نوید رهایی از فرقه تروریستی رجوی
خبری، افشاگری، تحقیقی
در راستای مبارزه با تروریسم بین المللی، به سرکردگی رژیم تروریستی امریکا و فرقه تروریستی رجوی؛ وب سایت "نوید رهایی" را با ارسال پیامک به دوستان و آشنایان خود معرفی كنید. مطالب، عكس و اخبار نوید رهایی را در شبكه های اجتماعی و پیام رسان ها به اشتراك بگذارید، همچنین لینک کردن " نوید رهایی" را در سایت ها و وبلاگ خود و دوستانتان، در دستور کار قرار دهید. با تشکر - نوید رهایی ، ،

مرگ بر رژیم تروریستی آمریکا ، ، " تغییر نام "کاخ سفید" به "پایگاه تروریستی و ترویج تروریسم بین المللی " ، ، مرگ بر رژیم آمریکا ، ، Amerika ölümü ، ، Śmierć Ameryki ، ، Down with America ، ، Morte in America ، ، الموت لأمریكا ، ، Tod nach Amerika ، ، Vdekja në Amerikë ، ، Mort à Amérique ، ، مرگ بر رژیم آمریکا

مرتبه
تاریخ : دوشنبه 12 اسفند 1392
یک مورخ و کارشناس آمریکایی با اشاره به اسناد بی‌پایه‌‌واساس آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، منافقین را یکی از منابع این اسناد دانست.


استناد آژانس انرژی اتمی به اکاذیب منافقین

استناد آژانس انرژی اتمی به اکاذیب منافقین

یک مورخ و کارشناس آمریکایی   

«گرت پورتر» در مقاله‌ای که امروز در پایگاه «آنتی‌وار» منتشر شد نوشت: مقامات آمریکایی اعلام کردند که ایران باید آژانس بین‌المللی انرژی اتمی را درباره اتهاماتی که در گزارش خود آورده راضی کند؛ ولی سابقه مذاکرات ایران و آژانس انرژی اتمی نشان می‌دهد که تهران در طی دو سال اخیر آماده پاسخگویی به تمام اتهامات مبنی بر داشتن برنامه ساخت سلاح هسته‌ای را دارد.

وی با اشاره به درخواست ایران مبنی بر اثبات صحت اتهامات افزود: تنها مشکل بر سر راه، انکار آژانس انرژی اتمی از ارائه اسناد و مدارکی است که اتهامات موجود براساس آنها پایه‌گزاری شده است و مانع اصلی در این راه سیاست آمریکاست که معتقد است ایران باید به ساخت سلاح هسته ای اعتراف کند.

نویسنده کتاب «بحران ساختگی» سپس به بررسی چند نمونه از اتهامات آژانس علیه ایران و منبع این اتهامات پرداخت.

«در گزارش نوامبر ۲۰۱۱ آژانس بین‌المللی انرژی اتمی آمده بود که سیلندر بزرگی در پارچین به منظور آزمایش سلاح‌های هسته‌ای وجود دارد که با کمک کارشناسان خارجی ساخته شده است. رئیس سابق آژانس انرژی اتمی محمد البرادعی در کتاب خاطرات خود فاش کرد که اسناد مربوط به اتهامات پارچین برمبنای گزارش‌های اطلاعاتی و اسناد اسرائیل در سالهای ۲۰۰۸ و ۲۰۰۹ به آژانس بوده است.»

پورتر با اشاره به داستان تلاش ایران برای سوارکردن سلاح هسته ای بر روی موشک شهاب ۳ و توسعه مواد منفجره بسیار قوی برای استفاده به‌عنوان چاشنی سلاح هسته‌ای افزود: این اتهامات در گزارش‌های رسانه‌های خبری آمریکا در سال‌های ۲۰۰۵ و ۲۰۰۶ آمده بود و گفته می‌شد از برنامه پنهان تسلیحات هسته‌ای آمده است.

«اکنون مشخص شده است که این اسنادی که البرادعی و سایر مقامات آژانس بین‌المللی انرژی اتمی علناً در صحت آن تردید می‌کردند را یک سازمان تروریستی ایرانی به سازمان‌های اطلاعاتی غربی داده بود.»

وی افزود: کارستن ویگت یکی از مقامات سابق وزارت خارجه آلمان سال گذشته در مصاحبه ای به نقل از مقامات ارشد سازمان اطلاعی آلمان اعلام کرد که بی‌ان‌دی، سازمان اطلاعاتی آلمان، مجموعه این اسناد را از یکی از اعضای مجاهدین خلق دریافت کرده است.


هابیلیان
12 اسفند 92طبقه بندی: آرشیو 92 ،  مجاهدین از نگاه دیگران،  جاسوسی، 
برچسب ها: گرت پورتر، آنتی‌وار، آژانس انرژی اتمی، منافقین، بحران ساختگی، انرژی اتمی،
ارسال توسط نوید رهایی
آخرین عناوین

تصویر روز

مرصاد

نوید رهایی


لرستان
قربانیان ترور

شهید قاسم سلیمانی

شهید علی صیاد شیرازی

شهید احمدی روشن، دانشمند هسته ای

شهید داریوش رضایی نژاد، دانشمند هسته ای

 - شهیده فاطمه طالقانی؛ عزیزم به کدامین گناه در آتش دشمنان خدا و خلق سوختی؟

برگزیده
صفحات جانبی
برگزیده
افشاگری

نقض حقوق اعضا

خودسوزی

آلبانی ، تیرانا

گزارش انستیتوی تحقیقات دفاع ملی راند

از احمد رازانی تا نورمحمد بیرانوند

حقوق بشر

جداشدگان

 آقای بهزاد علیشاهی

آقای نادر نادری

خانم آن سینگلتون

 آقای محمد حسین سبحانی

آقای علی اكبر راستگو

خانم بتول سلطانی

 آقای محمد رزاقی

 آقای عبد الكریم ابراهیمی

زنان

 خانواده

فرقه رجوی

شورای تروریستی رجوی

نشریات
اخبار
آرشیو مطالب
نوید رهایی نوید رهایی