نوید رهایی از فرقه تروریستی رجوی
خبری، افشاگری، تحقیقی
در راستای مبارزه با تروریسم بین المللی، به سرکردگی رژیم تروریستی امریکا و فرقه تروریستی رجوی؛ وب سایت "نوید رهایی" را با ارسال پیامک به دوستان و آشنایان خود معرفی كنید. مطالب، عكس و اخبار نوید رهایی را در شبكه های اجتماعی و پیام رسان ها به اشتراك بگذارید، همچنین لینک کردن " نوید رهایی" را در سایت ها و وبلاگ خود و دوستانتان، در دستور کار قرار دهید. با تشکر - نوید رهایی ، ،

مرگ بر رژیم تروریستی آمریکا ، ، " تغییر نام "کاخ سفید" به "پایگاه تروریستی و ترویج تروریسم بین المللی " ، ، مرگ بر رژیم آمریکا ، ، Amerika ölümü ، ، Śmierć Ameryki ، ، Down with America ، ، Morte in America ، ، الموت لأمریكا ، ، Tod nach Amerika ، ، Vdekja në Amerikë ، ، Mort à Amérique ، ، مرگ بر رژیم آمریکا

مدیر بخش انگلیسی سایت شبکه تلویزیونی «العربیه» عربستان سعودی، با انتشار یادداشتی به حمایت از گروهک تروریستی منافقین پرداخت و به رئیس مخالفان سوریه پیشنهاد داد علاوه بر منافقین، با گروهک های جدایی طلب نیز ارتباط برقرار کند.

رپورتاژ آگهی شبکه «العربیه» عربستان برای «منافقین»

رپورتاژ آگهی شبکه «العربیه» عربستان برای «منافقین»/ معارضان سوریه با «رجوی» متحد شوند


به گزارش خبرگزاری فارس، شبکه سعودی العربیه روز دوشنبه با انتشار مطلبی در سایت اینترنتی خود، به حمایت از گروهک تروریستی منافقین پرداخت و از دیدار اخیر «احمد الجربا» رئیس ائتلاف مخالفان سوریه با سرکرده این گروهک تمجید کرد.

این گزارش به قلم «عبدالرحمن الراشد» مدیر بخش انگلیسی این سایت نوشته شده است. فردی که به اتخاذ مواضع خصمانه و کینه توزانه در مقالات خود علیه جمهوری اسلامی شهره است.

او در این گزارش را، که برخی ناظران آن را قدری همراه با «توهم سیاسی» دانستند، تحت عنوان «رؤسای جمهور آینده ایران و سوریه » منتشر کرد و نوشت که دیدار جربا و « مریم رجوی » در پاریس «پیامی به تهران» و «حرکتی هوشمندانه» است و ابراز عقیده کرد که هیچ دلیلی ندارد که مخالفان سوریه به خط قرمزهای ایران احترام بگذارند.

سید حسن نصراللهدبیر کل حزب الله لبنان در سخنرانی یکشنبه شب خود به مناسبت چهاردهمین سالروز آزادسازی جنوب لبنان، در خصوص مسائل سوریه به این دیدار اشاره کرد و آن را نشان دهنده یأس جبهه سیاسی معارضان سوریه دانست.

راشد در ادامه می نویسد: «مخالفان سوری می توانند روابط ویژه ای با آن ها برقرار کنند، چراکه این گروه آموزش دیده هستند» و می توانند تهدیدی برای ایران محسوب شوند. او اذعان کرده است که هدف از دیدار جربا و رجوی، «جلب کردن توجهات» به این گروهک و بازگرداندن آن ها به منطقه است. وی همچنین پیشنهاد کرده است که منافقین بعدها در سوریه مستقر شوند.

این نویسنده که مستقیما از خاندان حاکم سعودی در عربستان حقوق می گیرد، در پایان یادداشت خود پیشنهاد ایجاد شکاف قومیتی در ایران را مطرح کرد و نوشت که معارضان سوری می توانند با گروهک های مسلح جدایی طلب از ایران نیز وارد مذاکره شوند.

دیدار منافقین با معارضان سوریه در روزهای اخیر افزایش چشمیگری دارد. هفته گذشته روز سه شنبه نیز یک هیأت از معارضان خارج نشین سوریه در پاریس با برخی اعضای گروهک «منافقین» دیدار و هدف از این دیدار را هماهنگی و تبادل تجربیات اعلام کرد.

این دیدار در هتلی در پاریس برگزار شد.

بدر جاموس نماینده دبیر کل گروه موسوم به «ائتلاف ملی مخالفان سوریه» پس از این دیدار گفت که هدف این دیدار آشنایی، هماهنگی تلاش ها و تبادل تجربیات بود.

بدر جاموس به خبرگزاری آناتولی گفت: ما [معارضان سوریه]... از حکمرانی رژیمی مستبد رنج می بریم و هماهنگی ما با مخالفان ایران [بسیار] لازم [و ضروری] است.

به گفته این معارض سوری، این دیدار به درخواست منافقین و در یکی از هتل های شهر پاریس برگزار شد.

جاموس نه به هتل محل برگزاری این دیدار اشاره کرد نه به هویت نمایندگان منافقین.
............
نوید رهایی
93/03/07
طبقه بندی: اخبار،  آرشیو 93،  افشاگری،  سوریه، 
برچسب ها: العربیه، معارضان سوریه، عبدالرحمن الراشد، مریم رجوی،
ارسال توسط نوید رهایی
آخرین عناوین

تصویر روز

مرصاد

نوید رهایی


لرستان
قربانیان ترور

شهید قاسم سلیمانی

شهید علی صیاد شیرازی

شهید احمدی روشن، دانشمند هسته ای

شهید داریوش رضایی نژاد، دانشمند هسته ای

 - شهیده فاطمه طالقانی؛ عزیزم به کدامین گناه در آتش دشمنان خدا و خلق سوختی؟

برگزیده
صفحات جانبی
برگزیده
افشاگری

نقض حقوق اعضا

خودسوزی

آلبانی ، تیرانا

گزارش انستیتوی تحقیقات دفاع ملی راند

از احمد رازانی تا نورمحمد بیرانوند

حقوق بشر

جداشدگان

 آقای بهزاد علیشاهی

آقای نادر نادری

خانم آن سینگلتون

 آقای محمد حسین سبحانی

آقای علی اكبر راستگو

خانم بتول سلطانی

 آقای محمد رزاقی

 آقای عبد الكریم ابراهیمی

زنان

 خانواده

فرقه رجوی

شورای تروریستی رجوی

نشریات
اخبار
آرشیو مطالب
نوید رهایی نوید رهایی