نوید رهایی از فرقه تروریستی رجوی
خبری، افشاگری، تحقیقی
در راستای مبارزه با تروریسم بین المللی، به سرکردگی رژیم تروریستی امریکا و فرقه تروریستی رجوی؛ وب سایت "نوید رهایی" را با ارسال پیامک به دوستان و آشنایان خود معرفی كنید. مطالب، عكس و اخبار نوید رهایی را در شبكه های اجتماعی و پیام رسان ها به اشتراك بگذارید، همچنین لینک کردن " نوید رهایی" را در سایت ها و وبلاگ خود و دوستانتان، در دستور کار قرار دهید. با تشکر - نوید رهایی ، ،

مرگ بر رژیم تروریستی آمریکا ، ، " تغییر نام "کاخ سفید" به "پایگاه تروریستی و ترویج تروریسم بین المللی " ، ، مرگ بر رژیم آمریکا ، ، Amerika ölümü ، ، Śmierć Ameryki ، ، Down with America ، ، Morte in America ، ، الموت لأمریكا ، ، Tod nach Amerika ، ، Vdekja në Amerikë ، ، Mort à Amérique ، ، مرگ بر رژیم آمریکا

مرتبه
تاریخ : شنبه 26 بهمن 1392
 طی این سالیان تنها چیزی که ما بعنوان تلفن دیدیم، تلفن های صحرایی نظامی بود که از نام عربی آن «بداله» استفاده می شد. بداله بوسیله یک سیم به تلفن مقابل وصل میشد و با چرخاندن دسته تلفن مقابل زنگ می خورد. در صورتی که چند تلفن می بایستی به هم وصل شوند بایستی از دستگاه «سانترال» استفاده می شد که بوسیله یک اپراتور تلفن های مختلف به هم وصل می شد.

بداله
مریم سنجابی: بخوانیم و بخندیم ـ تکنولوژی «بداله»

اواسط دهه ۶۰، زمانی که ما از ایران خارج شدیم هنوز تلفن در همه جای ایران عمومی نشده بود چه رسد به موبایل. آنچه بود تلفن هایی بود که بایستی با چرخش شماره ها، شماره گیری کرد و صدای زنگ استاندارد تلفن. ما هم وقتی وارد سازمان مجاهدین شدیم، دیگرارتباطمان با دنیای بیرون قطع شد. نه خبری از تکنولوژی بود و نه خبری از پیشرفت ارتباطات.

 طی این سالیان تنها چیزی که ما بعنوان تلفن دیدیم، تلفن های صحرایی نظامی بود که از نام عربی آن «بداله» استفاده می شد. بداله بوسیله یک سیم به تلفن مقابل وصل میشد و با چرخاندن دسته تلفن مقابل زنگ می خورد. در صورتی که چند تلفن می بایستی به هم وصل شوند بایستی از دستگاه «سانترال» استفاده می شد که بوسیله یک اپراتور تلفن های مختلف به هم وصل می شد.

جالب است بدانید در مواقعی که وضعیت ، آماده باش می شد همین تلفنها هم توسط ستاد «امنیت» جمع آوری می شد و می گفتند «ممکن است خط به خط شود و این مکالمات روی خطهای بیرونی بیفتد و اطلاعات لو برود». البته همه ما می دانستیم که این حرف، مزخرفی بیش نیست. چون این احتمال هرگز اتفاق نمی افتد، هدف این بود که سران مجاهدین نمی خواستند هیچگونه وسیله ارتباطی بین نفرات باشد که مبادا رابطه ای غیر از رابطه تشکیلاتی وجود داشته باشد.

 تلفن های معمولی فقط در قرارگاههای مجاهدین درعراق تحت حاکمیت رژیم صدام شاید یک یا دو نقطه بیشتر نبود که برای مسئولان خیلی بالا آنهم در شرایط مقتضی و خیلی حساس می توانستند از آن استفاده کنند.

در یکی از نشستهایی که رجوی شخصا برای محاکمه و درهم شکستن نفرات استفاده می کرد، در حالی که تمامی اعضای سازمان در آن نشست حاضر بودند، فردی به اسم «حسین مشعوف» را برای محاکمه آوردند. جرم او این بود که از طریق حفره کولر گازی وارد اتاقی شده بود که در آن تلفن بود و از طریق آن با فامیلش در خارج از کشورعراق تماس گرفته بود. دو شب تمام از بعد از ظهر تا فردا صبح محاکمه این فرد ادامه داشت و رجوی شخصا حتی با تهدیدهای جانی سعی می کرد او را به “غلط کردم گویی” وادار کند.

معمولا در هرجای دنیا این گونه محاکمه را در رابطه با افرادی ست که قتل و آدم کشی کرده اند. در حالیکه در سازمان مجاهدین اینگونه محاکمات صرفا برای یک ارتباط ساده تلفنی نفرات با فامیل صورت می گرفت.

 بعد از خروج ما از سازمان و از قرارگاه اشرف وقتی در کمپ آمریکاییها به ما امکان ارتباط تلفنی داده شد تمام کسانی که از اعضای قدیمی سازمان بشمار می آمدند دچار مشکل بودند. بایستی ابتدا به همه آموزش می دادند که دکمه سبز برای وصل ارتباط و دکمه قرمز برای قطع ارتباط و الی آخر…

 در تمام این سالیان که ما در این سازمان جهنمی بودیم تنها تکنولوژی و پیشرفت بشری که شاهد آن بودیم همین “بداله” بود. اما هنوز هم نفراتی که در تشکیلات هستند هنوز “بداله” را تنها وسیله ارتباط بشری می دانند و فکر می کنند «در نوک پیکان تکامل هستند»!

منبع خبر: ایران اینترلینک    
شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۲
طبقه بندی: آرشیو 92 ،  افشاگری،  زنان،  خانم مریم سنجابی، 
برچسب ها: انجمن نجات، بداله، تلفن،
ارسال توسط نوید رهایی
آخرین عناوین

تصویر روز

مرصاد

نوید رهایی


لرستان
قربانیان ترور

شهید قاسم سلیمانی

شهید علی صیاد شیرازی

شهید احمدی روشن، دانشمند هسته ای

شهید داریوش رضایی نژاد، دانشمند هسته ای

 - شهیده فاطمه طالقانی؛ عزیزم به کدامین گناه در آتش دشمنان خدا و خلق سوختی؟

برگزیده
صفحات جانبی
برگزیده
افشاگری

نقض حقوق اعضا

خودسوزی

آلبانی ، تیرانا

گزارش انستیتوی تحقیقات دفاع ملی راند

از احمد رازانی تا نورمحمد بیرانوند

حقوق بشر

جداشدگان

 آقای بهزاد علیشاهی

آقای نادر نادری

خانم آن سینگلتون

 آقای محمد حسین سبحانی

آقای علی اكبر راستگو

خانم بتول سلطانی

 آقای محمد رزاقی

 آقای عبد الكریم ابراهیمی

زنان

 خانواده

فرقه رجوی

شورای تروریستی رجوی

نشریات
اخبار
آرشیو مطالب
نوید رهایی نوید رهایی