نوید رهایی از فرقه تروریستی رجوی
خبری، افشاگری، تحقیقی
در راستای مبارزه با تروریسم بین المللی، به سرکردگی رژیم تروریستی امریکا و فرقه تروریستی رجوی؛ وب سایت "نوید رهایی" را با ارسال پیامک به دوستان و آشنایان خود معرفی كنید. مطالب، عكس و اخبار نوید رهایی را در شبكه های اجتماعی و پیام رسان ها به اشتراك بگذارید، همچنین لینک کردن " نوید رهایی" را در سایت ها و وبلاگ خود و دوستانتان، در دستور کار قرار دهید. با تشکر - نوید رهایی ، ،

مرگ بر رژیم تروریستی آمریکا ، ، " تغییر نام "کاخ سفید" به "پایگاه تروریستی و ترویج تروریسم بین المللی " ، ، مرگ بر رژیم آمریکا ، ، Amerika ölümü ، ، Śmierć Ameryki ، ، Down with America ، ، Morte in America ، ، الموت لأمریكا ، ، Tod nach Amerika ، ، Vdekja në Amerikë ، ، Mort à Amérique ، ، مرگ بر رژیم آمریکا

مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 30 بهمن 1392
تصمیم رجوی برای جنگ آشکار با جداشدگان و ورود منافقین به مرحله برخورد تمام عیار با آنان به هر دلیل که اتخاذ شده باشد، پیامها و تبعات مهمی دارد. در پیش گرفتن این رویه از سوی رجوی نشان می‌دهد که گروه تروریستی منافقین که روزی ادعای سرنگونی حکومت ایران را داشت، اکنون به منازعات داخلی سرگرم است و هم خود را بر روی مهار بحران تشکیلاتش که ناشی از بحران در خط و استراتژی و به ویژه ناکارآمدی رهبرش است، گذاشته است.

باند به گل نشسته رجوی به سمت پرتگاه می رود

مهمترین پیام حرکت اخیر رجوی و مأموریت مستقیم دادن به مریم رجوی برای سفیدسازی چهره وی، حاکی از آن است که نه تنها تمام ترفندهایی که بقایای رجوی برای تخریب چهره جداشدگان به عنوان ترسو و بریده و... به کار بردند، کسی را نفریفته و آنان را از صحنه روشنگری خارج نساخته است، بلکه این روشنگری‌های جداشدگان در مورد ماهیت واقعی روابط درونی منافقین و شخصیت رجوی بوده است که آنچنان ارکان تشکیلاتش را به لرزه در آورده و ابهت خیالی او را به چالش کشیده است که ناگزیر علناً و آشکارا برنامه مبارزه با جداشدگان را اعلام می‌کند.
 
رهبری منافقین به این چالش بزرگ اینگونه اشاره می‌کند: «ایران ... از اوایل ۱۳۹۲، با بکار گرفتن مزدوران شناخته شده و ناشناخته‌اش، به قیمت سوزاندن آنها و با به خدمت گرفتن تفاله‌ها و واخوردگان سیاسی و با هزینه های کلان و همکاری پاره ای از سرویسهای خارجی، بنحو هیستریکی به توطئه‌گری و لجن‌پراکنی علیه مجاهدین و شورای ملی مقاومت ایران و بطور خاص آقای مسعود رجوی رهبر مقاومت پرداخت.»
 
واقعیت آن است که علاوه بر لجن‌پراکنی و ترور شخصیت حقوقی و حقیقی جداشدگان، بقایای رجوی در تلاش برای معامله با هر آن کسی بودند که از این گروه جداشده است تا با تطمیع، وی را وادار به سکوت کنند و هر چند در طول سال‌های گذشته کم و بیش توانستند برخی را به سبب پیوندهای خویشی و یا در رودربایستی قرار دادن، وادار به دریافت حق‌السکوت کنند، اما در پیش گرفتن رویه اخیر نشان می‌دهد در این امر ناتوان بوده و روند کلی به زیان آنها تمام شده است.
 
اگرچه آماده باش به چماقداران باندرجوی و بسیج آنان با هدف مهار جریان روشنگری جداشدگان و جلوگیری از اثرات آن بر روی اردوگاه های «اور» و «لیبرتی» صورت می‌گیرد، اما بدون شک عکس‌العمل این چنینی رجوی و بقایایش، ابعاد مسئله را گسترش داده و باعث توجه بیش از پیش ساکنان این اردوگاهها به اصل مطلب می‌شود، این واکنش همانند پژواک صدای جداشدگان عمل خواهد کرد. وانگهی ورود منافقین به فاز حذف جداشدگان حاکی از آن است که رجوی نه تنها پاسخی جز فحاشی و اتهام زنی برای انتقادات مطرح شده از سوی جداشدگان ندارد، بلکه مرگ و نیستی را برپاسخگویی ترجیح می دهد.
 
توسل جستن به حربه کهنه انجمن‌های پوششی برای پیش برد این خط که حاکی از بی‌اعتباری شدید منافقین در بین ایرانیان خارج از کشور است، به این دلیل اتخاذ شده تا با این نامها از عملکرد رجوی دفاع شود و به خیال خام خود از تأثیر روشنگری جداشدگان بکاهند.
 
بدون شک هرگونه ماجراجویی در این زمینه، تبعات بلافصل امنیتی برای منافقین خواهد داشت و برخلاف عملکرد منافقین به بهانه مبارزه علیه ایران و فرصت و فضای ضدایرانی در کشورهای غربی امکانپذیر بود و هر اقدام غیرقانونی آنان را توجیه می‌کرد، چنین امکانی علیه جداشدگان که بعضاً قدمت پناهندگانی آنان بیش از رجوی است وجود ندارد، وانگهی هرگونه اقدام از نوع نظامی و یا چماقدارانه نیز از نظر کشورهای غربی غیرقابل تحمل است و با آن برخورد خواهند کرد، این در حالی است که بیانیه اخیر رهبری فرقه رجوی و نشستی که اخیراً برگزار کردند بیانگر آن است که هیچ چاره ای جز مقابله فیزیکی در برابر جداشدگان نمی بینند و لذا باند رجوی با اتخاذ این رویه به سوی پرتگاه می رود، هر چند که از هم اکنون پیداست این گونه اقداماتش را با اسامی پوششی و تلاش برای باقی نگذاشتن هر گونه ردی دنبال می کند!
 
تبعات سیاسی این اقدام نیز قابل تأمل و مهم است. در پیش گرفتن این رویه از سوی رجوی نشان می‌دهد که گروه تروریستی منافقین که روزی ادعای سرنگونی حکومت ایران را داشت، اکنون به منازعات داخلی سرگرم است و هم خود را بر روی مهار بحران تشکیلاتش که ناشی از بحران در خط و استراتژی و به ویژه ناکارآمدی رهبرش است، گذاشته است.


موسسه راهبردی دیده‌بان
30بهمن 1392طبقه بندی: آرشیو 92 ،  نجات یافتگان،  نگاه، 
برچسب ها: جداشدگان، چماقداران باندرجوی،
ارسال توسط نوید رهایی
آخرین عناوین

تصویر روز

مرصاد

نوید رهایی


لرستان
قربانیان ترور

شهید قاسم سلیمانی

شهید علی صیاد شیرازی

شهید احمدی روشن، دانشمند هسته ای

شهید داریوش رضایی نژاد، دانشمند هسته ای

 - شهیده فاطمه طالقانی؛ عزیزم به کدامین گناه در آتش دشمنان خدا و خلق سوختی؟

برگزیده
صفحات جانبی
برگزیده
افشاگری

نقض حقوق اعضا

خودسوزی

آلبانی ، تیرانا

گزارش انستیتوی تحقیقات دفاع ملی راند

از احمد رازانی تا نورمحمد بیرانوند

حقوق بشر

جداشدگان

 آقای بهزاد علیشاهی

آقای نادر نادری

خانم آن سینگلتون

 آقای محمد حسین سبحانی

آقای علی اكبر راستگو

خانم بتول سلطانی

 آقای محمد رزاقی

 آقای عبد الكریم ابراهیمی

زنان

 خانواده

فرقه رجوی

شورای تروریستی رجوی

نشریات
اخبار
آرشیو مطالب
نوید رهایی نوید رهایی