نوید رهایی از فرقه تروریستی رجوی
خبری، افشاگری، تحقیقی
در راستای مبارزه با تروریسم بین المللی، به سرکردگی رژیم تروریستی امریکا و فرقه تروریستی رجوی؛ وب سایت "نوید رهایی" را با ارسال پیامک به دوستان و آشنایان خود معرفی كنید. مطالب، عكس و اخبار نوید رهایی را در شبكه های اجتماعی و پیام رسان ها به اشتراك بگذارید، همچنین لینک کردن " نوید رهایی" را در سایت ها و وبلاگ خود و دوستانتان، در دستور کار قرار دهید. با تشکر - نوید رهایی ، ،

مرگ بر رژیم تروریستی آمریکا ، ، " تغییر نام "کاخ سفید" به "پایگاه تروریستی و ترویج تروریسم بین المللی " ، ، مرگ بر رژیم آمریکا ، ، Amerika ölümü ، ، Śmierć Ameryki ، ، Down with America ، ، Morte in America ، ، الموت لأمریكا ، ، Tod nach Amerika ، ، Vdekja në Amerikë ، ، Mort à Amérique ، ، مرگ بر رژیم آمریکا

مرتبه
تاریخ : سه شنبه 6 اسفند 1392
روزنامه “الاخبار” لبنان روز دوشنبه از برگزاری دیدارهایی میان فرماندهان ارتش آزاد سوریه و عناصر سازمان تروریستی خلق خبر داد و عنوان کرد که این دیدارها در یکی از کشورهای اروپایی صورت گرفته است.

سازمان مجاهدین خلق در مطبوعات عراق

سازمان مجاهدین خلق در مطبوعات عراق
سایت عراق القانون
انتشار یافته توسط: سجاد عبد الامیر .
۱۷/۰۲/۲۰۱۴

روزنامه “الاخبار” لبنان روز دوشنبه از برگزاری دیدارهایی میان فرماندهان ارتش آزاد سوریه و عناصر سازمان تروریستی خلق خبر داد و عنوان کرد که این دیدارها در یکی از کشورهای اروپایی صورت گرفته است.

سرتیپ “عبدالاله البشیر النعیمی” که به عنوان رئیس ستاد مشترک ارتش آزاد سوریه انتخاب شده در کنفرانسی که سازمان خلق در پاریس برگزار کرد، اظهار داشت: «حمایت و حضور ما در کنار مقاومت ایران و مجاهدین خلق ناشی از ایمان عمیق دو طرف برای مقابله با دشمن مشترک است. پیروزی ما، پیروزی شماست و پیروزی شما، پیروزی ماست.»

“النعیمی” در این کنفرانس خطاب به عناصر خلق عنوان کرد: «دشمن ما یکی است و آن نظام ایران است. این نظام دشمن همه کشورهای منطقه است و سرنگونی بشار اسد به معنای سرنگونی ولایت فقیه در ایران خواهد بود.»

این اظهارات در حالی مطرح می شود که آخرین اطلاعات منتشر شده از سوی سازمان های اطلاعاتی و شورای امنیت ملی عراق که دیدارها و جلساتی متشکل از کارشناسان امنیتی خاورمیانه و شمال آفریقا برگزار کردند، حاکی از این است که تاکنون ۳۸۸ تن از ۶۰۰ عنصر جهادی الجزائری که در سوریه حضور دارند، کشته شده اند.

بر اساس این گزارش ۶۶۷ تن از عناصر جهادی که در بین آنان عناصری از گروه دولت اسلامی در عراق و شام “داعش” و همچنین عناصری از مجاهدین خلق وجود دارند، مفقود شده اند.

-

الدورکی: احتمال مشارکت “مجاهدین خلق” در عملیات تروریستی زیاد است

سایت عراق القانون

۱۱ فوریه ۲۰۱۴

“فؤاد الدورکی” نماینده ائتلاف “دولت قانون” در پارلمان عراق طی اظهار نظری روز سه شنبه عنوان کرد: «از آنجایی که اعضای سازمان خلق با نظام سابق عراق در ارتباط بودند، احتمال اینکه عملیات تروریستی که در سرتاسر عراق انجام می شود، کار همین سازمان باشد زیاد است، عملیاتی که مردم بی گناه قربانی آن هستند.» وی از دولت عراق خواست به منظور پایان دادن نهایی و همیشگی به حضور اعضای این سازمان در کشور، به صورت جدی به سازمان ملل متحد روی آورد.

“الدورکی” نماینده ائتلاف دولت قانون همچنین خاطر نشان کرد: «سازمان خلق از جمله سازمان های تروریستی به حساب می آید و نباید در خاک عراق باقی بماند و دولت باید به صورت جدی به منظور پایان دادن پرونده این سازمان و اخراج آن از عراق حرکت کند.» وی در ادامه افزود: «احتمال اینکه سازمان خلق در ناامنی های موجود عراق دست داشته باشد، زیاد است. چرا که اعضای این سازمان با نظام سابق در ارتباط بوده و از میان آن ها افسران زیادی در دستگاه های منحل شده نظام حضور داشتند.»

“الدورکی” در ادامه خاطر نشان کرد: «همه از دولت می خواهند به منظور پایان دادن به وجود این سازمان در عراق به صورت جدی به سازمان ملل متحد روی آورد چرا که سازمان خلق، سازمانی مذموم در میان ملت عراق به حساب می آید. اما سازمان ملل متحد هنوز نتوانسته راه حل های جایگزینی برای پناه دادن افراد این سازمان در مکان های دیگر بیابد.»

وی در ادامه افزود: «وجود سازمان خلق، مایه نگرانی شدید عراق است به خصوص آنکه عراق پس از سال ۲۰۰۳ در برابر جامعه بین الملل متعهد شده که عراق در ایجاد هرگونه نزاع بین المللی نقشی نخواهد داشت و گروهک هایی را که کشورهای منطقه را مورد تهدید خود قرار می دهند، پذیرا نخواهد بود.»

“الدورکی” در ادامه اظهار داشت: «گفتگوهای دولت عراق در سطح بین المللی به منظور اخراج سازمان خلق از این کشور همچنان ادامه دارد اما تا کنون با توجه به اینکه اعضای این سازمان همچنان در عراق حضور دارند، تصمیم قاطعی در رابطه با این موضوع شاهد نیستیم که این مساله خطری واقعی برای عراق به حساب می آید.»

-

حمودی: سازمان ملل متحد، مقصر اصلی تاخیر در روند اخراج سازمان خلق از عراق است

روزنامه البینه

شماره (۱۹۶۱)

سه شنبه ۱۱ فوریه ۲۰۱۴

کمیته روابط خارجی پارلمان عراق، سازمان ملل متحد را مقصر اصلی تاخیر در پرونده حضور سازمان مجاهدین خلق در خاک عراق دانست و از دولت عراق خواست تا اقدامی جدی در این راستا انجام دهد.

“همام حمودی” در گفتگویی مطبوعاتی روز سه شنبه عنوان کرد: «وجود سازمان مجاهدین خلق در خاک عراق مایه دردسر برای دولت عراق است چرا که این کشور پس از سال ۲۰۰۳ در برابر جامعه بین الملل متعهد شده که مسبب هیچ گونه جنگ و نزاعی بین المللی نخواهد شد و به هیچ عنوان پذیرای گروه هایی که برای کشورهای منطقه تهدید ایجاد می کنند، نخواهد بود.»

گفتنی است کمیته “پایان دادن به پرونده سازمان مجاهدین خلق” در تاریخ ۲۲ دسامبر ۲۰۱۳ عنوان کرد صبر دولت عراق در رابطه با پرونده سازمان مجاهدین خلق به پایان رسیده است. این کمیته همچنین تاکید کرد که در حال بررسی گزینه های دیگر به منظور صدور تصمیمی مبنی بر پایان دادن به حضور افراد این سازمان در اردوگاه لیبرتی است. این کمیته همچنین از کشورهایی که با مساله این اردوگاه در ارتباط هستند خواست تا به منظور اسکان این افراد در کشورهای دیگر حمایت مالی نموده و صرفا به ارائه برخی نصیحت ها اکتفا نکنند. این در حالی است که سازمان ملل متحد دولت عراق را مسئول امنیت و سلامت ساکنان این اردوگاه معرفی نمود.

منبع: سایت بنیاد خانواده سحر
برچسب ها: الاخبار، مطبوعات عراق، فؤاد الدورکی، سازمان خلق، پارلمان عراق، سازمان ملل متحد،
ارسال توسط نوید رهایی
آخرین عناوین

تصویر روز

مرصاد

نوید رهایی


لرستان
قربانیان ترور

شهید قاسم سلیمانی

شهید علی صیاد شیرازی

شهید احمدی روشن، دانشمند هسته ای

شهید داریوش رضایی نژاد، دانشمند هسته ای

 - شهیده فاطمه طالقانی؛ عزیزم به کدامین گناه در آتش دشمنان خدا و خلق سوختی؟

برگزیده
صفحات جانبی
برگزیده
افشاگری

نقض حقوق اعضا

خودسوزی

آلبانی ، تیرانا

گزارش انستیتوی تحقیقات دفاع ملی راند

از احمد رازانی تا نورمحمد بیرانوند

حقوق بشر

جداشدگان

 آقای بهزاد علیشاهی

آقای نادر نادری

خانم آن سینگلتون

 آقای محمد حسین سبحانی

آقای علی اكبر راستگو

خانم بتول سلطانی

 آقای محمد رزاقی

 آقای عبد الكریم ابراهیمی

زنان

 خانواده

فرقه رجوی

شورای تروریستی رجوی

نشریات
اخبار
آرشیو مطالب
نوید رهایی نوید رهایی