نوید رهایی از فرقه تروریستی رجوی
خبری، افشاگری، تحقیقی
در راستای مبارزه با تروریسم بین المللی، به سرکردگی رژیم تروریستی امریکا و فرقه تروریستی رجوی؛ وب سایت "نوید رهایی" را با ارسال پیامک به دوستان و آشنایان خود معرفی كنید. مطالب، عكس و اخبار نوید رهایی را در شبكه های اجتماعی و پیام رسان ها به اشتراك بگذارید، همچنین لینک کردن " نوید رهایی" را در سایت ها و وبلاگ خود و دوستانتان، در دستور کار قرار دهید. با تشکر - نوید رهایی ، ،

مرگ بر رژیم تروریستی آمریکا ، ، " تغییر نام "کاخ سفید" به "پایگاه تروریستی و ترویج تروریسم بین المللی " ، ، مرگ بر رژیم آمریکا ، ، Amerika ölümü ، ، Śmierć Ameryki ، ، Down with America ، ، Morte in America ، ، الموت لأمریكا ، ، Tod nach Amerika ، ، Vdekja në Amerikë ، ، Mort à Amérique ، ، مرگ بر رژیم آمریکا

جنگنده‌ های ارتش ترکیه یک کاروان وابسته به گروه «دولت اسلامی عراق و شام» موسوم به «داعش» را در شمال سوریه، هدف قرار دادند. داعش، شاخه نظامی القاعده به شمار می‌ آید که در عراق و سوریه فعال است

جنگنده‌های ترکیه مواضع داعش در شمال سوریه را بمباران کردند

به گزارش خبرگزاری یو بی‌ ای ترکیه، ارتش این کشور در بیانیه‌ای اعلام کرد که جنگنده‌ های «اف-۱۶» این  کشور، یک کاروان شامل چند خودروی زرهی وابسته به داعش را هدف قرار دادند.

بنا بر این بیانیه، این حمله که در منطقه‌ای در مرز سوریه با ترکیه صورت گرفته، به منهدم شدن یک خودروی پیک آپ و یک اتوبوس انجامید.

این برای نخستین بار است که ارتش ترکیه به طور مستقیم با نیروهای مسلح وابسته به القاعده که مورد حمایت مجاهدین خلق هستند در سوریه درگیر می‌شود.

از ماه گذشته درگیری‌ ها میان گروه‌ های مسلح مخالف حکومت بشار اسد رئیس جمهوری سوریه با گروه داعش در چند محور آغاز شده است.

شدت گرفتن این درگیری‌ها در مناطق مرزی با ترکیه باعث شد که این کشور روز اول بهمن ماه جاری، گذرگاه‌های مرزی خود را با سوریه تا اطلاع ثانوی ببندد؛ به ویژه آنکه کنترل گذرگاه مهم باب‌ الهوا به دست نیروهای داعش افتاد.

عضو کمیسیون دفاع و امنیت پارلمان عراق، عناصر گروه تروریستی مجاهدین را عضو مافیای جهانی توصیف کرد.

گزارش‌ها حاکی از آن است که از آن هنگام، کاروان‌های حامل کمک‌های انسانی در ترکیه متوقف شده است چرا که به هیچ کس اجازه عبور و مرور از گذرگاه‌ها داده نمی‌ شود.

ائتلاف ملی اپوزیسیون سوریه، داعش را گروهی تروریستی اعلام کرده و از جنگ گروه‌های مسلح مخالف اسد با آن، حمایت می‌کند.

گروه داعش به ارتکاب اعمال ناقض حقوق بشر از جمله آدم ربایی و اجرای اعدام‌های دستجمعی، متهم شده است.

گروه داعش در پی برپایی امارت اسلامی در غرب عراق و مناطقی از سوریه است. این گروه در استان الانبار نیز با نیروهای دولتی عراق و نیروهای مسلح عشایر سنی مذهب درگیر است.

.................

12 بهمن 92
طبقه بندی: اخبار ایران و جهان،  آرشیو 92 ،  سوریه، 
برچسب ها: بمباران، جنگنده، ترکیه، داعش،
ارسال توسط نسیم رهایی
آخرین عناوین

تصویر روز

مرصاد

نوید رهایی


لرستان
قربانیان ترور

شهید قاسم سلیمانی

شهید علی صیاد شیرازی

شهید احمدی روشن، دانشمند هسته ای

شهید داریوش رضایی نژاد، دانشمند هسته ای

 - شهیده فاطمه طالقانی؛ عزیزم به کدامین گناه در آتش دشمنان خدا و خلق سوختی؟

برگزیده
صفحات جانبی
برگزیده
افشاگری

نقض حقوق اعضا

خودسوزی

آلبانی ، تیرانا

گزارش انستیتوی تحقیقات دفاع ملی راند

از احمد رازانی تا نورمحمد بیرانوند

حقوق بشر

جداشدگان

 آقای بهزاد علیشاهی

آقای نادر نادری

خانم آن سینگلتون

 آقای محمد حسین سبحانی

آقای علی اكبر راستگو

خانم بتول سلطانی

 آقای محمد رزاقی

 آقای عبد الكریم ابراهیمی

زنان

 خانواده

فرقه رجوی

شورای تروریستی رجوی

نشریات
اخبار
آرشیو مطالب
نوید رهایی نوید رهایی