نوید رهایی از فرقه تروریستی رجوی
خبری، افشاگری، تحقیقی
در راستای مبارزه با تروریسم بین المللی، به سرکردگی رژیم تروریستی امریکا و فرقه تروریستی رجوی؛ وب سایت "نوید رهایی" را با ارسال پیامک به دوستان و آشنایان خود معرفی كنید. مطالب، عكس و اخبار نوید رهایی را در شبكه های اجتماعی و پیام رسان ها به اشتراك بگذارید، همچنین لینک کردن " نوید رهایی" را در سایت ها و وبلاگ خود و دوستانتان، در دستور کار قرار دهید. با تشکر - نوید رهایی ، ،

مرگ بر رژیم تروریستی آمریکا ، ، " تغییر نام "کاخ سفید" به "پایگاه تروریستی و ترویج تروریسم بین المللی " ، ، مرگ بر رژیم آمریکا ، ، Amerika ölümü ، ، Śmierć Ameryki ، ، Down with America ، ، Morte in America ، ، الموت لأمریكا ، ، Tod nach Amerika ، ، Vdekja në Amerikë ، ، Mort à Amérique ، ، مرگ بر رژیم آمریکا

مرتبه
تاریخ : پنجشنبه 8 اسفند 1392
اکثر فرقه ها در ابتدای عضوگیری ماهیت اصلی خود را فاش نمی کنند و از فریب برای جذب اعضا جدید استفاده می کنند زیرا این واهمه را دارند در صورت بیان حقیقت کسی به آنها نپیوندد.خانم م. م از خواهرش دعوت نمود برای دیدار وی به عراق سفر کند او به همراه همسر و فرزند ۱۲ ساله اش به کمپ اشرف رفتند. بعلت علاقه زیاد وی به خواهرش او پذیرفت چند ماهی را نزد وی بماند و در حالیکه همسر و پسر ۱۲ ساله اش نیز بخاطر وی قبول کردند در آنجا بمانند نهایتا پس از چند ماه آنها دیگر نمی توانستند از کمپ خارج شوند ...

فرقه رجوی

فریبكاری فرقه رجوی برای جذب نیرو


فرقه در لغت، به معنای طایفه، گروه و دسته‌ های جدا شده ‌از مردم می ‌باشد.در حقیقت فرقه واژه‌ای است که بر گروه یا حزبی دلالت می ‌کند که نظریات و پیشوای خاص و مشترکی دارند، که خود را متمایز از دیگران می دانند.

در کتاب «فرقه ها در میان ما» به قلم خانم مارگات تالر سینگر و به ترجمه آقای ابراهیم خدابنده مفاهیم عام یک فرقه بدینگونه تعریف شده است:
روابط فرقه ای عبارت از روابطی است که در آن یک فرد آگاهانه افراد دیگر را وادار می کند تا به طور کامل در خصوص تقریبا همه تصمیمات مهم زندگی اش وابسته به او باشند و به این پیروان اعتقادی چنین القا می نماید که او دارای استعداد، نبوغ یا دانش ویژه ای است.

بررسی دقیق سه فاکتور زیر می تواند ماهیت هر سازمان و گروه را مشخص کند:
1- نقش رهبر
2- روابط رهبر و پیروان
3- بازسازی فکری و کنترل ذهن (مغزشویی)

در فرهنگ سیاسی فرقه معادل کلمه کالت (Cult) است و معنی آن در فرهنگ انگلیسی آکسفورد چنین آمده است:
1- یک سیستم مذهبی پرستش
۲-  وفاداری، شیفتگی، از خود گذشتگی نسبت به یک فرد
در آخر می توان این چنین بیان کرد: تعریف مدرن از فرقه کنترل ذهنی، عبارت از هر گروهی است که از کنترل ذهن و تکنیک های عضو گیری فریب دهنده استفاده می کند.

جذب در فرقه

بسیاری از رهبران فرقه ها معتقدند برای جذب نیرو بایستی از هر امکانی ولو فریب و تکنیک های کنترل ذهن استفاده کرد و نهایت تلاش برای این است که فرد را وابسته و مطیع خود سازند.
بسیاری از فرقه ها خصوصا فرقه تروریستی رجوی بر روی مفاهیم فداکاری، آزادی و تشکیل جامعه ای مدرن بسیار تاکید می شود و این سنگ بنای جذب اولیه در سازمان ها بویژه سازمان مجاهدین می باشد.

اکثر فرقه ها در ابتدای عضوگیری ماهیت اصلی خود را فاش نمی کنند و از فریب برای جذب اعضا جدید استفاده می کنند زیرا این واهمه را دارند در صورت بیان حقیقت کسی به آنها نپیوندد.

در سازمان مجاهدین از دهه ۱۳۷۰ به بعد روش های جذب تغییر کرده و دیگر در مراحل اول به معرفی سازمان و اهداف آن نمی پرداختند. روش های جذب تغییر و پیچیده شده بود که شامل موارد زیر بود.

دسته اول: کاریابی

شامل افرادی می شدند که در ایران به دلایل مختلف دچار مشکلات اقتصادی می شدند و قصد خروج از کشور داشتند. دهها نفر در تشکیلات مجاهدین جز این دسته از افراد بودند که در قالب جویای کار راهی کشور ترکیه شده و در آن کشور جذب عناصر حرفه ای که به این کار اختصاص داشتند، شدند. آنها فکر می کردند وارد سازمانی تجاری می شوند و از آن طریق برای اقامت و کار به اروپا می روند. آقایان بال افکنده، دیاله، بهشتی، فیضی و بسیاری دیگر قربانیان این روش فریبکارانه جذب توسط سازمان بودند.

دسته دوم: افراد آسیب پذیر در اجتماع

این گروه افرادی بودند که دچار آسیب های اجتماعی شده بودند و به دلیل سرخوردگی از خانواده، جامعه و یا سایر دلایل و عوامل، از آنها جدا شده و طعمه های خوبی برای جذب می شدند.

دسته سوم: حلقه خانواده و دوستان اعضای فرقه
فرزندان، خویشاوندان، و بستگان درجه یک و دو اعضا در داخل کشورکه آشنایی قدیمی با سازمان داشته و یا دارای وابستگی های عاطفی بودند.

خانم ز- ب پس از ۱۸سال که ارتباطی با خانواده اش نداشت هنگامی که از طرف سازمان برای جذب بیشتر هر چه نیرو فراخوان داده شد طبق دستور تشکیلات به خانواده اش تماس گرفت و با تعاریف بسیار ازشرایط سازمان، از دو خواهر و دو برادر جوانش و یک برادر متاهل دیگرش درخواست نمود برای دیدار او به کمپ سابق اشرف بروند. برادر بزرگتر همسر و فرزندش را نیز با خود برد. آنها پس از قبول دعوت، برای یک دیدار کوتاه عازم عراق و کمپ شدند. با ورود این افراد به کمپ درطی یکی دو هفته پذیرایی گرم، خواهر بزرگتر از آنها درخواست کرد برای مدتی نیز در کمپ بمانند .به این ترتیب آنها برای مدتی کوتاهی در آنجا ماندند. در ابتدا برادر این خانم اطلاعی از داستان طلاق و جدایی نداشت و در مدت کوتاهی او را از زن و فرزندش جدا نمودند… پس از مدت کوتاهی آنها دیگر اجازه خروج از کمپ را هم نداشتند.

آقای پ. م از سه برادر جوانش برای دیدار و اقامت موقت در کمپ سابق اشرف دعوت نمود و پس از طی جلسات آموزشی آنها را به ماندن بیشتر تشویق کرد تا اینکه سه برادرش را متقاعد نمود مدتی را نزد وی بمانند و سپس ریل عضوگیری شروع شد…

آقای م. ط از دختر بیست ساله اش که از بدو تولد او را ندیده بود درخواست کرد برای دیدار وی به کمپ اشرف برود و پس از آن او را متقاعد به ماندن در آنجا نمود.

خانم م. م از خواهرش دعوت نمود برای دیدار وی به عراق سفر کند او به همراه همسر و فرزند ۱۲ ساله اش به کمپ اشرف رفتند. بعلت علاقه زیاد وی به خواهرش او پذیرفت چند ماهی را نزد وی بماند و در حالیکه همسر و پسر ۱۲ ساله اش نیز بخاطر وی قبول کردند در آنجا بمانند نهایتا پس از چند ماه آنها دیگر نمی توانستند از کمپ خارج شوند من بعد از سه- چهار سال که دریکی از مراسم های سازمان خانم ر. م را دیدم او وضعیت بسیار متفاوتی داشت و خیلی پژمرده بنظر می رسید و بلحاظ روحی وضعیت مناسبی نداشت و در حالیکه پشیمان بود دچار حالت های عصبی شده بود. زمانی او به خود آمد که دیگر امکان خروج نداشت.

بسیار از افرادی بودند که از بستگانشان برای دیدار و اقامت کوتاه دعوت می نمودند و در موارد بسیاری که خانواده از شرایط تشکیلات و اقامت در کمپ اطلاع نداشت به عشق دیدار خواهر و برادر عازم عراق شده و در دام تشکیلات اسیر می شدند.ده ها نمونه مشخص از دهه ۷۰ به بعد در کمپ و تشکیلات وجود داشت که ابتدا با دعوت خانواده و بستگان خود و صرفاً برای یک دوره کوتاه مدت و دیدار دعوت شده بودند ولی در نهایت مجبور به ماندن در کمپ اشرف و اسارت در این فرقه گردیدند.

دسته چهارم: فرزندان کادرهای سازمان
فرزندان کادرها در خارج ازکشور عراق نیز گروهی بودند که آنها نیز با بهانه های دیدار به کمپ کشانده شدند و عده ای از این افراد به همین دلیل مجبور به ماندن در عراق، کمپ سابق اشرف و در نهایت در دام فرقه گرفتار شدند.

در تمام این مدل جذب ها و پس از اقامت موقت این افراد  دیگر امکان خروج از تشکیلات به هیچ کدام از آنان داده نشد.

......................
نوید رهایی
1392/12/08طبقه بندی: آرشیو 92 ،  آشنایی با فرقه رجوی،  افشاگری،  فرقه گرایی،  نقض حقوق اعضاء، 
برچسب ها: فرقه رجوی، كاریابی، جذب نیرو، اشرف، نوید رهایی،
ارسال توسط نوید رهایی
آخرین عناوین

تصویر روز

مرصاد

نوید رهایی


لرستان
قربانیان ترور

شهید قاسم سلیمانی

شهید علی صیاد شیرازی

شهید احمدی روشن، دانشمند هسته ای

شهید داریوش رضایی نژاد، دانشمند هسته ای

 - شهیده فاطمه طالقانی؛ عزیزم به کدامین گناه در آتش دشمنان خدا و خلق سوختی؟

برگزیده
صفحات جانبی
برگزیده
افشاگری

نقض حقوق اعضا

خودسوزی

آلبانی ، تیرانا

گزارش انستیتوی تحقیقات دفاع ملی راند

از احمد رازانی تا نورمحمد بیرانوند

حقوق بشر

جداشدگان

 آقای بهزاد علیشاهی

آقای نادر نادری

خانم آن سینگلتون

 آقای محمد حسین سبحانی

آقای علی اكبر راستگو

خانم بتول سلطانی

 آقای محمد رزاقی

 آقای عبد الكریم ابراهیمی

زنان

 خانواده

فرقه رجوی

شورای تروریستی رجوی

نشریات
اخبار
آرشیو مطالب
نوید رهایی نوید رهایی