نوید رهایی از فرقه تروریستی رجوی
خبری، افشاگری، تحقیقی
در راستای مبارزه با تروریسم بین المللی، به سرکردگی رژیم تروریستی امریکا و فرقه تروریستی رجوی؛ وب سایت "نوید رهایی" را با ارسال پیامک به دوستان و آشنایان خود معرفی كنید. مطالب، عكس و اخبار نوید رهایی را در شبكه های اجتماعی و پیام رسان ها به اشتراك بگذارید، همچنین لینک کردن " نوید رهایی" را در سایت ها و وبلاگ خود و دوستانتان، در دستور کار قرار دهید. با تشکر - نوید رهایی ، ،

مرگ بر رژیم تروریستی آمریکا ، ، " تغییر نام "کاخ سفید" به "پایگاه تروریستی و ترویج تروریسم بین المللی " ، ، مرگ بر رژیم آمریکا ، ، Amerika ölümü ، ، Śmierć Ameryki ، ، Down with America ، ، Morte in America ، ، الموت لأمریكا ، ، Tod nach Amerika ، ، Vdekja në Amerikë ، ، Mort à Amérique ، ، مرگ بر رژیم آمریکا

مرتبه
تاریخ : دوشنبه 21 بهمن 1392

اشرف نشانی که درون خود را این چنین هیستریک و خشم آلود به بیرون می ریزد و گمان می کند که این درون، قادر است مخالف و جداشده را نیز مثل خود، نیست و نابود کند. ادبیات جالبی است. این ادبیات طی نیم قرن اخیر بدون تغییر باقیمانده است. در حالی که زمان نیم قرن به پیش رفته و امروزه انسانها به ادبیات انسانی و سیاسی دیگری دست یافته اند. ادبیاتی که با آن، رسیدن به دموکراسی و آزادی دست یافتنی باشد.

آقای مهدی خوشحال

ادبیات تحقیر و تسلط

 مهدی خوشحال،ایران فانوس، آلمان، 10.02.2014

شما (پشت کنندگان به مقاومت) در میدان شناعت، سوار بر مرکب لئامت با بهره گیری از حداکثر قساوت و با تاختن در مسیر خیانت، همسنگر با اوباش «وزارت» به منظور خوشنودی مقام «ولایت» با بلاهتی فوق حماقت، گوی رذالت را در مسابقۀ دنائت، با کمال فضاحت، از آنِ خود کردید و با آماده سازی سیاسی کشتار و جنایت، با شقاوتی همراه با وقاحت، یعنی بی هیچ شرم و خجالت برای اظهار چاکری و ارادت، یا بریدگی و ندامت، یعنی همان «صداقتِ» مورد پسند مقام «خلافت» و با قباحتی مخفی زیر نام وکالت و یا طبابت، به مشروعیت دادن به قتل و شرارتِ سپاه جهل و ضلالت، اقدام نمودید.

 انتهای مقاله فردی به نام عارف شیرازی بود، حقوقدان مخبط  در ترازوی "ولایت" جهت سنجش "صداقت"، که در ارتباط با آقای روحانی و تنی چند از جداشدگان از مجاهدین در سایت آفتابکاران، آمده است.

ایشان، یکی از تبلیغاتچیهای مجاهدین، بینه مهر تابان و نسل فدای مسعود رجوی است. اشرف نشانی که درون خود را این چنین هیستریک و خشم آلود به بیرون می ریزد و گمان می کند که این درون، قادر است مخالف و جداشده را نیز مثل خود، نیست و نابود کند.

ادبیات جالبی است. این ادبیات طی نیم قرن اخیر بدون تغییر باقیمانده است. در حالی که زمان نیم قرن به پیش رفته و امروزه انسانها به ادبیات انسانی و سیاسی دیگری دست یافته اند. ادبیاتی که با آن، رسیدن به دموکراسی و آزادی دست یافتنی باشد.

ادبیات آغاز است. این ادبیات است که به فکر و احساس و رفتار بدل می شود. بنابراین، هر کسی را از کلامش قضاوت می کنند.

ادبیات تحقیر، قبل از این که به خواننده سرایت کند و تحت تاثیرش قرار دهد، بی شک، نویسنده و پردازنده را دچار تباهی و ویرانی بیشتری خواهد کرد. تباهی و ویرانگری ای که برای شناختش، نیاز به فهم و سواد زیادی نیست.

مسعود رجوی، خالق ادبیات مبتذل و خرد کننده است. او وقتی در مورد فدائیانش از لفظ مادینه و عفریته و لئین و نرینه وحشی و غیره استفاده می کند، در باب دشمنانش هیچ مرزی را رعایت نمی کند. او از نوچه هایش همین انتظار را دارد که اگر تاثیر گذار نباشند، حداقل با همین الفاظ رکیک برای خود زندان بسازند. مسعود رجوی چون نمی تواند از دوست تا دشمن، کسی را تایید کند، از ادبیات رکیک پوپولیستی استفاده می کند تا در مقابل نفی دیگران، خود را ثابت کند.

یکی از رازهای بزرگ شکستش نیز همین است که او را به قهرمان شکست بدل کرده است. او از ادبیات تحقیرآمیز لمپنی، برای خود زندانی ساخته است که خروج از این زندان برایش غیر ممکن است.

در ارتباط با استفاده از ادبیات تسلط و تحقیر آمیز، ال. ران هابارد، روانشناس و نویسنده کتاب پر فروش داینتیکس، در کتاب خود تحلیلی، بخش اینولیدیشن، صفحه 293، چنین می نویسد،

افراد کج اندیش، از دو روش متمایز و بسیار کج اندیش شده در کنترل کردن دیگران استفاده می کنند. اولین آن شامل مجبور کردن طرف مقابل به انجام دقیقاً آنچه که خواسته می شود، می باشد که به وسیله مکانیزم اتهام زدن متقابل و انکار کردن دوستی یا حمایت، صورت می گیرد، مگر آن که فرد آنی اطاعت کند. به عبارتی دیگر، "دقیقاً آنچه را که می گویم انجام بده یا من دیگر حامی تو نخواهم بود". این تسلط مطلق است. به علاوه، این روش در پی این است که با خشم و انتقاد آشکار، اتهامات و سایر مکانیسم ها، از طریق تحقیر فرد، او را با در هم کوبیدن، تسلیم کند. روش دوم را می توان تسلط از طریق بی ارزش سازی نامید. این امری است پنهانی و اغلب، فردی که این روش بر وی اعمال شده، علیرغم این حقیقت که می داند خیلی ناراحت است، بدون سوء ظن باقی می ماند. این روش تسلط بزدلان است. فردی که از این روش استفاده می کند احساس می کند که کمتر از فردی است که این روش را در مورد او به کار می گیرد و صداقت یا شهامت این را ندارد که این حقیقت را به خود بپذیرد. سپس او، مانند موریانه ای که اساس و بنیاد را نابود می کند(مانند موریانه ها در ایالت کالیفرنیا)، با عیب جویی های کوچک شروع به پایین آوردن فرد دیگر می کند تا او را "کوچک کند". فردی که در پی تسلط بر دیگری است، به غرور و قابلیت های فرد مورد هدفش به سختی ضربه می زند. و با این وجود، هر زمان که فرد مورد هدف، عامل بی ارزش کننده را مورد پرسش قرار دهد، فردی که این مکانیزم را به کار می برد ادعا می کند که منحصراً این اعمال را به سبب کمک و دوستی انجام می دهد و یا کاملاً انجام آن را انکار می کند.

"پایان"

.......................

1392/11/21
طبقه بندی: آرشیو 92 ،  نجات یافتگان،  آقای مهدی خوشحال، 
برچسب ها: مهدی خوشحال، ادبیات تحقیر و تسلط، مسعود رجوی، خالق ادبیات مبتذل،
ارسال توسط نوید رهایی
آخرین عناوین

تصویر روز

مرصاد

نوید رهایی


لرستان
قربانیان ترور

شهید قاسم سلیمانی

شهید علی صیاد شیرازی

شهید احمدی روشن، دانشمند هسته ای

شهید داریوش رضایی نژاد، دانشمند هسته ای

 - شهیده فاطمه طالقانی؛ عزیزم به کدامین گناه در آتش دشمنان خدا و خلق سوختی؟

برگزیده
صفحات جانبی
برگزیده
افشاگری

نقض حقوق اعضا

خودسوزی

آلبانی ، تیرانا

گزارش انستیتوی تحقیقات دفاع ملی راند

از احمد رازانی تا نورمحمد بیرانوند

حقوق بشر

جداشدگان

 آقای بهزاد علیشاهی

آقای نادر نادری

خانم آن سینگلتون

 آقای محمد حسین سبحانی

آقای علی اكبر راستگو

خانم بتول سلطانی

 آقای محمد رزاقی

 آقای عبد الكریم ابراهیمی

زنان

 خانواده

فرقه رجوی

شورای تروریستی رجوی

نشریات
اخبار
آرشیو مطالب
نوید رهایی نوید رهایی