نوید رهایی از فرقه تروریستی رجوی
خبری، افشاگری، تحقیقی
در راستای مبارزه با تروریسم بین المللی، به سرکردگی رژیم تروریستی امریکا و فرقه تروریستی رجوی؛ وب سایت "نوید رهایی" را با ارسال پیامک به دوستان و آشنایان خود معرفی كنید. مطالب، عكس و اخبار نوید رهایی را در شبكه های اجتماعی و پیام رسان ها به اشتراك بگذارید، همچنین لینک کردن " نوید رهایی" را در سایت ها و وبلاگ خود و دوستانتان، در دستور کار قرار دهید. با تشکر - نوید رهایی ، ،

مرگ بر رژیم تروریستی آمریکا ، ، " تغییر نام "کاخ سفید" به "پایگاه تروریستی و ترویج تروریسم بین المللی " ، ، مرگ بر رژیم آمریکا ، ، Amerika ölümü ، ، Śmierć Ameryki ، ، Down with America ، ، Morte in America ، ، الموت لأمریكا ، ، Tod nach Amerika ، ، Vdekja në Amerikë ، ، Mort à Amérique ، ، مرگ بر رژیم آمریکا

سفیر عراق با جنایتکار خواندن مجاهدین گفت: اگرنیروهای آمریکایی از عراق خارج شوند دیگر عراق هیچ تضمینی نمی‌دهد  که از مجاهدین در برابر مردم و خشم مردمی عراق دفاع و حمایت شود. محمد مجید الشیخ ، سفیر عراق در تهران در گفتگو با شبکه ایران در خصوص حضور و فعالیت مجاهدین در خاک این کشور گفت: بر اساس قانون اساسی عراق هیچ سازمانی نمی‌تواند از خاک عراق به‌عنوان پایگاه برای انجام عملیات علیه کشورهای همجوار از جمله ایران استفاده کند...

 

                              

 

محمد مجید الشیخ ، سفیر عراق در تهران در گفتگو با شبکه ایران در خصوص حضور و فعالیت مجاهدین در خاک این کشور گفت: بر اساس قانون اساسی عراق هیچ سازمانی نمی‌تواند از خاک عراق به‌عنوان پایگاه برای انجام عملیات علیه کشورهای همجوار از جمله ایران استفاده کند.

وی در حاشیه بازدید از موسسه فرهنگی ، مطبوعاتی ایران  افزود: می دانید که حضور مجاهدین در عراق قبل از سرنگونی رژیم صدام صورت گرفته  وبعد از بوجود آمدن نظام سیاسی جدید در کشورمان، دولت تصمیم گرفت و مقرر داشت که مجاهدین باید تا پایان سال  2011 میلادی از عراق خارج بشوند.

وی گفت : دولت عراق نمی تواند به مجاهدین اجازه دهد  بعد از سال 2011 در خاک عراق بمانند.

سفیر عراق در تهران ادامه داد : متاسفانه با این مشکل بزرگ مواجه هستیم که هیچ کشوری مجاهدین  را نمی‌پذیرد وبه همین دلیل با بسیاری از کشورها از جمله کشورهای اروپایی وارد گفتگو شده ایم

این مقام عراقی اظهار داشت: به مقامات این کشورها اعلام کردیم که با اینها مشکل داریم ونمی توانیم از این افراد حمایت کنیم بخصوص اگرنیروهای آمریکایی از عراق خارج شوند دیگر عراق هیچ تضمینی نمی‌دهد  که از مجاهدین در برابر مردم و خشم مردمی عراق دفاع و حمایت شود.

سفیر عراق در تهران با تاکید بر اینکه مجاهدین مرتکب جنایات زیادی شده اند و در سرزمینی قرار دارند که متعلق به مردم عراق است نمی توانیم دیگر آنها را در خاک خود نگهداریم .

وی افزود:  همانطوریکه می دانیم چند ماه پیش مشکلی پیش آمد که مردم عراق علیه آنها هجوم آوردند واز مساحت 55کیلومتری که در اختیار مجاهدین بود توانستند 20کیلومتر را پس بگیرند.این زمین ها متعلق به آحاد مردم است یعنی متعلق به دولت هم نیست واگر نیروهای آمریکایی خارج بشوند هیچ تضمینی وجود ندارد که این مسئله تکرار نشود و نمی توانیم و نخواهیم توانست از اینها حمایت و دفاع کنیم .

سفیر عراق در تهران در بخش دیگری از این گفتگوی اختصاصی با شبکه ایران گفت : بنابراین ما پیشنهاد دادیم که یک کمیسیون سه جانبه متشکل از ایران،عراق وصلیب سرخ تشکیل شود تا بتوانیم به یک راهکاری و راه حالی دست پیدا کنیم و به عنوان مثال در یک کشور اروپایی استقرار یابند و از خاک عراق بیرون بروند.

 ......................

27/04/1390
طبقه بندی: اخبار (89 تا 92)،  مواضع دولت عراق، 
برچسب ها: سفیر عراق،
ارسال توسط نوید رهایی
آخرین عناوین

تصویر روز

مرصاد

نوید رهایی


لرستان
قربانیان ترور

شهید قاسم سلیمانی

شهید علی صیاد شیرازی

شهید احمدی روشن، دانشمند هسته ای

شهید داریوش رضایی نژاد، دانشمند هسته ای

 - شهیده فاطمه طالقانی؛ عزیزم به کدامین گناه در آتش دشمنان خدا و خلق سوختی؟

برگزیده
صفحات جانبی
برگزیده
افشاگری

نقض حقوق اعضا

خودسوزی

آلبانی ، تیرانا

گزارش انستیتوی تحقیقات دفاع ملی راند

از احمد رازانی تا نورمحمد بیرانوند

حقوق بشر

جداشدگان

 آقای بهزاد علیشاهی

آقای نادر نادری

خانم آن سینگلتون

 آقای محمد حسین سبحانی

آقای علی اكبر راستگو

خانم بتول سلطانی

 آقای محمد رزاقی

 آقای عبد الكریم ابراهیمی

زنان

 خانواده

فرقه رجوی

شورای تروریستی رجوی

نشریات
اخبار
آرشیو مطالب
نوید رهایی نوید رهایی