نوید رهایی از فرقه تروریستی رجوی
خبری، افشاگری، تحقیقی
در راستای مبارزه با تروریسم بین المللی، به سرکردگی رژیم تروریستی امریکا و فرقه تروریستی رجوی؛ وب سایت "نوید رهایی" را با ارسال پیامک به دوستان و آشنایان خود معرفی كنید. مطالب، عكس و اخبار نوید رهایی را در شبكه های اجتماعی و پیام رسان ها به اشتراك بگذارید، همچنین لینک کردن " نوید رهایی" را در سایت ها و وبلاگ خود و دوستانتان، در دستور کار قرار دهید. با تشکر - نوید رهایی ، ،

مرگ بر رژیم تروریستی آمریکا ، ، " تغییر نام "کاخ سفید" به "پایگاه تروریستی و ترویج تروریسم بین المللی " ، ، مرگ بر رژیم آمریکا ، ، Amerika ölümü ، ، Śmierć Ameryki ، ، Down with America ، ، Morte in America ، ، الموت لأمریكا ، ، Tod nach Amerika ، ، Vdekja në Amerikë ، ، Mort à Amérique ، ، مرگ بر رژیم آمریکا

بمب گذاری‌های استان خوزستان در سال ۲۰۰۵ که منجر به کشته شدن بسیاری از شهروندان بی‌گناه شد، بدست نیروهای ویژهٔ ارتش بریتانیا، سازمان جاسوسی بریتانیا با همکاری جبههٔ دموکراتیک خلق عرب الاحواز (ADPF) با مرکزیت در لندن و سازمان مجاهدین خلق (MKO) انجام گرفته بوده است.

نقش مجاهدین در بمب گذاریهای خوزستان

نقش فرقه تروریستی رجوی در بمب گذاریهای خوزستان


بمب گذاری‌های استان خوزستان در سال ۲۰۰۵ که منجر به کشته شدن بسیاری از شهروندان بی‌گناه شد، بدست نیروهای ویژهٔ ارتش بریتانیا، سازمان جاسوسی بریتانیا با همکاری جبههٔ دموکراتیک خلق عرب الاحواز (ADPF) با مرکزیت در لندن و سازمان مجاهدین خلق (MKO) انجام گرفته بوده است.

نقش مجاهدین در بمب گذاریهای خوزستان

«دانیل برت» جاسوس وِیژه MI6 مشاور رسانه ای گروه های تروریستی خلق عرب

در چند سال گذشته، هر زمان که نامی از گروه‌های تروریستی خلق عرب تجزیه طلب یا هوادران آنان به میان می‌آید، به گونه‌ای مستقیم یا غیر مستقیم به نام «دنیل برت» انگلسیی بر می‌خوریم. اما این شخص کیست؟ با چه کسانی یا سازمان‌هایی همکاری دارد؟ از چه کسانی دستور می‌گیرد و انگیزه و هدف نهایی وی چیست؟
برت از اعضای فعال اندیشکده (اتاق فکر) «انجمن هِنری جَکسن» است و شواهد گویا آن است که وی از سوی آنان هدایت شده و آنانند که نیرو و مغز اصلی پشت برنامه جدا سازی سرزمین‌های نفت خیز از ایران در زیر پوشش دفاع از حقوق ملت خیالی الاحواز فعالیت دارند.

بی‌گمان نخستین کسی که نام «دنیل برت» را افشا و نقش او را در جریانات تحریکات اقلّیت عرب در ایران مطرح ساخت، «عبداللطیف عبادی» از فعالان خلق عرب بود. وی درباره برت می‌نویسد: «دانیل برت، مردی انگلیسی با سوابقی مرموز و ناشناخته، این شخص مسئول و راهنمای رسانه‌ای و مشاور تبلیغاتی گروه جبههء دموکراتیک احواز است.

دنیل برت خود را روزنامه نگار، کار‌شناس و مشاور در امور نفت و انرژی، پتروشیمی، سیاست خارجی، بازار جهانی معرفی می‌کند. برت در راس انجمن دوستی اهوازی‌های بریتانیا (BAFS) و شبکه همبستگی اهوازی عرب قرار دارد. برت بجز عامل اصلی بودن در تحریکات قومی در استان خوزستان یکی از تحریف کنندگان نام خلیج فارس نیز بشمار می‌رود، وی از هر فرصتی که بدست آورد، تلاش در اشاعهٔ نام دروغین خلیج ع*ر*ب*ی کرده و ایران را در منطقهٔ خاورمیانه حیوانی لگام گسیخته می‌خواند.

وین مدسون افسر پیشین آژانس امنیت ملی ایالات متحده آمریکا (NSA) و افسر ضد اطلاعات نیروی دریایی آمریکا (ONI)، در بخشی از افشاگری‌های خود در ژانویه ۲۰۰۷ از دنیل برت بعنوان عضو سازمان جاسوسی بریتانیا، که در بمب گذاری‌های استان خوزستان و ایجاد تنش و دامن زدن به اختلافات و اغتشاشات قومی در ایران که از سوی دولت بریتانیا با همکاری پنتاگون انجام شده شرکت داشته است، نام می‌برد. وی در این گزارش مدعی می‌شود که بمب گذاری‌های استان خوزستان در سال ۲۰۰۵ که منجر به کشته شدن بسیاری از شهروندان بی‌گناه شد، بدست نیروهای ویژهٔ ارتش بریتانیا، سازمان جاسوسی بریتانیا با همکاری جبههٔ دموکراتیک خلق عرب الاحواز (ADPF) با مرکزیت در لندن و سازمان مجاهدین خلق (MKO) انجام گرفته بوده است.

در ماه مارس ۲۰۰۵، «جک استراو» وزیر امورخارجه بریتانیا در دولت کارگری «تونی بلر»، با گروه‌های الاحوازی در لندن دیداری محرمانه داشت. یک ماه پس از آن دیدار انجمن دوستی اهوازی‌های بریتانیا ترجمهٔ نامه‌ای محرمانه را که بامضای «محمدعلی ابطحی» بود از طریق شبکهٔ ماهواره تلویزیونی خود پخش نمود که دولت ایران آن را جعلی خواند و بریتانیا را به آشوبگری و تحریکات قومی در ایران متهم ساخت.

بعد‌ها افشا گشت که نامهٔ ابطحی را دنیل برت جعل کرده است تا موجب تحریکات قومی و خونریزی در اهواز شود. برت شاهکار ضد انسانی خود را «انتفاضهٔ ملت الاحواز» می‌خواند.

برت برای متحد ساختن همهٔ تجزیه طلبان عرب، آذری، کرد و بلوچ علیه ایران، شیوه‌های گوناگونی را بکار می‌برد. از جمله خواهان برقراری سامانه ی «فدرالیسم در ایران» است. وی به منظور رسیدن به هدف خود در سال ۲۰۰۵ کنگره ملیت‌های ایران فدرال را پایه گذاری کرد.

این کنگره در روز گشایش، که همهٔ سخنرانان خود را نمایندگان ملت‌های عرب، کُرد، آذری، بلوچ و ترکمن یا فارس- زبانان معرفی کرده و خواهان پایه گذاری سامانهٔ فدرالیسم در ایران شدند که بدون استثناء مانند خود برت، از بیگانگان تشکیل شده بود.

البته هدف «فدرالیسم برت»، که سرانجامش تجزیه می‌باشد، آشکار است ولی یکی از سندهای افشا شده توسط «ویکی لیکس» در سپتامبر ۲۰۱۱ گویای بهتر این حقیقت است. مدرک فاش شده، به دیدار و گفتگویی بین «خلیل دلاوی» (با نام مستعار: عبدالخالق دلاوی) و سفارت آمریکا در کویت در سال ۲۰۰۵ اشاره می‌کند، که نماینده سفارت آمریکا گزارش می‌دهد:
«با کمی فشار متوجه شدم که مسئله آنان حقوق بشر نیست.»
وی ادامه می‌دهد:
«پس از کمی فشار به «دلاوی»، او سرانجام اعتراف کرد، که همهء این گروه در یک هدف مشترکند و خواهان فدرالیسمی هستند که منجر به جدایی از ایران شود.»
ایران دیدبان
...............................
92/12/18
 طبقه بندی: آرشیو 92 ،  افشاگری،  پرونده،  عملیات تروریستی، 
برچسب ها: بمب گذاریهای خوزستان، جبههٔ دموکراتیک خلق عرب الاحواز (ADPF)، MKO، «دانیل برت» جاسوس وِیژه MI6،
ارسال توسط نوید رهایی
آخرین عناوین

تصویر روز

مرصاد

نوید رهایی


لرستان
قربانیان ترور

شهید قاسم سلیمانی

شهید علی صیاد شیرازی

شهید احمدی روشن، دانشمند هسته ای

شهید داریوش رضایی نژاد، دانشمند هسته ای

 - شهیده فاطمه طالقانی؛ عزیزم به کدامین گناه در آتش دشمنان خدا و خلق سوختی؟

برگزیده
صفحات جانبی
برگزیده
افشاگری

نقض حقوق اعضا

خودسوزی

آلبانی ، تیرانا

گزارش انستیتوی تحقیقات دفاع ملی راند

از احمد رازانی تا نورمحمد بیرانوند

حقوق بشر

جداشدگان

 آقای بهزاد علیشاهی

آقای نادر نادری

خانم آن سینگلتون

 آقای محمد حسین سبحانی

آقای علی اكبر راستگو

خانم بتول سلطانی

 آقای محمد رزاقی

 آقای عبد الكریم ابراهیمی

زنان

 خانواده

فرقه رجوی

شورای تروریستی رجوی

نشریات
اخبار
آرشیو مطالب
نوید رهایی نوید رهایی