نوید رهایی از فرقه تروریستی رجوی
خبری، افشاگری، تحقیقی
در راستای مبارزه با تروریسم بین المللی، به سرکردگی رژیم تروریستی امریکا و فرقه تروریستی رجوی؛ وب سایت "نوید رهایی" را با ارسال پیامک به دوستان و آشنایان خود معرفی كنید. مطالب، عكس و اخبار نوید رهایی را در شبكه های اجتماعی و پیام رسان ها به اشتراك بگذارید، همچنین لینک کردن " نوید رهایی" را در سایت ها و وبلاگ خود و دوستانتان، در دستور کار قرار دهید. با تشکر - نوید رهایی ، ،

مرگ بر رژیم تروریستی آمریکا ، ، " تغییر نام "کاخ سفید" به "پایگاه تروریستی و ترویج تروریسم بین المللی " ، ، مرگ بر رژیم آمریکا ، ، Amerika ölümü ، ، Śmierć Ameryki ، ، Down with America ، ، Morte in America ، ، الموت لأمریكا ، ، Tod nach Amerika ، ، Vdekja në Amerikë ، ، Mort à Amérique ، ، مرگ بر رژیم آمریکا

 روز جمعه با اشاره به افزایش آمار آمریکایی‌هایی که به گروه‌های تروریستی فعال در سوریه پیوسته‌اند، از احتمال بازگشت این افراد به آمریکا ابراز نگرانی کرد.

«جیمز کامی» مدیر اف‌بی‌آی
خبرگزاری فارس:

اف‌بی‌آی: تعداد آمریکایی‌های حاضر در سوریه رو به افزایش است/ از بازگشت آن‌ها نگرانیم

  به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه «واشنگتن‌پست»، «جیمز کامی» مدیر اف‌بی‌آی روز جمعه با اذعان به روند رو به رشد سفر اتباع آمریکا به سوریه برای پیوستن به گروه‌های افراطی وابسته به القاعده، گفت بازگشت این افراد به آمریکا، جزو نگرانی‌های اصلی سرویس‌های اطلاعاتی و امنیتی این کشور است.

آقای کامی که در جمع خبرنگاران صحبت می‌کرد، با اشاره به نگرانی سرویس‌های امنیتی از احتمال انجام عملیات‌های تروریستی توسط کسانی که از سوریه بازگشته‌اند، گفت: «همه کسانی که خاطرات دهه 80 و 90 را به یاد می‌آورند، ارتباطی را که بین آن دوره و یازده سپتامبر وجود داشت را به وضوح می‌بینند. ما سوریه را هم به همان شکل می‌بینیم و حتی اوضاع در این کشور به چند جهت بدتر هم هست. افراد بسیار بیشتری به آنجا می‌روند. رفتن و برگشتن از آنجا بسیار ساده‌تر است. بنابراین، پراکندگی‌ای از کسانی که در سوریه بوده‌اند، به وجود خواهد آمد، اما ما مصمم هستیم که نگذاریم خطی دیگر بین سوریه و یازده سپتامبری دیگر در آینده، ایجاد شود.»

وی هرچند از اعلام آماری دقیق از تعداد آمریکایی‌هایی که به گروه‌های تروریستی فعال در سوریه پیوسته‌اند، خودداری کرد، اما گفت این آمار در ماه‌های اخیر «بدتر شده است».

پیش از این یک مقام ارشد ضدتروریسم آمریکا تعداد آمریکایی‌های فعال در سوریه را بین 60 تا 70 نفر برآورد کرده بود. کومی می‌گوید آمریکای‌های حاضر در سوریه، فعالانه در حال جذب دیگر آمریکایی‌ها برای نبرد در سوریه هستند.

به گفته آقای کامی، نگرانی از بازگشت افراط‌گرایان از سوریه، تنها به آمریکا منحصر نبوده و سرویس‌های اطلاعاتی اروپایی هم «تمرکز زیادی» را روی این موضوع گذاشته‌اند. وی افزود: «وقتی به دیدار همتایان (اروپایی) خود می‌روم، این اولین موضوعی است که در موردش بحث می‌کنیم.»

مدیر اف‌بی‌آی با اذعان به پیوستن هزاران تبعه جنگجوی غربی به گروه‌های تروریستی فعال در سوریه، گفت این افراد بعد از بازگشت از سوریه تحت نظر آمریکا خواهند بود، چراکه می‌توانند از کشورهای اروپایی به سادگی به آمریکا سفر کنند.

93/02/13طبقه بندی: آرشیو 93،  اخبار،  آمریكا،  افشاگری،  گروه تروریستی،  لیست تروریستی، 
برچسب ها: جیمز کامی، تروریست امریكایی، سوریه، موید رهایی، اف‌بی‌آی،
ارسال توسط نوید رهایی
آخرین عناوین

تصویر روز

مرصاد

نوید رهایی


لرستان
قربانیان ترور

شهید قاسم سلیمانی

شهید علی صیاد شیرازی

شهید احمدی روشن، دانشمند هسته ای

شهید داریوش رضایی نژاد، دانشمند هسته ای

 - شهیده فاطمه طالقانی؛ عزیزم به کدامین گناه در آتش دشمنان خدا و خلق سوختی؟

برگزیده
صفحات جانبی
برگزیده
افشاگری

نقض حقوق اعضا

خودسوزی

آلبانی ، تیرانا

گزارش انستیتوی تحقیقات دفاع ملی راند

از احمد رازانی تا نورمحمد بیرانوند

حقوق بشر

جداشدگان

 آقای بهزاد علیشاهی

آقای نادر نادری

خانم آن سینگلتون

 آقای محمد حسین سبحانی

آقای علی اكبر راستگو

خانم بتول سلطانی

 آقای محمد رزاقی

 آقای عبد الكریم ابراهیمی

زنان

 خانواده

فرقه رجوی

شورای تروریستی رجوی

نشریات
اخبار
آرشیو مطالب
نوید رهایی نوید رهایی