نوید رهایی از فرقه تروریستی رجوی
خبری، افشاگری، تحقیقی
در راستای مبارزه با تروریسم بین المللی، به سرکردگی رژیم تروریستی امریکا و فرقه تروریستی رجوی؛ وب سایت "نوید رهایی" را با ارسال پیامک به دوستان و آشنایان خود معرفی كنید. مطالب، عكس و اخبار نوید رهایی را در شبكه های اجتماعی و پیام رسان ها به اشتراك بگذارید، همچنین لینک کردن " نوید رهایی" را در سایت ها و وبلاگ خود و دوستانتان، در دستور کار قرار دهید. با تشکر - نوید رهایی ، ،

مرگ بر رژیم تروریستی آمریکا ، ، " تغییر نام "کاخ سفید" به "پایگاه تروریستی و ترویج تروریسم بین المللی " ، ، مرگ بر رژیم آمریکا ، ، Amerika ölümü ، ، Śmierć Ameryki ، ، Down with America ، ، Morte in America ، ، الموت لأمریكا ، ، Tod nach Amerika ، ، Vdekja në Amerikë ، ، Mort à Amérique ، ، مرگ بر رژیم آمریکا

سرکرده سعودی گروهکی که مسئولیت حمله تروریستی به سفارت ایران در بیروت را برعهده گرفت، از «بندر بن سلطان» رئیس سازمان اطلاعات عربستان سعودی فرمان می‌گرفت.

بندر بن سلطان

«ماجد الماجد» سرکرده گروهک تروریستی «عبدالله عزام» که اخیراً توسط نیروهای لبنانی دستگیر شده، با بندر بن سلطان و سازمان اطلاعات عربستان سعودی در ارتباط بود.
افشای نقش «بندر بن سلطان» در حمله تروریستی به سفارت ایران در بیروت


به گزارش خبرگزاری فارس، شبکه العالم از قول منابع آگاه لبنانی خبر داد: «ماجد الماجد» سرکرده گروهک تروریستی «عبدالله عزام» که اخیراً توسط نیروهای لبنانی دستگیر شده، با بندر بن سلطان و سازمان اطلاعات عربستان سعودی در ارتباط بود.

برخلاف تلاش رسانه‌های سعودی برای تشکیک در خبر دستگیری الماجد، وزیر دفاع لبنان دیروز خبر دستگیری این تروریست را تأیید کرد.

پس از دستگیری این فرد توسط نیروهای لبنانی، مسئولان امنیتی از او آزمایش دی ان ای به عمل آوردند تا از هویتش اطمینان یابند.

ماجد الماجد طی سال‌های اخیر در اردوگاه عین الحلوه در جنوب لبنان اقامت داشت و چند ماه قبل به سوریه رفت و با ابومحمد الجولانی سرکرده جبهه النصره بیعت کرد. ولی پس از کودتایی ناکام علیه الجولانی به بیروت بازگشت.

اداره اطلاعات ارتش لبنان در یک عملیات تعقیب و گریز دقیق توانست ماجد الماجد را که در یکی از بیمارستان های بیروت بود، شناسایی و دستگیر کند.

ماجد که در اثر جراحت در منطقه القلمون در ریف دمشق برای عمل جراحی به لبنان آمده بود، با اوراق شناسایی جعلی پذیرش شد اما هنگام ترک بیمارستان و در حالی که به همراه تعدادی از عناصر القاعده لبنان قصد بازگشت به سوریه را داشت، اطلاعات ارتش لبنان توانست از طریق یکی از گشتی‌های خود که در مناطق مرزی که برای وی کمین گذاشته بودند او را دستگیر کند.

ماجد عملیات حمله به سفارت ایران در بیروت را هدایت کرده و این فقط یکی از چندین اقدام تروریستی است که وی در آن دست داشته، و منتهی به صدور احکامی علیه او در دادگاه‌های مختلف گردید. وی از سوی نهادهای قضایی در لبنان، عربستان و آمریکا به اتهام تروریسم تحت تعقیب است.

..........................
1392/10/13
طبقه بندی: اخبار ایران و جهان،  آرشیو 92 ، 
برچسب ها: ماجد الماجد، بندر بن سلطان، عبدالله عزام، سفارت ایران در بیروت، عین الحلوه،
ارسال توسط نوید رهایی
آخرین عناوین

تصویر روز

مرصاد

نوید رهایی


لرستان
قربانیان ترور

شهید قاسم سلیمانی

شهید علی صیاد شیرازی

شهید احمدی روشن، دانشمند هسته ای

شهید داریوش رضایی نژاد، دانشمند هسته ای

 - شهیده فاطمه طالقانی؛ عزیزم به کدامین گناه در آتش دشمنان خدا و خلق سوختی؟

برگزیده
صفحات جانبی
برگزیده
افشاگری

نقض حقوق اعضا

خودسوزی

آلبانی ، تیرانا

گزارش انستیتوی تحقیقات دفاع ملی راند

از احمد رازانی تا نورمحمد بیرانوند

حقوق بشر

جداشدگان

 آقای بهزاد علیشاهی

آقای نادر نادری

خانم آن سینگلتون

 آقای محمد حسین سبحانی

آقای علی اكبر راستگو

خانم بتول سلطانی

 آقای محمد رزاقی

 آقای عبد الكریم ابراهیمی

زنان

 خانواده

فرقه رجوی

شورای تروریستی رجوی

نشریات
اخبار
آرشیو مطالب
نوید رهایی نوید رهایی