت دامن می‌زنید.


سوختگی

بهترین کار برای درمان سوختگی در مراحل اولیه خنک‌کردن قسمتی است که دچار سوختگی شده، توصیه می‌کنیم به جای استفاده از آب و یخ از سرم‌ شست و شوی استریل استفاده شود.
آب سرد و خمیردندان، سوختگی را تشدید می‌کنند


خبرگزاری فارس:

محمدرضا برزگر،عضو هیئت علمی علوم پزشکی شهید بهشتی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس در مورد راهکارهای برخورد با سوختگی به این نکته اشاره کرد که سوختگی‌ها درجه‌های مختلف دارند که در نوع خفیف تنها مقداری قرمزی روی پوست است، سوختگی متوسط همراه با قرمزی و تاول است و سوختگی‌های شدید تا عمق بافت آسیب ایجاد می‌کند.

استفاده از خمیردندان و آب سرد روی پوست سوخته ممنوع

وی در پاسخ به اینکه برخی افراد در مواجهه با سوختگی از خمیر دندان،‌آب سرد یا سیب زمینی خام برای کاهش التهاب سوختگی پوست استفاده می‌کنند گفت: متأسفانه تمام این موارد باورهای غلطی هستند که بین برخی افراد وجود دارد.

 وی گفت: به محض ریختن آب‌جوش یا چای یا در معرض قرار گرفتن جسم داغ با پوست روی آن آب سرد می‌ریزند غافل از اینکه این کار نه تنها تأثیری در درمان سوختگی ندارد بلکه باید بدانیم آب آشامیدنی استریل نیست و برخی میکروب‌های آن در دستگاه گوارش از بین می‌رود ولی پوست سوخته این قابلیت را ندارد و میکروب‌ها روی بخش دچار سوختگی نشسته و موجب بروز عفونت شود.

عضو هیئت علمی علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: پس از سوختگی اولین کاری که باید انجام داد این است که لباس را از تن فرد بیرون بیاوریم چون این لباس گرما را بیشتر انتقال می‌دهد و آسیب را دو چندان می‌کند.

برزگر افزود: بهترین کار برای درمان سوختگی در مراحل اولیه خنک‌کردن قسمتی است که دچار سوختگی شده، توصیه می‌کنیم به جای استفاده از آب و یخ از سرم‌ شست و شوی استریل استفاده شود.

فردی که دچار سوختگی شده را داخل حوض و استخر نیندازید

وی با بیان اینکه در گذشته فردی که دچار سوختگی شده در حوض آب و اکنون در استخر می‌اندازند افزود: میکروب‌های بسیار خطرناکی در آب حوض استخر وجود دارد که نه تنها کمکی به فرد سوخته نمی‌کند بلکه سبب تشدید عفونت نیز می‌شود.

عضو مرکز تحقیقات پوست علوم پزشکی شهید بهشتی سومین راهکار را استفاده از مُسکن و کدئین‌ها برای کاهش درد فردی که دچار سوختگی شده دانست و افزود: پس از طی این مراحل توصیه می‌کنیم تا قسمت سوخته پانسمان شود تا در معرض میکروب قرار نگیرد.

برزگر در مورد سوختگی‌های عمیق گفت: از آنجایی که در سوختگی‌های عمیق احتمال ورم شدید وجود داشته و ممکن است خونرسانی به عروق منتقل شود و بافت از بین برود توصیه می‌کنیم فرد را سریعاً به مراکز تخصصی سوختگی ارجاع دهند تا با برش‌های خاصی که روی سوختگی ایجاد می‌شود عضو آسیب‌دیده حفظ شود. چرا که در برخی موارد امکان قطع عضو بر اثر از بین رفتن بافت وجود دارد.

تاول روی سوختگی را نترکانید

این متخصص پوست و مو همچنین به افراد توصیه کرد تا در صورت ایجاد تاول روی قسمت سوخته از پاره کردن آن خودداری کرده چرا که تاول نوعی پوشش مناسب برای جلوگیری از ورود میکروب‌ها محسوب می‌شود.

.....................
1392/09/21


نوید رهایی از فرقه تروریستی رجوی

http://www.nasimerahaee.mihanblog.com

نظر، دیدگاه، انتقاد و پیشنهاد شما در باره مطالب، فیلم و مستند چیست؟

در راستای مبارزه با تروریسم بین المللی، بالاخص فرقه جهنمی رجوی ؛ وب سایت "نوید رهایی" را با ارسال پیامک (SMS) به دوستان و آشنایان خود معرفی كنید.

ارسال مطلب به ایمیل دوستان و آشنایان را فراموش نکنید.

پست های "نوید رهایی " را در شبكه های اجتماعی به اشتراك بگذارید.

اشتراك گذاری در فیس بوك - كلوب - بالاترین - توئیتر - Frend Feed - Tech norat - اشتراك گذاری در Delicious و به طور عمومی در Google توصیه كنید.

برای اطلاع رسانی، آگاهی دادن به نسل جوان و خنثی نمودن توطئه شیطانی و نقشه های شوم فرقه مخرب و ضد بشری رجوی؛ لینک کردن " نوید رهایی از فرقه تروریستی رجوی" در سایت ها و وبلاگ خود و دوستانتان را در دستور کار قرار دهید.

با تشکر
نوید رهایی

ارسال به :  فیس بوك

لینک دریافت نوبد رهایی روی موبایل

 http://nasimerahaee.mihanblog.com/post/1753

  

 طبقه بندی: بهداشت و درمان، 
برچسب ها: سوختگی، سرم‌ شست و شوی استریل، نوید رهایی، خمیردندان،
ارسال توسط نوید رهایی
آخرین عناوین

تصویر روز

مرصاد

نوید رهایی


لرستان
قربانیان ترور

شهید قاسم سلیمانی

شهید علی صیاد شیرازی

شهید احمدی روشن، دانشمند هسته ای

شهید داریوش رضایی نژاد، دانشمند هسته ای

 - شهیده فاطمه طالقانی؛ عزیزم به کدامین گناه در آتش دشمنان خدا و خلق سوختی؟

برگزیده
صفحات جانبی
برگزیده
افشاگری

نقض حقوق اعضا

خودسوزی

آلبانی ، تیرانا

گزارش انستیتوی تحقیقات دفاع ملی راند

از احمد رازانی تا نورمحمد بیرانوند

حقوق بشر

جداشدگان

 آقای بهزاد علیشاهی

آقای نادر نادری

خانم آن سینگلتون

 آقای محمد حسین سبحانی

آقای علی اكبر راستگو

خانم بتول سلطانی

 آقای محمد رزاقی

 آقای عبد الكریم ابراهیمی

زنان

 خانواده

فرقه رجوی

شورای تروریستی رجوی

نشریات
اخبار
آرشیو مطالب
نوید رهایی نوید رهایی