نوید رهایی از فرقه تروریستی رجوی
خبری، افشاگری، تحقیقی
در راستای مبارزه با تروریسم بین المللی، به سرکردگی رژیم تروریستی امریکا و فرقه تروریستی رجوی؛ وب سایت "نوید رهایی" را با ارسال پیامک به دوستان و آشنایان خود معرفی كنید. مطالب، عكس و اخبار نوید رهایی را در شبكه های اجتماعی و پیام رسان ها به اشتراك بگذارید، همچنین لینک کردن " نوید رهایی" را در سایت ها و وبلاگ خود و دوستانتان، در دستور کار قرار دهید. با تشکر - نوید رهایی ، ،

مرگ بر رژیم تروریستی آمریکا ، ، " تغییر نام "کاخ سفید" به "پایگاه تروریستی و ترویج تروریسم بین المللی " ، ، مرگ بر رژیم آمریکا ، ، Amerika ölümü ، ، Śmierć Ameryki ، ، Down with America ، ، Morte in America ، ، الموت لأمریكا ، ، Tod nach Amerika ، ، Vdekja në Amerikë ، ، Mort à Amérique ، ، مرگ بر رژیم آمریکا

مرتبه
تاریخ : یکشنبه 27 بهمن 1392
طی ۱۱ سال گذشته رسیدگی به این پرونده ادامه داشته وطبق گزارش وزارت کشور فرانسه تعداد ۲۹ نفر به جرم پولشویی و انتقال غیرقانونی پول خارج از سیستم بانکی تحت تعقیب قرار گرفته اند. اخیرا مارک تروید یک قاضی پرونده عملیات تئو اعلام نموده که رسیدگی به این پرونده پایان یافته و دادسرای پاریس به زودی نتیجه تصمیم نهایی دادگاه دراین مورد را اعلام خواهد نمود.

دستگیری مریم

عملیات تئو در خانه تیمی اوور در فرانسه و نتایج حاصل از آن

آیا متهمین پرونده در راه زندان قرار گرفته اند؟


قرار است در آینده نزدیک پس از ۱۱ سال تحقیق حکم دادگاه ضدتروریستی فرانسه درباره عملیات ” تئو ” اعلام گردد _حکم این دادگاه طبعا نمی تواند به دور از محکومیت و تبرئه این گروه درمحاکم قضایی فرانسه باشد _ حال این حکم تا چه حد می تواند پایه های این گروه تروریستی درفرانسه را به لرزه انداخته ودر نتیجه منجر به دستگیری مریم قاجار و ۹ متهم دیگر و جمع شدن خانه تیمی اوور گردد باید مدتی صبر کرد.

عملیات ” تئو” و نتایجی که به همراه داشت ؟

پس از سقوط صدام حسین درعراق مریم قاجار به همراه حدود ۲۰۰ نفر از محافظان ومشاوران فرقه از عراق به کشور اردن گریخت و پس از مدتی توانست از آن کشور به فرانسه بازگردد.

تحرکات این گروه اما باتوجه به سوابق تروریستی طی سال های ۱۹۸۲/۱۹۸۶ درفرانسه اما دقیقا تحت نظر وزارت کشور فرانسه ودیگر سازمان های اطلاعاتی قرار داشت.

گروه تروریستی رجوی که با از دست رفتن دوست وهمخون و حامی خود صدام و باشرایط تازه درعراق موجودیت خودرا درآن کشور تمام شده می دانست تلاش کرد تا سران تشکیلات را بگونه ای قاچاق از عراق خارج نموده و در خانه تیمی اوور مستقر نماید _ بنابرگزارش سازمان ضد تروریسم فرانسه پلیس فدرال امریکا گزارش جامع وکاملی از این تغییر وجابجایی دراختیار سازمان اطلاعاتی فرانسه قرار داد _ پلیس ضد تروریسم فرانسه درتاریخ ۱۷ ژوئن ۲۰۰۳ با انجام عملیاتی بنام “تئو” با بکارگیری چند صد پلیس به محل اقامت مریم قاجار وچند تن از اعضای این فرقه حمله نموده ومریم قاجار و۱۶۵ نفر از فعالان این گروه را دستگیر وروانه زندان نمودند _ بنا به گزارش وزارت کشور فرانسه در خانه مریم قاجار ۷ ملیون دلار + ۱۵۰۰۰۰ یورو پول نقد _ نقشه حمله به ۱۳ سفارت خانه ایران_ یک استودیو _ ده ها رسیور و آدرس وکروکی خانه اعضای سابق این گروه کشف و به دست آمد .

با دستگیری مریم قاجار عملیات خودسوزی تشکیلاتی جهت فشار به دولت فرانسه به اعضا وهواداران این فرقه ابلاغ گردید که درنتیجه ۲۰ نفر درچند کشور اروپایی اقدام به خودسوزی نموده که درنتیجه دو زن جوان بنام های نداحسنی و صدیقه مجاوری دراثر شدت جراحات درگذشته و تعدادی نیز دچار نقص عضو گردیدند _ مریم قاجار و بقیه دستگیر شدگان پس از ۱۷ روز بازجویی و زندان با قرار وثیقه سنگین موقتا آزاد گردیدند .

طی ۱۱ سال گذشته رسیدگی به این پرونده ادامه داشته وطبق گزارش وزارت کشور فرانسه تعداد ۲۹ نفر به جرم پولشویی و انتقال غیرقانونی پول خارج از سیستم بانکی تحت تعقیب قرار گرفته اند _

اخیرا مارک تروید یک قاضی پرونده عملیات تئو اعلام نموده که رسیدگی به این پرونده پایان یافته و دادسرای پاریس به زودی نتیجه تصمیم نهایی دادگاه دراین مورد را اعلام خواهد نمود.

آیا مریم قاجار و ۹ نفر متهم دیگر روانه زندان خواهند گردید ؟

دراین پرونده چند تخلف قابل پیگرد قراردارد که اگروقوع تمامی این جرائم توسط دادگاه ثابت شده باشد بی شک آینده تیره وتاری درانتظار تشکیلات فرقه رجوی درفرانسه خواهد بود _

لازم به یاد آوری است که فرقه رجوی با صرف میلیونها دلار یک تیم حقوقی مجرب را بکار گرفته تاشاید بتواند از این اتهامات سنگین خلاص شود_

دراین پرونده اتهاماتی چون _ پولشویی _ قاچاق انسان _ نقشه حمله به سفارت خانه ها _ و مشخصات کامل اعضای سابق گروه واتهام تشویق به خودسوزی اعضا وجود دارد .

۱_ پولشویی _ پیدا کردن میلیونها دلار و هزاران یورو پول نقد پنهان شده در خانه تیمی اوور طبعا جرمی سنگین است چرا که سران این گروه باید به دو سئوال مهم پاسخ دهند یکی اینکه چگونه این مقدار پول وارد کشور فرانسه گردیده و دوم اینکه _ به چه دلیل این پول به دور از نظارت بانکی در محلی مخفی گردیده است؟ طبیعی است که تقریبا در کلیه کشورها بویژه کشورهای اروپایی پول نقد انبار و مخفی شده بعنوان پول سیاه تعریف شده و تخلف محسوب می گردد.

حال چه مجازاتی جهت این پولشویی درانتظار فرقه رجوی است مشخص نیست _ اگر جریمه مادی باشد طبعا فرقه رجوی که منابع مالی گسترده اهدایی صدام را دراختیار دارد درپرداخت این جریمه دچار مشکل نخواهد شد

پلیس فرانسه جهت پیداکردن رد این پولها علاوه برفرانسه درکشورهای اردن _ امارات ولوکزامبورک بوده است .

۲ _ قاچاق انسان _ پیر دوبوسکه مسئول سازمان اطلاعات فرانسه گفته است : ” ازپائیز گذشته ( ۲۰۱۳) سازمان اطلاعاتی فرانسه متوجه ورود روز افزون شماری از اعضای این گروه از عراق به فرانسه بوده است “

تحقیق دادگاه فرانسه از کشور اردن بی شک جهت پیداکردن چگونگی قاچاق انسان از این کشور به فرانسه بوده است _ چراکه از سال ۲۰۰۳ بدین سو صدها نفر از اعضای این فرقه پس از انتقال به اردن از آنکشور وارد فرانسه گردیده اند _

قاچاق افراد از برخی از کشورها به دیگر نقاط جهان البته امریست طبیعی ولی آنچه زیرذره بین دولت فرانسه قراردارد این است که اعضای فعال این فرقه که تروریست محسوب می گردند چگونه وبا استفاده از کدام راه خلافی از اردن موفق به ورود به این کشور می گردند ؟ _ باید دید پلیس ودستگاه قضایی دولت فرانسه آیا این باند قاچاق انسان را شناسایی و کشف نموده اند ؟

اگر این قاچاق انسان توسط فرقه رجوی با پرداخت رشوه به پلیس ومقام های اردنی باشد طبعا پای دولت اردن نیز به این ماجرای قاچاق انسان کشیده شده است .

۳ _ نقشه حمله به سفارت خانه های ایران .

گرچه اعتراض درمقابل سفارت خانه ها دراروپا با مجوز پلیس امکان پذیر است ولیکن حمله به سفارت خانه ها اقدامی است خلاف قوانین که عواقب پیگرد قانونی رابه دنبال دارد_ فرقه رجوی درپرونده سنگین خود سابقه حمله به سفارت خانه ها وتخریب اموال وضرب وشتم کارکنان را دارا می باشد .

۴ _ لیست مشخصات و محل زندگی و تردد اعضای سابق فرقه رجوی

شاید بتوان گفت بعد از تخلف پولشویی اتهام جمع آوری اطلاعات اعضای سابق فرقه جرمی سنگین است چراکه سران فرقه رجوی باید به دادگاه توضیح دهند که دلیل این جمع آوری اطلاعات چه بوده است ؟ آنچه مسلم است این است اینگونه گردآوری اطلاعات دقیق از اعضای سابق وتحت مانیتورینگ قراردادن زندگی آنها جهت ارسال دسته گل برای این افراد نبوده است ( ! )

چنین اتهامی با توجه به موجود بودن مدارک وشواهد تهدید اعضای سابق این گروه اتهام قابل توجهی بنظر می رسد .

۵ _ خودسوزی اعتراضی _ انتخاب شخصی ویا اجرای دستور تشکیلاتی ؟

دادگاه ضد تروریستی فرانسه که پرونده عملیات تئو را بررسی می کند بدنبال پاسخ برای این سئوال بوده است که آیا خود سوزی اعتراضی ۲۰ نفر از اعضای فرقه رجوی درژوئن ۲۰۰۳ یک تصمیم فردی ویا یک دستور تشکیلاتی بوده است ؟

گرچه سران این فرقه این اقدام وحشیانه را یک انتخاب شخصی اعلام می نمایند ولیکن اعضای سابق این گروه آنرا اجرای دستور تشکیلاتی قلمداد می نمایند حال باید دید قضات دادگاه درتحقیقات خود کدام فرضیه را مورد قبول قرار خواهند داد.

نتیجه = حکم نهایی دادگاه بی شک فرقه رجوی را دست کم به اتهام ” پولشویی و انتقال غیرقانونی وپنهان کردن پول ” محکوم خواهد کرد _ گرچه ممکن است سران این فرقه دردیگر اتهامات تبرئه شوند ولیکن اثبات همین یک اتهام نیز ضربه سنگین دیگری بر پیکر زارونزار درحال تلاشی فرقه رجوی خواهد بود .

به امید روزی که شاهد تحت پیگرد قرارگرفتن ومحاکمه سران این فرقه به جرم بیش از سه دهه جنایت وخیانت ومزدوری باشیم.

پدرام میر پارسی
.........................
ایران اینترلینک / 27 بهمن 92برچسب ها: عملیات تئو، خانه تیمی اوور، مریم قجر، فرانسه،
ارسال توسط نوید رهایی
آخرین عناوین

تصویر روز

مرصاد

نوید رهایی


لرستان
قربانیان ترور

شهید قاسم سلیمانی

شهید علی صیاد شیرازی

شهید احمدی روشن، دانشمند هسته ای

شهید داریوش رضایی نژاد، دانشمند هسته ای

 - شهیده فاطمه طالقانی؛ عزیزم به کدامین گناه در آتش دشمنان خدا و خلق سوختی؟

برگزیده
صفحات جانبی
برگزیده
افشاگری

نقض حقوق اعضا

خودسوزی

آلبانی ، تیرانا

گزارش انستیتوی تحقیقات دفاع ملی راند

از احمد رازانی تا نورمحمد بیرانوند

حقوق بشر

جداشدگان

 آقای بهزاد علیشاهی

آقای نادر نادری

خانم آن سینگلتون

 آقای محمد حسین سبحانی

آقای علی اكبر راستگو

خانم بتول سلطانی

 آقای محمد رزاقی

 آقای عبد الكریم ابراهیمی

زنان

 خانواده

فرقه رجوی

شورای تروریستی رجوی

نشریات
اخبار
آرشیو مطالب
نوید رهایی نوید رهایی