نوید رهایی از فرقه تروریستی رجوی
خبری، افشاگری، تحقیقی
در راستای مبارزه با تروریسم بین المللی، به سرکردگی رژیم تروریستی امریکا و فرقه تروریستی رجوی؛ وب سایت "نوید رهایی" را با ارسال پیامک به دوستان و آشنایان خود معرفی كنید. مطالب، عكس و اخبار نوید رهایی را در شبكه های اجتماعی و پیام رسان ها به اشتراك بگذارید، همچنین لینک کردن " نوید رهایی" را در سایت ها و وبلاگ خود و دوستانتان، در دستور کار قرار دهید. با تشکر - نوید رهایی ، ،

مرگ بر رژیم تروریستی آمریکا ، ، " تغییر نام "کاخ سفید" به "پایگاه تروریستی و ترویج تروریسم بین المللی " ، ، مرگ بر رژیم آمریکا ، ، Amerika ölümü ، ، Śmierć Ameryki ، ، Down with America ، ، Morte in America ، ، الموت لأمریكا ، ، Tod nach Amerika ، ، Vdekja në Amerikë ، ، Mort à Amérique ، ، مرگ بر رژیم آمریکا

مرتبه
تاریخ : جمعه 23 اسفند 1392
هنگام انتقال زندانیان به ایران سه نفر ناجی 5 مأمور از سازمان مجاهدین به طریقی موفق به حضور در آن هواپیما می شوند. در میانه راه هنگامی که هواپیما بر فراز خلیج فارس در پرواز بود اقدام به ربودن هواپیما می کنند، ابتدا در کویت سوختگیری کرده به عراق می روند.
ماجرای هواپیما دزدی منافقین در امارات

... مجاهدین در پی رسیدن به الگوهایی مانند الفتح، در سال 49 برآن شدند تا افراد خود را از طریق کشورهای حاشیه خلیج فارس به پایگاه های نظامی  آموزشی الفتح در مرز سوریه و لبنان بفرستند . در آبان 1349 بر سر این موضوع حادثه ای خطرناک روی داد. چند نفر از افراد سازمان که به شیخ نشینهای خلیج فارس رفته بودند، در دبی برای خود خانه ای و پایگاهی دست و پا کردند . این افراد که برای شناسایی و یافتن راهی برای رسیدن به لبنان در دبی بودند، براثر بی تجربگی یا عوامل دیگر و یا بی احتیاطی، تعدادی شناسنامه، گذرنامه، مدارک و مهرجعلی و کتابهای کمونیستی با خود به آنجا برده بودند .
 
 آنها مدتی در دبی علاف بودند و می گشتند، در روزهای آخر اقامت آنها، در بازار دبی دزدی می شود و پلیس نیز به آنها مشکوک می شود و آنها را دستگیر می کنند و به زندان می برند. بعد در بازرسی خانه آنها آن مدارک و شناسنامه های جعلی به دست می آید. در آن  زمان هنوز امارات متحده عربی به استقلال نرسید ه بود و جزء تیول انگلیس به حساب می‌آمد و شرطه های دبی زیر نظر پلیس انگلستان بودند. پلیس شش نفر دستگیر شده 4 را به زندان می اندازد. اما آنها موفق می شوند از طریق نظافت چی‌های زندان با بیرون تماس بگیرند. دو  سه نفر برای نجات آنها به دبی می روند و با پیامی که ایشان از داخل زندان می گیرند متوجه می شوند که زندانیان در چه تاریخی و در چه زمانی به ایران منتقل می شوند.
 
ساواک هم یک نفر را به دبی می فرستد تا زندانیان را تحویل بگیرد. هنگام انتقال زندانیان به ایران سه نفر ناجی 5 مأمور از سازمان مجاهدین به طریقی موفق به حضور در آن هواپیما می شوند . در میانه راه هنگامی که هواپیما بر فراز خلیج فارس در پرواز بود اقدام به ربودن هواپیما می کنند، ابتدا در کویت سوختگیری کرده به عراق می روند. عراق اجازه نشستن به آنها در فرودگاه بغداد را نداد و آنها مجبور شدند تا در محوطه ای بیابانی در عراق فرود بیایند. عراق با توجه به روابط تیره ای که با رژیم ایران داشت از هواپیما ربایان استقبال اما بعد آنها را بازداشت کرد.چرا که آنها حاضر به همکاری با عراق نشده و مصاحبه نکرده بودند، زیرا نمی خواستند از نظر امنیتی لو بروند . لذا دولت عراق به آنها مشکوک شده پنداشته بود که ایشان جاسوسان ایرانی هستند.
نوید رهایی
23 اسفند 92طبقه بندی: آرشیو 92 ،  افشاگری،  پرونده، 
برچسب ها: هواپیماربایی منافقین، نوید رهایی،
ارسال توسط نوید رهایی
آخرین عناوین

تصویر روز

مرصاد

نوید رهایی


لرستان
قربانیان ترور

شهید قاسم سلیمانی

شهید علی صیاد شیرازی

شهید احمدی روشن، دانشمند هسته ای

شهید داریوش رضایی نژاد، دانشمند هسته ای

 - شهیده فاطمه طالقانی؛ عزیزم به کدامین گناه در آتش دشمنان خدا و خلق سوختی؟

برگزیده
صفحات جانبی
برگزیده
افشاگری

نقض حقوق اعضا

خودسوزی

آلبانی ، تیرانا

گزارش انستیتوی تحقیقات دفاع ملی راند

از احمد رازانی تا نورمحمد بیرانوند

حقوق بشر

جداشدگان

 آقای بهزاد علیشاهی

آقای نادر نادری

خانم آن سینگلتون

 آقای محمد حسین سبحانی

آقای علی اكبر راستگو

خانم بتول سلطانی

 آقای محمد رزاقی

 آقای عبد الكریم ابراهیمی

زنان

 خانواده

فرقه رجوی

شورای تروریستی رجوی

نشریات
اخبار
آرشیو مطالب
نوید رهایی نوید رهایی