نوید رهایی از فرقه تروریستی رجوی
خبری، افشاگری، تحقیقی
در راستای مبارزه با تروریسم بین المللی، به سرکردگی رژیم تروریستی امریکا و فرقه تروریستی رجوی؛ وب سایت "نوید رهایی" را با ارسال پیامک به دوستان و آشنایان خود معرفی كنید. مطالب، عكس و اخبار نوید رهایی را در شبكه های اجتماعی و پیام رسان ها به اشتراك بگذارید، همچنین لینک کردن " نوید رهایی" را در سایت ها و وبلاگ خود و دوستانتان، در دستور کار قرار دهید. با تشکر - نوید رهایی ، ،

مرگ بر رژیم تروریستی آمریکا ، ، " تغییر نام "کاخ سفید" به "پایگاه تروریستی و ترویج تروریسم بین المللی " ، ، مرگ بر رژیم آمریکا ، ، Amerika ölümü ، ، Śmierć Ameryki ، ، Down with America ، ، Morte in America ، ، الموت لأمریكا ، ، Tod nach Amerika ، ، Vdekja në Amerikë ، ، Mort à Amérique ، ، مرگ بر رژیم آمریکا

مرتبه
تاریخ : جمعه 27 دی 1392
الگوبرداری بنیانگذاران سازمان از مارکس و لنین و استالین بهانه ای شد تا رژیم شاه از مجاهدین به عنوان "مارکسیست اسلامی" نام می برد. تأثیرپذیری از ماركسیسم موجب شد تا دو اصل از اصول مبارزاتی ماركسیسم كه در كتب لنین و استالین درج شده بود مورد قبول قطعی و جدی سازمان مجاهدین قرار بگیرد ...
عوامل و اصول انحرف سازمان مجاهدین

خشت اول چون نهد معمار کج ؛ تا ثریا میرود دیوار کج

الگوبرداری بنیانگذاران سازمان از مارکس و لنین و استالین بهانه ای شد تا رژیم شاه از مجاهدین به عنوان "مارکسیست اسلامی" نام می برد. نکاتی از وجه اشتراک مجاهدین و مارکسیست به شرح زیر است.

تأثیرپذیری از ماركسیسم موجب شد تا دو اصل از اصول مبارزاتی ماركسیسم كه در كتب لنین و استالین درج شده بود مورد قبول قطعی و جدی سازمان مجاهدین قرار بگیرد:
اصل اول، لزوم وجود «مبارز حرفه‌ای و تمام وقت» بود كه لنین بر آن تأكید داشت. به این معنا كه شخص به جای آنكه شغل و زندگی و دغدغه‌های مختلف داشته باشد و در كنار آنها به مبارزه بپردازد، لازم است تا همه كارهایش را رها كند و كاملاً و با تمام قوا در خدمت مبارزه قرار بگیرد.
اصل دوم، اصل «سانترالیسم دموكراتیك» بود؛ بدین معنی كه لازم است در مبارزه، یك سازمان آهنین و فولادی با ایدئولوژی و عمل پیشتاز وجود داشته باشد تا رهبری انقلاب مسلحانه خلق را بر عهده بگیرد و اداره این سازمان به صورت مركزیت دموكراتیك باشد. یعنی همه افراد نظرات خود را بدهند ولی نهایتاً طبق تصمیم‌گیری مركزیت و بدون شك و تردید در تصمیم مركزیت عمل كنند.
اصل اول، به مرور موجب ایزوله شدن این افراد از جامعه و واقعیت‌هایش شد و اصل دوم هم راه را به مرور بر استبداد شدید رهبری سازمان و بعد هم «فرقه» شدن آن گشود. در هر حال سازمان مجاهدین(فرقه تروریستی رجوی) بر اساس چنین تفكراتی مشی خود را استوار كرد.
در مرحله اولِ استراتژی سازمان، عضو‌گیری و تعلیمات در اولویت بود تا بعد به مراحل دیگر تهیه مقدمه انقلاب مسلحانه برسند. تمام آن مراحل هم كپی ناقص و درهمی از تئوری‌های مائو، لنین و رژی دبره و كارلوس ماریگلا بودند.

ضربه 50
 
سازمان در عین آنكه هنوز به مرحله آمادگی كامل نرسیده بود، تحت فشار اعضا جهت انجام عمل انقلابی و به دلیل عمل زدگی تصمیم گرفت طی جشن‌های 2500ساله اقدامات مسلحانه‌ای انجام دهد و در مسیر تهیه اسلحه افتاد. از همین نقطه بود كه یك نفوذی ساواك توانست با ظاهر تهیه اسلحه برای سازمان به آن نفوذ كند و سازمان در تور امنیتی ساواك قرار گرفت. پس از آن‌كه شناسایی‌های ساواك نسبتاً كامل شد، در اول شهریور 1350 ساواك و شهربانی طی عملیاتی بسیار گسترده در نقاط مختلف تهران و ایران دست به بازداشت اعضای سازمان زدند و تقریباً تمام خانه‌های تیمی آن و اكثر اعضایش را دستگیر كردند. پس از دستگیری این اعضا و اعترافات گسترده آنان مابقی اعضا هم به مرور دستگیر شدند. از این ماجرا به عنوان ضربه 50 نام برده می‌شود. عموم اعضای مركزیت سازمان كه به چنگ ساواك افتادند به اعدام محكوم شدند، ‌فقط مسعود رجوی با یك درجه تخفیف به حبس ابد محكوم شد.
پس از انقلاب با به دست آمدن اسناد ساواك مشخص شد كه دلیل اعدام نشدن رجوی، همكاری گسترده‌اش با ساواك بوده است.

 پرونده سیاه
 ................................
27 دی 92طبقه بندی: آرشیو 92 ،  آشنایی با فرقه رجوی،  افشاگری،  پرونده، 
برچسب ها: ضربه 50، عوامل انحراف، مارکسیست اسلامی،
ارسال توسط نوید رهایی
آخرین عناوین

تصویر روز

مرصاد

نوید رهایی


لرستان
قربانیان ترور

شهید قاسم سلیمانی

شهید علی صیاد شیرازی

شهید احمدی روشن، دانشمند هسته ای

شهید داریوش رضایی نژاد، دانشمند هسته ای

 - شهیده فاطمه طالقانی؛ عزیزم به کدامین گناه در آتش دشمنان خدا و خلق سوختی؟

برگزیده
صفحات جانبی
برگزیده
افشاگری

نقض حقوق اعضا

خودسوزی

آلبانی ، تیرانا

گزارش انستیتوی تحقیقات دفاع ملی راند

از احمد رازانی تا نورمحمد بیرانوند

حقوق بشر

جداشدگان

 آقای بهزاد علیشاهی

آقای نادر نادری

خانم آن سینگلتون

 آقای محمد حسین سبحانی

آقای علی اكبر راستگو

خانم بتول سلطانی

 آقای محمد رزاقی

 آقای عبد الكریم ابراهیمی

زنان

 خانواده

فرقه رجوی

شورای تروریستی رجوی

نشریات
اخبار
آرشیو مطالب
نوید رهایی نوید رهایی