نوید رهایی از فرقه تروریستی رجوی
خبری، افشاگری، تحقیقی
در راستای مبارزه با تروریسم بین المللی، به سرکردگی رژیم تروریستی امریکا و فرقه تروریستی رجوی؛ وب سایت "نوید رهایی" را با ارسال پیامک به دوستان و آشنایان خود معرفی كنید. مطالب، عكس و اخبار نوید رهایی را در شبكه های اجتماعی و پیام رسان ها به اشتراك بگذارید، همچنین لینک کردن " نوید رهایی" را در سایت ها و وبلاگ خود و دوستانتان، در دستور کار قرار دهید. با تشکر - نوید رهایی ، ،

مرگ بر رژیم تروریستی آمریکا ، ، " تغییر نام "کاخ سفید" به "پایگاه تروریستی و ترویج تروریسم بین المللی " ، ، مرگ بر رژیم آمریکا ، ، Amerika ölümü ، ، Śmierć Ameryki ، ، Down with America ، ، Morte in America ، ، الموت لأمریكا ، ، Tod nach Amerika ، ، Vdekja në Amerikë ، ، Mort à Amérique ، ، مرگ بر رژیم آمریکا

نگاهی به مسئله ی بازگشت؛ پیشنهاد می شود که ایران ضرورت برگزاری چنین دوره ای را به اطلاع صلیب سرخ و سازمان ملل رسانده  و فارغ از هرگونه ملاحظات امنیتی و سیاسی با مشارکت وزارت حقوق بشر عراق دست به این اقدام بزند، تا بعد از تعیین و تکلیف نیروهای محصور در این اردوگاه که به زودی محقق می شود، این افراد قبل از انتقال به هر کشوری ، آموزشهای لازم را دیده و از آمادگی برای رفتن به اجتماع برخوردار شوند.


" کسانی که 23 سال از یک پادگان بیرون نیامده و طبق گزارش‌های بین‌المللی مغزشویی شده‌اند و حالت روانی دارند و حتی خانواده‌های آن‌ها می‌گویند، اگر این افراد قصد بازگشت دارند باید تحت شرایطی با پزشکان روانشناس کار کنند تا تعادل روحی‌شان را به دست آورند، ما با چه سیاستی می‌خواهیم این سه‌هزار نفر را به داخل کشور بیاوریم؟

 ...در گزارشات آمریکایی‌ این‌ها به عنوان فرقه خطرناک شناخته می‌شوند. وقتی چنین افرادی وجود دارد، چه طور می‌شود سه هزار و اندی انسان را بدون هیچ برنامه‌ای در داخل کشور رها کنیم. چند سال لازم است که این فرد که بیش از 20 سال در منطقه‌ای در حالت خفقان بوده و آماده انجام هر کاری است، آماده پذیرش محیط بیرون شود؟

 

...اگر قرار است افرادی از بین آن‌ها به میل خودشان بازگردند قطعا باید استاندارد‌های بین‌المللی درباره آن‌ها رعایت شود یعنی باید این افراد را در یک مقر خاص قرنطینه کرد تا حرف‌های دنیا را بشنوند، جامعه را بشناسند و بدانند خانواده و اقوام چیست." *

 

واقعیت غیرقابل انکار در باره ی اعضای مجاهدین این است که بر اثر سالهای طولانی و متمادی قرار داشتن تحت تعالیم  و قیود فرقه ای همراه با روشهای روانشاسانه، دچار آسیب های فراوان روانی و شخصیتی شده اند که به سادگی قابل ترمیم نیست و در صورتی که موفق به جدایی و یا فرار از باند مخوف رجوی شوند، فقط خطرات اقدامات تروریستی و رفتارهای ضد اجتماعی آنان مرتفع می شود، اما ضایعات آسیب های روحی و شخصیتی برای مدتی طولانی با آنها خواهد بود و ایشان را بیش از سایرین رنج می دهد.


کمترین آسیب شخصیتی که این عده بر اثر سالها دوری از اجتماع و تکیه بر تشکیلات دچار آن شده اند، عدم مهارت برای انطباق با اجتماع و ناتوانی در اداره مسائل فردی و خانوادگی است. به عبارتی بسیاری از آنان حتی نمی توانند کاری برای خود دست و پا کنند و یا درآمد داشته باشند، ضمن آن فاقد مهارت فنی و شغلی می باشند و به این دلیل با مشکلات عدیده ای به طور روز مره دست به گریبانند.

 

کمترین آسیب روانی این عده که به علت سالها تبلیغات یکسویه ی فرقه به طور ناخودآگاه در ایشان شکل گرفته، گرایشی ضد اجتماعی مبتنی بر خودبزرگ بینی و این تلقی که از سوی اطرافیان و خانواده به درستی درک نمی شوند می باشد.

 آسیب جدی تر وقتی است که فرد، عمر خود را تلف شده می بیند و در مقایسه با وابستگان و اطرافیان، عقب ماندگی هایش آزار دهنده و غیرقابل هضم می شود؛ تحمل این ختلاف آن بسیار دشوار و نیاز به درک منطقی فرد از موقعیتش دارد، و اگر فرد نتواند به درک صحیح از موقعیت خود برسد، ای بسا که تحریک کننده برای رفتار نادرست و ضد اجتماعی باشد.

 

این وضعیت، به طور جدی ایجاب می کند که دوره ای برای " بازیابی شخصیت و هویت اجتماعی" آنان قبل از ورود به اجتماع - در هر کشوری - اختصاص یابد، تا آنان بهتر بتوانند خود را محیط اجتماعی منطبق کرده و برای یک زندگی سالم آماده شوند و اجتماع نیز از خطرات احتمالی مصون بماند.


با توجه به آنچه در صدر این مقاله آمد به نظر می رسد که این نیاز از نگاه کارشناسان این موضوع در ایران پنهان نمانده است و پیشنهاد می شود که ایران ضرورت برگزاری چنین دوره ای را به اطلاع صلیب سرخ و سازمان ملل رسانده  و فارغ از هرگونه ملاحظات امنیتی و سیاسی با مشارکت وزارت حقوق بشر عراق دست به این اقدام بزند، تا بعد از تعیین و تکلیف نیروهای محصور در این اردوگاه که به زودی محقق می شود، این افراد قبل از انتقال به هر کشوری ، آموزشهای لازم را دیده و از آمادگی برای رفتن به اجتماع برخوردار شوند.

  _____________________________

 * مصاحبه سید محمد جواد هاشمی نژاد با خبرگزاری ایسنا

 ......................

۱۳۹۰/۵/۳
طبقه بندی: ایران ستیزی، 
برچسب ها: فروغ، مرصاد،
ارسال توسط نوید رهایی
آخرین عناوین

تصویر روز

مرصاد

نوید رهایی


لرستان
قربانیان ترور

شهید قاسم سلیمانی

شهید علی صیاد شیرازی

شهید احمدی روشن، دانشمند هسته ای

شهید داریوش رضایی نژاد، دانشمند هسته ای

 - شهیده فاطمه طالقانی؛ عزیزم به کدامین گناه در آتش دشمنان خدا و خلق سوختی؟

برگزیده
صفحات جانبی
برگزیده
افشاگری

نقض حقوق اعضا

خودسوزی

آلبانی ، تیرانا

گزارش انستیتوی تحقیقات دفاع ملی راند

از احمد رازانی تا نورمحمد بیرانوند

حقوق بشر

جداشدگان

 آقای بهزاد علیشاهی

آقای نادر نادری

خانم آن سینگلتون

 آقای محمد حسین سبحانی

آقای علی اكبر راستگو

خانم بتول سلطانی

 آقای محمد رزاقی

 آقای عبد الكریم ابراهیمی

زنان

 خانواده

فرقه رجوی

شورای تروریستی رجوی

نشریات
اخبار
آرشیو مطالب
نوید رهایی نوید رهایی