نوید رهایی از فرقه تروریستی رجوی
خبری، افشاگری، تحقیقی
در راستای مبارزه با تروریسم بین المللی، به سرکردگی رژیم تروریستی امریکا و فرقه تروریستی رجوی؛ وب سایت "نوید رهایی" را با ارسال پیامک به دوستان و آشنایان خود معرفی كنید. مطالب، عكس و اخبار نوید رهایی را در شبكه های اجتماعی و پیام رسان ها به اشتراك بگذارید، همچنین لینک کردن " نوید رهایی" را در سایت ها و وبلاگ خود و دوستانتان، در دستور کار قرار دهید. با تشکر - نوید رهایی ، ،

مرگ بر رژیم تروریستی آمریکا ، ، " تغییر نام "کاخ سفید" به "پایگاه تروریستی و ترویج تروریسم بین المللی " ، ، مرگ بر رژیم آمریکا ، ، Amerika ölümü ، ، Śmierć Ameryki ، ، Down with America ، ، Morte in America ، ، الموت لأمریكا ، ، Tod nach Amerika ، ، Vdekja në Amerikë ، ، Mort à Amérique ، ، مرگ بر رژیم آمریکا

بنا بر گفته سخنگوی آقای بان کی مون، خانم هال لوت که شهروند امریکا می باشد در مقام جدید خود با مجموعه گسترده ای از طرفهای ذینفع و بخصوص با کشورهای عضو (عضو سازمان ملل) مذاکره خواهد نمود تا امکان اخراج ساکنین این کمپ را فراهم آورد …

خانم

بان کی مون خانم جین هال کوت را بعنوان دستیار خود در مسئله انتقال ساکنین کمپ لیبرتی (حریه) به کشورهای ثالث معرفی کرد.

بیانیه مرکز خبری سازمان ملل متحد،

با کی مون خانم جین هال کوت را بعنوان دستیار خود در مسئله انتقال ساکنین کمپ لیبرتی (حریه) به کشورهای ثالث معرفی کرد

دبیر کل سازمان ملل متحد آقای بان کی مون امروز انتصاب خانم جین هال لوت بعنوان مشاور مخصوص در زمینه انتقال ساکنین کمپ حریه (لیبرتی – م) عراق را اعلام نمود.

کمپ حریه که در نزدیکی فرودگاه بغداد قرار دارد شامل حدود ۳۲۰۰ تن از ایرانیان تبعیدی است که بسیاری از آنها اعضای گروهی بنام مجاهدین خلق ایران می باشند. این افراد از دهه ۱۹۸۰ در عراق بسر می برند.

کمیساریای عالی پناهندگی به همراه دفتر سازمان ملل در عراق، یونامی، از سال ۲۰۱۱ سعی نموده اند تا امکان انتقال این افراد به خارج از عراق بوجود بیاورند. جامعه بین المللی تا کنون فقط موفق به انتقال ۳۱۱ تن از این افراد به کشورهای ثالث شده است.

بنا بر گفته سخنگوی آقای بان کی مون، خانم هال لوت که شهروند امریکا می باشد در مقام جدید خود با مجموعه گسترده ای از طرفهای ذینفع و بخصوص با کشورهای عضو (عضو سازمان ملل) مذاکره خواهد نمود تا امکان انتقال ساکنین این کمپ را فراهم آورد.

مسئولیت های پیشین خانم هال لوت در گذشته؛ مسئولیت های مختلفی همچون “مشاور دبیرکل در فراهم آوردن صلح” و “مشاور دبیر کل در حمایت از گسترش عملیات نگاهبانی از صلح” را شامل می گردد.

خانم هال لوت در گذشته ای نزدیک مقام معاونت امنیت داخلی ایالات متحده امریکا را بر عهده داشته است. وی همچنین بعنوان “رئیس اجرایی بنیاد سازمان ملل و صندوق جهانی بهتر” و مسئولیت های دیگر نیز انجام وظیفه کرده است.

مقام جدید الانتصاب سازمان ملل با فرستاده ویژه آقای بان در عراق و ریاست دفتر سازمان ملل در عراق آقای نیکولای ملادنوف همکاری نزدیکی خواهد داشت. آقای ملادنوف هفته گذشته تاکید نمود دولت عراق بر اساس قرارداد امضا شده با سازمان ملل در سال ۲۰۱۱ مسئولیت کامل حفاظت از ساکنین این کمپ را بر عهده دارد.

کمپ حریه و کمپ عراق جدید (سابقا اشرف) که قبلا محل اقامت این گروه بوده است با حملات خشونت باری مواجه بوده است.
...............
16 دی 1392طبقه بندی: اخبار ایران و جهان،  آرشیو 92 ،  سازمان ملل، 
برچسب ها: جین هال کوت، دستیار، اخراج فرقه رجوی، عراق، بان كی مون،
ارسال توسط نوید رهایی
آخرین عناوین

تصویر روز

مرصاد

نوید رهایی


لرستان
قربانیان ترور

شهید قاسم سلیمانی

شهید علی صیاد شیرازی

شهید احمدی روشن، دانشمند هسته ای

شهید داریوش رضایی نژاد، دانشمند هسته ای

 - شهیده فاطمه طالقانی؛ عزیزم به کدامین گناه در آتش دشمنان خدا و خلق سوختی؟

برگزیده
صفحات جانبی
برگزیده
افشاگری

نقض حقوق اعضا

خودسوزی

آلبانی ، تیرانا

گزارش انستیتوی تحقیقات دفاع ملی راند

از احمد رازانی تا نورمحمد بیرانوند

حقوق بشر

جداشدگان

 آقای بهزاد علیشاهی

آقای نادر نادری

خانم آن سینگلتون

 آقای محمد حسین سبحانی

آقای علی اكبر راستگو

خانم بتول سلطانی

 آقای محمد رزاقی

 آقای عبد الكریم ابراهیمی

زنان

 خانواده

فرقه رجوی

شورای تروریستی رجوی

نشریات
اخبار
آرشیو مطالب
نوید رهایی نوید رهایی