نوید رهایی از فرقه تروریستی رجوی
خبری، افشاگری، تحقیقی
در راستای مبارزه با تروریسم بین المللی، به سرکردگی رژیم تروریستی امریکا و فرقه تروریستی رجوی؛ وب سایت "نوید رهایی" را با ارسال پیامک به دوستان و آشنایان خود معرفی كنید. مطالب، عكس و اخبار نوید رهایی را در شبكه های اجتماعی و پیام رسان ها به اشتراك بگذارید، همچنین لینک کردن " نوید رهایی" را در سایت ها و وبلاگ خود و دوستانتان، در دستور کار قرار دهید. با تشکر - نوید رهایی ، ،

مرگ بر رژیم تروریستی آمریکا ، ، " تغییر نام "کاخ سفید" به "پایگاه تروریستی و ترویج تروریسم بین المللی " ، ، مرگ بر رژیم آمریکا ، ، Amerika ölümü ، ، Śmierć Ameryki ، ، Down with America ، ، Morte in America ، ، الموت لأمریكا ، ، Tod nach Amerika ، ، Vdekja në Amerikë ، ، Mort à Amérique ، ، مرگ بر رژیم آمریکا

مرتبه
تاریخ : شنبه 14 دی 1392
اگر واقعا این فرد مسعود دلیلی است، و به گفته خود فرقه رجوی از افراد گارد حفاظت قرارگاه بدیع‌زادگان و اشرف بوده است حتما اطلاعات زیادی داشته است و سایت مشرق در 24تیر 1391 درست گفته است که: «به دنبال جدایی و پناهندگی مسعود دلیلی سرتیم حفاظتی مسعود رجوی سرکرده‌ منافقین، موجی از نگرانی در سران این گروهک نسبت به افشای روابط درونی آنان به راه افتاده است به گونه‌ای که در روزهای اخیر تماس‌های متعددی با داخل کشور جهت ورود احتمالی وی گرفته شده است.
استفاده چندجانبه رجوی از واقعه اشرف

تهاجم 10شهریور- اعتصاب غذای108روزه - گزارش مستند واقعه

وجود جسد یک نفر جدا شده در صحنه که علیرغم سوختگی شدید صورت، مسعود دلیلی نامیده شده و مقداری پول ایرانی کنار او ریخته شده مسئله را غامضتر ساخته است. این چهره‌شناسی را کدام موسسه رسمی تایید می‌کند. این پولها را در وسط این درگیریها چه کسی کنار جسد انداخته است. آیا دشمن خواسته به نوعی رد بگذارد که این حمله کار ایرانیها بوده است. آیا خود سازمان این کار را کرده که بعدا بتواند با آن مانور بیشتری داشته باشد.

اگر واقعا این فرد مسعود دلیلی است، و به گفته خود فرقه رجوی از افراد گارد حفاظت قرارگاه بدیع‌زادگان و اشرف بوده است حتما اطلاعات زیادی داشته است و سایت مشرق در 24تیر 1391 درست گفته است که: «به دنبال جدایی و پناهندگی مسعود دلیلی سرتیم حفاظتی مسعود رجوی سرکرده‌ منافقین، موجی از نگرانی در سران این گروهک نسبت به افشای روابط درونی آنان به راه افتاده است به گونه‌ای که در روزهای اخیر تماس‌های متعددی با داخل کشور جهت ورود احتمالی وی گرفته شده است. دلیلی در تیم ترور منافقین در استان گیلان عضویت داشت که جنایاتی از جمله ترور فرمانده سپاه لاهیجان توسط این تیم انجام شد. وی در سال 63 از زندان فرار و پس از خروج از کشور به عضویت شورای مرکزی منافقین درآمد و سپس مسئول تیم حفاظت، اسکورت و چک و خنثی مسعود رجوی درآمد».

به هر حال چیزی که مهم است رجوی می‌خواهد از این واقعه حداکثر استفاده خود را در چندین بعد ببرد. اول این که با اهرم‌های دادگاه اسپانیا، گزارش مستند از تهاجم 10شهریور، اعتصاب غذای 108روزه، 42شاهد باقیمانده در صحنه و ... پای هر کس را که دشمنی با آنها دارد به وسط می‌کشد و بهره‌برداری تبلیغی سیاسی خود را از آنها می‌برد.

اما اینگونه وقایع به هر حال از آنجا که زیر ذره‌بین خیلی‌های دیگر هم هست، نهایتاً روشن خواهند شد و دست دروغگویان برملا می‌گردد. بنابراین اقدام یک گروه تحقیق مستقل بین‌المللی در این مورد می‌تواند اذهان بسیاری را روشن و بر روی حکم‌های دادگاه‌ها چه در اسپانیا و یا چه در جاهای دیگری اگر در جریان است اثر بگذارد.

واقعیت این است که پس از 108 روز اعتصاب غذا توسط اعضا و هواداران فرقه رجوی که تا آن موقع تعداد زیادی از آنها را در اردوگاه لیبرتی و چندین شهر اروپایی و آمریکایی به سر حد مرگ رسانده و روانه بیمارستان نموده بود، دادگاهی در اسپانیا فالح فیاض را مقصر اصلی واقعه اشرف معرفی کرد و او را تحت تعقیب قرار داد. رجوی هم که دیگر از تداوم اعتصاب غذا نفعی حاصلش نمی‌شد و به اندازه کافی فضا را به حد اشباع تبلیغی و مظلوم‌نمایی رسانده بود و بیشتر از آن امکان داشت به موجی علیه خودش تبدیل شود. همین حکم دادگاه اسپانیا را ولو  وزن حقوقی  یا سیاسی زیادی هم نداشت به عنوان ثمره سیاسی این به اصطلاح کارزار تبلیغاتی-سیاسی به غنیمت گرفت. واقعیت این بود علیرغم این که شخصیت‌های بازنشسته و از دور خارج، لابی‌های سهمگینی به خصوص در آمریکا برای این موضوع به راه انداخته بودند، تا آن زمان هنوز هیچ مقام، دولت و جریان حاکم سیاسی در جهان موضعی قاطع در حمایت از خواسته‌های اعتصاب غذا کنندگان اتخاذ نکرد و دست کمکی به سوی آنها دراز ننمود.

اما مضمون این حکم دادگاه اسپانیا چه بود؟ خبرگزاری فرانسه: تحقیقات عدالت اسپانیا در مورد نزدیکان مالکی فالح فیاض به اتهام جنایت علیه جامعه بین المللی مورد تحقیق قرار می گیرد.

مادرید ـ 17دسامبر 2013_18آذر92 ـ دادگاه اسپانیا تصمیم گرفت تحقیقات در مورد حملات کشنده در سالهای 2009، 2011 و 2013 علیه اشرف را به مشاور امنیتی نخست وزیر عراق، فالح الفیاض گسترش دهد.

بر اساس تصمیم دادگاه مرکزی تحقیق مادرید مورخ 21نوامبر، فالح فیاض «به اتهام جنایت علیه جامعه بین المللی» به عنوان رئیس «کمیته اشرف» وابسته به نخست وزیر عراق، مورد تحقیق قرار می گیرد.
حکم دادگاه می گوید که این تحقیقات به دنبال شکایت از وی «به عنوان شخص مسئول نقض وخیم کنوانسیون چهارم ژنو» و «اتهام وی شرکت در کشتار افراد حفاظت شده طبق کنوانسیون چهارم ژنو در شهر اشرف در 8آوریل 2011 و اول سپتامبر 2013» است.

قاضی فرناندو آندرو که رسیدگی به این پرونده را برعهده دارد، در ژانویه 2011 تصمیم به تحقیق در مورد خشونتهای اعمال شده توسط نظامیان و مأموران پلیس عراقی در کمپ اشرف در شمال بغداد گرفت که اعضای اپوزیسیون ایران در آن مستقر هستند و منجر به یازده کشته در سال 2009 شد... .
شاکیان گفتند که در 8آوریل، 2500تن از نیروهای عراق همراه با 140 خودرو «به ساکنان اشرف حمله کردند و از زرهی و نیروی زرهی و پیاده نظام و نیروهای دخالت سریع و گردانهای ضدشورش» استفاده کردند.
بر اساس تصمیم 21نوامبر دادگاه، در اول سپتامبر 2013 نیز «نیروهای نظامی عراقی که اشرف را محاصره و اشغال کرده اند، اجازه دادند که 52تن از ساکنان به قتل برسند».

از پیام‌ها و مطالب زیادی که درباره‌ای واقعه اشرف گفته شد. همواره رجوی بر همین زاویه، دولت مالکی را مورد حمله قرار می‌داد. چرا که نیروهای حمله کننده را نیز نیروهای ویژه دفتر مالکی معرفی کردند.

اما اخیراً در برنامه‌هایی تحت عنوان گزارش ارتش آزادی قسمت نهم، اشاره به یکی از نیروهای جدا شده سازمان به نام مسعود دلیلی می‌کند که هدایت و راهنمایی نیروهای مهاجم را به عهده داشته است.

اما طرف مقابل نیز تحلیل‌های خودش را از این واقعه چنین عنوان کرد که تهاجم شهریور در اساس یک تسویه حساب درون سازمانی بوده است. و این عده که قربانی شده‌اند نتیجه همین درگیریهای درونی بوده و نیروهای عراقی هم صرفا برای پا در میانی وارد شده‌اند.

و چند روز بعد گروهی که خود را انتفاضه معرفی می‌کرد این حمله را به خود نسبت داد و گفت در انتقام به کردکشی‌های مجاهدین در گذشته دست به این انتقام‌گیری زده است.

رجوی سپاه پاسداران، سپاه قدس و دولت عراق را متناوباً مورد حمله قرار می‌داد که دست به دست هم داده و این حمله را عملی ساخته‌اند.

اکنون با گذشت زمان و عملکردهای طرف‌های درگیر این وقایع، رجوی به مانورهایش ادامه می‌دهد و همچنان سعی دارد استفاده‌های سیاسی- تبلیغی خود را بیشتر کند. به گفته خبرگزاریها یک سخنگوی دولت عراق اعلام کرده است که نیروهای امنیتی این کشور فرمانده گروه جیش المختار به نام واثق البطاط را دستگیر کرده است. این فردی بوده است که شخصاً در پیام ویدیویی مسئولیت تهاجم اخیر به لیبرتی را قبول کرده بود. اعترافات این فرد که فالح فیاض نقشی در این تهاجم داشته است یا خیر، می‌تواند موجب پنبه کردن تمام رشته‌هایی باشد که رجوی تا کنون بافته بود. کافیست این فرد در اختیار یک کمیته بی‌طرف بین‌المللی قرار گیرد تا بعداً مورد اما و اگرهای دیگر واقع نشود و دست رجوی را در این رابطه کاملاً ببندد.
جمیل

منبع: انجمن نجات مرکز تهران
شنبه ۱۴ دی ۱۳۹۲
طبقه بندی: آرشیو 92 ،  نجات یافتگان،  آقای جمیل بصام،  تهران، 
برچسب ها: انجمن نجات، مستند واقعه، مسعود دلیلی، تهاجم 10شهریور، اعتصاب غذا،
ارسال توسط نوید رهایی
آخرین عناوین

تصویر روز

مرصاد

نوید رهایی


لرستان
قربانیان ترور

شهید قاسم سلیمانی

شهید علی صیاد شیرازی

شهید احمدی روشن، دانشمند هسته ای

شهید داریوش رضایی نژاد، دانشمند هسته ای

 - شهیده فاطمه طالقانی؛ عزیزم به کدامین گناه در آتش دشمنان خدا و خلق سوختی؟

برگزیده
صفحات جانبی
برگزیده
افشاگری

نقض حقوق اعضا

خودسوزی

آلبانی ، تیرانا

گزارش انستیتوی تحقیقات دفاع ملی راند

از احمد رازانی تا نورمحمد بیرانوند

حقوق بشر

جداشدگان

 آقای بهزاد علیشاهی

آقای نادر نادری

خانم آن سینگلتون

 آقای محمد حسین سبحانی

آقای علی اكبر راستگو

خانم بتول سلطانی

 آقای محمد رزاقی

 آقای عبد الكریم ابراهیمی

زنان

 خانواده

فرقه رجوی

شورای تروریستی رجوی

نشریات
اخبار
آرشیو مطالب
نوید رهایی نوید رهایی